April 7, 2017
|
Marian (IN) - Indianapolis, IN

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bastian Grau JR-3 Southern Indiana 1:44.15 1:58.70 2:14.38 1:51.98 1:57.58 1:22.87
2 Wyatt Hartman SR-4 Cedarville 2:27.66 1:44.98 2:21.90 1:55.36 2:16.13 1:57.67
3 Ethan Gatchell SO-2 Cedarville 2:04.76 2:26.91 2:30.41 1:56.59 1:56.59 2:26.91
4 Tyler Gabriele JR-3 Olivet Nazarene 1:48.62 2:00.43 1:54.52 1:58.06 2:06.33 1:49.80
5 Steven Cranston FR-1 Goshen 1:41.30 1:44.87 1:44.87 1:59.17 1:34.15 2:15.86
6 Tim De Jong SR-4 Cedarville 2:26.88 2:12.55 1:55.83 1:59.41 1:34.34 1:45.08
7 Almustapha Silvester SO-2 Southern Indiana 1:44.00 2:35.39 1:45.19 1:59.53 1:38.02 1:59.53
8 Brian Sales SO-2 Indianapolis 1:31.30 2:19.35 2:31.37 2:00.13 1:39.71 2:36.17
9 Matt Meehan SO-2 Olivet Nazarene 2:00.14 1:49.33 1:38.52 2:00.14 2:07.35 2:03.75
10 Seth Farmer FR-1 Shawnee State 1:48.57 2:15.11 2:22.35 2:00.63 2:27.17 1:25.65
11 Taylor Kleyn SO-2 Indianapolis 1:54.90 2:14.25 1:34.34 2:00.94 2:17.88 1:29.50
12 Alvin Best SR-4 Olivet Nazarene 2:13.12 2:25.22 1:33.18 2:01.01 2:30.06 1:58.59
13 Darius Rawlins SO-2 Goshen 2:23.66 2:13.92 1:25.22 2:01.74 2:04.18 2:29.74
14 Daniel Bennett JR-3 Olivet Nazarene 2:30.99 1:31.32 1:27.67 2:01.76 1:54.46 2:33.42
15 Deonta Pittman JR-3 Calumet-St. Joseph 1:52.11 1:49.67 2:35.97 2:01.85 1:48.45 1:58.20
16 Alec Weinhold SO-2 Cedarville 1:46.13 1:47.35 1:42.47 2:01.98 1:53.45 1:47.35
17 Wesley Meyer FR-1 Olivet Nazarene 1:51.23 2:01.01 1:40.23 2:02.23 1:52.46 2:20.57
18 Brandon Smith SR-4 Indianapolis 1:44.63 2:40.02 1:55.71 2:03.09 1:28.63 2:10.48
19 Pol Domenech-Ferrer SR-4 Mount Olive 1:32.39 2:19.20 2:06.88 2:03.18 2:08.11 1:29.93
20 Roger Malonda JR-3 Calumet-St. Joseph 2:07.04 1:34.98 2:08.28 2:03.34 1:26.34 2:21.84
21 Adam Klipstine JR-3 Indiana East 1:33.75 1:54.72 1:33.75 2:03.35 2:07.05 2:26.79
22 Marcos Keefe FR-1 Marian (Ind.) 1:49.17 2:32.59 2:12.74 2:04.05 2:01.57 2:33.83
23 Aaron Swedberg FR-1 Olivet Nazarene 2:02.83 2:02.83 2:31.37 2:04.07 1:45.46 2:17.72
24 Thomas McGuire SO-2 Olivet Nazarene 2:09.16 1:40.60 1:57.98 2:04.19 2:07.92 1:26.94
25 Matthew Montgomery SR-4 Olivet Nazarene 2:11.69 2:15.41 1:58.02 2:04.23 1:36.90 2:10.45
26 A J Barber JR-3 Shawnee State 1:37.07 1:29.60 2:11.91 2:04.44 2:36.80 2:28.09
27 Mark Manda SO-2 Marian (Ind.) 1:50.58 2:35.81 2:15.71 2:05.65 1:36.75 1:36.75
