April 8- 9, 2017
|
St. John's (MN) - Collegeville, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Hannah Goemann SR-4 Minnesota-Morris 4:44.18 5:01.23 4:55.55 3:21.77 10
2 Victoria Casarrubias FR-1 Macalester 4:53.83 5:17.34 4:21.51 3:25.68 8
3 Emma Weber SR-4 St. Benedict 4:54.23 4:48.35 3:55.39 4:07.16 6
4 Sadie Novak-Klug JR-3 Gustavus Adolphus 5:03.47 6:31.48 5:33.82 6:34.52 4
5 Emily Byrd FR-1 Michigan Tech 5:05.52 5:08.58 6:06.63 6:34.12 2
6 Katherine Novak SO-2 Minnesota-Morris 5:06.54 4:32.82 5:43.33 5:12.67 1
7 Emily Vigil SO-2 Michigan Tech 5:06.62 5:58.75 6:14.08 4:45.16 -
8 Abigail Schnabel SO-2 Gustavus Adolphus 5:09.42 6:36.06 6:17.50 4:23.01 -
9 Julia Manzano FR-1 Michigan Tech 5:10.16 4:39.15 6:30.81 5:41.18 -
10 Alyssa Nash JR-3 Hamline 5:12.86 5:34.76 5:34.76 3:54.65 -
11 Kathleen Miles SO-2 Hamline 5:13.32 5:07.06 3:54.99 6:06.59 -
12 Abigail Borgmeier SO-2 St. Benedict 5:14.49 4:39.90 4:33.61 3:55.87 -
13 Haley Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 5:15.50 4:18.71 4:53.42 6:37.53 -
14 Leighlin Ahlstrom FR-1 St. Catherine 5:17.86 5:49.65 5:14.69 5:11.51 -
15 Kelly Segura SO-2 Bethel (Minn.) 5:19.90 6:39.88 6:14.29 5:45.50 -
16 Laura Bailly   5:20.76 6:02.46 5:59.26 5:27.18 -
17 Michelle Perri JR-3 St. Catherine 5:23.64 5:46.30 3:59.50 6:38.08 -
18 Emily Kiolbasa SR-4 St. Benedict 5:25.23 5:48.00 5:51.25 5:38.24 -
19 Katherine Michelson FR-1 Bethel (Minn.) 5:26.65 6:18.92 3:58.46 5:16.85 -
20 Kyla Porter SO-2 St. Benedict 5:29.58 5:36.18 5:46.06 6:42.09 -
21 Jackie Brine-Doyle SO-2 St. Catherine 5:29.71 5:59.39 5:33.01 4:53.45 -
22 Montana Lawrence FR-1 Minnesota-Morris 5:33.77 5:20.42 4:06.99 4:33.70 -
23 Ashley Flores FR-1 St. Benedict 5:36.06 7:13.52 4:01.97 5:42.79 -
24 Anna Pape JR-3 Bethel (Minn.) 5:38.37 6:46.05 4:47.62 5:45.14 -
25 McKenzie Van Loh JR-3 Bethel (Minn.) 5:39.10 5:18.76 6:33.36 7:14.05 -
26 Jane Austin SR-4 Bemidji State 5:42.38 7:25.10 5:42.38 4:16.79 -
27 Robin Jackson SO-2 Michigan Tech 5:45.28 4:56.94 5:45.28 5:28.02 -
28 Jordah Oliphant FR-1 Concordia-Moorhead 5:46.71 5:15.51 6:24.85 4:47.77 -
29 Autumn Huju SO-2 Bemidji State 5:48.08 4:59.35 6:43.78 4:07.14 -
30 Sam Witmer SO-2 St. Catherine 5:48.62 5:34.68 4:17.98 4:45.87 -
31 Kiley Hallgren JR-3 Minnesota-Morris 5:49.76 5:11.29 6:31.74 5:25.28 -
32 Gabriella Hedberg SO-2 Minnesota-Morris 5:55.13 6:19.99 4:51.21 5:58.69 -
33 Courtney Anderson SO-2 Bemidji State 5:57.68 4:56.88 6:58.49 4:21.11 -
34 Hollie Hennagir FR-1 St. Benedict 6:19.30 5:41.37 7:42.75 4:44.48 -
35 Chelsea Schlegel JR-3 Minnesota-Morris 6:52.02 7:37.35 7:20.87 5:21.38 -
36 Kelsey Menze SO-2 Minnesota-Morris 6:56.59 8:15.75 7:09.09 4:51.62 -
  Natalie Narloch   Bethel (Minn.) NT NT NT NT -
  Elena Mueller FR-1 Martin Luther NT NT NT NT -
  Amanda Anderson JR-3 Bemidji State NT NT NT NT -
  Tierney Winter FR-1 Gustavus Adolphus NT NT NT NT -
  Bernadette Hayden FR-1 Hamline NT NT NT NT -
  Daniella Kyllonen FR-1 Michigan Tech NT NT NT NT -
  Erica Hauf JR-3 Concordia-Moorhead NT NT NT NT -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Hannah Goemann SR-4 Minnesota-Morris 4:44.18 3:18.93 5:38.18 10
