February 23-25, 2017
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Allison Kosobud SR-4 St. Benedict 2:48.90 2:57.78 2:29.34 3:13.78 2:29.34 10
2 Annika Halverson JR-3 Bethel (Minn.) 2:23.41 2:59.26 3:35.12 3:26.15 3:29.74 8
3 Ali Glassbrenner JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:29.24 2:59.80 2:59.80 3:03.40 2:50.81 6
4 Jenny Walz JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:42.90 3:01.00 3:02.81 3:46.25 3:31.77 5
5 Meg Mathison FR-1 Carleton 2:35.70 3:01.04 3:11.91 3:10.10 2:51.99 4
6 Holly Hankins JR-3 Hamline 3:00.08 3:01.89 3:43.73 3:01.89 3:56.46 3
7 Maria West SO-2 Concordia-Moorhead 2:47.21 3:05.79 3:39.24 3:20.66 2:28.64 2
8 Natalie Prescott SR-4 Macalester 3:49.05 3:06.22 3:02.50 3:49.05 2:43.88 1
9 Jessica Bentley JR-3 St. Olaf 3:54.69 3:07.75 2:41.47 2:26.45 3:02.12 -
10 Josephine Brekke SR-4 St. Olaf 2:56.62 3:07.89 2:56.62 2:52.86 2:58.50 -
11 Lydia Herath SO-2 Bethel (Minn.) 4:04.27 3:07.90 3:28.57 3:30.45 3:47.36 -
12 Lydia Hayes JR-3 Gustavus Adolphus 3:03.05 3:08.71 3:20.04 4:03.44 3:14.38 -
13 Taylor Loth FR-1 St. Benedict 2:20.03 3:09.22 3:54.64 2:54.09 3:39.50 -
14 Caitie Ryan SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:12.56 3:09.37 3:01.80 3:39.67 3:16.95 -
15 Allison Trezona SR-4 St. Olaf 3:22.65 3:09.39 3:58.64 2:31.52 3:16.97 -
16 Elena Smith SO-2 Macalester 3:03.86 3:09.54 2:16.47 3:17.13 2:50.59 -
17 Helen Schuda FR-1 Carleton 3:47.58 3:09.65 3:26.72 3:57.07 2:22.24 -
18 Kazia Mermel SR-4 Carleton 2:39.55 3:09.94 3:40.33 3:40.33 2:24.36 -
19 Callie Chase FR-1 Bethel (Minn.) 2:22.94 3:10.58 3:10.58 3:27.74 2:43.90 -
20 Courtney Kirkeide SR-4 St. Catherine 3:31.93 3:10.92 3:35.74 2:15.56 4:00.56 -
21 Abigail Walker SO-2 Carleton 2:28.16 3:14.94 2:24.26 3:40.29 2:49.60 -
22 Ruthie Boyd FR-1 Carleton 2:47.11 3:16.60 2:41.22 2:37.28 4:13.62 -
23 Sadie Novak-Klug JR-3 Gustavus Adolphus 2:48.11 3:17.77 4:05.24 2:36.24 3:45.46 -
24 Alyssa Nash JR-3 Hamline 4:02.49 3:18.76 3:38.64 2:33.05 3:20.75 -
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Lydia Herath SO-2 Bethel (Minn.) 3:49.24 3:02.27 3:07.90 2:58.51 -
14 Caitie Ryan SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:23.93 2:27.71 3:09.37 2:59.91 -
16 Elena Smith SO-2 Macalester 2:16.47 3:47.45 3:09.54 3:34.18 -
17 Helen Schuda FR-1 Carleton 2:56.38 2:33.62 3:09.65 2:41.21 -
18 Kazia Mermel SR-4 Carleton 2:43.35 2:56.65 3:09.94 3:49.83 -
19 Callie Chase FR-1 Bethel (Minn.) 2:13.41 2:51.53 3:10.58 3:22.02 -
20 Courtney Kirkeide SR-4 St. Catherine 3:49.11 3:30.02 3:10.92 2:38.47 -
22 Ruthie Boyd FR-1 Carleton 4:03.79 3:02.84 3:16.60 3:04.81 -
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
7 Maria West SO-2 Concordia-Moorhead 3:20.66 3:33.66 3:57.82 3:05.79 2
8 Natalie Prescott SR-4 Macalester 3:11.81 3:39.74 3:36.02 3:06.22 1
9 Jessica Bentley JR-3 St. Olaf 2:17.06 3:13.39 3:24.65 3:07.75 -
12 Lydia Hayes JR-3 Gustavus Adolphus 3:20.04 3:16.26 3:40.79 3:08.71 -
13 Taylor Loth FR-1 St. Benedict 4:04.10 3:18.69 3:26.25 3:09.22 -
15 Allison Trezona SR-4 St. Olaf 3:16.97 2:56.14 3:52.95 3:09.39 -
21 Abigail Walker SO-2 Carleton 3:16.89 3:59.78 2:20.36 3:14.94 -
24 Alyssa Nash JR-3 Hamline 2:39.01 2:23.11 4:16.40 3:18.76 -
Women's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Allison Kosobud SR-4 St. Benedict 2:57.78 2:25.78 3:03.12 3:19.12 3:10.23 2:54.23 10
2 Annika Halverson JR-3 Bethel (Minn.) 2:59.26 2:16.24 2:41.34 3:53.04 3:18.98 3:27.95 8
3 Ali Glassbrenner JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:59.80 2:16.65 2:38.23 2:20.25 2:54.41 2:54.41 6
4 Jenny Walz JR-3 St. Thomas (Minn.) 3:01.00 2:10.32 3:35.39 2:32.04 2:12.13 2:44.71 5
5 Meg Mathison FR-1 Carleton 3:01.04 2:17.59 3:02.85 3:06.48 2:15.78 2:41.13 4
6 Holly Hankins JR-3 Hamline 3:01.89 3:10.99 2:36.43 3:47.37 3:34.63 2:09.15 3
10 Josephine Brekke SR-4 St. Olaf 3:07.89 3:02.26 3:04.14 3:15.41 2:17.16 2:50.98 -
23 Sadie Novak-Klug JR-3 Gustavus Adolphus 3:17.77 2:30.31 2:20.42 2:40.20 3:03.93 3:09.86 -