February 23-25, 2017
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 4:59.18 4:15.71 4:20.83 10
2 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 3:33.27 4:16.95 4:16.95 8
3 Alec Kirtley SO-2 St. Olaf 4:58.87 4:24.48 4:32.42 6
4 Lachlan Hinwood SR-4 Macalester 4:09.35 4:25.26 5:44.84 5
5 Charlie Jones SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:59.46 4:26.06 3:30.19 4
6 Walter Edstrom SR-4 Carleton 4:26.67 4:26.67 5:06.67 3
7 Carston Dammann SR-4 Gustavus Adolphus 3:44.28 4:27.00 4:40.35 2
8 Austin O'Hare JR-3 Saint Mary's (Minn.) 3:38.29 4:29.49 4:18.71 1
9 Bridger Pavelka FR-1 Gustavus Adolphus 5:13.58 4:30.32 3:52.48 -
10 Nate Webster SR-4 St. Olaf 3:50.47 4:31.14 5:30.79 -
11 Cameron Meikle FR-1 Carleton 5:49.85 4:31.20 4:25.78 -
12 Connor Haugen SR-4 Bethel (Minn.) 3:46.07 4:32.37 3:37.90 -
13 Austin Knowlton SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:24.90 4:33.19 4:46.85 -
14 Andrew Ruvkun JR-3 Carleton 3:22.89 4:34.17 3:14.66 -
15 Justin Brecheisen SO-2 Bethel (Minn.) 4:50.72 4:34.26 3:39.41 -
16 Hiroshi Nakajima JR-3 Carleton 4:48.06 4:34.34 4:34.34 -
17 Sam Nelson SO-2 Bethel (Minn.) 4:08.11 4:35.67 5:17.02 -
18 Andy Rudberg JR-3 St. Olaf 4:47.25 4:36.20 5:59.06 -
19 Taylor Huffman JR-3 Bethel (Minn.) 5:59.79 4:36.76 4:11.86 -
20 Nick Rethemeier JR-3 St. John's (Minn.) 3:30.57 4:37.06 6:00.18 -
21 Ryan Garrett JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:49.03 4:37.91 5:55.73 -
22 Robert Nelson SO-2 Gustavus Adolphus 4:52.99 4:39.03 4:02.76 -
23 Daniel Zoltek JR-3 St. John's (Minn.) 3:32.40 4:39.47 6:03.32 -
24 Andrew Wischnack FR-1 Gustavus Adolphus 3:48.00 4:41.48 4:35.85 -
25 Jacob Bransky FR-1 Carleton 5:42.99 4:43.46 4:15.12 -
26 Jackson Simon FR-1 St. Olaf 4:58.72 4:44.49 4:55.87 -
  Jack Henschel FR-1 St. Olaf DQ DQ DQ -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Justin Brecheisen SO-2 Bethel (Minn.) 5:48.31 5:04.43 3:44.90 4:34.26 -
16 Hiroshi Nakajima JR-3 Carleton 4:53.55 4:48.06 3:47.71 4:34.34 -
17 Sam Nelson SO-2 Bethel (Minn.) 5:30.81 3:59.84 3:35.03 4:35.67 -
19 Taylor Huffman JR-3 Bethel (Minn.) 5:09.98 4:56.14 3:49.71 4:36.76 -
20 Nick Rethemeier JR-3 St. John's (Minn.) 3:49.96 4:31.52 3:16.72 4:37.06 -
22 Robert Nelson SO-2 Gustavus Adolphus 4:11.13 4:44.61 4:58.57 4:39.03 -
23 Daniel Zoltek JR-3 St. John's (Minn.) 3:46.37 4:45.06 5:07.42 4:39.47 -
24 Andrew Wischnack FR-1 Gustavus Adolphus 4:49.93 3:48.00 5:29.34 4:41.48 -
25 Jacob Bransky FR-1 Carleton 3:21.26 4:32.13 3:43.94 4:43.46 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Walter Edstrom SR-4 Carleton 4:26.67 3
7 Carston Dammann SR-4 Gustavus Adolphus 4:27.00 2
9 Bridger Pavelka FR-1 Gustavus Adolphus 4:30.32 -
10 Nate Webster SR-4 St. Olaf 4:31.14 -
11 Cameron Meikle FR-1 Carleton 4:31.20 -
14 Andrew Ruvkun JR-3 Carleton 4:34.17 -
18 Andy Rudberg JR-3 St. Olaf 4:36.20 -
21 Ryan Garrett JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:37.91 -
26 Jackson Simon FR-1 St. Olaf 4:44.49 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 5:32.43 4:15.71 3:47.59 3:01.56 5:27.31 10
2 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 3:28.13 4:16.95 4:11.81 4:01.54 3:05.01 8
3 Alec Kirtley SO-2 St. Olaf 4:16.55 4:24.48 4:35.06 5:20.02 4:29.77 6
4 Lachlan Hinwood SR-4 Macalester 4:59.75 4:25.26 5:28.93 4:04.04 4:27.92 5
5 Charlie Jones SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:32.58 4:26.06 3:48.82 4:28.72 3:54.14 4
8 Austin O'Hare JR-3 Saint Mary's (Minn.) 5:23.39 4:29.49 5:04.53 3:24.82 4:56.44 1
12 Connor Haugen SR-4 Bethel (Minn.) 5:02.33 4:32.37 3:35.18 3:29.73 4:32.37 -
13 Austin Knowlton SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:30.46 4:33.19 5:49.69 5:49.69 4:44.12 -
  Jack Henschel FR-1 St. Olaf DQ DQ DQ DQ DQ -