April 1, 2017
|
Hamline - St. Paul, MN

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Delia Labatt FR-1 Bethel (Minn.) 23.85 25.10 24.10 30.88 2.5
2 Hannah Sonsalla JR-3 Macalester 23.87 25.66 22.84 21.82 2.5
3 Briana Berninghaus FR-1 Hamline 31.69 25.76 26.54 32.72 2.5
4 Jillian Krier SR-4 Bethel (Minn.) 25.02 25.79 22.70 23.47 2.5
5 Allie Stalboerger SO-2 Minnesota-Duluth 22.71 25.80 21.68 23.22 2.5
6 Abby Stets JR-3 St. Olaf 28.48 25.89 27.97 23.31 2.5
7 Bailee Brazerol FR-1 St. Cloud State 21.82 25.97 20.00 27.53 2.5
8 Erika Shady JR-3 Concordia-St. Paul 30.72 26.03 19.53 33.84 1.2
9 Alyssa Faucett   UNAT-Minnesota 21.32 26.31 28.95 30.79 1.9
10 AddieKay Johnson SO-2 Bethel (Minn.) 25.27 26.32 27.11 29.75 2.5
11 LeAnn Torgerson FR-1 Wis.-Superior 33.72 26.55 23.90 22.57 1.9
12 Grace Curran SR-4 Wis.-River Falls 33.79 26.60 32.46 27.40 1.2
13 Lillie Meakim JR-3 St. Olaf 25.32 26.65 29.59 22.92 1.9
14 Katelyn Marciniak SO-2 St. Thomas (Minn.) 19.00 26.76 29.44 31.58 1.9
15 Allie Dugan   UNAT-Minnesota 32.65 26.76 26.50 32.38 1.2
16 Liliya Kirkova FR-1 St. Catherine 27.60 26.79 25.72 32.69 1.2
17 Maddy Kammer FR-1 Minnesota 30.94 26.90 29.06 28.25 1.2
18 Steph Kretlow FR-1 St. Thomas (Minn.) 33.18 26.97 35.07 20.77 1.9
19 Johanna Glaaser FR-1 St. Olaf 21.87 26.99 29.96 24.83 1.9
20 Katie Murray JR-3 St. Thomas (Minn.) 23.00 27.06 27.06 30.85 1.2
21 Ashley Ramacher   UNAT-Minnesota 19.51 27.09 27.64 29.26 2.5
22 Anik Regan SR-4 Macalester 25.25 27.15 27.43 32.31 1.3
23 Anna Futterer SO-2 Hamline 29.25 27.33 31.16 19.95 2.0
24 Bridget Brown FR-1 St. Cloud State 35.62 27.40 34.80 29.05 2.4
25 Mackenzie Schoustra FR-1 St. Olaf 27.97 27.42 34.28 24.13 1.3
26 Damonyka Roberts FR-1 Crown 33.33 27.54 19.56 20.11 2.0
27 Kendra Monpas SO-2 Minnesota-Duluth 30.03 27.55 31.96 20.12 1.2
28 Maya Michon FR-1 Macalester 28.14 27.58 33.38 32.00 0.8
29 Savannah Rivard FR-1 Minnesota-Duluth 21.54 27.61 34.24 32.58 1.9
30 Hannah Arason   UNAT-Minnesota 28.28 27.72 30.77 32.99 1.2
31 Lauren Santl SO-2 Concordia-Moorhead 35.23 27.74 33.01 28.85 +0.0
32 Laura Eischens JR-3 St. Thomas (Minn.) 33.09 27.80 23.91 22.80 +0.0
33 LaKeya Rudolph JR-3 Concordia-St. Paul 21.53 27.95 20.69 32.71 1.3
34 Shelby Gelinske SO-2 Concordia-Moorhead 20.99 27.98 27.14 20.71 +0.0
35 Jalia Anderson SO-2 St. Thomas (Minn.) 21.01 28.01 31.10 31.94 +0.0
36 Mikayla Hensch SR-4 Hamline 24.70 28.06 31.99 28.34 1.3
37 Dominique Hart FR-1 Minnesota-Duluth 34.86 28.11 32.05 34.58 1.2
38 Breanna Hebel JR-3 Minnesota-Duluth 20.02 28.19 29.04 23.68 1.3
39 Angela Bremseth FR-1 St. Cloud State 31.86 28.19 27.35 23.40 1.3
40 Renae Otto JR-3 St. Benedict 29.71 28.29 24.62 29.99 0.8
41 Amy Auran FR-1 Wis.-River Falls 24.63 28.30 36.23 28.02 2.4
42 Karly Mayo FR-1 Concordia-Moorhead 33.74 28.35 20.70 30.91 0.8
43 Sarah Forker JR-3 Bethel (Minn.) 34.05 28.37 23.27 34.90 +0.0
44 Samantha Mellin FR-1 St. Thomas (Minn.) 33.27 28.43 27.30 25.02 2.0
45 Mackenzie Hughes FR-1 Hamline 21.23 28.68 35.28 26.96 2.4
46 Christine Tsai   Minnesota Running Club 24.99 28.72 33.89 32.74 0.8
47 Hayli Marquette SO-2 St. Olaf 25.30 28.75 25.88 32.20 0.8
48 Sydia Reeves SO-2 St. Catherine 33.37 28.76 25.89 31.06 2.0
