April 8, 2017
|
Wisconsin - Madison, WI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 3:32.37 3:30.04 3:53.37 3:53.37 10
2 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 4:50.73 3:12.26 3:54.46 4:15.57 8
3 Matt Cooper SR-4 Wis.-Eau Claire 4:55.76 4:22.90 3:54.73 2:46.66 6
4 Seth Reel SR-4 Winona State 3:03.97 4:14.73 3:55.86 4:40.68 5
5 Sean Bjork SR-4 St. Olaf 4:06.02 4:01.29 3:56.55 2:55.05 4
6 Jacob Eggers SR-4 St. Olaf 5:05.45 3:37.84 3:56.78 2:45.75 3
7 Sam Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 3:04.75 4:20.54 3:56.85 4:41.86 2
8 Austin Zajkowski SR-4 Wis.-La Crosse 3:46.01 3:46.01 3:57.90 4:45.48 1
9 Zach Shoemaker-Allen SO-2 Wis.-La Crosse 4:16.32 3:11.64 3:59.55 4:25.90 -
10 Zach Lee SO-2 Wis.-Platteville 3:38.33 5:11.90 3:59.92 4:40.71 -
11 Jack Henschel FR-1 St. Olaf 2:48.15 4:17.03 4:00.21 3:07.37 -
12 Brendon Paucek JR-3 Wis.-Eau Claire 5:02.81 2:57.84 4:00.32 2:50.63 -
13 Keith Ketola JR-3 St. Olaf 4:36.50 3:58.03 4:00.43 4:50.92 -
14 Michael Rosenberg SR-4 Wis.-La Crosse 4:48.58 3:17.20 4:00.48 5:03.01 -
15 Bennet Moser SR-4 Wartburg 4:19.86 3:55.80 4:00.61 3:00.46 -
16 Ryan Graham SR-4 Wis.-Eau Claire 3:58.64 3:46.59 4:01.05 3:51.41 -
17 Nick Harvey FR-1 Augustana (Ill.) 4:25.98 4:04.22 4:01.80 4:50.16 -
18 Casey Roberts SO-2 Wartburg 4:45.76 5:05.14 4:02.17 3:35.54 -
19 Joshua Schaeder FR-1 Wis.-La Crosse 4:58.06 4:41.10 4:02.32 3:45.36 -
20 Mitchell Johnson JR-3 Augustana (Ill.) 4:24.18 3:18.74 4:02.36 3:06.62 -
21 Calvin VanRyzin SR-4 Wis.-Stevens Point 4:13.03 3:41.40 4:03.29 5:06.55 -
22 Eli Kaczinski JR-3 Wartburg 3:34.13 5:06.59 4:03.32 2:55.19 -
23 Matt Stelmasek FR-1 Wis.-Stevens Point 4:27.69 4:56.89 4:03.35 3:04.95 -
24 Mitchell Maegaard SO-2 Wis.-La Crosse 3:49.50 5:03.53 4:06.77 5:18.34 -
25 Caleb Appleton FR-1 Wartburg 4:50.53 5:05.43 4:08.31 3:36.03 -
26 Joe Van Grinsven SO-2 Wis.-Stout 3:49.80 4:24.77 4:09.78 4:54.74 -
27 Benjamin Nemec JR-3 Wis.-Platteville 3:55.48 4:15.52 4:10.51 4:58.11 -
28 Stephen Lavelle SR-4 Augustana (Ill.) 3:10.60 4:38.37 4:10.78 4:08.28 -
29 Bailey Zdroik FR-1 Wis.-La Crosse 4:31.42 3:26.08 4:11.31 2:58.43 -
30 Steven Schimmel SR-4 Wis.-Eau Claire 3:23.73 4:09.00 4:11.51 4:26.60 -
31 Calvin Lehn SR-4 St. Olaf 4:59.85 5:14.97 4:11.97 3:49.30 -
32 Walter Edstrom SR-4 Carleton 3:16.78 5:20.40 4:12.28 3:29.40 -
33 Benjamin Rhode JR-3 Wis.-Platteville 4:00.02 3:54.97 4:12.65 4:37.92 -
34 Ryan O'Neil SO-2 Wis.-La Crosse 4:55.94 4:55.94 4:12.94 3:27.41 -
35 Tyler Ellefson FR-1 Wis.-Stout 4:51.63 5:14.46 4:13.59 3:00.05 -
