April 15, 2017
|
Gustavus Adolphus - St. Peter, MN

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Allison Johnson SO-2 Winona State 2:15.76
2 Hannah Goemann SR-4 Minnesota-Morris 2:16.21
3 Maddi Sjelin JR-3 Minnesota State 2:17.32
4 Natalie Stauber SR-4 Minnesota-Duluth 2:18.29
5 Bobbi Patrick SO-2 Minnesota State 2:18.60
6 Maria Berg FR-1 Minnesota-Duluth 2:18.69
7 Jessica Boespflug SO-2 Minnesota State 2:19.28
8 Madeline Tompach SR-4 Winona State 2:20.53
9 Paige Du Bois FR-1 Minnesota-Duluth 2:21.46
10 Maria Hauer JR-3 St. Cloud State 2:23.04
11 Rachel Sakry SR-4 St. Cloud State 2:23.59
12 Abigail Schnabel SO-2 Gustavus Adolphus 2:23.79
13 Lydia Hayes JR-3 Gustavus Adolphus 2:24.46
14 Kaylee Roelike SR-4 St. Cloud State 2:25.02
15 Aimee Holland FR-1 Winona State 2:25.72
16 Hope Willenbrink SO-2 Winona State 2:26.17
17 Nikki Jurik SO-2 Wis.-River Falls 2:26.29
18 Katherine Novak SO-2 Minnesota-Morris 2:27.72
19 Madison Schroeder JR-3 Winona State 2:27.84
20 Molly Sweet FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:28.94
21 Autum Shurbert-Hetzel FR-1 St. Cloud State 2:29.03
22 Mikaela Algren SR-4 Gustavus Adolphus 2:30.31
23 Allison Trezona SR-4 St. Olaf 2:30.34
24 Kristen Mertens SR-4 Gustavus Adolphus 2:30.77
25 Abigail Fouts JR-3 Wis.-River Falls 2:30.86
26 Sadie Novak-Klug JR-3 Gustavus Adolphus 2:31.77
27 Megan Cihasky FR-1 Minnesota-Duluth 2:32.27
28 Becca Ohotto JR-3 Minnesota State 2:33.01
29 Kimberly Carlson JR-3 Wis.-River Falls 2:34.15
30 Maria Sabourin SO-2 Winona State 2:35.55
31 Tanna Boyle SR-4 Minnesota-Morris 2:35.62
32 Linsey Tolkkinen SO-2 Wis.-River Falls 2:37.19
33 Grace Curran SR-4 Wis.-River Falls 2:37.84
34 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 2:38.14
35 Alanna Grant SO-2 Wis.-River Falls 2:38.58
36 Madison Kealy SR-4 Bemidji State 2:39.02
37 Laura Votava SO-2 St. Olaf 2:39.68
38 Haley Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 2:42.61
39 Jerlie Jensen SR-4 St. Olaf 2:42.63
40 Sydney Hedberg FR-1 Gustavus Adolphus 2:44.17
41 Amanda Anderson JR-3 Bemidji State 2:46.49
42 Autumn Huju SO-2 Bemidji State 2:50.44
43 Rachael Bentley SO-2 St. Olaf 2:51.41
44 Jane Austin SR-4 Bemidji State 2:54.27
45 Courtney Anderson SO-2 Bemidji State 2:59.28
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Allison Johnson SO-2 Winona State 2:19.84 2:15.76 1:49.97
2 Hannah Goemann SR-4 Minnesota-Morris 2:33.92 2:16.21 2:27.11
3 Maddi Sjelin JR-3 Minnesota State 2:48.91 2:17.32 1:58.10
4 Natalie Stauber SR-4 Minnesota-Duluth 1:53.40 2:18.29 1:50.64
5 Bobbi Patrick SO-2 Minnesota State 2:14.45 2:18.60 2:04.74
6 Maria Berg FR-1 Minnesota-Duluth 1:48.18 2:18.69 3:00.30
7 Jessica Boespflug SO-2 Minnesota State 2:22.07 2:19.28 2:51.32
8 Madeline Tompach SR-4 Winona State 2:30.37 2:20.53 2:12.10
9 Paige Du Bois FR-1 Minnesota-Duluth 2:00.25 2:21.46 2:17.22
