May 5- 6, 2017
|
Hamline - St. Paul, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emily Donnay SO-2 South Dakota St. 4:47.74 4:31.45 5:52.89
2 Annika Halverson JR-3 Bethel (Minn.) 3:32.92 4:36.52 3:46.75
3 Eliza Ramsey SR-4 Macalester 5:18.93 4:47.32 5:07.44
4 Becca Wilkin FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:26.49 4:50.82 4:13.02
5 Abigail Moore SO-2 Minnesota-Duluth 3:42.38 4:52.60 5:42.35
6 Melissa Drenckhahn FR-1 Minnesota-Duluth 5:25.38 4:53.13 4:12.10
7 Katie Breuckman FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:15.50 4:57.64 5:00.62
8 Amy Reimer SO-2 Bethel (Minn.) 4:52.03 4:57.99 5:09.91
9 Sarah Harrison FR-1 Minnesota-Duluth 3:32.37 4:59.10 6:07.90
10 Madeline Dopp SO-2 Hamline 5:56.31 4:59.42 6:14.28
11 Megan Stuart SO-2 Minnesota-Duluth 3:45.04 5:00.05 6:12.07
12 Anna Solfest   Minnesota Running Club 4:36.43 5:03.77 3:35.68
13 Carmen Garson-Shumway JR-3 Macalester 3:33.60 5:05.14 6:30.58
14 Victoria Simones SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:36.60 5:06.00 6:04.14
15 Katrin O'Grady SO-2 Macalester 5:39.06 5:08.23 6:40.70
16 Lindsay Johnson JR-3 Bethel (Minn.) 5:11.62 5:08.53 4:46.94
17 Caitie Ryan SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:14.97 5:08.79 4:28.65
18 Anya Ptacek FR-1 Macalester 3:39.41 5:09.02 6:26.28
19 Sophie Held   Minnesota Running Club 3:51.81 5:09.08 6:26.35
20 Kelly Segura SO-2 Bethel (Minn.) 3:46.08 5:09.69 4:32.53
21 Anna Hall FR-1 Minnesota-Duluth 4:38.29 5:12.68 5:37.70
22 Becky Honnold SR-4 Macalester 5:13.88 5:13.88 4:58.19
23 Laura Luttio SO-2 Bethel (Minn.) 5:05.41 5:14.85 5:58.93
24 Bernadette Hayden FR-1 Hamline 4:50.82 5:16.10 4:57.14
25 Olivia Crocker JR-3 Gustavus Adolphus 3:50.07 5:19.53 5:25.92
26 Meg Thorison FR-1 Bethel (Minn.) 5:53.92 5:21.74 4:39.92
27 Evelyn Frenz   Minnesota Running Club 3:45.38 5:21.96 6:03.82
28 Anna Pape JR-3 Bethel (Minn.) 5:06.12 5:22.23 6:58.90
29 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 6:16.90 5:27.74 4:09.09
30 McKinzie Fettig JR-3 Bethel (Minn.) 6:03.39 5:30.35 7:02.85
31 McKenzie Van Loh JR-3 Bethel (Minn.) 5:54.26 5:31.08 4:01.69
  Lydia Herath SO-2 Bethel (Minn.) DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emily Donnay SO-2 South Dakota St. 3:42.59 3:31.74 4:31.45
2 Annika Halverson JR-3 Bethel (Minn.) 3:32.92 5:01.41 4:36.52
3 Eliza Ramsey SR-4 Macalester 4:07.10 4:01.35 4:47.32
4 Becca Wilkin FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:21.74 4:33.37 4:50.82
5 Abigail Moore SO-2 Minnesota-Duluth 5:42.35 4:11.64 4:52.60
6 Melissa Drenckhahn FR-1 Minnesota-Duluth 5:34.17 4:09.16 4:53.13
7 Katie Breuckman FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:42.76 5:51.22 4:57.64
9 Sarah Harrison FR-1 Minnesota-Duluth 3:53.30 5:08.08 4:59.10
10 Madeline Dopp SO-2 Hamline 5:35.35 3:59.54 4:59.42
11 Megan Stuart SO-2 Minnesota-Duluth 5:06.06 5:00.05 5:00.05
12 Anna Solfest   Minnesota Running Club 5:06.81 5:37.19 5:03.77
14 Victoria Simones SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:58.02 5:51.90 5:06.00
  Lydia Herath SO-2 Bethel (Minn.) DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Amy Reimer SO-2 Bethel (Minn.) 4:57.99 4:13.30
13 Carmen Garson-Shumway JR-3 Macalester 5:05.14 5:57.02
15 Katrin O'Grady SO-2 Macalester 5:08.23 5:05.15
16 Lindsay Johnson JR-3 Bethel (Minn.) 5:08.53 5:51.73
17 Caitie Ryan SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:08.79 3:36.16
18 Anya Ptacek FR-1 Macalester 5:09.02 5:55.38
19 Sophie Held   Minnesota Running Club 5:09.08 6:10.90
20 Kelly Segura SO-2 Bethel (Minn.) 5:09.69 4:44.92
21 Anna Hall FR-1 Minnesota-Duluth 5:12.68 6:33.98
22 Becky Honnold SR-4 Macalester 5:13.88 3:55.41
23 Laura Luttio SO-2 Bethel (Minn.) 5:14.85 6:33.57
24 Bernadette Hayden FR-1 Hamline 5:16.10 4:57.14
25 Olivia Crocker JR-3 Gustavus Adolphus 5:19.53 3:43.67
26 Meg Thorison FR-1 Bethel (Minn.) 5:21.74 4:20.61
27 Evelyn Frenz   Minnesota Running Club 5:21.96 6:48.89
28 Anna Pape JR-3 Bethel (Minn.) 5:22.23 4:43.57
29 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 5:27.74 4:18.92
30 McKinzie Fettig JR-3 Bethel (Minn.) 5:30.35 5:50.18
31 McKenzie Van Loh JR-3 Bethel (Minn.) 5:31.08 4:51.35