March 17-18, 2017
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
|
200m (Flat)

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Mosley Senior Zion-Benton 2:00.70 10
2 Omid Navidzadeh Senior Grant 2:01.38 8
3 Logan Singer Junior Evanston Township 2:01.46 6
4 Liam O'Connell Senior Grayslake North 2:02.51 5
5 Jeremy Brown Junior Jones 2:02.71 4
6 Nathan Oommen Senior Warren Township 2:04.65 3
7 Braden Voeller Junior Cedarburg 2:05.33 2
8 Sebastian Scofield Sophomore Antioch 2:06.05 1
9 Joshua Lincicome Senior Zion-Benton 2:06.07 -
10 Talon Knauf Freshman Lakes 2:06.12 -
11 Alan Salgado Sophomore Mundelein 2:06.18 -
12 Aidan Afonso Sophomore Mundelein 2:06.20 -
13 Samuel Bergman Senior Evanston Township 2:06.86 -
14 Connor Riss Sophomore Grayslake North 2:07.99 -
15 Julian Ruiz Senior Warren Township 2:09.38 -
16 Brady Collis Junior St. Viator 2:10.08 -
17 Cameron Mills Junior Kenosha St. Joseph 2:10.42 -
18 Alex Leonard Junior Marengo 2:10.48 -
19 Gregory Sorrell Junior Cedarburg 2:10.75 -
20 Jason Doland Jr Sophomore St. Viator 2:10.90 -
21 Ian Bacon Freshman Jones 2:11.04 -
22 Jack Wahl Senior Marquette University 2:11.16 -
23 Albert Su Junior Libertyville 2:11.25 -
24 Nathaniel Sweitzer Junior Libertyville 2:11.98 -
25 Clayton Pfeifer Sophomore Crystal Lake South 2:12.01 -
26 Kolin Meyer Junior Kenosha Bradford 2:12.29 -
27 Sean Finnerty Sophomore Mundelein 2:12.46 -
28 Ruben Coronel Junior Jones 2:12.76 -
29 Roman Tovar Sophomore Grayslake Central 2:13.32 -
30 Jack Collopy Senior Marquette University 2:13.80 -
31 Andy Spatchek Senior Reedsville 2:14.86 -
32 Matt Reynolds Senior Grayslake Central 2:15.09 -
33 Nathan Voge Sophomore Union Grove 2:15.13 -
34 Brendan Gayton Junior Carmel 2:15.56 -
35 Erik Diedrich Junior New Berlin Eisenhower 2:15.80 -
36 Sam Herzog Sophomore Kenosha Bradford 2:16.75 -
37 RJ Migas Freshman Lakes 2:16.83 -
38 Jacob Schneider Senior Reedsville 2:16.99 -
39 Robert-Claud Diedrich Sophomore Nicolet 2:17.72 -
40 Daniel Pankowski Freshman Waterford 2:18.68 -
41 Ryne White Sophomore East Alton-Wood River 2:19.33 -
42 Joe Hadcock Junior Homestead 2:21.19 -
43 Nicholas Weseman Sophomore Nicolet 2:21.33 -
44 Jake Anderson Sophomore Union Grove 2:21.76 -
45 Kevin Tebbe Sophomore Antioch 2:21.98 -
46 Jacob Muth Sophomore Waterford 2:22.30 -
47 Ben Guzick Freshman Johnsburg 2:22.48 -
48 Matt Zinnen Senior Woodstock North 2:22.67 -
49 Jacob Marker Freshman Kenosha Bradford 2:23.03 -
50 Val Iaquinta Freshman Kenosha St. Joseph 2:23.24 -
51 Damien Holbrook-blair Sophomore East Alton-Wood River 2:25.57 -
52 Christopher Catunao Sophomore Kenosha St. Joseph 2:26.73 -
53 Gavin Conner Freshman Johnsburg 2:29.52 -
54 Dylan Snow Junior Kenosha Christian Life 2:33.05 -
55 Zack Tabbert Junior Menomonee Falls 2:34.05 -
56 Michael Salman Junior Carmel 2:34.15 -
57 Matt Chase Junior Woodstock North 2:35.29 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Thomas Mosley Senior Zion-Benton 2:01.91 2:00.70 2:33.29 10
2 Omid Navidzadeh Senior Grant 1:39.54 2:01.38 1:32.25 8
3 Logan Singer Junior Evanston Township 1:27.46 2:01.46 1:49.32 6
4 Liam O'Connell Senior Grayslake North 2:11.09 2:02.51 2:08.64 5
5 Jeremy Brown Junior Jones 1:41.85 2:02.71 2:07.62 4
6 Nathan Oommen Senior Warren Township 2:07.15 2:04.65 1:32.25 3
7 Braden Voeller Junior Cedarburg 2:05.33 2:05.33 1:59.07 2
9 Joshua Lincicome Senior Zion-Benton 2:24.98 2:06.07 2:43.90 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Sebastian Scofield Sophomore Antioch 2:43.87 1:35.80 2:06.05 1
10 Talon Knauf Freshman Lakes 2:26.30 2:03.60 2:06.12 -
12 Aidan Afonso Sophomore Mundelein 1:54.85 1:38.44 2:06.20 -