2 Victoria Casarrubias FR-1 Macalester 4:53.83 5:49.66 4:00.94 8
3 Emma Weber SR-4 St. Benedict 4:54.23 3:52.45 5:17.77 6
4 Sadie Novak-Klug JR-3 Gustavus Adolphus 5:03.47 3:35.47 4:48.30 4
5 Emily Byrd FR-1 Michigan Tech 5:05.52 3:52.20 5:20.80 2
6 Katherine Novak SO-2 Minnesota-Morris 5:06.54 5:18.81 5:12.67 1
7 Emily Vigil SO-2 Michigan Tech 5:06.62 6:38.61 6:38.61 -
8 Abigail Schnabel SO-2 Gustavus Adolphus 5:09.42 4:19.92 5:31.08 -
9 Julia Manzano FR-1 Michigan Tech 5:10.16 5:07.06 6:40.11 -
10 Alyssa Nash JR-3 Hamline 5:12.86 6:34.21 4:29.06 -
11 Kathleen Miles SO-2 Hamline 5:13.32 5:44.66 6:47.32 -
12 Abigail Borgmeier SO-2 St. Benedict 5:14.49 5:39.65 6:26.83 -
  Tierney Winter FR-1 Gustavus Adolphus NT NT NT -
  Daniella Kyllonen FR-1 Michigan Tech NT NT NT -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Haley Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 4:47.11 6:05.98 5:15.50 5:40.74 3:47.16 5:47.05 4:59.73 -
14 Leighlin Ahlstrom FR-1 St. Catherine 6:37.33 6:18.26 5:17.86 5:27.40 6:43.69 5:33.76 5:56.01 -
15 Kelly Segura SO-2 Bethel (Minn.) 4:19.12 6:23.88 5:19.90 6:14.29 5:45.50 6:33.48 6:01.49 -
17 Michelle Perri JR-3 St. Catherine 4:54.52 5:33.35 5:23.64 4:09.21 5:36.59 3:46.55 6:28.37 -
18 Emily Kiolbasa SR-4 St. Benedict 6:33.53 6:46.54 5:25.23 5:12.22 3:54.17 3:50.92 5:08.97 -
19 Katherine Michelson FR-1 Bethel (Minn.) 6:18.92 5:16.85 5:26.65 6:54.85 6:51.58 4:53.99 4:04.99 -
20 Kyla Porter SO-2 St. Benedict 6:15.73 4:50.03 5:29.58 4:50.03 6:19.02 6:25.61 6:32.20 -
21 Jackie Brine-Doyle SO-2 St. Catherine 4:03.99 5:33.01 5:29.71 5:49.50 5:03.34 3:57.40 5:19.82 -
22 Montana Lawrence FR-1 Minnesota-Morris 6:47.20 6:07.15 5:33.77 5:07.07 3:53.64 6:43.87 4:17.01 -
24 Anna Pape JR-3 Bethel (Minn.) 5:04.54 5:48.53 5:38.37 6:39.28 7:06.35 6:52.82 6:02.06 -
26 Jane Austin SR-4 Bemidji State 3:59.67 7:25.10 5:42.38 6:44.01 5:35.54 4:13.37 7:07.98 -
27 Robin Jackson SO-2 Michigan Tech 4:15.51 5:34.93 5:45.28 4:36.23 6:16.36 7:18.51 5:52.19 -
29 Autumn Huju SO-2 Bemidji State 5:27.20 6:43.78 5:48.08 4:48.91 7:32.51 7:32.51 6:54.22 -
  Erica Hauf JR-3 Concordia-Moorhead NT NT NT NT NT NT NT -
  Natalie Narloch   Bethel (Minn.) NT NT NT NT NT NT NT -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Laura Bailly   6:50.58 5:20.76 6:28.12 -
23 Ashley Flores FR-1 St. Benedict 4:25.49 5:36.06 7:16.88 -
25 McKenzie Van Loh JR-3 Bethel (Minn.) 5:49.28 5:39.10 5:25.54 -
28 Jordah Oliphant FR-1 Concordia-Moorhead 6:14.45 5:46.71 4:37.37 -
30 Sam Witmer SO-2 St. Catherine 6:09.54 5:48.62 5:34.68 -
31 Kiley Hallgren JR-3 Minnesota-Morris 6:56.22 5:49.76 6:07.25 -
32 Gabriella Hedberg SO-2 Minnesota-Morris 6:51.95 5:55.13 7:23.92 -
33 Courtney Anderson SO-2 Bemidji State 4:56.88 5:57.68 7:41.41 -
34 Hollie Hennagir FR-1 St. Benedict 6:57.23 6:19.30 7:16.20 -
35 Chelsea Schlegel JR-3 Minnesota-Morris 5:54.34 6:52.02 8:51.51 -
36 Kelsey Menze SO-2 Minnesota-Morris 5:41.61 6:56.59 5:49.94 -
  Bernadette Hayden FR-1 Hamline NT NT NT -
  Elena Mueller FR-1 Martin Luther NT NT NT -
  Amanda Anderson JR-3 Bemidji State NT NT NT -