36 Zachary Leinbach FR-1 Wis.-La Crosse 3:43.22 5:06.93 4:13.66 4:16.20 -
37 Alex Winn FR-1 Wis.-Eau Claire 3:33.50 5:05.00 4:14.16 5:12.62 -
38 Matt Schrupp JR-3 Wis.-Eau Claire 4:14.78 4:02.05 4:14.78 4:45.36 -
39 Dane Tyler JR-3 Wis.-Stevens Point 3:18.95 3:59.76 4:15.06 3:47.01 -
40 Tayler Aarness JR-3 St. Olaf 4:12.63 4:20.29 4:15.18 3:34.36 -
41 Nick Zolondek FR-1 Wis.-Stout 2:58.85 4:25.72 4:15.50 3:09.07 -
42 Nate Webster SR-4 St. Olaf 5:27.36 3:47.62 4:15.75 3:52.74 -
43 Conor Sapp FR-1 Wartburg 4:56.81 5:09.61 4:15.87 4:46.58 -
44 Tris Dodge SO-2 Carleton 3:22.55 3:12.30 4:16.39 3:53.32 -
45 Kevin Claus JR-3 Augustana (Ill.) 4:16.42 3:27.70 4:16.42 4:26.68 -
46 Andy Rudberg JR-3 St. Olaf 4:54.93 5:10.32 4:16.46 4:29.29 -
47 Cameron Meikle FR-1 Carleton 3:17.51 4:49.85 4:16.50 3:55.98 -
48 Nick Sokolowski JR-3 St. Olaf 4:14.29 3:43.46 4:16.85 5:10.79 -
49 Nathan Dorn FR-1 Wis.-Stevens Point 3:41.13 5:00.83 4:17.12 4:42.84 -
50 Braydon Johnson SO-2 Wis.-River Falls 3:30.96 3:18.09 4:17.26 4:45.56 -
51 Jackson Simon FR-1 St. Olaf 5:26.89 3:51.65 4:17.39 5:03.72 -
52 Colton Schnetzer SR-4 Wartburg 4:30.67 5:17.07 4:17.78 5:11.92 -
53 Hiroshi Nakajima JR-3 Carleton 5:22.55 3:29.02 4:18.04 3:41.92 -
54 Mitchell Muffler JR-3 Wis.-Platteville 4:25.81 4:15.48 4:18.06 5:27.74 -
55 Sam McMichael SO-2 Wartburg 5:22.63 4:12.94 4:18.10 3:44.55 -
56 Zach Klokow SO-2 Wis.-Platteville 4:56.95 4:25.96 4:18.21 4:36.29 -
57 Andrew Ruvkun JR-3 Carleton 5:07.58 3:00.93 4:18.47 4:23.64 -
58 Neil Pedersen SR-4 Wis.-Stevens Point 5:23.35 5:36.29 4:18.68 4:03.16 -
59 Ben Borash FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:21.00 4:42.17 4:18.87 3:45.22 -
60 Kyle Read SR-4 Wartburg 3:42.71 5:36.65 4:18.96 4:50.04 -
61 Dan Buchmeier JR-3 St. Olaf 4:21.66 4:21.66 4:19.07 4:37.21 -
62 Zach Wawrzyniakowski SR-4 Wis.-Eau Claire 3:22.13 4:16.55 4:19.14 4:29.51 -
63 Jesse Frank SO-2 Winona State 4:01.20 5:13.82 4:19.35 3:40.45 -
64 Alex Ilyushev FR-1 Wis.-Stout 4:04.81 5:04.71 4:20.43 4:56.89 -
65 Nate Wendt SR-4 Augustana (Ill.) 5:33.39 4:04.84 4:20.46 3:49.21 -
66 Thomas Lerdall SO-2 St. Olaf 3:21.45 4:21.62 4:21.62 4:53.02 -
67 Eric Bakken JR-3 St. Olaf 4:51.00 4:19.54 4:22.16 4:06.43 -
68 Nolan Wallenkamp SO-2 Wis.-Platteville 5:14.72 4:24.89 4:22.26 5:19.96 -
69 Chad Couser FR-1 Wis.-Eau Claire 5:26.46 3:33.25 4:23.27 3:04.29 -
70 Andrew Plumb SO-2 St. Olaf 5:37.31 3:20.28 4:23.52 4:34.06 -
71 Devin Johnson FR-1 Wis.-Platteville 5:31.22 3:53.18 4:24.97 4:30.27 -
