May 5- 6, 2017
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Boys 4 x 200m Relay Division 4

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Chester Area HS Haden Ewoldt, Cade Larson, Aden Baumberger, Riley Greenhoff 1:37.87 1:33.21 1:51.86 1:08.05
2 Colman-Egan HS Devin Lohr, Cole Kriech, Bodee Groos, Kade Groos 1:30.66 1:33.46 1:38.14 1:58.70
3 Castlewood HS Dalton Eng, Noah Wiersma, Kaden Eng, Shelby Kerkvliet 1:15.76 1:33.53 1:51.30 1:58.79
4 Potter County HS Mason Stanley, Tanner Storer, Ben Krueger, Dawson Simon 1:40.65 1:34.06 1:41.59 1:16.19
5 Frederick Area HS Jordan Haas, Alex Sumption, Dakota King, Zach Sumption 1:47.62 1:34.40 1:49.51 2:02.72
6 Colome HS Chase Dufek, Jackson Kinzer, Holden Thieman, Beau Bertram 1:55.98 1:35.06 1:14.15 1:38.87
7 Bridgewater-Emery Cole Gassman, Dustin Weber, Jamin Arend, Sawyer Schultz 1:07.27 1:36.09 1:08.23 1:53.39
8 Irene-Wakonda HS Dallas Lee, Ben Sees, Levi Van Beek, Trey King 1:21.84 1:36.28 2:01.32 1:30.51
9 Freeman HS Dalton Bodewitz, Colin Helma, Charles Harberts, Braxton Schmidt 2:01.42 1:36.36 1:22.87 2:02.38
10 Viborg/Hurley HS Walker Kropuenske, Brodee Sherman, Quinn Doorn, Ryan Doorn 1:44.12 1:36.40 1:47.97 1:50.86
11 James Valley Chr HS Zane Zuccaro, Eric Hasart, Michael Waldner, Darrian Hood 1:46.56 1:36.87 1:49.47 1:57.22
12 Gregory HS Caleb Stukel, Joseph Veskrna, Jayd VanDerWerff, Robert Vomacka 1:50.87 1:37.25 1:37.25 1:19.75
13 Gayville-Volin HS Trey Ulmer, Grant Rice, Cade Rickford, Taven McKee 1:46.54 1:37.74 1:28.95 1:54.36
14 Hills Beaver Creek MN HS Trenton Bass, Luke Larock, Jed Burgers, Jax Wysong 1:18.24 1:37.79 1:12.37 1:13.35
15 Sully Buttes HS Brady Hill, Sabien Perkins, Phillip Gilliland, MacKenzie Weinheimer 1:24.27 1:37.98 1:18.39 1:59.54
16 Wall HS Cooper McConaghy, Andrew Law, Bradan McDonnell, Tack Tines 1:29.26 1:38.08 1:33.18 1:23.37
17 Avon HS Tate Wynia, Weston Frank, Levi DeJong, Jacob Cihak 1:52.84 1:38.12 1:20.46 2:02.65
18 Sanborn Ctr/Woonsocket HS Austin Schmit, Wyatt Feistner, Trey Weber, Logun Feistner 2:01.86 1:38.27 1:31.40 1:36.31
19 Sunshine Bible Academy Willie Anderson, Travis Hass, Ross Engle, Chris Hass 1:52.18 1:39.27 1:40.27 1:21.41
20 Wolsey-Wessington Mark Hamilton, Austin Kemnitz, Skylar Zomer, Diedrich Offt 1:58.86 1:39.88 1:36.89 1:29.90
21 Faulkton Jack Aesoph, Tonner Bowar, Derek Heitmann, Gannon Martinmaas 1:57.06 1:40.05 1:58.06 1:24.05
22 Lake Preston HS Taylor Hillestad, Brock Bumann, Byron Bumann, Stetson Eschenbaum 1:52.52 1:40.46 1:27.40 1:58.55
23 Deubrook Area HS Trace Vierhuf, Ryan Berndt, Clayton Koppatschek, Aczel Garcia 2:01.16 1:40.96 1:17.74 1:33.90
24 Hitchcock-Tulare HS Grant Hamilton, Craig Mallon, Kyle Hamilton, Ty Hofer 2:02.21 1:41.84 1:58.14 1:44.90
25 Elkton-Lake Benton HS Devin Sopko, Ryan Smallfield, Dylan Kuehl, Aiden Erickson 1:20.73 1:42.18 1:53.42 1:40.14
