May 5- 6, 2017
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Boys 4 x 100m Relay Division 4

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chester Area HS Haden Ewoldt, Cade Larson, Devin Eppard, Riley Greenhoff 46.02 47.81 44.68 52.28 46.47 58.09
2 Colman-Egan HS Devin Lohr, Kade Groos, Bodee Groos, Walker Olivier 51.02 36.70 44.75 55.05 42.96 49.23
3 Castlewood HS Dalton Eng, Caleb DeKam, Kaden Eng, Shelby Kerkvliet 53.34 49.72 45.20 44.75 49.72 45.20
4 Potter County HS Mason Stanley, Tanner Storer, Ben Krueger, Dawson Simon 47.49 41.15 45.22 32.11 33.92 48.39
5 Corsica/Stickney HS Cole Gerlach, Clayton Menning, Bryce Plamp, Landon Bruinsma 36.86 41.86 45.50 54.15 52.78 50.05
6 Frederick Area HS Jordan Haas, Alex Sumption, John VanDover, Zach Sumption 48.10 54.06 45.81 48.10 41.23 54.06
7 Warner HS Nick Evangelisto, Ryder Furman, Jack Braun, Joel Young 44.82 52.21 46.20 37.43 57.75 43.89
8 Wall HS Tack Tines, Cooper McConaghy, Bradan McDonnell, Allan McDonnell 55.09 58.33 46.29 34.26 50.00 56.94
9 Freeman HS Dalton Bodewitz, Braxton Schmidt, Jett Dubs, Charles Harberts 51.47 40.35 46.37 39.42 52.87 56.11
10 Bridgewater-Emery Cole Gassman, Dustin Weber, Jamin Arend, Sawyer Schultz 58.47 37.59 46.40 39.44 35.73 45.01
11 Colome HS Chase Dufek, Jackson Kinzer, Holden Thieman, Beau Bertram 48.30 48.30 46.44 47.84 46.44 37.16
12 James Valley Chr HS Zane Zuccaro, Eric Hasart, Ryan Wager, Darrian Hood 36.25 37.18 46.47 56.70 1:00.42 39.97
13 Sully Buttes HS Brady Hill, Sabien Perkins, Phillip Gilliland, MacKenzie Weinheimer 49.40 34.02 46.60 42.88 42.88 1:00.58
14 Irene-Wakonda HS Dallas Lee, Cody Oien, Levi Van Beek, Trey King 59.66 1:00.13 46.61 36.83 47.08 38.69
15 Wolsey-Wessington Diedrich Offt, Carter Mehling, Mark Hamilton, Darian Ogunjemilusi 48.63 57.52 46.76 48.17 50.04 35.07
16 Hills Beaver Creek MN HS Gavin Wysong, Trenton Bass, Jed Burgers, Jax Wysong 33.88 49.41 47.05 55.99 57.88 50.35
17 Gayville-Volin HS Trey Ulmer, Grant Rice, Cade Rickford, Taven McKee 49.42 39.53 47.06 50.83 56.48 37.18
18 Gregory HS Caleb Stukel, Joseph Veskrna, Jayd VanDerWerff, Robert Vomacka 54.02 58.28 47.38 34.12 42.65 59.70
19 Ipswich HS Bryce Charlton, Maxwell Geditz, Daniel Braun, Carson Simes 1:01.99 55.74 48.05 55.26 51.90 51.90
20 Lower Brule, SD Marlowe LaRoche, Bailey House, Kalvin Peterson, Jayshawn Milton 43.65 40.74 48.50 40.74 51.41 53.84
21 Elkton-Lake Benton HS Devin Sopko, Ryan Smallfield, Dylan Kuehl, Aiden Erickson 54.19 58.16 49.71 58.66 47.73 40.77
  Viborg/Hurley HS Walker Kropuenske, Levi Buseman, Quinn Doorn, Ryan Doorn DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Boys 4 x 100m Relay Division 4 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
8 Wall HS Tines, McConaghy, McDonnell, McDonnell 58.79 40.74 51.85 46.29 37.04
11 Colome HS Dufek, Kinzer, Thieman, Bertram 51.09 49.69 33.44 46.44 43.66
16 Hills Beaver Creek MN HS Wysong, Bass, Burgers, Wysong 50.82 1:01.17 48.00 47.05 37.17
19 Ipswich HS Charlton, Geditz, Braun, Simes 1:01.99 1:02.47 51.90 48.05 38.92
20 Lower Brule, SD LaRoche, House, Peterson, Milton 49.47 38.80 36.38 48.50 58.69
21 Elkton-Lake Benton HS Sopko, Smallfield, Kuehl, Erickson 55.68 58.66 43.25 49.71 1:01.64
Boys 4 x 100m Relay Division 4 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
6 Frederick Area HS Haas, Sumption, VanDover, Sumption 45.81 57.72
7 Warner HS Evangelisto, Furman, Braun, Young 46.20 36.04
10 Bridgewater-Emery Gassman, Weber, Arend, Schultz 46.40 46.40
12 James Valley Chr HS Zuccaro, Hasart, Wager, Hood 46.47 33.93
14 Irene-Wakonda HS Lee, Oien, Van Beek, King 46.61 39.62
15 Wolsey-Wessington Offt, Mehling, Hamilton, Ogunjemilusi 46.76 36.94
17 Gayville-Volin HS Ulmer, Rice, Rickford, McKee 47.06 54.12
18 Gregory HS Stukel, Veskrna, VanDerWerff, Vomacka 47.38 45.96
Boys 4 x 100m Relay Division 4 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Chester Area HS Ewoldt, Larson, Eppard, Greenhoff 56.30 46.47 51.39 47.81 32.62 46.47 44.68
2 Colman-Egan HS Lohr, Groos, Groos, Olivier 52.81 56.84 41.17 33.12 44.31 44.75 44.75
3 Castlewood HS Eng, DeKam, Eng, Kerkvliet 40.23 55.15 52.89 50.18 50.63 34.81 45.20
4 Potter County HS Stanley, Storer, Krueger, Simon 50.65 36.63 45.68 41.15 56.08 56.53 45.22
5 Corsica/Stickney HS Gerlach, Menning, Plamp, Bruinsma 38.22 42.77 40.50 48.69 37.31 50.96 45.50
9 Freeman HS Bodewitz, Schmidt, Dubs, Harberts 34.32 46.84 59.82 40.35 32.46 38.49 46.37
13 Sully Buttes HS Hill, Perkins, Gilliland, Weinheimer 48.93 1:00.58 55.92 53.13 1:00.12 49.87 46.60
  Viborg/Hurley HS Kropuenske, Buseman, Doorn, Doorn DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