April 28, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andres Arroyo SR-4 Florida 3:10.88 3:59.71 3:26.42 4:13.03 3:41.95
2 harry mulenga Senior Unattached 4:37.83 3:44.05 3:57.50 4:35.59 3:44.05
3 Tyler Stahl JR-3 North Florida 3:35.80 4:40.99 4:05.03 4:40.99 3:44.79
4 Mac Reynolds SR-4 Florida 4:43.85 3:38.00 4:09.79 3:38.00 3:47.08
5 Silas Kipngetich FR-1 Auburn 4:31.73 3:43.78 2:39.84 3:59.76 3:48.34
6 Frank Pittman FR-1 Georgia Tech 4:25.46 4:27.75 3:37.40 3:30.54 3:48.84
7 Fynn Timm SO-2 North Florida 3:06.09 3:52.03 4:54.06 4:17.30 3:49.73
8 Ricardo Estremera   Unattached 3:50.51 2:41.36 3:55.12 4:38.92 3:50.51
9 Jack Rogers SO-2 Florida 4:16.27 3:57.63 3:11.04 3:45.98 3:52.97
10 Redatu Semeon SR-4 Auburn 3:30.06 3:06.72 3:25.39 3:34.72 3:53.39
11 Jay Spieler JR-3 Auburn 4:53.40 4:58.10 4:01.77 4:04.11 3:54.72
12 Jonathan Keller JR-3 Miami 2:56.15 3:17.29 3:19.64 4:11.30 3:54.86
13 Mark Parrish   Pure Athletics 5:03.27 5:05.62 3:40.99 2:58.67 3:55.09
14 Andrew Matson FR-1 Georgia Tech 4:07.54 4:26.40 3:08.60 3:34.54 3:55.75
15 Mitchell Sanders SO-2 Georgia Tech 3:58.17 3:11.01 2:54.50 3:13.37 3:55.81
16 Lars Benner JR-3 Tampa 3:48.97 4:40.90 3:15.93 4:03.14 3:56.05
17 Niclas Bez JR-3 Saint Leo 3:44.84 3:18.81 3:14.07 2:55.14 3:56.67
18 Carlos Miranda JR-3 Florida 4:01.66 3:00.06 4:34.83 4:18.25 3:56.92
19 Eamon McCoy FR-1 Georgia Tech 4:36.85 3:30.02 3:53.89 4:51.17 3:58.66
20 Daniel Kiptoo SO-2 Bethune-Cookman 3:13.73 3:56.78 3:42.43 3:20.91 3:59.17
21 Miles Dayoub JR-3 Georgia Tech 4:14.13 4:38.10 4:14.13 3:52.55 3:59.74
22 Marshall Dillon FR-1 Florida 3:17.15 4:58.12 3:46.00 3:02.72 4:00.42
23 Jack Beitter SO-2 Florida 3:37.52 3:37.52 3:30.27 3:54.43 4:01.68
24 Dominic Williams FR-1 Florida 5:00.32 4:50.63 5:12.43 3:57.35 4:02.19
25 Sem Sultanov FR-1 North Florida 4:05.48 4:00.62 2:59.86 4:46.80 4:03.05
26 Sean Hagert FR-1 Miami 5:07.29 4:06.32 3:32.18 4:18.52 4:03.88
27 Sam Costa FR-1 Georgia Tech 3:19.67 3:44.32 4:11.43 2:52.55 4:06.50
28 Ravi Kumar Senior Unattached 4:08.03 5:02.60 3:53.15 4:57.64 4:08.03
29 Xavier Walton SO-2 Bethune-Cookman 5:12.77 4:30.57 4:08.23 3:28.52 4:08.23
30 Calahan Warren Sophomore Unattached 3:27.25 4:59.64 3:37.24 5:24.61 4:09.70
31 Matthew Wiefels   Miami 3:21.11 4:26.47 4:28.98 5:14.23 4:11.38
32 Joey Maus JR-3 Tampa 4:50.45 3:33.34 4:24.74 4:37.60 4:17.03
33 Adam Lawrence Sophomore Unattached 3:38.59 5:16.04 4:44.43 3:12.26 4:23.36
  Jack Guyton SO-2 Florida DNF DNF DNF DNF DNF