72 Jacob Bransky FR-1 Carleton 3:29.60 4:04.09 4:25.31 4:59.80 -
73 Sean Seichter SO-2 Wis.-River Falls 4:10.00 3:43.40 4:25.95 3:22.13 -
74 Getahun O'Malley FR-1 Wis.-River Falls 3:35.53 4:55.35 4:26.08 3:40.85 -
75 Mark Schulz SO-2 Wartburg 3:46.55 3:35.89 4:26.52 4:26.52 -
76 Joseph Teresi JR-3 Augustana (Ill.) 3:31.23 5:31.56 4:27.38 3:07.17 -
77 Derek DeBlieck JR-3 St. Olaf 4:44.16 3:45.18 4:28.07 4:54.88 -
78 Zach Lee JR-3 St. Olaf 5:41.15 5:38.47 4:28.62 5:00.86 -
79 Alex Clark SO-2 Wis.-Platteville 5:06.78 4:34.49 4:29.10 3:11.07 -
80 Mark Schmitz JR-3 Wis.-Platteville 5:18.31 5:26.40 4:29.75 4:37.85 -
81 Garett Zakrzewski FR-1 Winona State 3:17.21 5:02.56 4:30.14 3:57.73 -
82 Chris Schold FR-1 St. Olaf 5:40.91 3:55.39 4:30.56 5:43.62 -
83 David Ellenberger JR-3 St. Olaf 5:00.34 3:12.11 4:30.57 5:51.75 -
84 Joey Chmelik JR-3 St. Olaf 4:38.82 5:43.79 4:30.70 3:31.15 -
85 Syver Johansen JR-3 St. Olaf 3:23.33 4:52.79 4:31.10 3:39.60 -
86 Tristan Bennis JR-3 Augustana (Ill.) 3:13.16 4:42.94 4:32.05 3:21.32 -
87 Jon Fuentes FR-1 Wartburg 4:34.85 4:02.19 4:32.12 3:43.14 -
88 Alex Schneider SO-2 Carleton 5:11.61 3:25.01 4:33.34 4:30.61 -
89 Nick Dea SO-2 St. Olaf 4:36.28 5:52.87 4:33.54 4:28.07 -
90 Lars Hay FR-1 Wis.-Platteville 4:28.97 4:39.95 4:34.46 3:56.04 -
91 Reid Schwechler SO-2 Wis.-River Falls 3:48.40 5:38.46 4:35.17 4:07.66 -
92 Michael Hoffert JR-3 Carleton 4:16.14 3:15.55 4:35.41 4:43.68 -
93 Sawyer Morgan FR-1 St. Scholastica 5:33.71 5:33.71 4:35.79 3:48.91 -
94 Ethan Hemmelman JR-3 Winona State 5:39.63 3:35.38 4:36.12 5:20.30 -
95 Peter Aehl FR-1 St. Olaf 4:31.36 4:56.28 4:36.89 4:31.36 -
96 Sherman Moga SR-4 Saint Mary's (Minn.) 4:09.58 4:34.54 4:37.31 5:18.91 -
97 Karl Jaeschke JR-3 Wartburg 4:53.25 4:58.89 4:41.97 4:36.33 -
98 Ian Galligan FR-1 Crown 3:57.09 4:33.79 4:42.25 5:47.17 -
99 James Lovrien SR-4 St. Scholastica 5:50.66 5:22.38 4:42.79 5:02.59 -
100 Chase Arens SO-2 Wis.-River Falls 5:32.11 4:12.63 4:43.85 5:03.72 -
101 Nathaniel Sauerberg FR-1 Carleton 4:52.51 5:20.91 4:43.99 4:49.67 -
102 Michel Doege FR-1 St. Scholastica 3:41.60 3:27.40 4:44.10 3:24.56 -
103 Edward Hershewe FR-1 Carleton 5:02.23 4:29.95 4:53.42 6:00.91 -
104 Brent Saxton JR-3 St. Olaf 6:25.64 4:18.08 4:56.64 5:20.38 -
105 Brayden Barnes FR-1 Wis.-River Falls 6:23.36 5:20.47 4:59.50 5:32.45 -
106 Michael Elmhorst JR-3 Crown 4:41.30 6:02.56 5:12.55 4:16.30 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 4:37.71 4:54.05 3:18.37 4:23.71 3:53.37 4:47.05 10
