May 5- 6, 2017
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Boys 4 x 400m Relay Division 4

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Colman-Egan HS Walker Olivier, Bodee Groos, Kade Groos, Cole Kriech 3:16.52 3:26.97 3:47.88 3:12.34 3:29.06 4:23.42
2 Castlewood HS Shelby Kerkvliet, Noah Wiersma, Dalton Eng, Kaden Eng 3:02.98 4:06.08 2:44.05 3:07.19 3:30.32 4:16.59
3 Potter County HS Mason Stanley, Ben Krueger, Tanner Storer, Dawson Simon 4:10.31 3:53.48 3:17.72 3:55.58 3:30.34 4:18.72
4 James Valley Chr HS Zane Zuccaro, Michael Waldner, Colton Schweigert, Eric Hasart 3:35.57 3:14.23 3:35.57 3:46.24 3:33.43 2:50.75
5 Freeman HS Dalton Bodewitz, Colin Helma, Charles Harberts, Braxton Schmidt 2:50.89 4:09.93 2:33.80 4:22.74 3:33.61 3:16.53
6 Viborg/Hurley HS Ryan Doorn, Brodee Sherman, Quinn Doorn, Logan Hansen 3:05.60 2:41.86 4:29.77 4:36.24 3:35.81 3:40.13
7 Sunshine Bible Academy Willie Anderson, Chris Hass, Travis Hass, Jace Burma 2:37.64 3:07.87 4:04.02 4:01.86 3:35.94 3:53.22
8 Ipswich HS Ben Kulesa, Maxwell Geditz, Dylan Mcquarie, Colton Weeldryer 3:53.79 3:29.98 3:49.46 3:32.14 3:36.47 3:36.47
9 Corsica/Stickney HS Hunter Johnson, Evan Burns, Cole Gerlach, Bryce Plamp 4:37.23 3:36.58 4:15.57 2:40.27 3:36.58 4:11.24
10 Bridgewater-Emery Jacob Eddy, Dustin Weber, Jamin Arend, Sawyer Schultz 2:52.66 2:54.84 3:23.26 4:28.82 3:38.55 2:43.92
11 Chester Area HS Aden Baumberger, Cade Larson, Haden Ewoldt, Riley Greenhoff 4:05.66 4:14.44 4:34.18 2:59.86 3:39.34 4:45.15
12 Frederick Area HS Dakota King, John VanDover, Zach Sumption, Jordan Haas 3:03.18 4:30.29 3:41.15 3:50.09 3:43.38 2:38.60
13 Irene-Wakonda HS Ben Sees, Trey King, Levi Van Beek, Dallas Lee 4:31.60 4:00.18 3:06.31 4:20.38 3:44.46 4:31.60
14 Faulkton Gannon Martinmaas, Derek Heitmann, Jack Aesoph, Nathan Vetch 4:19.66 4:35.47 3:29.99 4:37.73 3:45.79 3:18.70
15 Hills Beaver Creek MN HS Gavin Wysong, Jax Wysong, Luke Larock, Trenton Bass 2:58.69 4:33.69 4:04.29 4:33.69 3:46.19 3:23.58
16 Hitchcock-Tulare HS Grant Hamilton, Craig Mallon, Ty Hofer, Cody Wright 3:16.99 4:05.09 4:48.61 3:42.18 3:49.05 2:51.79
17 Wolsey-Wessington Austin Kemnitz, Diedrich Offt, Skylar Zomer, Mark Hamilton 4:07.42 2:51.82 3:14.73 4:30.33 3:49.09 3:49.09
18 Deubrook Area HS Trace Vierhuf, Clayton Koppatschek, Kobey Landmark, Aczel Garcia 4:49.58 4:04.85 3:27.18 3:55.43 3:55.43 3:22.47
Boys 4 x 400m Relay Division 4 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
15 Hills Beaver Creek MN HS Wysong, Wysong, Larock, Bass 3:46.19
16 Hitchcock-Tulare HS Hamilton, Mallon, Hofer, Wright 3:49.05
Boys 4 x 400m Relay Division 4 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
7 Sunshine Bible Academy Anderson, Hass, Hass, Burma 3:35.94 3:57.54 2:33.32 3:40.26
8 Ipswich HS Kulesa, Geditz, Mcquarie, Weeldryer 3:36.47 3:55.96 3:29.98 4:11.11
10 Bridgewater-Emery Eddy, Weber, Arend, Schultz 3:38.55 4:26.64 3:03.59 2:37.36
12 Frederick Area HS King, VanDover, Sumption, Haas 3:43.38 4:32.53 2:56.47 3:18.81
13 Irene-Wakonda HS Sees, King, Van Beek, Lee 3:44.46 4:27.11 3:26.51 3:13.04
14 Faulkton Martinmaas, Heitmann, Aesoph, Vetch 3:45.79 4:53.53 4:44.50 2:47.09
17 Wolsey-Wessington Kemnitz, Offt, Zomer, Hamilton 3:49.09 4:34.91 2:54.11 4:09.71
18 Deubrook Area HS Vierhuf, Koppatschek, Landmark, Garcia 3:55.43 3:05.99 3:46.02 4:42.52
Boys 4 x 400m Relay Division 4 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Colman-Egan HS Olivier, Groos, Groos, Kriech 3:03.98 3:29.06 4:31.78
2 Castlewood HS Kerkvliet, Wiersma, Eng, Eng 2:29.33 3:30.32 2:31.43
3 Potter County HS Stanley, Krueger, Storer, Simon 3:00.90 3:30.34 4:18.72
4 James Valley Chr HS Zuccaro, Waldner, Schweigert, Hasart 2:44.35 3:33.43 2:33.67
5 Freeman HS Bodewitz, Helma, Harberts, Schmidt 2:57.30 3:33.61 4:18.47
6 Viborg/Hurley HS Doorn, Sherman, Doorn, Hansen 3:05.60 3:35.81 3:27.18
9 Corsica/Stickney HS Johnson, Burns, Gerlach, Plamp 4:06.91 3:36.58 2:35.94
11 Chester Area HS Baumberger, Larson, Ewoldt, Greenhoff 4:12.24 3:39.34 3:02.06