49 Ellie Henkemeyer SR-4 St. Thomas (Minn.) 29.91 28.76 24.74 22.44 +0.0
50 Prabhjot Singh SO-2 Gustavus Adolphus 34.28 28.80 36.29 35.72 2.0
51 Emma Thomley FR-1 Carleton 35.24 28.88 31.48 20.80 +0.0
52 Lindsay Steiger FR-1 Hamline 29.68 29.09 37.53 23.57 2.0
53 Paige Pederson FR-1 Minnesota-Morris 30.04 29.16 27.41 27.71 0.8
54 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 29.05 29.34 21.42 30.52 0.8
55 Kanani Asuncion SO-2 St. Catherine 33.75 29.34 32.86 35.21 0.8
56 Cecilia Kulhanek   Minnesota Running Club 23.23 29.40 32.93 29.40 2.4
57 Alanna Grant SO-2 Wis.-River Falls 36.25 29.47 24.17 28.88 2.7
58 Jenna Stilwell SO-2 Concordia-Moorhead 25.36 29.48 31.25 34.50 0.8
59 Melanie Bartenstein JR-3 Hamline 27.16 29.84 34.92 25.96 2.0
60 Elise Garvin SO-2 St. Thomas (Minn.) 38.22 29.86 28.97 22.40 2.7
61 Rachel Seidel FR-1 St. Thomas (Minn.) 37.44 30.19 22.65 32.01 2.0
62 Katrina Diaz SO-2 Hamline 36.20 30.42 32.25 22.82 +0.0
63 Mellissa Clarke FR-1 Hamline 34.68 30.69 32.54 26.40 2.7
64 Chloe Doyle FR-1 Bethel (Minn.) 33.17 30.71 27.34 37.47 2.7
65 Ellie Rowland SR-4 St. Thomas (Minn.) 35.03 31.00 39.37 36.27 2.7
66 Ici Kelley SO-2 St. Catherine 28.95 31.13 23.97 26.46 2.7
67 Michaela Howk FR-1 St. Thomas (Minn.) 28.08 31.19 27.14 36.50 2.7
68 Undra Dambi SO-2 Wis.-Superior 28.76 33.05 28.43 35.04 2.7
69 Alexandra Smith   Minnesota Running Club 38.79 33.44 41.80 42.47 2.4
70 Elizabeth Moller FR-1 Northwestern (Minn.) 40.28 34.42 42.34 31.33 2.7
71 BreAnna Bernard SO-2 Northwestern (Minn.) 45.78 35.21 28.17 40.85 2.4
Women's 200 Meters Section 1
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Delia Labatt FR-1 Bethel (Minn.) 31.88 25.10
2 Hannah Sonsalla JR-3 Macalester 28.49 25.66
3 Briana Berninghaus FR-1 Hamline 30.40 25.76
4 Jillian Krier SR-4 Bethel (Minn.) 32.76 25.79
5 Allie Stalboerger SO-2 Minnesota-Duluth 20.90 25.80
6 Abby Stets JR-3 St. Olaf 21.75 25.89
7 Bailee Brazerol FR-1 St. Cloud State 22.34 25.97
10 AddieKay Johnson SO-2 Bethel (Minn.) 24.48 26.32
21 Ashley Ramacher   UNAT-Minnesota 35.22 27.09
Women's 200 Meters Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Erika Shady JR-3 Concordia-St. Paul 26.03
12 Grace Curran SR-4 Wis.-River Falls 26.60
15 Allie Dugan   UNAT-Minnesota 26.76
16 Liliya Kirkova FR-1 St. Catherine 26.79
17 Maddy Kammer FR-1 Minnesota 26.90
20 Katie Murray JR-3 St. Thomas (Minn.) 27.06
27 Kendra Monpas SO-2 Minnesota-Duluth 27.55
30 Hannah Arason   UNAT-Minnesota 27.72
37 Dominique Hart FR-1 Minnesota-Duluth 28.11
Women's 200 Meters Section 3
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Alyssa Faucett   UNAT-Minnesota 22.63 33.15 32.89 32.37 26.31 21.32 23.42
11 LeAnn Torgerson FR-1 Wis.-Superior 19.39 31.33 27.09 30.01 26.55 29.21 20.18
13 Lillie Meakim JR-3 St. Olaf 21.86 27.19 19.19 19.19 26.65 30.12 34.38
14 Katelyn Marciniak SO-2 St. Thomas (Minn.) 19.27 33.45 20.88 27.30 26.76 19.00 34.26
18 Steph Kretlow FR-1 St. Thomas (Minn.) 25.09 19.69 31.83 19.15 26.97 30.21 22.93
19 Johanna Glaaser FR-1 St. Olaf 28.61 28.61 33.20 21.87 26.99 21.87 28.34
29 Savannah Rivard FR-1 Minnesota-Duluth 23.20 29.27 31.76 31.48 27.61 33.96 26.23
Women's 200 Meters Section 4
