March 17, 2017
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Boys 1600m Run Varsity

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Nico Calderon Sophomore Sandburg 4:35.44 10
2 Martin Skucas Senior Sandburg 4:37.59 8
3 Zak Hutchinson Junior Lincoln-Way Central 4:40.84 6
4 Andrew Englert Sophomore Lincoln-Way Central 4:43.86 5
5 Stewart Keene Junior Homewood-Flossmoor 4:44.39 4
6 Donovan Paske Sophomore Lockport Township 4:46.88 3
7 Jared Tarantino Junior Stagg 4:49.67 2
8 Lenny Bauman Senior Bradley-Bourbonnais 4:51.26 1
9 Joseph Balas Freshman Bolingbrook 4:52.26 -
10 Jeremy Stajkowski Junior Lincoln-Way East 4:52.53 -
11 Jazare Jones Senior Thornridge 4:53.13 -
12 Jake West Senior Lincoln-Way East 4:54.15 -
13 Justin George Senior Andrew 4:54.75 -
14 Caleb Robertson Senior Bolingbrook 4:58.50 -
15 Bradley Coen Junior Homewood-Flossmoor 5:00.33 -
16 Ben Kuxmann Junior Bradley-Bourbonnais 5:00.36 -
17 Harry Osborne Senior Thornton 5:00.71 -
18 Nick Sulich Junior Lockport Township 5:02.29 -
19 Khamis Suleiman Senior Stagg 5:06.43 -
20 matt Ryan Senior Andrew 5:14.36 -
21 justin cobbins Senior Thornridge 5:28.56 -
22 Juan Gonzales Junior Thornton 5:36.92 -
Boys 1600m Run Varsity Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Joseph Balas Freshman Bolingbrook 4:52.26 5:44.87 5:36.10 6:11.17 3:56.73 -
10 Jeremy Stajkowski Junior Lincoln-Way East 4:52.53 3:39.40 5:15.94 3:48.18 4:23.28 -
12 Jake West Senior Lincoln-Way East 4:54.15 5:00.04 5:50.04 6:04.75 6:16.52 -
13 Justin George Senior Andrew 4:54.75 4:25.28 4:45.91 5:33.07 6:17.28 -
15 Bradley Coen Junior Homewood-Flossmoor 5:00.33 6:18.42 6:27.43 5:51.39 3:48.25 -
16 Ben Kuxmann Junior Bradley-Bourbonnais 5:00.36 4:48.35 3:42.27 4:03.30 4:42.34 -
17 Harry Osborne Senior Thornton 5:00.71 3:48.54 3:42.53 4:00.57 6:27.92 -
18 Nick Sulich Junior Lockport Township 5:02.29 4:26.02 4:38.11 4:32.07 3:31.61 -
20 matt Ryan Senior Andrew 5:14.36 5:26.94 6:23.52 6:01.52 5:33.23 -
21 justin cobbins Senior Thornridge 5:28.56 7:07.13 6:27.70 6:04.71 3:53.28 -
22 Juan Gonzales Junior Thornton 5:36.92 4:19.43 5:53.77 5:30.19 4:36.28 -
Boys 1600m Run Varsity Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Nico Calderon Sophomore Sandburg 4:10.65 4:35.44 4:24.43 5:00.23 10
2 Martin Skucas Senior Sandburg 4:18.16 4:37.59 4:48.70 4:37.59 8
3 Zak Hutchinson Junior Lincoln-Way Central 4:12.76 4:40.84 4:46.46 5:25.78 6
4 Andrew Englert Sophomore Lincoln-Way Central 4:41.03 4:43.86 4:55.22 5:03.73 5
5 Stewart Keene Junior Homewood-Flossmoor 5:27.05 4:44.39 4:30.17 5:24.21 4
6 Donovan Paske Sophomore Lockport Township 4:18.20 4:46.88 5:12.70 5:32.78 3
7 Jared Tarantino Junior Stagg 3:31.46 4:49.67 4:32.29 6:13.68 2
8 Lenny Bauman Senior Bradley-Bourbonnais 6:18.64 4:51.26 4:13.40 3:26.80 1
11 Jazare Jones Senior Thornridge 4:47.27 4:53.13 5:37.10 4:38.48 -
14 Caleb Robertson Senior Bolingbrook 5:43.28 4:58.50 6:19.10 6:10.14 -
19 Khamis Suleiman Senior Stagg 3:55.96 5:06.43 5:00.31 4:41.92 -