April 1, 2017
|
Hamline - St. Paul, MN

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Titania Markland   UNAT-Minnesota 53.97 54.51 1:04.87
2 Jasmine Grant SR-4 St. Cloud State 1:02.34 57.72 54.26
3 Maddie Gourley   UNAT-Minnesota 1:00.05 57.74 1:12.76
4 Hannah Sonsalla JR-3 Macalester 47.98 57.80 46.24
5 Paige Du Bois FR-1 Minnesota-Duluth 1:13.14 58.98 1:06.65
6 Kristy Dellwo JR-3 Hamline 1:12.74 1:00.11 1:01.92
7 Allie Stalboerger SO-2 Minnesota-Duluth 48.23 1:00.28 1:00.89
8 Hanna Shank FR-1 St. Cloud State 56.86 1:00.48 1:10.16
9 Maria Kiminski SR-4 St. Benedict 1:08.96 1:01.02 58.58
10 Leah Amundson JR-3 Concordia-St. Paul 58.33 1:01.40 1:14.30
11 Marisa Fiecke SO-2 Hamline 1:19.33 1:01.49 1:11.95
12 Maddy Kunshier SO-2 Concordia-St. Paul 1:15.80 1:01.62 1:04.09
13 Natalie Kintop SR-4 St. Thomas (Minn.) 56.72 1:01.65 55.49
14 Makenna Ash SO-2 St. Olaf 48.11 1:01.68 54.28
15 Kristen Wendt SR-4 St. Cloud State 1:18.41 1:01.74 1:04.21
16 Anna Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:04.30 1:01.82 1:11.10
17 Maddy Kammer FR-1 Minnesota 58.17 1:01.88 53.22
18 Savannah Rivard FR-1 Minnesota-Duluth 54.73 1:02.19 1:07.79
19 Kaylee Glover FR-1 St. Cloud State 46.02 1:02.19 1:07.17
20 Erin Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 1:10.92 1:02.21 51.64
21 Megan Thoemke JR-3 St. Catherine 46.70 1:02.26 1:10.36
22 Bridget Brown FR-1 St. Cloud State 1:10.89 1:02.73 1:10.89
23 Lily Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 1:05.78 1:03.25 1:11.48
24 Angela Bremseth FR-1 St. Cloud State 55.81 1:04.15 56.46
25 Damonyka Roberts FR-1 Crown 1:18.47 1:04.85 1:00.96
26 Christine Tsai   Minnesota Running Club 1:01.91 1:05.16 1:15.59
27 Alanna Grant SO-2 Wis.-River Falls 45.85 1:05.49 50.43
28 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 52.70 1:05.87 1:19.71
29 Hayli Marquette SO-2 St. Olaf 1:07.99 1:06.01 1:17.90
30 Nadia Mezic SO-2 Macalester 1:05.27 1:07.28 1:18.72
31 Teagan Tretter FR-1 St. Catherine 1:13.02 1:07.61 54.09
32 Annalise Neiberger FR-1 St. Olaf 1:02.31 1:07.72 1:13.14
33 Leah Huss FR-1 Unattached 1:18.58 1:12.09 1:27.95
34 Sarah Miller FR-1 Northwestern (Minn.) 1:09.28 1:17.84 1:37.30
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Titania Markland   UNAT-Minnesota 51.24 1:10.87 47.43 41.43 54.51
2 Jasmine Grant SR-4 St. Cloud State 1:02.92 42.72 46.18 1:06.38 57.72
3 Maddie Gourley   UNAT-Minnesota 50.24 1:12.76 1:10.45 43.31 57.74
4 Hannah Sonsalla JR-3 Macalester 46.24 41.04 1:11.10 1:09.94 57.80
5 Paige Du Bois FR-1 Minnesota-Duluth 1:00.16 50.73 1:07.83 1:11.96 58.98
6 Kristy Dellwo JR-3 Hamline 49.90 1:07.93 1:00.11 49.29 1:00.11
7 Allie Stalboerger SO-2 Minnesota-Duluth 50.64 49.43 1:09.93 51.84 1:00.28
17 Maddy Kammer FR-1 Minnesota 52.60 59.41 1:16.12 1:06.22 1:01.88
23 Lily Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 1:14.64 1:08.95 44.28 53.13 1:03.25
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Hanna Shank FR-1 St. Cloud State 1:00.48 1:15.00 1:08.35 1:11.98 49.60 1:07.74
9 Maria Kiminski SR-4 St. Benedict 1:01.02 1:02.85 1:18.72 46.38 1:13.23 1:14.45
10 Leah Amundson JR-3 Concordia-St. Paul 1:01.40 51.58 1:13.68 1:13.68 57.11 44.21
11 Marisa Fiecke SO-2 Hamline 1:01.49 1:00.26 1:01.49 54.73 1:07.64 1:10.10
12 Maddy Kunshier SO-2 Concordia-St. Paul 1:01.62 59.16 57.31 1:05.32 43.14 1:12.10
15 Kristen Wendt SR-4 St. Cloud State 1:01.74 1:09.15 47.54 1:00.51 1:04.83 1:17.18
16 Anna Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:01.82 46.37 51.93 1:06.15 1:11.10 43.90
20 Erin Alpers JR-3 Bethel (Minn.) 1:02.21 55.37 1:05.32 1:04.70 47.91 58.48
21 Megan Thoemke JR-3 St. Catherine 1:02.26 1:20.32 1:15.96 1:19.70 1:06.00 43.59
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Natalie Kintop SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:01.65 47.47 1:09.67 1:01.65 1:20.15 54.26 1:08.44
18 Savannah Rivard FR-1 Minnesota-Duluth 1:13.39 1:10.28 51.00 1:02.19 1:20.23 1:09.66 47.27
19 Kaylee Glover FR-1 St. Cloud State 54.73 1:12.77 1:11.52 1:02.19 1:15.88 52.87 1:08.41
22 Bridget Brown FR-1 St. Cloud State 1:10.89 48.93 59.60 1:02.73 1:16.53 1:09.63 1:12.14
26 Christine Tsai   Minnesota Running Club 59.95 50.18 1:02.56 1:05.16 1:13.63 1:21.45 1:18.20
27 Alanna Grant SO-2 Wis.-River Falls 1:22.52 1:06.80 1:23.83 1:05.49 46.50 58.29 1:17.28
28 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 1:17.07 51.38 52.70 1:05.87 1:07.19 55.33 54.02
30 Nadia Mezic SO-2 Macalester 58.54 1:26.80 58.54 1:07.28 1:20.07 59.21 1:24.10
31 Teagan Tretter FR-1 St. Catherine 52.06 1:23.84 1:04.23 1:07.61 1:12.35 59.50 1:23.16
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Makenna Ash SO-2 St. Olaf 1:01.68 53.05 52.43 54.28 1:08.47 1:06.00
24 Angela Bremseth FR-1 St. Cloud State 1:04.15 1:11.21 1:15.70 1:22.12 50.68 55.17
25 Damonyka Roberts FR-1 Crown 1:04.85 53.18 1:15.23 1:17.18 1:21.07 1:07.45
29 Hayli Marquette SO-2 St. Olaf 1:06.01 1:11.95 1:21.86 50.83 1:11.95 1:25.82
32 Annalise Neiberger FR-1 St. Olaf 1:07.72 1:00.95 1:17.20 1:09.08 1:17.20 48.76
33 Leah Huss FR-1 Unattached 1:12.09 53.35 1:20.74 56.23 50.47 1:10.65
34 Sarah Miller FR-1 Northwestern (Minn.) 1:17.84 1:03.83 57.61 1:06.95 1:24.85 1:05.39