28 Blake Elmer JR-3 Olivet Nazarene 1:36.85 2:30.93 2:22.12 2:05.77 2:20.87 2:38.47
29 Isaac Lacroix SO-2 Cedarville 1:48.60 2:07.55 1:34.71 2:06.28 2:22.70 2:05.02
30 Nicholas McAfee SR-4 Shawnee State 1:32.51 2:37.14 1:31.24 2:06.72 2:42.21 2:33.34
31 Juan Perez FR-1 Goshen 1:41.50 2:09.41 1:52.92 2:06.87 2:14.49 1:45.31
32 Aaron Pierrard SO-2 Southern Indiana 2:33.87 1:51.90 2:40.23 2:07.16 2:45.31 2:44.04
33 Dylan Cope SR-4 Indiana East 1:38.09 2:09.94 1:54.66 2:07.39 2:09.94 2:11.22
34 Parker Blain JR-3 Shawnee State 1:47.12 2:19.39 2:14.23 2:09.06 2:05.19 2:18.10
35 Sage Henderson JR-3 Indiana East 2:43.14 2:30.19 1:48.76 2:09.47 2:44.43 1:56.53
36 James Mills JR-3 Calumet-St. Joseph 2:35.42 2:47.07 2:00.45 2:09.51 1:56.56 2:25.06
37 Jordan Rue FR-1 Olivet Nazarene 2:04.55 2:24.02 2:31.80 2:09.74 2:16.23 2:17.53
38 Robert Davis FR-1 Calumet-St. Joseph 2:05.93 2:48.77 1:34.77 2:09.82 2:43.58 2:24.10
39 Alexander Frank FR-1 Olivet Nazarene 2:35.36 1:40.53 2:14.47 2:10.55 2:27.53 2:34.05
40 Denzeill Washington Junior Unattached 2:18.58 2:23.81 1:32.82 2:10.73 2:48.65 2:29.04
41 John Richardson SO-2 Olivet Nazarene 2:04.54 2:08.47 2:41.24 2:11.09 2:09.78 1:37.01
42 Caleb Schellenberg FR-1 Olivet Nazarene 1:56.73 2:05.91 2:16.40 2:11.15 2:36.07 2:07.22
43 Brett Holder FR-1 Olivet Nazarene 2:22.60 1:33.75 2:27.88 2:12.03 2:22.60 2:13.35
44 Hunter Slater FR-1 Indianapolis 2:44.78 1:37.49 2:55.76 2:17.31 1:56.72 2:06.33
45 Tim Secoy FR-1 Shawnee State 2:52.21 2:09.16 3:02.60 2:28.45 2:01.73 1:51.34
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bastian Grau JR-3 Southern Indiana 2:24.46 1:39.67 1:51.98 2:19.98 1:54.22 1:37.43
2 Wyatt Hartman SR-4 Cedarville 1:55.36 1:20.76 1:55.36 1:51.90 1:46.14 1:41.52
3 Ethan Gatchell SO-2 Cedarville 1:27.45 1:42.60 1:56.59 2:08.25 1:27.45 1:55.43
4 Tyler Gabriele JR-3 Olivet Nazarene 2:07.51 2:13.41 1:58.06 2:27.58 1:37.99 2:07.51
6 Tim De Jong SR-4 Cedarville 2:14.94 1:35.53 1:59.41 2:25.68 1:42.70 1:40.31
9 Matt Meehan SO-2 Olivet Nazarene 2:33.78 1:42.12 2:00.14 2:18.17 1:58.94 1:27.71
10 Seth Farmer FR-1 Shawnee State 1:41.33 2:12.70 2:00.63 2:29.59 1:57.02 1:59.43
18 Brandon Smith SR-4 Indianapolis 1:42.17 1:54.48 2:03.09 2:09.25 2:32.64 2:30.17
26 A J Barber JR-3 Shawnee State 2:13.15 2:08.18 2:04.44 2:38.04 2:24.35 2:39.29
34 Parker Blain JR-3 Shawnee State 1:31.64 1:36.80 2:09.06 2:10.35 2:03.90 2:47.78
