April 22, 2017
|
St. Norbert - De Pere, WI

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Stern Junior Lake Forest 14:28.61 17:44.75 16:39.37 15:33.99 11:31.16 19:27.49 19:18.15 10
2 Trey Horbinski JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 18:41.15 13:37.11 12:11.60 15:50.12 18:41.15 12:49.60 11:52.59 8
3 Joe Kortenhof FR-1 Lawrence 13:32.72 19:11.35 11:55.97 16:07.52 17:53.95 16:36.55 14:30.77 6
4 Ben Miller   Unattached 14:59.85 12:52.70 15:58.53 16:18.09 12:23.35 12:33.13 14:20.72 5
5 Ben Schaefer SO-2 Lawrence 15:54.08 17:42.27 15:24.57 16:23.58 17:22.60 20:49.15 16:23.58 4
6 Sam Holt SR-4 St. Norbert 12:50.59 13:59.74 19:15.88 16:27.93 18:36.36 19:55.40 15:48.42 3
7 Tripp Horbinski JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 15:27.77 15:57.70 14:17.94 16:37.60 14:27.92 15:37.75 15:57.70 2
8 Nick Bath FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 19:01.38 18:21.34 21:31.56 16:41.21 19:21.41 14:21.04 16:51.23 1
9 Kassahun Lehman FR-1 Lakeland 21:33.18 17:52.64 12:01.78 16:42.46 15:52.34 19:52.93 15:12.24 -
10 Brett Jones   Wisconsin Track Club 14:03.61 17:16.72 16:36.07 16:56.39 12:01.64 13:53.44 12:21.97 -
11 Hayden Hoffmann   SNC Alumni 17:57.40 13:53.46 13:02.64 16:56.41 17:47.23 21:10.52 19:18.71 -
12 Haily Kazik JR-3 Milwaukee Sch. of Eng. 20:02.60 20:53.99 19:52.32 17:07.86 19:00.93 14:13.13 19:11.21 -
13 Josh Eickhoff JR-3 Wisconsin Lutheran 13:02.50 16:58.32 14:49.69 17:51.91 14:17.53 15:21.85 22:41.33 -
14 Adam Loeber SO-2 Carroll 20:27.61 16:26.48 21:22.42 18:16.08 16:26.48 23:44.91 21:00.50 -
15 Patrick Kramper SO-2 St. Norbert 17:18.56 13:50.85 18:04.72 19:13.95 23:27.82 15:23.16 19:48.57 -
16 Derek Rubis   Greater Milwaukee TC 19:50.10 20:26.17 19:38.08 20:02.12 24:02.55 18:01.91 19:26.06 -
17 Luke Frommelt   SNC Alumni 26:16.94 25:40.27 14:27.93 20:22.43 26:04.71 26:29.16 24:39.14 -
18 Ka Yu Tse SO-2 Wisconsin Lutheran 19:09.10 24:14.71 23:50.26 20:22.44 20:34.67 22:49.14 20:22.44 -
  Jarek Kish FR-1 Ripon NT NT NT NT NT NT NT -
  Bryce Pierson JR-3 Carroll NT NT NT NT NT NT NT -
  Matthew McKendry FR-1 St. Norbert NT NT NT NT NT NT NT -
  Josh Janusiak SO-2 Lawrence DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Luke Kubasta   Wisconsin Track Club DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -