April 8- 9, 2017
|
St. John's (MN) - Collegeville, MN

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Olivia Dengel JR-3 St. Benedict 2:16.56 2:12.38 2:26.31 2:47.21 2:19.34 1:59.84 2:48.61 10
2 Holly Hankins JR-3 Hamline 2:04.84 2:06.26 2:30.38 2:30.38 2:21.86 3:03.00 2:10.52 8
3 Erin Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 2:18.35 1:49.82 1:46.97 2:06.94 2:22.62 2:46.87 2:12.64 6
4 Shannon Strickland SR-4 St. Catherine 2:44.57 1:45.39 2:37.36 2:24.36 2:24.36 1:46.83 2:51.79 4
5 Marisa Fiecke SO-2 Hamline 2:14.43 1:58.53 2:39.00 2:33.22 2:24.54 2:05.75 2:18.76 2
6 Elise Reid SR-4 St. Benedict 2:32.46 2:33.92 2:45.53 2:28.11 2:25.20 2:03.42 2:20.85 1
7 Abigail Schnabel SO-2 Gustavus Adolphus 2:06.99 2:02.61 1:45.10 2:15.75 2:25.96 2:06.99 2:34.72 -
8 Isabel Andriessen FR-1 Concordia-Moorhead 1:51.40 2:04.59 2:51.49 2:42.70 2:26.57 2:30.97 1:44.07 -
9 Kristy Dellwo JR-3 Hamline 2:35.12 2:33.63 1:54.85 1:54.85 2:29.15 1:50.38 2:15.73 -
10 Mikaela Algren SR-4 Gustavus Adolphus 3:07.31 2:05.38 3:13.35 2:47.67 2:31.05 1:59.33 1:54.80 -
11 Zoe Loucks FR-1 Minnesota-Morris 3:12.65 1:53.77 3:00.52 2:16.53 2:31.69 1:58.32 2:28.66 -
12 Sadie Novak-Klug JR-3 Gustavus Adolphus 2:18.72 3:07.51 2:29.40 1:48.24 2:32.44 2:26.35 2:49.21 -
13 Aubrey Shepard FR-1 St. Benedict 2:17.24 2:09.61 2:55.36 2:05.04 2:32.48 2:15.71 3:18.23 -
14 Elizabeth Vought SO-2 Concordia-Moorhead 1:58.28 2:43.42 2:37.19 2:18.51 2:35.63 2:26.30 1:53.61 -
15 Julia Manzano FR-1 Michigan Tech 2:50.39 2:56.65 3:07.59 2:26.94 2:36.32 2:12.88 3:09.15 -
16 Tanna Boyle SR-4 Minnesota-Morris 2:07.38 1:51.66 1:53.23 3:00.85 2:37.26 2:24.68 2:38.84 -
17 Jessica Gering SO-2 Michigan Tech 2:53.36 2:47.06 3:05.97 3:13.85 2:37.60 2:18.69 2:51.79 -
18 Laura Luttio SO-2 Bethel (Minn.) 2:22.12 2:31.60 3:18.97 2:39.49 2:37.91 2:56.86 3:25.29 -
19 Meg Thorison FR-1 Bethel (Minn.) 3:19.50 2:30.42 2:39.92 1:57.17 2:38.33 3:16.33 3:11.58 -
20 Colleen Vought SO-2 Concordia-Moorhead 3:23.92 3:09.58 3:15.96 1:56.30 2:39.31 2:39.31 2:31.35 -
21 Morgan Durbin JR-3 St. Benedict 2:53.21 3:26.89 2:29.16 3:18.88 2:40.38 2:16.33 1:53.87 -
22 Sydney Hedberg FR-1 Gustavus Adolphus 2:55.64 2:19.87 2:57.27 2:24.74 2:42.63 3:20.04 2:29.62 -
23 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 2:13.64 2:31.79 2:33.44 1:55.49 2:44.98 3:14.68 2:49.93 -
24 Veronica Haverkamp JR-3 Minnesota-Morris 3:25.97 2:42.78 2:41.12 3:29.29 2:46.10 2:29.49 2:41.12 -
25 Sharnea Witt FR-1 Bemidji State 2:37.93 2:19.65 3:12.84 2:09.67 2:46.24 2:08.01 1:59.70 -
26 Jane Austin SR-4 Bemidji State 2:06.67 2:42.62 2:40.90 2:47.75 2:51.17 3:10.00 2:44.33 -
27 Autumn Huju SO-2 Bemidji State 2:54.90 3:08.62 2:44.62 3:39.49 2:51.47 3:10.34 3:10.34 -
28 Elena Stingle SO-2 Martin Luther 3:26.93 3:11.28 3:16.50 3:04.33 2:53.89 3:30.41 3:37.37 -
29 Ahna Neil FR-1 St. Catherine 3:19.40 2:47.07 2:34.49 3:33.78 2:59.64 3:06.83 3:39.16 -
30 Courtney Anderson SO-2 Bemidji State 3:05.98 2:31.67 2:08.20 2:33.48 3:00.56 2:35.29 3:51.12 -
31 Kaylee Egbers FR-1 St. Benedict 2:34.56 3:49.11 2:18.19 3:10.93 3:01.83 2:40.01 2:09.10 -
32 Eileen Hess FR-1 Bethel (Minn.) 3:38.6h 2:25.1h 2:40.6h 2:48.3h 3:13.5h 3:09.6h 2:25.1h -
