February 23-25, 2017
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kayla Janto SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:54.66 2:28.73 2:27.37 2:16.45 10
2 Allison Kosobud SR-4 St. Benedict 2:30.33 1:37.03 1:47.97 2:16.66 8
3 Meg Mathison FR-1 Carleton 2:20.44 2:32.83 2:24.57 2:17.68 6
4 Ali Glassbrenner JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:48.98 2:05.53 2:55.19 2:17.94 5
5 Carly Barton SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:12.45 1:47.36 2:18.03 2:19.42 4
6 Jena Moody JR-3 St. Olaf 2:31.97 2:31.97 2:29.18 2:19.42 3
7 Jordan Lutz JR-3 St. Olaf 2:29.37 2:00.05 2:25.18 2:19.59 2
8 Nicole Balzer SR-4 Bethel (Minn.) 1:56.09 2:47.84 2:54.83 2:19.86 1
9 Natalie Kintop SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:52.23 2:45.17 2:01.41 2:21.17 -
10 Maria West SO-2 Concordia-Moorhead 2:57.87 2:42.21 2:09.49 2:22.29 -
11 Olivia Dengel JR-3 St. Benedict 2:25.25 2:00.56 2:45.59 2:25.25 -
12 Holly Ellingson SO-2 Macalester 2:54.78 2:02.35 1:59.44 2:25.65 -
13 Claudia Lundgren FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:08.01 2:02.88 2:05.84 2:28.04 -
14 Carmen Garson-Shumway JR-3 Macalester 2:10.33 1:49.60 1:57.00 2:28.10 -
15 Haley Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 2:49.61 2:07.95 2:46.64 2:28.78 -
16 Sarah Trachtenberg SR-4 Carleton 2:04.16 2:19.12 2:16.13 2:29.59 -
17 Julia Giefer JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:44.77 2:41.64 2:40.14 2:29.66 -
18 Aubrey Shepard FR-1 St. Benedict 2:53.92 2:19.44 3:14.91 2:29.93 -
19 Winona Rachel SR-4 Carleton 3:18.24 2:35.21 3:09.02 2:33.67 -
20 Emma Blom SR-4 Augsburg 2:57.90 1:48.29 2:19.23 2:34.69 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Claudia Lundgren FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:28.04 2:54.69 -
14 Carmen Garson-Shumway JR-3 Macalester 2:28.10 1:51.08 -
15 Haley Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 2:28.78 2:36.22 -
16 Sarah Trachtenberg SR-4 Carleton 2:29.59 1:52.20 -
18 Aubrey Shepard FR-1 St. Benedict 2:29.93 3:14.91 -
20 Emma Blom SR-4 Augsburg 2:34.69 2:08.40 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Carly Barton SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:52.93 2:19.42 2:13.85 4
7 Jordan Lutz JR-3 St. Olaf 1:46.09 2:19.59 2:46.12 2
9 Natalie Kintop SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:58.59 2:21.17 2:55.05 -
10 Maria West SO-2 Concordia-Moorhead 1:53.84 2:22.29 2:53.60 -
12 Holly Ellingson SO-2 Macalester 2:25.65 2:25.65 2:38.76 -
17 Julia Giefer JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:05.72 2:29.66 1:53.75 -
19 Winona Rachel SR-4 Carleton 2:32.14 2:33.67 2:42.89 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kayla Janto SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:16.45 2:30.10 10
2 Allison Kosobud SR-4 St. Benedict 2:16.66 1:57.53 8
3 Meg Mathison FR-1 Carleton 2:17.68 1:46.02 6
4 Ali Glassbrenner JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:17.94 2:20.70 5
6 Jena Moody JR-3 St. Olaf 2:19.42 2:36.15 3
8 Nicole Balzer SR-4 Bethel (Minn.) 2:19.86 2:59.02 1
11 Olivia Dengel JR-3 St. Benedict 2:25.25 3:01.57 -