2 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 3:59.15 3:49.77 4:20.25 4:24.94 3:54.46 3:42.74 8
3 Matt Cooper SR-4 Wis.-Eau Claire 3:14.83 3:50.04 4:51.07 3:24.22 3:54.73 3:43.00 6
4 Seth Reel SR-4 Winona State 4:35.96 4:28.88 3:41.71 2:52.18 3:55.86 4:38.32 5
5 Sean Bjork SR-4 St. Olaf 3:42.36 4:58.06 4:08.38 3:13.98 3:56.55 4:17.84 4
6 Jacob Eggers SR-4 St. Olaf 3:47.31 3:49.68 4:13.36 4:13.36 3:56.78 4:08.62 3
7 Sam Hinz SO-2 Wis.-La Crosse 5:03.17 4:46.59 2:50.54 3:49.75 3:56.85 2:55.27 2
14 Michael Rosenberg SR-4 Wis.-La Crosse 3:22.01 5:05.41 3:29.22 5:00.60 4:00.48 4:17.32 -
15 Bennet Moser SR-4 Wartburg 5:12.80 4:03.02 3:17.30 2:55.65 4:00.61 4:46.33 -
16 Ryan Graham SR-4 Wis.-Eau Claire 4:34.80 3:03.20 5:08.55 4:20.34 4:01.05 4:17.93 -
19 Joshua Schaeder FR-1 Wis.-La Crosse 3:25.98 3:21.13 3:06.59 4:28.98 4:02.32 4:12.02 -
20 Mitchell Johnson JR-3 Augustana (Ill.) 3:38.13 3:01.77 3:57.52 4:58.11 4:02.36 4:55.68 -
21 Calvin VanRyzin SR-4 Wis.-Stevens Point 4:54.38 5:08.98 3:29.23 4:49.52 4:03.29 4:32.49 -
39 Dane Tyler JR-3 Wis.-Stevens Point 3:49.56 3:41.91 3:03.65 4:20.17 4:15.06 4:43.12 -
58 Neil Pedersen SR-4 Wis.-Stevens Point 5:00.07 5:07.83 3:39.88 4:31.62 4:18.68 5:25.94 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Austin Zajkowski SR-4 Wis.-La Crosse 3:57.90 1
9 Zach Shoemaker-Allen SO-2 Wis.-La Crosse 3:59.55 -
10 Zach Lee SO-2 Wis.-Platteville 3:59.92 -
11 Jack Henschel FR-1 St. Olaf 4:00.21 -
12 Brendon Paucek JR-3 Wis.-Eau Claire 4:00.32 -
13 Keith Ketola JR-3 St. Olaf 4:00.43 -
17 Nick Harvey FR-1 Augustana (Ill.) 4:01.80 -
18 Casey Roberts SO-2 Wartburg 4:02.17 -
22 Eli Kaczinski JR-3 Wartburg 4:03.32 -
23 Matt Stelmasek FR-1 Wis.-Stevens Point 4:03.35 -
24 Mitchell Maegaard SO-2 Wis.-La Crosse 4:06.77 -
28 Stephen Lavelle SR-4 Augustana (Ill.) 4:10.78 -
65 Nate Wendt SR-4 Augustana (Ill.) 4:20.46 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
25 Caleb Appleton FR-1 Wartburg 5:15.36 4:08.31 3:33.55 3:50.93 -
27 Benjamin Nemec JR-3 Wis.-Platteville 3:22.92 4:10.51 4:53.10 3:02.88 -
30 Steven Schimmel SR-4 Wis.-Eau Claire 4:36.67 4:11.51 3:58.94 4:11.51 -
31 Calvin Lehn SR-4 St. Olaf 3:03.94 4:11.97 4:44.73 4:32.13 -
32 Walter Edstrom SR-4 Carleton 3:11.74 4:12.28 3:39.49 3:39.49 -
33 Benjamin Rhode JR-3 Wis.-Platteville 4:10.13 4:12.65 5:08.24 3:32.23 -
34 Ryan O'Neil SO-2 Wis.-La Crosse 4:50.89 4:12.94 2:59.59 5:23.77 -
36 Zachary Leinbach FR-1 Wis.-La Crosse 5:24.69 4:13.66 4:00.98 3:10.25 -
