March 31-April 1, 2017
|
SW Minnesota St. - Marshall, MN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Brady Speicher JR-3 MSU-Moorhead 2:53.01 2:50.60 4:00.28 2:55.41
2 Micah Mather FR-1 South Dakota St. 4:46.00 4:26.61 4:02.37 5:15.09
3 Nadir Yusuf FR-1 MSU-Moorhead 4:03.07 5:06.27 4:03.07 3:14.46
4 Nick Marshall FR-1 MSU-Moorhead 4:14.17 4:41.31 4:06.76 3:37.15
5 Nick Fly SR-4 Wayne St. (Neb.) 3:41.15 4:03.77 4:11.30 4:43.97
6 Daniel Radkte FR-1 South Dakota St. 5:07.02 4:28.65 4:15.85 4:13.30
7 Chris Kveseth   SW Minnesota St. 3:37.87 3:30.18 4:16.31 4:08.62
8 Joel Cartwright SR-4 Minot State 4:52.88 5:13.43 4:16.91 3:22.96
9 Bashir Aidrus   SW Minnesota St. 3:44.45 3:10.91 4:17.98 4:38.62
10 Devin Deringer FR-1 MSU-Moorhead 5:17.34 4:54.12 4:18.00 3:05.76
11 Claudio Tejada SR-4 Dakota State 5:02.12 5:35.69 4:18.22 4:25.97
12 Colin Olson FR-1 Minot State 4:14.43 4:01.45 4:19.62 3:27.70
13 Kelly Fitzsimmons Senior SW Minnesota St. 3:37.44 5:01.27 4:21.97 3:32.20
14 Kak Ayaj FR-1 Wayne St. (Neb.) 5:36.54 4:12.41 4:22.92 5:36.54
15 Devan Shumway FR-1 Minot State 3:58.59 3:45.18 4:28.07 5:45.81
16 Joey Black JR-3 Wayne St. (Neb.) 5:25.26 3:56.56 4:28.81 4:12.69
17 Alex Solheim   SW Minnesota St. 3:32.59 4:19.53 4:36.09 5:14.75
18 Julio Romero SR-4 Minot State 4:34.21 4:20.37 4:36.98 4:09.29
19 Taylor Hauge SR-4 Dakota State 4:18.29 3:22.75 4:37.73 5:02.73
20 Evan Bonneson   SW Minnesota St. 4:12.16 3:21.16 4:43.32 5:51.32
21 Jonathan Lein FR-1 Dakota State 3:20.71 3:43.65 4:46.72 5:15.40
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Chris Kveseth   SW Minnesota St. 4:16.31
8 Joel Cartwright SR-4 Minot State 4:16.91
9 Bashir Aidrus   SW Minnesota St. 4:17.98
11 Claudio Tejada SR-4 Dakota State 4:18.22
12 Colin Olson FR-1 Minot State 4:19.62
13 Kelly Fitzsimmons Senior SW Minnesota St. 4:21.97
14 Kak Ayaj FR-1 Wayne St. (Neb.) 4:22.92
15 Devan Shumway FR-1 Minot State 4:28.07
16 Joey Black JR-3 Wayne St. (Neb.) 4:28.81
17 Alex Solheim   SW Minnesota St. 4:36.09
18 Julio Romero SR-4 Minot State 4:36.98
19 Taylor Hauge SR-4 Dakota State 4:37.73
20 Evan Bonneson   SW Minnesota St. 4:43.32
21 Jonathan Lein FR-1 Dakota State 4:46.72
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brady Speicher JR-3 MSU-Moorhead 4:00.28
2 Micah Mather FR-1 South Dakota St. 4:02.37
3 Nadir Yusuf FR-1 MSU-Moorhead 4:03.07
4 Nick Marshall FR-1 MSU-Moorhead 4:06.76
5 Nick Fly SR-4 Wayne St. (Neb.) 4:11.30
6 Daniel Radkte FR-1 South Dakota St. 4:15.85
10 Devin Deringer FR-1 MSU-Moorhead 4:18.00