26 Ipswich HS Bryce Charlton, Dillon Weig, Daniel Braun, Carson Simes 2:03.65 1:43.04 1:14.19 1:50.26
27 Menno HS Dawson Ulmer, Dylan Lammers, Treyton Sayler, Kyle Munkvold 1:48.18 1:44.02 1:56.51 1:29.46
  Corsica/Stickney HS Cole Gerlach, Clayton Menning, Bryce Plamp, Landon Bruinsma DQ DQ DQ DQ
  Warner HS Nick Evangelisto, Ryder Furman, Daylin Simon, Joel Young DNF DNF DNF DNF
Boys 4 x 200m Relay Division 4 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
12 Gregory HS Stukel, Veskrna, VanDerWerff, Vomacka 1:37.25 1:52.81 1:19.75
14 Hills Beaver Creek MN HS Bass, Larock, Burgers, Wysong 1:37.79 1:50.51 1:59.31
19 Sunshine Bible Academy Anderson, Hass, Engle, Hass 1:39.27 1:53.17 1:59.13
22 Lake Preston HS Hillestad, Bumann, Bumann, Eschenbaum 1:40.46 1:52.52 1:15.35
27 Menno HS Ulmer, Lammers, Sayler, Munkvold 1:44.02 2:13.15 2:07.95
Boys 4 x 200m Relay Division 4 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
7 Bridgewater-Emery Gassman, Weber, Arend, Schultz 1:36.09
11 James Valley Chr HS Zuccaro, Hasart, Waldner, Hood 1:36.87
17 Avon HS Wynia, Frank, DeJong, Cihak 1:38.12
18 Sanborn Ctr/Woonsocket HS Schmit, Feistner, Weber, Feistner 1:38.27
21 Faulkton Aesoph, Bowar, Heitmann, Martinmaas 1:40.05
24 Hitchcock-Tulare HS Hamilton, Mallon, Hamilton, Hofer 1:41.84
25 Elkton-Lake Benton HS Sopko, Smallfield, Kuehl, Erickson 1:42.18
26 Ipswich HS Charlton, Weig, Braun, Simes 1:43.04
Boys 4 x 200m Relay Division 4 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
5 Frederick Area HS Haas, Sumption, King, Sumption 1:34.40 1:20.24 1:10.80
6 Colome HS Dufek, Kinzer, Thieman, Bertram 1:35.06 1:27.46 1:36.01
8 Irene-Wakonda HS Lee, Sees, Van Beek, King 1:36.28 1:55.54 1:57.47
10 Viborg/Hurley HS Kropuenske, Sherman, Doorn, Doorn 1:36.40 2:03.40 1:52.79
13 Gayville-Volin HS Ulmer, Rice, Rickford, McKee 1:37.74 1:47.52 1:30.90
15 Sully Buttes HS Hill, Perkins, Gilliland, Weinheimer 1:37.98 1:17.41 1:21.33
16 Wall HS McConaghy, Law, McDonnell, Tines 1:38.08 1:43.97 1:45.93
23 Deubrook Area HS Vierhuf, Berndt, Koppatschek, Garcia 1:40.96 2:05.19 2:03.18
Boys 4 x 200m Relay Division 4 Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Chester Area HS Ewoldt, Larson, Baumberger, Greenhoff 1:33.21 1:15.50 1:08.98 1:53.72
2 Colman-Egan HS Lohr, Kriech, Groos, Groos 1:33.46 1:48.42 1:55.89 1:30.66
3 Castlewood HS Eng, Wiersma, Eng, Kerkvliet 1:33.53 1:17.63 1:13.89 1:42.89
4 Potter County HS Stanley, Storer, Krueger, Simon 1:34.06 1:50.05 1:42.53 1:58.52
9 Freeman HS Bodewitz, Helma, Harberts, Schmidt 1:36.36 2:04.31 1:25.76 1:08.42
20 Wolsey-Wessington Hamilton, Kemnitz, Zomer, Offt 1:39.88 2:08.85 1:22.90 2:05.85
  Corsica/Stickney HS Gerlach, Menning, Plamp, Bruinsma DQ DQ DQ DQ
  Warner HS Evangelisto, Furman, Simon, Young DNF DNF DNF DNF