38 Matt Schrupp JR-3 Wis.-Eau Claire 3:54.40 4:14.78 5:31.22 4:40.26 -
40 Tayler Aarness JR-3 St. Olaf 4:38.15 4:15.18 3:01.18 5:03.67 -
41 Nick Zolondek FR-1 Wis.-Stout 4:51.27 4:15.50 4:20.61 3:29.51 -
42 Nate Webster SR-4 St. Olaf 4:38.77 4:15.75 4:00.41 3:14.37 -
45 Kevin Claus JR-3 Augustana (Ill.) 5:12.84 4:16.42 4:24.12 2:59.50 -
49 Nathan Dorn FR-1 Wis.-Stevens Point 2:59.99 4:17.12 4:24.84 5:18.83 -
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
26 Joe Van Grinsven SO-2 Wis.-Stout 4:09.78 4:14.78 -
29 Bailey Zdroik FR-1 Wis.-La Crosse 4:11.31 3:16.03 -
37 Alex Winn FR-1 Wis.-Eau Claire 4:14.16 3:41.12 -
44 Tris Dodge SO-2 Carleton 4:16.39 3:04.60 -
46 Andy Rudberg JR-3 St. Olaf 4:16.46 3:43.12 -
47 Cameron Meikle FR-1 Carleton 4:16.50 3:35.46 -
48 Nick Sokolowski JR-3 St. Olaf 4:16.85 3:17.78 -
50 Braydon Johnson SO-2 Wis.-River Falls 4:17.26 5:34.44 -
51 Jackson Simon FR-1 St. Olaf 4:17.39 5:11.45 -
53 Hiroshi Nakajima JR-3 Carleton 4:18.04 3:26.44 -
62 Zach Wawrzyniakowski SR-4 Wis.-Eau Claire 4:19.14 3:14.36 -
66 Thomas Lerdall SO-2 St. Olaf 4:21.62 4:19.01 -
67 Eric Bakken JR-3 St. Olaf 4:22.16 5:11.97 -
68 Nolan Wallenkamp SO-2 Wis.-Platteville 4:22.26 4:40.62 -
76 Joseph Teresi JR-3 Augustana (Ill.) 4:27.38 4:51.45 -
83 David Ellenberger JR-3 St. Olaf 4:30.57 5:16.57 -
86 Tristan Bennis JR-3 Augustana (Ill.) 4:32.05 3:18.60 -
Men's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
35 Tyler Ellefson FR-1 Wis.-Stout 3:38.09 3:20.34 4:18.67 5:04.31 4:13.59 4:54.17 4:13.59 -
43 Conor Sapp FR-1 Wartburg 4:41.46 3:55.40 4:05.64 5:22.40 4:15.87 4:46.58 3:11.91 -
52 Colton Schnetzer SR-4 Wartburg 3:36.54 4:48.72 4:15.21 3:57.16 4:17.78 4:22.94 5:22.23 -
55 Sam McMichael SO-2 Wartburg 3:11.00 5:30.37 4:41.33 5:12.31 4:18.10 4:59.40 4:51.66 -
56 Zach Klokow SO-2 Wis.-Platteville 4:28.54 4:56.95 4:18.21 4:56.95 4:18.21 3:23.99 4:36.29 -
57 Andrew Ruvkun JR-3 Carleton 5:33.43 4:08.14 4:18.47 4:33.98 4:18.47 4:05.55 4:31.40 -
60 Kyle Read SR-4 Wartburg 5:15.94 3:34.94 3:24.58 4:18.96 4:18.96 4:34.50 4:39.68 -
61 Dan Buchmeier JR-3 St. Olaf 4:16.48 4:11.30 5:34.20 4:29.44 4:19.07 3:50.58 3:27.26 -
64 Alex Ilyushev FR-1 Wis.-Stout 4:38.66 3:41.37 3:02.31 4:36.06 4:20.43 4:20.43 4:36.06 -
69 Chad Couser FR-1 Wis.-Eau Claire 5:36.99 4:10.11 4:04.85 4:31.17 4:23.27 3:25.35 3:20.09 -
70 Andrew Plumb SO-2 St. Olaf 3:38.73 3:36.09 5:05.69 5:32.04 4:23.52 3:22.91 4:44.61 -
71 Devin Johnson FR-1 Wis.-Platteville 5:20.62 4:30.27 5:20.62 3:45.23 4:24.97 4:17.02 4:11.73 -
