May 5- 6, 2017
|
Hamline - St. Paul, MN

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Breanna Colbenson SR-4 Minnesota-Duluth 2:12.34
2 Krista Steele SO-2 South Dakota St. 2:12.95
3 Ali Glassbrenner JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:15.24
4 Rachel Hall   Unattached 2:15.56
5 Holly Hankins JR-3 Hamline 2:18.46
6 Natalie Prescott SR-4 Macalester 2:19.00
7 Rebecca Wesley   Unattached 2:20.11
8 Holly Ellingson SO-2 Macalester 2:20.62
9 Maria Berg FR-1 Minnesota-Duluth 2:21.12
10 Allison Pillar SR-4 Macalester 2:23.32
11 Julia Giefer JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:23.69
12 Blythe Whealy   Unattached 2:23.72
13 Allyx Kvasnicka   Minnesota Running Club 2:25.15
14 Alyssa Nash JR-3 Hamline 2:26.31
15 Sarah Ward   Minnesota Running Club 2:26.47
16 Kathryn Webb FR-1 Minnesota-Duluth 2:28.09
17 Karlyn Russell SR-4 Macalester 2:28.37
18 Michelle Perri JR-3 St. Catherine 2:30.29
19 Nadine Thoemke FR-1 Hamline 2:31.48
20 Katherine Michelson FR-1 Bethel (Minn.) 2:33.59
21 Maegan Green   Minnesota Running Club 2:36.67
22 Nicole Tekippe FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:37.45
23 Sophie Held   Minnesota Running Club 2:37.85
24 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 2:41.51
25 Natalie Narloch SO-2 Bethel (Minn.) 2:41.79
26 Caitlin Olson SO-2 Augsburg 2:42.62
27 Anna Pape JR-3 Bethel (Minn.) 2:45.63
28 Eileen Hess FR-1 Bethel (Minn.) 3:15.52
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Breanna Colbenson SR-4 Minnesota-Duluth 2:07.05 2:22.93 2:42.78 2:32.20 2:12.34
2 Krista Steele SO-2 South Dakota St. 2:26.25 2:31.57 2:00.99 2:04.98 2:12.95
3 Ali Glassbrenner JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:40.94 2:13.89 2:26.06 1:50.90 2:15.24
4 Rachel Hall   Unattached 2:38.61 1:43.03 1:53.87 2:46.74 2:15.56
5 Holly Hankins JR-3 Hamline 2:47.54 2:12.93 1:56.31 2:15.69 2:18.46
6 Natalie Prescott SR-4 Macalester 1:44.25 2:05.10 2:03.71 1:49.81 2:19.00
7 Rebecca Wesley   Unattached 3:02.15 2:38.33 1:47.89 2:22.92 2:20.11
8 Holly Ellingson SO-2 Macalester 2:09.37 2:31.87 1:53.91 1:42.66 2:20.62
9 Maria Berg FR-1 Minnesota-Duluth 2:15.48 2:35.24 2:12.66 3:03.46 2:21.12
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Allison Pillar SR-4 Macalester 1:54.66 2:26.19 2:44.82 2:23.32 2:53.42
11 Julia Giefer JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:45.25 1:59.27 2:26.57 2:23.69 2:10.76
12 Blythe Whealy   Unattached 2:10.79 1:56.42 2:25.16 2:23.72 1:57.85
13 Allyx Kvasnicka   Minnesota Running Club 2:58.54 2:39.67 2:49.83 2:25.15 2:41.12
14 Alyssa Nash JR-3 Hamline 2:30.70 2:40.95 1:51.20 2:26.31 2:02.90
15 Sarah Ward   Minnesota Running Club 2:05.97 1:49.86 2:35.26 2:26.47 2:23.54
16 Kathryn Webb FR-1 Minnesota-Duluth 2:19.21 3:00.67 3:02.15 2:28.09 2:28.09
17 Karlyn Russell SR-4 Macalester 2:04.63 2:55.08 2:04.63 2:28.37 1:49.80
23 Sophie Held   Minnesota Running Club 3:09.42 1:53.66 2:28.38 2:37.85 2:25.23
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Michelle Perri JR-3 St. Catherine 2:57.35 2:36.31 2:46.83 1:55.73 2:30.29 1:57.23 2:43.82
19 Nadine Thoemke FR-1 Hamline 2:28.45 3:07.84 2:23.91 2:20.88 2:31.48 1:56.64 2:31.48
20 Katherine Michelson FR-1 Bethel (Minn.) 3:05.85 2:33.59 1:56.73 3:19.67 2:33.59 3:01.24 2:48.95
21 Maegan Green   Minnesota Running Club 1:54.37 2:24.14 2:11.61 2:50.77 2:36.67 1:57.51 3:12.71
22 Nicole Tekippe FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:39.03 2:02.81 3:01.07 1:50.22 2:37.45 2:43.75 3:12.09
24 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 2:43.13 2:39.90 2:23.75 3:12.20 2:41.51 3:28.35 2:23.75
25 Natalie Narloch SO-2 Bethel (Minn.) 2:20.76 2:41.79 3:27.10 2:48.27 2:41.79 2:12.67 3:01.21
26 Caitlin Olson SO-2 Augsburg 3:29.78 2:31.24 3:10.27 3:13.52 2:42.62 3:11.90 2:23.11
27 Anna Pape JR-3 Bethel (Minn.) 2:58.88 3:28.70 2:17.48 2:50.60 2:45.63 3:28.70 2:24.10
28 Eileen Hess FR-1 Bethel (Minn.) 2:38.38 3:17.48 2:55.97 2:50.11 3:15.52 2:40.33 3:15.52