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Steven Cranston FR-1 Goshen 1:59.17 2:26.58 2:17.05
7 Almustapha Silvester SO-2 Southern Indiana 1:59.53 1:29.65 2:11.49
8 Brian Sales SO-2 Indianapolis 2:00.13 1:50.52 2:13.35
11 Taylor Kleyn SO-2 Indianapolis 2:00.94 2:33.60 2:06.99
12 Alvin Best SR-4 Olivet Nazarene 2:01.01 2:15.54 2:31.27
15 Deonta Pittman JR-3 Calumet-St. Joseph 2:01.85 2:22.57 2:31.10
17 Wesley Meyer FR-1 Olivet Nazarene 2:02.23 1:48.79 2:30.35
19 Pol Domenech-Ferrer SR-4 Mount Olive 2:03.18 2:40.14 1:47.17
21 Adam Klipstine JR-3 Indiana East 2:03.35 2:34.19 1:58.42
25 Matthew Montgomery SR-4 Olivet Nazarene 2:04.23 2:07.96 2:27.84
32 Aaron Pierrard SO-2 Southern Indiana 2:07.16 2:05.89 2:02.08
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Darius Rawlins SO-2 Goshen 2:01.74 2:29.74
14 Daniel Bennett JR-3 Olivet Nazarene 2:01.76 1:56.89
16 Alec Weinhold SO-2 Cedarville 2:01.98 1:57.10
20 Roger Malonda JR-3 Calumet-St. Joseph 2:03.34 2:04.58
23 Aaron Swedberg FR-1 Olivet Nazarene 2:04.07 1:31.82
24 Thomas McGuire SO-2 Olivet Nazarene 2:04.19 2:37.73
29 Isaac Lacroix SO-2 Cedarville 2:06.28 2:01.23
39 Alexander Frank FR-1 Olivet Nazarene 2:10.55 2:23.61
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
22 Marcos Keefe FR-1 Marian (Ind.) 1:38.00 2:04.05
27 Mark Manda SO-2 Marian (Ind.) 1:48.06 2:05.65
28 Blake Elmer JR-3 Olivet Nazarene 1:49.42 2:05.77
31 Juan Perez FR-1 Goshen 2:13.22 2:06.87
33 Dylan Cope SR-4 Indiana East 2:09.94 2:07.39
36 James Mills JR-3 Calumet-St. Joseph 2:15.99 2:09.51
37 Jordan Rue FR-1 Olivet Nazarene 2:05.85 2:09.74
41 John Richardson SO-2 Olivet Nazarene 1:35.70 2:11.09
42 Caleb Schellenberg FR-1 Olivet Nazarene 2:26.89 2:11.15
44 Hunter Slater FR-1 Indianapolis 1:36.12 2:17.31
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
30 Nicholas McAfee SR-4 Shawnee State 2:06.72 2:27.00 1:55.32 2:11.79 1:54.05 2:37.14
35 Sage Henderson JR-3 Indiana East 2:09.47 2:14.65 1:37.11 2:04.30 1:39.70 2:30.19
38 Robert Davis FR-1 Calumet-St. Joseph 2:09.82 2:44.88 2:03.33 2:38.38 2:20.21 1:55.54
40 Denzeill Washington Junior Unattached 2:10.73 2:29.04 1:39.36 2:38.19 2:01.58 1:47.20
43 Brett Holder FR-1 Olivet Nazarene 2:12.03 2:31.84 2:01.47 2:39.76 2:19.96 2:41.08
45 Tim Secoy FR-1 Shawnee State 2:28.45 3:12.99 1:58.76 1:48.37 1:57.28 2:31.42