  Ryan Schnulle SR-4 Florida DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Andres Arroyo SR-4 Florida 3:41.95 2:59.78 3:15.32 3:08.66
2 harry mulenga Senior Unattached 3:44.05 3:48.54 4:42.31 4:37.83
3 Tyler Stahl JR-3 North Florida 3:44.79 3:13.32 3:02.08 2:44.10
4 Mac Reynolds SR-4 Florida 3:47.08 2:52.58 3:56.17 4:32.50
5 Silas Kipngetich FR-1 Auburn 3:48.34 4:02.04 3:46.06 4:34.01
6 Frank Pittman FR-1 Georgia Tech 3:48.84 2:58.50 3:41.98 3:03.08
7 Fynn Timm SO-2 North Florida 3:49.73 3:10.68 3:49.73 3:17.57
8 Ricardo Estremera   Unattached 3:50.51 2:50.58 4:45.84 3:11.33
13 Mark Parrish   Pure Athletics 3:55.09 5:03.27 2:49.27 3:48.04
18 Carlos Miranda JR-3 Florida 3:56.92 4:27.72 4:51.42 4:20.62
22 Marshall Dillon FR-1 Florida 4:00.42 3:41.19 3:00.32 4:41.30
23 Jack Beitter SO-2 Florida 4:01.68 4:52.44 2:51.60 3:37.52
  Jack Guyton SO-2 Florida DNF DNF DNF DNF
  Ryan Schnulle SR-4 Florida DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jack Rogers SO-2 Florida 4:23.26 3:45.98 3:52.97 4:48.89 2:59.39
10 Redatu Semeon SR-4 Auburn 3:23.05 3:13.72 3:53.39 4:21.40 4:12.07
11 Jay Spieler JR-3 Auburn 3:10.13 3:38.29 3:54.72 3:26.56 4:08.81
12 Jonathan Keller JR-3 Miami 3:47.82 5:02.97 3:54.86 3:47.82 3:17.29
14 Andrew Matson FR-1 Georgia Tech 4:00.47 4:42.90 3:55.75 2:59.17 2:54.46
15 Mitchell Sanders SO-2 Georgia Tech 4:12.32 2:56.86 3:55.81 3:46.38 2:52.15
16 Lars Benner JR-3 Tampa 4:50.35 4:59.79 3:56.05 4:55.07 4:12.58
17 Niclas Bez JR-3 Saint Leo 3:42.47 3:30.64 3:56.67 4:41.64 3:30.64
19 Eamon McCoy FR-1 Georgia Tech 4:05.82 4:03.44 3:58.66 4:34.46 3:51.50
24 Dominic Williams FR-1 Florida 3:30.71 3:28.29 4:02.19 3:08.91 3:11.33
27 Sam Costa FR-1 Georgia Tech 3:34.46 3:19.67 4:06.50 3:36.92 4:16.36
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
20 Daniel Kiptoo SO-2 Bethune-Cookman 4:47.01 3:59.17 5:08.53 4:06.35
21 Miles Dayoub JR-3 Georgia Tech 3:14.19 3:59.74 3:07.00 2:50.22
25 Sem Sultanov FR-1 North Florida 3:38.75 4:03.05 3:07.15 4:51.66
26 Sean Hagert FR-1 Miami 3:27.30 4:03.88 3:41.93 3:27.30
28 Ravi Kumar Senior Unattached 4:10.51 4:08.03 2:58.59 4:57.64
29 Xavier Walton SO-2 Bethune-Cookman 5:17.74 4:08.23 5:02.84 3:21.07
30 Calahan Warren Sophomore Unattached 3:39.74 4:09.70 3:04.78 4:42.16
31 Matthew Wiefels   Miami 3:16.08 4:11.38 4:56.63 5:09.20
32 Joey Maus JR-3 Tampa 3:38.48 4:17.03 3:53.90 4:27.32
33 Adam Lawrence Sophomore Unattached 5:34.47 4:23.36 5:02.87 3:35.96