May 5- 6, 2017
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Girls 4 x 400m Relay Division 13

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brandon Valley HS Hannah Hendrick, Haylee Waterfall, Tanya Tingle, Krista Bickley 3:48.30 3:13.35 2:57.05 3:41.31 3:52.95 3:52.95 3:43.64
2 SF Lincoln Liz Bindert, Courtney Klatt, Caroline Sudbeck, Jasmyne Cooper 3:01.96 4:55.39 4:05.77 3:30.32 3:56.31 3:53.95 3:25.59
3 Fargo Davies HS Emily Jahner, Ryleigh Wacha, Sally Korgho, Rose Gaye 5:10.52 3:53.49 3:41.46 3:39.05 4:00.71 3:10.16 4:46.45
4 RC Central Sarra Gutknecht, Hayleigh Young, Hannah Young, Maddison Sullivan 4:58.66 2:57.26 5:01.09 4:51.38 4:02.81 3:38.53 5:15.66
5 Bismarck, ND HS Michaela Dora, Kaitlyn Page, Mady Mosolf, Cara Haussler 5:06.93 4:23.08 2:50.52 4:30.39 4:03.59 4:42.57 3:56.29
6 RC Stevens Sammi Bates, Gabbi Demarce, Lily Parris, Elizabeth Schaefer 3:25.33 5:05.55 5:08.00 5:03.11 4:04.44 4:46.00 4:11.78
7 Legacy ND HS Mercedes Baumgartner, Kaydee Wescom, Peyton Jensen, Lindsey Werner 3:33.09 2:53.90 5:08.62 3:18.40 4:04.93 4:31.88 3:28.19
8 Marshall HS Hannah Bock, Sam Gianelli, Nichole Sample, Natalee Sample 2:56.89 4:59.73 3:16.55 3:11.63 4:05.68 3:06.72 3:16.55
9 Yankton HS Cameryn Specht, Kelsey Oswald, Ellie Karolevitz, Carly Vavra 3:23.12 4:27.52 4:39.90 4:10.18 4:07.70 5:09.63 4:10.18
10 SF O'Gorman Sydney Venner, Elizabeth Kolb, Ndjakalenga Mwenentanda, Gozeila Bilal 2:58.85 2:56.37 5:05.54 5:03.05 4:08.40 3:46.05 3:08.79
11 Sturgis HS Loralee Stock, Ashlyn Simons, Sydney Shaw, Kylee Bennett 4:46.06 4:41.08 2:56.61 5:03.47 4:08.74 5:05.95 3:58.79
12 Century HS-BismarckND Gracie Grinsteiner, Taylor Riedinger, Emily Goldade, Chloe Markovic 3:30.89 4:11.05 4:58.75 4:11.05 4:11.05 3:10.80 4:16.08
13 SF Washington Isabel Kinzer, Laura Petterson, Kayla DeBeer, Kelsi Kearney 4:26.33 4:18.79 5:21.60 4:41.40 4:11.25 3:58.69 4:53.97
14 St Michael-Albertville MN Paige Joslyn, Cammi Ailts, Paige McAloon, Izzy Ferrozzo 4:23.53 5:19.28 3:30.32 2:57.38 4:13.39 3:32.85 3:32.85
15 Brookings HS Baylee Tetzlaff, Emily Rystrom, Amanda Kees, Bastienne Baggett 4:55.90 3:18.97 5:06.10 3:16.42 4:15.08 3:39.37 4:17.63
16 Minot ND HS Lauren Picard, Thias Borud, Allie Wahlund, Allie Nelson 4:54.81 4:11.23 4:57.37 3:55.85 4:16.35 5:20.44 4:08.66
17 Spencer Community HS Grace Hamilton, Mollie Williams, Morgan Roberts, Jenna Dirkx 3:30.60 4:34.80 4:01.41 3:20.32 4:16.82 5:31.30 3:53.71
18 Hopkins HS Lucy Avenson, Chance Douglass, Kylie Newcomb, Annika Patterson 4:45.21 5:16.04 4:52.92 4:22.08 4:16.94 5:28.89 5:03.19
19 Aberdeen Central HS Chelsey Bad Moccasin, Abby Kopecky, Brooklyn Kusler, Brooke Malsom 5:06.01 4:32.58 4:12.01 3:25.72 4:17.15 4:17.15 4:30.01
