May 7, 2017
|
Georgian Court - Lakewood, NJ

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Sergei Cendo SO-2 Philadelphia U. 4:09.03 4:26.47 5:03.82 10
2 Ethan Fadale SO-2 Philadelphia U. 4:09.44 3:44.50 3:17.06 8
3 Maxime Icart SO-2 Post 4:09.49 3:17.10 4:16.98 6
4 Uriah St. Lewis SR-4 Georgian Court 4:11.70 4:44.42 3:23.88 5
5 Giovianni Aracena FR-1 Bloomfield 4:13.57 3:50.75 3:22.86 4
6 Hussein Elmeshad FR-1 Georgian Court 4:14.36 5:20.50 5:05.24 3
7 Sam Mondello SR-4 Chestnut Hill 4:15.26 5:16.53 3:19.11 2
8 Danson Kirwa SO-2 Nyack 4:18.89 4:47.37 5:36.56 1
9 Thomas Trott JR-3 Nyack 4:19.59 4:24.79 4:53.34 -
10 Valmar Wilson SO-2 Philadelphia U. 4:21.50 3:39.66 3:52.74 -
11 Zion Watson FR-1 Bloomfield 4:22.82 4:09.68 4:33.34 -
12 Kyle Bobash FR-1 Georgian Court 4:24.47 3:34.22 4:11.25 -
13 Connor Irwin FR-1 Holy Family 4:28.13 4:49.58 5:05.67 -
14 Ephraim Kishen FR-1 Holy Family 4:32.93 3:49.27 3:21.97 -
15 Bethuel Kipngetich FR-1 Georgian Court 4:33.49 3:55.21 5:17.25 -
16 Adrian Calderon SO-2 Chestnut Hill 4:37.51 5:49.67 4:15.31 -
17 Pedro Liriano SO-2 Caldwell 4:42.18 5:27.33 3:45.75 -
18 Shane Fleming SO-2 Philadelphia U. 4:42.72 4:51.21 4:56.86 -
19 Kev Orwig JR-3 Holy Family 4:49.11 3:31.05 5:00.68 -
20 Saadeddine Traboulsi JR-3 Philadelphia U. 4:54.60 4:13.36 4:28.09 -
  Jacob DiCello FR-1 Chestnut Hill DNF DNF DNF -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Kyle Bobash FR-1 Georgian Court 5:41.17 4:24.47 3:26.29 4:45.63 -
14 Ephraim Kishen FR-1 Holy Family 4:00.18 4:32.93 3:38.35 3:54.72 -
16 Adrian Calderon SO-2 Chestnut Hill 4:59.71 4:37.51 3:55.89 4:26.41 -
17 Pedro Liriano SO-2 Caldwell 5:27.33 4:42.18 4:42.18 5:44.26 -
18 Shane Fleming SO-2 Philadelphia U. 4:08.80 4:42.72 5:42.10 3:26.39 -
19 Kev Orwig JR-3 Holy Family 4:37.55 4:49.11 3:22.38 4:49.11 -
20 Saadeddine Traboulsi JR-3 Philadelphia U. 5:00.50 4:54.60 5:47.63 6:22.98 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sergei Cendo SO-2 Philadelphia U. 3:19.23 4:09.03 3:34.17 3:19.23 4:28.96 10
2 Ethan Fadale SO-2 Philadelphia U. 3:51.98 4:09.44 5:04.32 5:14.30 3:59.47 8
3 Maxime Icart SO-2 Post 4:26.96 4:09.49 3:44.55 5:24.34 3:52.03 6
4 Uriah St. Lewis SR-4 Georgian Court 3:41.50 4:11.70 4:39.39 4:11.70 3:33.95 5
5 Giovianni Aracena FR-1 Bloomfield 4:05.97 4:13.57 3:05.11 4:26.25 4:54.15 4
6 Hussein Elmeshad FR-1 Georgian Court 3:56.56 4:14.36 4:14.36 5:10.32 4:06.73 3
7 Sam Mondello SR-4 Chestnut Hill 5:31.84 4:15.26 3:52.29 3:26.76 5:24.18 2
8 Danson Kirwa SO-2 Nyack 4:37.02 4:18.89 5:13.26 4:42.19 4:24.07 1
9 Thomas Trott JR-3 Nyack 5:14.11 4:19.59 5:11.51 3:12.10 5:27.09 -
10 Valmar Wilson SO-2 Philadelphia U. 3:18.74 4:21.50 5:19.03 5:29.49 3:03.05 -
11 Zion Watson FR-1 Bloomfield 5:15.39 4:22.82 3:03.98 5:23.27 3:48.66 -
13 Connor Irwin FR-1 Holy Family 5:40.53 4:28.13 5:43.21 5:16.40 3:34.51 -
15 Bethuel Kipngetich FR-1 Georgian Court 4:06.15 4:33.49 3:25.12 4:47.17 4:41.70 -
  Jacob DiCello FR-1 Chestnut Hill DNF DNF DNF DNF DNF -