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Anik Regan SR-4 Macalester 27.15
25 Mackenzie Schoustra FR-1 St. Olaf 27.42
33 LaKeya Rudolph JR-3 Concordia-St. Paul 27.95
36 Mikayla Hensch SR-4 Hamline 28.06
38 Breanna Hebel JR-3 Minnesota-Duluth 28.19
39 Angela Bremseth FR-1 St. Cloud State 28.19
Women's 200 Meters Section 5
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
31 Lauren Santl SO-2 Concordia-Moorhead 34.12 32.18 27.74
32 Laura Eischens JR-3 St. Thomas (Minn.) 33.09 33.92 27.80
34 Shelby Gelinske SO-2 Concordia-Moorhead 34.98 33.02 27.98
35 Jalia Anderson SO-2 St. Thomas (Minn.) 28.57 31.38 28.01
43 Sarah Forker JR-3 Bethel (Minn.) 28.66 25.54 28.37
49 Ellie Henkemeyer SR-4 St. Thomas (Minn.) 35.95 29.91 28.76
51 Emma Thomley FR-1 Carleton 26.57 34.37 28.88
62 Katrina Diaz SO-2 Hamline 25.86 31.34 30.42
Women's 200 Meters Section 6
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
28 Maya Michon FR-1 Macalester 25.65 23.45 25.10 30.89 27.58 19.59
40 Renae Otto JR-3 St. Benedict 28.01 20.09 29.14 24.05 28.29 26.60
42 Karly Mayo FR-1 Concordia-Moorhead 24.10 30.34 30.34 23.25 28.35 22.68
46 Christine Tsai   Minnesota Running Club 34.76 26.14 26.14 23.84 28.72 23.55
47 Hayli Marquette SO-2 St. Olaf 31.92 32.49 35.65 22.43 28.75 24.44
53 Paige Pederson FR-1 Minnesota-Morris 23.04 34.12 33.83 29.46 29.16 37.04
54 Kristen Petron FR-1 Bemidji State 34.92 31.69 23.48 26.12 29.34 22.30
55 Kanani Asuncion SO-2 St. Catherine 30.81 23.77 24.65 29.34 29.34 27.88
58 Jenna Stilwell SO-2 Concordia-Moorhead 22.70 31.25 26.83 25.36 29.48 27.42
Women's 200 Meters Section 7
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
23 Anna Futterer SO-2 Hamline 22.96 27.33 24.33 19.41 32.53
26 Damonyka Roberts FR-1 Crown 33.88 27.54 22.31 21.21 30.30
44 Samantha Mellin FR-1 St. Thomas (Minn.) 24.74 28.43 29.00 20.19 24.45
48 Sydia Reeves SO-2 St. Catherine 21.86 28.76 32.22 29.91 35.38
50 Prabhjot Singh SO-2 Gustavus Adolphus 20.16 28.80 29.38 27.94 30.53
52 Lindsay Steiger FR-1 Hamline 26.19 29.09 32.58 28.51 20.95
59 Melanie Bartenstein JR-3 Hamline 34.62 29.84 34.62 26.86 28.35
61 Rachel Seidel FR-1 St. Thomas (Minn.) 30.19 30.19 23.85 27.48 31.10
Women's 200 Meters Section 8
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
57 Alanna Grant SO-2 Wis.-River Falls 29.47 21.52 37.73
60 Elise Garvin SO-2 St. Thomas (Minn.) 29.86 34.34 30.46
63 Mellissa Clarke FR-1 Hamline 30.69 22.41 29.47
64 Chloe Doyle FR-1 Bethel (Minn.) 30.71 23.65 37.78
65 Ellie Rowland SR-4 St. Thomas (Minn.) 31.00 26.97 38.75
66 Ici Kelley SO-2 St. Catherine 31.13 33.94 23.97
67 Michaela Howk FR-1 St. Thomas (Minn.) 31.19 22.46 38.37
68 Undra Dambi SO-2 Wis.-Superior 33.05 26.77 36.69
70 Elizabeth Moller FR-1 Northwestern (Minn.) 34.42 24.44 42.00
Women's 200 Meters Section 9
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Bridget Brown FR-1 St. Cloud State 27.40 19.18 30.42
41 Amy Auran FR-1 Wis.-River Falls 28.30 30.00 26.89
45 Mackenzie Hughes FR-1 Hamline 28.68 27.25 34.42
56 Cecilia Kulhanek   Minnesota Running Club 29.40 29.70 32.05
69 Alexandra Smith   Minnesota Running Club 33.44 33.11 34.78
71 BreAnna Bernard SO-2 Northwestern (Minn.) 35.21 28.52 27.82