11 Rachel Sakry SR-4 St. Cloud State 2:07.80 2:23.59 2:46.57
16 Hope Willenbrink SO-2 Winona State 2:01.33 2:26.17 2:07.17
18 Katherine Novak SO-2 Minnesota-Morris 2:14.43 2:27.72 3:12.04
23 Allison Trezona SR-4 St. Olaf 2:57.41 2:30.34 2:48.38
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Maria Hauer JR-3 St. Cloud State 2:14.46 2:38.78 2:58.80 2:23.04 1:57.30
12 Abigail Schnabel SO-2 Gustavus Adolphus 2:06.54 2:38.17 2:16.60 2:23.79 2:52.55
13 Lydia Hayes JR-3 Gustavus Adolphus 2:07.13 2:54.80 2:51.91 2:24.46 1:46.90
14 Kaylee Roelike SR-4 St. Cloud State 1:45.87 2:32.28 1:57.47 2:25.02 3:05.63
15 Aimee Holland FR-1 Winona State 2:03.87 2:34.47 3:05.07 2:25.72 3:09.44
17 Nikki Jurik SO-2 Wis.-River Falls 2:54.09 3:07.26 2:54.09 2:26.29 2:36.53
19 Madison Schroeder JR-3 Winona State 2:26.37 1:44.97 2:58.89 2:27.84 2:26.37
21 Autum Shurbert-Hetzel FR-1 St. Cloud State 1:56.25 2:08.17 1:50.29 2:29.03 1:59.23
22 Mikaela Algren SR-4 Gustavus Adolphus 2:00.25 2:18.29 2:48.35 2:30.31 1:49.73
25 Abigail Fouts JR-3 Wis.-River Falls 2:00.69 2:33.88 2:06.73 2:30.86 1:56.17
26 Sadie Novak-Klug JR-3 Gustavus Adolphus 1:47.76 3:12.75 3:15.79 2:31.77 2:01.42
28 Becca Ohotto JR-3 Minnesota State 2:08.53 1:54.76 2:31.48 2:33.01 3:05.15
38 Haley Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 2:34.48 2:29.61 1:55.46 2:42.61 3:31.40
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Molly Sweet FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:28.94 2:09.58 2:03.62 3:13.63 1:57.67 3:01.71 2:15.54
24 Kristen Mertens SR-4 Gustavus Adolphus 2:30.77 1:53.08 1:54.59 2:11.17 1:57.60 1:54.59 2:15.70
27 Megan Cihasky FR-1 Minnesota-Duluth 2:32.27 2:59.68 2:38.36 2:14.00 2:04.87 3:04.25 2:10.96
29 Kimberly Carlson JR-3 Wis.-River Falls 2:34.15 2:54.19 2:41.86 2:54.19 2:11.03 2:27.99 2:21.82
30 Maria Sabourin SO-2 Winona State 2:35.55 2:54.22 2:34.00 3:05.11 1:55.11 2:44.89 2:44.89
31 Tanna Boyle SR-4 Minnesota-Morris 2:35.62 2:46.52 3:02.08 2:51.19 1:56.72 2:09.17 2:38.74
32 Linsey Tolkkinen SO-2 Wis.-River Falls 2:37.19 2:54.48 2:40.34 3:11.78 2:37.19 3:14.92 3:07.06
35 Alanna Grant SO-2 Wis.-River Falls 2:38.58 2:16.38 1:51.01 2:19.55 1:51.01 2:51.27 2:54.44
36 Madison Kealy SR-4 Bemidji State 2:39.02 2:43.79 3:23.55 2:40.61 3:10.83 2:51.75 2:46.98
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Grace Curran SR-4 Wis.-River Falls 2:37.84
34 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 2:38.14
37 Laura Votava SO-2 St. Olaf 2:39.68
39 Jerlie Jensen SR-4 St. Olaf 2:42.63
40 Sydney Hedberg FR-1 Gustavus Adolphus 2:44.17
41 Amanda Anderson JR-3 Bemidji State 2:46.49
42 Autumn Huju SO-2 Bemidji State 2:50.44
43 Rachael Bentley SO-2 St. Olaf 2:51.41
44 Jane Austin SR-4 Bemidji State 2:54.27
45 Courtney Anderson SO-2 Bemidji State 2:59.28