72 Jacob Bransky FR-1 Carleton 4:25.31 3:34.91 4:04.09 5:13.07 4:25.31 5:36.95 5:28.99 -
75 Mark Schulz SO-2 Wartburg 4:02.54 4:15.86 5:11.83 5:01.17 4:26.52 4:47.85 3:09.23 -
80 Mark Schmitz JR-3 Wis.-Platteville 5:07.52 5:34.49 3:08.83 4:35.15 4:29.75 5:34.49 3:25.01 -
82 Chris Schold FR-1 St. Olaf 5:49.03 3:28.34 3:09.40 5:19.26 4:30.56 3:33.75 5:32.79 -
Men's 1500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
54 Mitchell Muffler JR-3 Wis.-Platteville 5:09.68 4:28.39 4:18.06 -
59 Ben Borash FR-1 Saint Mary's (Minn.) 3:14.16 5:21.00 4:18.87 -
63 Jesse Frank SO-2 Winona State 4:01.20 4:19.35 4:19.35 -
73 Sean Seichter SO-2 Wis.-River Falls 4:49.89 5:35.10 4:25.95 -
77 Derek DeBlieck JR-3 St. Olaf 4:20.03 5:37.77 4:28.07 -
78 Zach Lee JR-3 St. Olaf 3:16.10 4:36.68 4:28.62 -
79 Alex Clark SO-2 Wis.-Platteville 4:50.63 3:16.45 4:29.10 -
81 Garett Zakrzewski FR-1 Winona State 3:46.92 4:38.25 4:30.14 -
84 Joey Chmelik JR-3 St. Olaf 4:28.00 4:41.53 4:30.70 -
85 Syver Johansen JR-3 St. Olaf 3:34.17 4:33.82 4:31.10 -
91 Reid Schwechler SO-2 Wis.-River Falls 3:40.14 3:34.64 4:35.17 -
95 Peter Aehl FR-1 St. Olaf 4:39.66 3:27.67 4:36.89 -
96 Sherman Moga SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:00.51 4:06.81 4:37.31 -
99 James Lovrien SR-4 St. Scholastica 4:23.00 3:46.24 4:42.79 -
101 Nathaniel Sauerberg FR-1 Carleton 4:52.51 5:54.99 4:43.99 -
Men's 1500 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
74 Getahun O'Malley FR-1 Wis.-River Falls 4:23.42 4:58.01 4:26.08 3:59.48 -
87 Jon Fuentes FR-1 Wartburg 5:18.38 5:42.88 4:32.12 5:31.99 -
88 Alex Schneider SO-2 Carleton 5:25.28 3:25.01 4:33.34 3:46.88 -
89 Nick Dea SO-2 St. Olaf 4:19.87 5:17.31 4:33.54 4:28.07 -
90 Lars Hay FR-1 Wis.-Platteville 3:34.08 5:18.38 4:34.46 3:20.36 -
92 Michael Hoffert JR-3 Carleton 3:32.07 5:24.99 4:35.41 4:29.91 -
93 Sawyer Morgan FR-1 St. Scholastica 5:28.19 5:17.16 4:35.79 4:10.97 -
94 Ethan Hemmelman JR-3 Winona State 3:35.38 5:28.59 4:36.12 4:08.51 -
97 Karl Jaeschke JR-3 Wartburg 6:06.57 6:03.75 4:41.97 6:03.75 -
98 Ian Galligan FR-1 Crown 5:07.66 6:01.28 4:42.25 5:10.48 -
100 Chase Arens SO-2 Wis.-River Falls 3:55.60 3:32.89 4:43.85 5:46.30 -
102 Michel Doege FR-1 St. Scholastica 5:40.92 6:03.65 4:44.10 3:35.92 -
103 Edward Hershewe FR-1 Carleton 4:09.41 6:18.52 4:53.42 4:53.42 -
104 Brent Saxton JR-3 St. Olaf 3:33.58 3:45.45 4:56.64 5:38.17 -
105 Brayden Barnes FR-1 Wis.-River Falls 6:20.37 6:26.36 4:59.50 4:17.57 -
106 Michael Elmhorst JR-3 Crown 5:59.44 5:21.93 5:12.55 4:03.79 -