February 23-25, 2017
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 2:26.02 2:43.55 1:58.28 3:03.99 10
2 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 2:26.22 3:05.70 2:13.06 2:23.30 8
3 Sean Bjork SR-4 St. Olaf 2:29.30 2:59.16 1:59.44 2:15.87 6
4 Jacob Eggers SR-4 St. Olaf 2:30.07 2:54.09 2:51.08 3:04.59 5
5 Evan Hatton SO-2 Bethel (Minn.) 2:30.78 3:00.94 2:35.31 2:23.24 4
6 Matthew Lillehaugen SR-4 Concordia-Moorhead 2:30.96 2:59.65 2:23.42 3:10.21 3
7 Charlie Jones SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:31.13 2:06.95 3:02.87 1:53.35 2
8 Karl Wachter FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:31.26 1:54.96 1:45.89 2:52.44 1
9 Allen-Michael Burback SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:33.69 2:18.33 1:52.20 2:16.79 -
10 Andy Rudberg JR-3 St. Olaf 2:35.94 2:21.91 2:09.43 3:00.89 -
11 Frank Gustafson FR-1 Hamline 2:36.44 3:04.60 2:20.80 2:38.01 -
12 Grant Suttie SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:36.93 3:09.89 2:52.63 2:16.53 -
13 Collin Kiley FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:37.86 3:23.64 2:07.87 2:47.34 -
14 Ryley Sandberg JR-3 Gustavus Adolphus 2:39.15 2:24.83 2:15.28 2:24.83 -
15 Alex Fredrickson SR-4 Gustavus Adolphus 2:39.35 2:10.67 2:53.70 2:07.48 -
16 David Huffman JR-3 Bethel (Minn.) 2:39.52 3:24.19 2:55.48 2:55.48 -
17 Alec Kirtley SO-2 St. Olaf 2:41.04 3:18.08 2:41.04 2:53.93 -
18 Justin Brecheisen SO-2 Bethel (Minn.) 2:41.51 2:20.52 1:54.68 1:53.06 -
19 Jacob Bransky FR-1 Carleton 2:41.57 2:39.96 2:23.80 2:28.65 -
20 Fernando Benitez FR-1 Hamline 2:41.67 3:05.92 2:20.66 2:44.91 -
21 Ben Borash FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:41.68 2:51.38 3:09.17 3:25.34 -
22 Andrew Ruvkun JR-3 Carleton 2:42.01 3:04.70 2:12.85 2:03.13 -
23 Kevin Lamb SO-2 St. John's (Minn.) 2:42.15 2:24.32 2:17.83 2:06.48 -
24 Seguy Hanson FR-1 Bethel (Minn.) 2:47.03 2:35.34 1:56.92 3:08.75 -
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 David Huffman JR-3 Bethel (Minn.) 2:39.52 -
18 Justin Brecheisen SO-2 Bethel (Minn.) 2:41.51 -
19 Jacob Bransky FR-1 Carleton 2:41.57 -
20 Fernando Benitez FR-1 Hamline 2:41.67 -
21 Ben Borash FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:41.68 -
22 Andrew Ruvkun JR-3 Carleton 2:42.01 -
23 Kevin Lamb SO-2 St. John's (Minn.) 2:42.15 -
24 Seguy Hanson FR-1 Bethel (Minn.) 2:47.03 -
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Allen-Michael Burback SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:33.69 2:47.53 2:52.14 1:50.66 2:44.45 2:50.60 -
10 Andy Rudberg JR-3 St. Olaf 2:35.94 3:21.17 3:16.49 1:49.16 2:17.23 2:53.10 -
11 Frank Gustafson FR-1 Hamline 2:36.44 1:51.08 3:18.68 3:10.86 2:14.54 2:14.54 -
12 Grant Suttie SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:36.93 2:55.77 2:51.06 2:54.20 2:32.23 2:22.81 -
13 Collin Kiley FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:37.86 3:15.75 2:58.39 2:36.29 2:12.61 2:18.92 -
14 Ryley Sandberg JR-3 Gustavus Adolphus 2:39.15 1:53.00 3:03.03 3:10.98 2:16.87 3:20.53 -
15 Alex Fredrickson SR-4 Gustavus Adolphus 2:39.35 2:10.67 2:26.61 2:17.05 3:22.38 3:06.44 -
17 Alec Kirtley SO-2 St. Olaf 2:41.04 2:50.71 3:06.81 2:36.21 1:57.56 2:10.45 -
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 2:23.10 2:55.23 2:53.77 2:11.42 2:52.31 2:01.20 2:26.02 10
2 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 2:35.00 2:15.99 2:29.15 2:43.77 1:54.06 2:30.61 2:26.22 8
3 Sean Bjork SR-4 St. Olaf 2:41.25 2:44.23 2:56.18 3:08.12 2:03.92 2:20.35 2:29.30 6
4 Jacob Eggers SR-4 St. Olaf 2:28.57 2:13.57 3:15.10 2:46.58 1:54.06 2:49.58 2:30.07 5
5 Evan Hatton SO-2 Bethel (Minn.) 2:53.40 2:09.67 3:03.96 2:44.35 3:08.48 1:57.61 2:30.78 4
6 Matthew Lillehaugen SR-4 Concordia-Moorhead 1:51.71 2:53.61 3:13.23 2:44.55 1:48.70 2:08.32 2:30.96 3
7 Charlie Jones SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:10.43 3:11.94 1:53.35 3:13.45 2:16.02 2:37.18 2:31.13 2
8 Karl Wachter FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:32.78 2:43.36 2:49.42 2:04.04 3:10.59 2:56.98 2:31.26 1