20 Pierre Riggs HS Sophia Stueven, Miah Kienholz, Addy Smith, Emily Mikkelsen 4:22.65 3:56.90 3:23.43 4:56.13 4:17.50 4:22.65 4:25.23
21 SF Roosevelt Hope Grismer, Alison Bren, Kylie Werner, Karen Morales 5:07.81 3:57.97 3:39.87 3:01.07 4:18.66 4:57.46 3:50.21
22 Watertown HS Alexa Buckley, Morgan Anderson, Delaney Heller, Tayler Corey 3:59.05 5:29.99 3:07.08 5:14.40 4:19.83 3:30.47 5:09.20
Girls 4 x 400m Relay Division 13 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
12 Century HS-BismarckND Grinsteiner, Riedinger, Goldade, Markovic 5:03.77 3:35.91 4:26.12 3:33.40 4:11.05
13 SF Washington Kinzer, Petterson, DeBeer, Kearney 3:58.69 4:18.79 3:08.44 5:16.58 4:11.25
15 Brookings HS Tetzlaff, Rystrom, Kees, Baggett 4:45.69 4:02.33 2:58.56 3:08.76 4:15.08
16 Minot ND HS Picard, Borud, Wahlund, Nelson 4:08.66 4:03.54 5:25.57 3:45.59 4:16.35
19 Aberdeen Central HS Bad Moccasin, Kopecky, Kusler, Malsom 4:04.30 3:00.01 3:02.58 5:03.44 4:17.15
20 Pierre Riggs HS Stueven, Kienholz, Smith, Mikkelsen 5:34.75 3:36.30 3:49.18 4:20.08 4:17.50
22 Watertown HS Buckley, Anderson, Heller, Corey 5:24.79 4:38.02 3:20.07 4:32.83 4:19.83
Girls 4 x 400m Relay Division 13 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Marshall HS Bock, Gianelli, Sample, Sample 3:06.72 4:05.68 4:08.14 3:11.63 5:19.39 4:15.51
9 Yankton HS Specht, Oswald, Karolevitz, Vavra 5:02.20 4:07.70 3:05.78 3:10.73 4:52.29 4:22.57
11 Sturgis HS Stock, Simons, Shaw, Bennett 3:28.95 4:08.74 3:26.46 5:23.37 4:08.74 3:41.38
14 St Michael-Albertville MN Joslyn, Ailts, McAloon, Ferrozzo 5:01.54 4:13.39 5:16.74 3:15.11 3:35.39 4:53.94
17 Spencer Community HS Hamilton, Williams, Roberts, Dirkx 3:02.35 4:16.82 3:56.28 3:40.87 5:08.19 3:02.35
18 Hopkins HS Avenson, Douglass, Newcomb, Patterson 4:29.79 4:16.94 4:37.50 3:48.68 3:40.97 5:23.75
21 SF Roosevelt Grismer, Bren, Werner, Morales 5:31.09 4:18.66 3:08.83 3:45.04 4:31.60 3:52.80
Girls 4 x 400m Relay Division 13 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brandon Valley HS Hendrick, Waterfall, Tingle, Bickley 3:04.03 5:02.84 3:36.65 3:52.95 2:52.39 3:20.34 3:22.67
2 SF Lincoln Bindert, Klatt, Sudbeck, Cooper 2:52.51 3:23.23 3:23.23 3:56.31 2:52.51 3:25.59 3:30.32
3 Fargo Davies HS Jahner, Wacha, Korgho, Gaye 3:39.05 4:32.01 3:36.64 4:00.71 3:27.01 3:17.39 4:48.86
4 RC Central Gutknecht, Young, Young, Sullivan 4:48.95 5:08.37 4:19.81 4:02.81 3:36.10 3:21.54 4:48.95
5 Bismarck, ND HS Dora, Page, Mosolf, Haussler 4:20.65 4:47.44 4:23.08 4:03.59 3:29.49 4:45.00 4:32.82
6 RC Stevens Bates, Demarce, Parris, Schaefer 3:05.78 3:52.22 3:20.44 4:04.44 4:50.89 3:40.00 3:10.67
7 Legacy ND HS Baumgartner, Wescom, Jensen, Werner 4:53.92 3:20.85 4:51.47 4:04.93 3:11.05 3:18.40 5:18.41
10 SF O'Gorman Venner, Kolb, Mwenentanda, Bilal 4:43.18 4:50.63 4:55.60 4:08.40 3:06.30 3:01.34 5:05.54