May 5- 6, 2017
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Girls 4 x 800m Relay Division 4

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Deubrook Area HS Shaylee DeBeer, Andrea Vandermeer, Josie Olsen, Cortney Bauman 10:37.76 7:19.22 10:01.66 9:31.58
2 Newell HS Kayden Steele, Lexa Burtzlaff, Austin Alexander, Delaney Leber 8:28.30 10:06.29 10:12.41 9:47.92
3 Gayville-Volin HS Laura Nelson, Megan Hirsch, Jayden Engen, Elianna Clark 10:56.66 9:48.52 10:19.49 12:17.20
4 DeSmet HS Kristen Poppen, Reyna Beck, Autumn Wilkinson, Emily Martens 12:08.21 10:03.73 10:22.40 12:08.21
5 Potter County HS Delanie Larson, Emilie Larson, Hannah Flatt, Sierra Wieseler 8:49.35 9:01.81 10:22.76 7:28.39
6 Ipswich HS Tessa Kilber, Bailey Hammrich, Bethany Lange, Aleah Steger 8:43.43 9:51.98 10:23.13 9:14.59
7 Lyman HS Kayt Garnos, Kacie Wagner, Quinn Lulf, Sara Herman 13:22.33 9:55.48 10:26.82 10:39.36
8 Rosholt Tri-State HS McKenzie Fjelland, Tana Lick, Allison Grefsrud, Anna Eggers 12:19.89 10:01.94 10:27.02 7:31.46
9 Philip HS Peyton Kuchenbecker, Dilyn Terkildsen, Cappie West, Bailey Bierle 11:50.39 13:37.26 10:28.66 12:02.96
10 James Valley Chr HS Samantha Dowling, Mallory Aughenbaugh, Karilyn Wieting, Madelynn Brantner 7:48.21 10:51.70 10:32.71 9:16.79
11 Sunshine Bible Academy Susan Wilken, Lindsey Wilken, Victoria Paul, Shariah Brockel 13:45.36 11:51.08 10:34.89 8:53.31
12 Bridgewater-Emery Kennedee Weber, Kristin Kotas, Julia Weber, Joslyn Schrank 7:37.18 9:25.12 10:34.96 8:34.32
13 Dell Rapids St. Marys HS Cassy Geraets, Tana Harrington, Christina Vogel, Ella Heinitz 13:48.35 10:30.82 10:37.19 12:19.14
14 Corsica/Stickney HS Katlin De Boer, Camden Plooster, Lauren Bruinsma, Rachel Gerlach 11:54.93 9:02.58 10:38.33 7:58.75
15 McIntosh HS Emilee Fergel, Breanna Fergel, Madison Meyer, Laurn Baumberger 8:56.85 8:05.72 10:39.10 7:46.55
16 Hills Beaver Creek MN HS Taylor Durst, Sidney Fick, Josie Bartels, Ashlee Kelderman 12:54.16 10:52.60 10:39.80 13:19.75
17 Wolsey-Wessington Hailey Clarke, Brynn Haider, Ally Boomsma, Chantel Haider 13:08.86 9:54.88 10:46.60 8:56.68
18 Northwestern Area HS Darby Duncan, Jessica Boekelheide, Josie Clemens, Peyton Groft 10:27.37 12:17.32 10:46.77 10:40.31
19 Menno HS Morgan Edelman, Jaedyn Oplinger, Trinity Kocourek, Eisley Sayler 11:02.65 8:50.12 11:02.65 10:42.77
20 Gregory HS Emma Thomas, Lauren Svatos, Bailey Beck, Megan Warnke 9:38.68 10:18.59 11:05.15 10:05.29
21 Viborg/Hurley HS Breanna Johnson, Tori Hansen, Jacia Christiansen, Nevaeh Carlson 13:21.28 14:15.15 11:13.34 14:21.88
22 Hitchcock-Tulare HS Dannyn Peterson, Bethany Wiebe, Baylee Enander, Ashley Masat 13:49.59 12:32.26 11:43.04 8:40.25
23 Elkton-Lake Benton HS Julia Drietz, Portia Weishaar, Marie Robbins, Callie Otkin 8:33.38 11:01.07 11:43.26 11:36.23
Girls 4 x 800m Relay Division 4 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Potter County HS Larson, Larson, Flatt, Wieseler 10:22.76
8 Rosholt Tri-State HS Fjelland, Lick, Grefsrud, Eggers 10:27.02
9 Philip HS Kuchenbecker, Terkildsen, West, Bierle 10:28.66
11 Sunshine Bible Academy Wilken, Wilken, Paul, Brockel 10:34.89
12 Bridgewater-Emery Weber, Kotas, Weber, Schrank 10:34.96
14 Corsica/Stickney HS De Boer, Plooster, Bruinsma, Gerlach 10:38.33
15 McIntosh HS Fergel, Fergel, Meyer, Baumberger 10:39.10
17 Wolsey-Wessington Clarke, Haider, Boomsma, Haider 10:46.60
19 Menno HS Edelman, Oplinger, Kocourek, Sayler 11:02.65
20 Gregory HS Thomas, Svatos, Beck, Warnke 11:05.15
21 Viborg/Hurley HS Johnson, Hansen, Christiansen, Carlson 11:13.34
22 Hitchcock-Tulare HS Peterson, Wiebe, Enander, Masat 11:43.04
23 Elkton-Lake Benton HS Drietz, Weishaar, Robbins, Otkin 11:43.26
Girls 4 x 800m Relay Division 4 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Deubrook Area HS DeBeer, Vandermeer, Olsen, Bauman 10:13.70 10:01.66 12:32.08 8:25.40 9:31.58 11:01.83
2 Newell HS Steele, Burtzlaff, Alexander, Leber 12:39.39 10:12.41 8:58.92 10:00.17 9:41.79 9:47.92
3 Gayville-Volin HS Nelson, Hirsch, Engen, Clark 9:23.74 10:19.49 9:36.13 10:50.47 9:54.71 11:15.25
4 DeSmet HS Poppen, Beck, Wilkinson, Martens 12:45.56 10:22.40 9:26.39 12:58.00 7:40.58 12:01.99
6 Ipswich HS Kilber, Hammrich, Lange, Steger 11:50.37 10:23.13 9:33.28 10:10.67 7:34.89 10:16.90
7 Lyman HS Garnos, Wagner, Lulf, Herman 8:02.66 10:26.82 12:25.92 7:50.12 13:22.33 8:02.66
10 James Valley Chr HS Dowling, Aughenbaugh, Wieting, Brantner 9:16.79 10:32.71 10:45.37 7:35.56 9:23.12 11:48.64
13 Dell Rapids St. Marys HS Geraets, Harrington, Vogel, Heinitz 9:20.73 10:37.19 13:48.35 7:32.41 8:42.50 10:37.19
16 Hills Beaver Creek MN HS Durst, Fick, Bartels, Kelderman 8:44.64 10:39.80 7:53.46 9:55.02 11:50.18 11:11.79
18 Northwestern Area HS Duncan, Boekelheide, Clemens, Groft 10:01.50 10:46.77 11:51.45 12:17.32 11:44.98 12:30.26