13 Samuel Bergman Senior Evanston Township 1:35.15 1:32.61 2:06.86 -
14 Connor Riss Sophomore Grayslake North 1:38.56 2:11.83 2:07.99 -
15 Julian Ruiz Senior Warren Township 2:45.61 2:24.91 2:09.38 -
19 Gregory Sorrell Junior Cedarburg 2:47.36 2:31.67 2:10.75 -
22 Jack Wahl Senior Marquette University 2:16.41 2:01.98 2:11.16 -
26 Kolin Meyer Junior Kenosha Bradford 1:49.80 2:20.23 2:12.29 -
31 Andy Spatchek Senior Reedsville 2:43.18 2:20.26 2:14.86 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Alan Salgado Sophomore Mundelein 2:06.18 2:37.73 2:17.54 1:54.83 1:51.04 2:42.78 -
17 Cameron Mills Junior Kenosha St. Joseph 2:10.42 1:50.86 2:16.95 2:49.55 2:46.94 1:43.04 -
18 Alex Leonard Junior Marengo 2:10.48 1:47.00 2:47.02 2:03.96 2:44.41 2:24.84 -
23 Albert Su Junior Libertyville 2:11.25 2:00.75 1:31.88 1:41.07 1:51.57 2:02.07 -
25 Clayton Pfeifer Sophomore Crystal Lake South 2:12.01 1:48.25 2:45.02 2:31.82 2:50.30 2:25.22 -
28 Ruben Coronel Junior Jones 2:12.76 2:15.42 2:11.44 2:45.95 2:47.28 2:04.80 -
30 Jack Collopy Senior Marquette University 2:13.80 2:48.59 2:40.56 1:52.40 1:33.66 2:32.54 -
34 Brendan Gayton Junior Carmel 2:15.56 2:12.85 1:41.67 1:40.32 2:33.19 2:00.65 -
35 Erik Diedrich Junior New Berlin Eisenhower 2:15.80 2:53.83 1:51.36 2:26.67 2:19.88 2:49.75 -
36 Sam Herzog Sophomore Kenosha Bradford 2:16.75 2:42.74 2:14.02 1:46.67 2:18.12 2:26.33 -
38 Jacob Schneider Senior Reedsville 2:16.99 2:45.76 1:41.38 2:51.24 2:40.28 2:21.10 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Ian Bacon Freshman Jones 1:33.04 2:08.42 2:11.04 2:42.49 2:13.66 2:50.36 -
27 Sean Finnerty Sophomore Mundelein 1:35.38 2:15.11 2:12.46 2:16.44 2:28.36 2:36.31 -
29 Roman Tovar Sophomore Grayslake Central 1:57.33 1:37.33 2:13.32 1:59.99 2:15.99 2:25.32 -
32 Matt Reynolds Senior Grayslake Central 2:08.34 1:45.37 2:15.09 2:15.09 2:42.11 1:39.97 -
33 Nathan Voge Sophomore Union Grove 1:50.81 1:48.11 2:15.13 2:11.08 2:25.94 2:54.32 -
37 RJ Migas Freshman Lakes 1:45.36 2:12.73 2:16.83 2:01.78 1:56.31 2:22.31 -
39 Robert-Claud Diedrich Sophomore Nicolet 2:54.91 2:52.15 2:17.72 1:47.43 2:59.04 2:25.99 -
43 Nicholas Weseman Sophomore Nicolet 2:45.36 1:54.48 2:21.33 2:00.13 2:35.47 2:00.13 -
49 Jacob Marker Freshman Kenosha Bradford 1:41.56 2:17.31 2:23.03 2:33.05 1:42.99 2:23.03 -
50 Val Iaquinta Freshman Kenosha St. Joseph 2:37.57 2:41.87 2:23.24 2:43.30 2:26.11 2:11.78 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Brady Collis Junior St. Viator 2:41.30 2:10.08 2:34.80 2:00.98 2:41.30 1:37.56 -
20 Jason Doland Jr Sophomore St. Viator 1:38.18 2:10.90 1:56.51 1:35.56 2:29.23 2:14.83 -
24 Nathaniel Sweitzer Junior Libertyville 1:40.31 2:11.98 1:42.95 2:01.43 1:48.23 1:58.79 -
41 Ryne White Sophomore East Alton-Wood River 2:08.19 2:19.33 2:09.58 1:59.83 2:41.63 2:15.15 -
44 Jake Anderson Sophomore Union Grove 1:50.58 2:21.76 2:03.34 2:28.85 2:21.76 2:33.10 -
45 Kevin Tebbe Sophomore Antioch 2:53.22 2:21.98 2:44.70 1:52.17 2:30.50 1:42.23 -
54 Dylan Snow Junior Kenosha Christian Life 2:08.57 2:33.05 3:03.66 2:36.12 2:48.36 2:16.22 -
56 Michael Salman Junior Carmel 3:00.36 2:34.15 2:49.57 3:03.44 3:12.69 3:15.77 -
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Daniel Pankowski Freshman Waterford 2:18.68 -
42 Joe Hadcock Junior Homestead 2:21.19 -
46 Jacob Muth Sophomore Waterford 2:22.30 -
47 Ben Guzick Freshman Johnsburg 2:22.48 -
48 Matt Zinnen Senior Woodstock North 2:22.67 -
51 Damien Holbrook-blair Sophomore East Alton-Wood River 2:25.57 -
52 Christopher Catunao Sophomore Kenosha St. Joseph 2:26.73 -
53 Gavin Conner Freshman Johnsburg 2:29.52 -
55 Zack Tabbert Junior Menomonee Falls 2:34.05 -
57 Matt Chase Junior Woodstock North 2:35.29 -