  Emma Weber SR-4 St. Benedict NT NT NT NT NT NT NT -
  Tierney Winter FR-1 Gustavus Adolphus NT NT NT NT NT NT NT -
  Amanda Anderson JR-3 Bemidji State NT NT NT NT NT NT NT -
  Allison Kosobud SR-4 St. Benedict NT NT NT NT NT NT NT -
  Michelle Perri JR-3 St. Catherine NT NT NT NT NT NT NT -
  Nadia Mezic SO-2 Macalester NT NT NT NT NT NT NT -
  Emily Pohl FR-1 Minnesota-Morris NT NT NT NT NT NT NT -
  Nadine Thoemke FR-1 Hamline NT NT NT NT NT NT NT -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Olivia Dengel JR-3 St. Benedict 1:48.69 1:41.72 2:19.34 1:41.72 10
2 Holly Hankins JR-3 Hamline 2:24.70 2:02.00 2:21.86 1:59.17 8
3 Erin Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 2:59.71 2:28.33 2:22.62 1:55.53 6
4 Shannon Strickland SR-4 St. Catherine 1:49.72 2:51.79 2:24.36 2:54.68 4
5 Marisa Fiecke SO-2 Hamline 3:03.57 3:02.12 2:24.54 2:08.64 2
6 Elise Reid SR-4 St. Benedict 2:54.24 2:25.20 2:25.20 1:53.26 1
7 Abigail Schnabel SO-2 Gustavus Adolphus 2:04.07 2:40.56 2:25.96 3:06.83 -
8 Isabel Andriessen FR-1 Concordia-Moorhead 2:22.18 2:29.51 2:26.57 1:47.00 -
9 Kristy Dellwo JR-3 Hamline 2:00.82 2:57.49 2:29.15 2:08.27 -
10 Mikaela Algren SR-4 Gustavus Adolphus 3:14.86 3:13.35 2:31.05 3:04.29 -
12 Sadie Novak-Klug JR-3 Gustavus Adolphus 2:08.05 2:29.40 2:32.44 3:15.13 -
  Emma Weber SR-4 St. Benedict NT NT NT NT -
  Allison Kosobud SR-4 St. Benedict NT NT NT NT -
  Tierney Winter FR-1 Gustavus Adolphus NT NT NT NT -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Zoe Loucks FR-1 Minnesota-Morris 2:49.90 2:31.69 2:48.38 2:46.86 -
13 Aubrey Shepard FR-1 St. Benedict 2:40.11 2:32.48 3:04.50 2:49.26 -
14 Elizabeth Vought SO-2 Concordia-Moorhead 2:43.42 2:35.63 3:05.20 3:09.87 -
15 Julia Manzano FR-1 Michigan Tech 3:06.02 2:36.32 1:49.43 3:04.46 -
16 Tanna Boyle SR-4 Minnesota-Morris 1:57.95 2:37.26 2:13.68 2:12.10 -
17 Jessica Gering SO-2 Michigan Tech 2:09.24 2:37.60 2:45.48 2:50.21 -
18 Laura Luttio SO-2 Bethel (Minn.) 2:09.49 2:37.91 1:50.54 3:01.60 -
19 Meg Thorison FR-1 Bethel (Minn.) 3:14.75 2:38.33 3:10.00 3:21.08 -
20 Colleen Vought SO-2 Concordia-Moorhead 1:54.71 2:39.31 2:42.50 1:59.49 -
21 Morgan Durbin JR-3 St. Benedict 2:50.01 2:40.38 3:12.46 2:25.95 -
  Michelle Perri JR-3 St. Catherine NT NT NT NT -
  Nadia Mezic SO-2 Macalester NT NT NT NT -
  Emily Pohl FR-1 Minnesota-Morris NT NT NT NT -
  Nadine Thoemke FR-1 Hamline NT NT NT NT -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
22 Sydney Hedberg FR-1 Gustavus Adolphus 2:42.63 2:39.38 -
23 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 2:44.98 3:29.53 -
24 Veronica Haverkamp JR-3 Minnesota-Morris 2:46.10 2:06.24 -
25 Sharnea Witt FR-1 Bemidji State 2:46.24 3:36.12 -
26 Jane Austin SR-4 Bemidji State 2:51.17 2:59.73 -
27 Autumn Huju SO-2 Bemidji State 2:51.47 3:01.76 -
28 Elena Stingle SO-2 Martin Luther 2:53.89 2:52.16 -
29 Ahna Neil FR-1 St. Catherine 2:59.64 2:29.11 -
30 Courtney Anderson SO-2 Bemidji State 3:00.56 3:24.04 -
31 Kaylee Egbers FR-1 St. Benedict 3:01.83 3:03.65 -
32 Eileen Hess FR-1 Bethel (Minn.) 3:13.5h 3:48.3h -
  Amanda Anderson JR-3 Bemidji State NT NT -