May 5- 6, 2017
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Boys 4 x 200m Relay Division 13

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Brandon Valley HS James House, Wilson Kolbeck, Trey Reindl, Braiden Petersen 1:09.45 1:30.19 1:36.51
2 Century HS-BismarckND Jeremiah Morrissette, Cole Anderson, Roarick Schollmeyer, Dalton Kemmesat 1:41.08 1:30.25 1:26.64
3 SF Lincoln Cole Deberg, Malik Redd, Tyson Christians, Collin Brison 1:16.95 1:30.52 1:29.62
4 SF O'Gorman Tres Jones, Canyon Bauer, Garang Longar, Andrew Reuter 1:37.81 1:30.56 1:41.43
5 Minot ND HS Johann Madrid, Austin Smith, Devin Kramer, Adrian Davis- Aguilar 1:45.18 1:30.67 1:42.46
6 Hopkins HS Sam Leervig, Marvin Ratansingh, Ben Leervig, Joe Fahnbulleh 1:45.87 1:31.26 1:34.91
7 SF Washington Tupak Kpeayeh, Thuro Reisdorfer, Nate Freese, Ethan McKinney 1:46.79 1:31.27 1:12.11
8 Mitchell HS Barry Browning, Reed Overweg, Courtney Miller, Spencer Neugebauer 1:38.72 1:31.40 1:40.54
9 Sturgis HS Cain Fritz, Connor Crane, Jarett Keffeler, Sam Fjelstad 1:36.18 1:31.60 1:16.95
10 St Michael-Albertville MN Jarod Walstrom, Ethan Peal, Brandon Langdok, Mitchell Kartes 1:22.59 1:31.76 1:54.70
11 Harrisburg HS Justin Winters, Breken Hamilton, Jhei Roewart, Jack Anderson 1:36.54 1:31.94 1:42.98
12 SF Roosevelt Payton Kruse, Adam Hirsch, Nate Varns, Demaerio Hester 1:52.63 1:32.32 1:46.17
13 Legacy ND HS Jason Fetch, Jonas Wintergerst, Hunter Humann, Tyler Boone 1:41.62 1:32.38 1:58.25
14 Watertown HS Pierre Lear, Bryce Tschetter, Adam DeJong, Brent Schulte 1:20.57 1:32.61 1:26.13
15 Marshall HS Sam Rademacher, Garret Hoff, Billy Giannelli, Brandon Wartner 1:45.07 1:32.98 1:46.00
16 RC Stevens Sam Galster, Tyler Bradley, Jamin Wurtz, Cody Bevier 1:33.97 1:33.04 1:50.72
17 Douglas HS Austin Hughes, Kevin Jenkins, Chance Sorensen, Trevor Severson 1:40.92 1:33.44 1:15.69
18 Red River ND Peter Wysocki, Devon Pope, Tyler Enerson, Cody Robertson 1:08.51 1:33.85 1:38.55
19 Aberdeen Central HS Preston Barr, Landon Lundquist, Triston Brown, Cannon Hannigan 1:35.23 1:35.23 1:20.00
20 Yankton HS Hunter Antrobus, Rex Ryken, Oakley Palmer, Eric Fitch 1:57.53 1:36.33 1:32.48
21 Pierre Riggs HS Chase Bolte, Porter Jones, Hudson Rohrbach, Frank Becker 1:52.85 1:36.45 1:33.56
  RC Central Tevin Maxon, Dominic Cogan, Xander Knudtson, Sage Hagen DNF DNF DNF
Boys 4 x 200m Relay Division 13 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
12 SF Roosevelt Kruse, Hirsch, Varns, Hester 1:32.32
16 RC Stevens Galster, Bradley, Wurtz, Bevier 1:33.04
17 Douglas HS Hughes, Jenkins, Sorensen, Severson 1:33.44
19 Aberdeen Central HS Barr, Lundquist, Brown, Hannigan 1:35.23
20 Yankton HS Antrobus, Ryken, Palmer, Fitch 1:36.33
21 Pierre Riggs HS Bolte, Jones, Rohrbach, Becker 1:36.45
Boys 4 x 200m Relay Division 13 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Brandon Valley HS House, Kolbeck, Reindl, Petersen 1:04.04 1:30.19 1:45.53
3 SF Lincoln Deberg, Redd, Christians, Brison 1:20.57 1:30.52 1:26.00
7 SF Washington Kpeayeh, Reisdorfer, Freese, McKinney 1:06.63 1:31.27 1:20.32
9 Sturgis HS Fritz, Crane, Keffeler, Fjelstad 1:44.43 1:31.60 1:26.11
10 St Michael-Albertville MN Walstrom, Peal, Langdok, Kartes 1:56.54 1:31.76 1:08.82
11 Harrisburg HS Winters, Hamilton, Roewart, Anderson 1:45.74 1:31.94 1:39.30
15 Marshall HS Rademacher, Hoff, Giannelli, Wartner 1:39.49 1:32.98 1:23.69
18 Red River ND Wysocki, Pope, Enerson, Robertson 1:54.50 1:33.85 1:50.75
Boys 4 x 200m Relay Division 13 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
2 Century HS-BismarckND Morrissette, Anderson, Schollmeyer, Kemmesat 1:30.25 1:45.60 1:17.62
4 SF O'Gorman Jones, Bauer, Longar, Reuter 1:30.56 1:36.90 1:16.98
5 Minot ND HS Madrid, Smith, Kramer, Davis- Aguilar 1:30.67 1:37.93 1:37.93
6 Hopkins HS Leervig, Ratansingh, Leervig, Fahnbulleh 1:31.26 1:36.74 1:56.82
8 Mitchell HS Browning, Overweg, Miller, Neugebauer 1:31.40 1:08.55 1:28.66
13 Legacy ND HS Fetch, Wintergerst, Humann, Boone 1:32.38 1:24.07 1:23.15
14 Watertown HS Lear, Tschetter, DeJong, Schulte 1:32.61 1:19.65 1:15.94
  RC Central Maxon, Cogan, Knudtson, Hagen DNF DNF DNF