March 31-April 1, 2017
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Alex Orr SO-2 Embry-Riddle 22:46.43 18:13.14 10
2 Jasmine Boyle SR-4 Southern Maine 22:04.44 18:32.97 8
3 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 15:11.17 19:13.38 6
4 Sophia Clark SO-2 Florida Atlantic 25:06.70 19:19.00 5
5 Sydni Ogilvie JR-3 Southeastern U. 15:12.89 19:45.56 4
6 Gabrielle Trimlett JR-3 Florida Tech 14:56.27 19:55.02 3
7 Ellie Palm SO-2 Southeastern U. 16:40.54 20:05.47 2
8 Sara Bowden Sophomore Unattached 18:45.99 20:10.74   
9 Aleksa Guerra SO-2 Florida Southern 15:46.60 20:13.59 1
10 Johanna Freeman FR-1 Florida Atlantic 22:33.34 20:19.22 -
11 Haley Blem SO-2 Florida Southern 18:53.92 20:32.52 -
12 Jasmine Van Tine JR-3 Florida Atlantic 18:18.14 20:33.86 -
13 Josie Gray   UNAT-Embry-Riddle 19:22.81 20:50.33   
14 Kristine Paskiewicz SO-2 Southeastern U. 24:13.84 20:53.31 -
15 Sarah Krolick   Unattached 20:54.82 20:54.82   
16 Ashley Murray SR-4 Florida Southern 17:16.54 21:04.07 -
17 Amanda Sava SR-4 Florida Tech 20:47.97 21:26.56 -
18 Summer Hepp SO-2 Florida Southern 21:43.68 21:43.68 -
19 Emily Williams SO-2 Florida Southern 20:11.88 21:57.26 -
20 Emilie Flament SR-4 Florida Southern 28:22.97 22:00.13 -
21 Jessica Hanley SO-2 Florida Gulf Coast 15:53.26 22:03.96 -
22 Kali Hazera FR-1 Florida Atlantic 17:51.44 22:19.30 -
23 Astrid Bodin JR-3 Florida Tech 21:50.90 22:31.44 -
24 Brianna Paczynski JR-3 Embry-Riddle 23:34.35 22:39.95 -
25 Joyce Caba SO-2 Webber 27:14.95 24:32.92 -
  Kathi Whitfield SR-4 Webber DNS DNS   
  Kassidy Watkins SO-2 Florida Southern DNS DNS   
  Marina DeBiasi JR-3 Florida Tech DNS DNS   
  Genevieve Lucas FR-1 Florida Tech DNS DNS   
  Sharon Jerop FR-1 Maryland-Eastern Shore DNS DNS   
  Norah Fennelly Junior Unattached DNS DNS   
  Kelsey Meltzer SO-2 Florida Atlantic DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Alex Orr SO-2 Embry-Riddle 20:24.32 19:07.80 18:13.14 19:07.80 10
2 Jasmine Boyle SR-4 Southern Maine 19:39.75 22:15.57 18:32.97 17:37.33 8
3 Hannah Nelson SO-2 Florida Southern 15:57.31 15:34.24 19:13.38 19:59.52 6
4 Sophia Clark SO-2 Florida Atlantic 22:01.26 20:40.13 19:19.00 23:22.39 5
5 Sydni Ogilvie JR-3 Southeastern U. 14:25.46 18:34.43 19:45.56 24:41.95 4
6 Gabrielle Trimlett JR-3 Florida Tech 24:05.98 19:55.02 19:55.02 21:42.58 3
7 Ellie Palm SO-2 Southeastern U. 20:05.47 18:16.98 20:05.47 20:53.69 2
9 Aleksa Guerra SO-2 Florida Southern 20:01.46 23:52.04 20:13.59 18:00.10 1
10 Johanna Freeman FR-1 Florida Atlantic 16:51.96 24:35.26 20:19.22 22:08.95 -
11 Haley Blem SO-2 Florida Southern 23:00.43 17:39.97 20:32.52 26:05.30 -
12 Jasmine Van Tine JR-3 Florida Atlantic 26:07.01 15:13.06 20:33.86 16:27.09 -
21 Jessica Hanley SO-2 Florida Gulf Coast 20:31.29 23:23.40 22:03.96 19:51.57 -
  Marina DeBiasi JR-3 Florida Tech DNS DNS DNS DNS   
  Genevieve Lucas FR-1 Florida Tech DNS DNS DNS DNS   
  Sharon Jerop FR-1 Maryland-Eastern Shore DNS DNS DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Sara Bowden Sophomore Unattached 20:10.74   
13 Josie Gray   UNAT-Embry-Riddle 20:50.33   
14 Kristine Paskiewicz SO-2 Southeastern U. 20:53.31 -
15 Sarah Krolick   Unattached 20:54.82   
16 Ashley Murray SR-4 Florida Southern 21:04.07 -
17 Amanda Sava SR-4 Florida Tech 21:26.56 -
18 Summer Hepp SO-2 Florida Southern 21:43.68 -
19 Emily Williams SO-2 Florida Southern 21:57.26 -
20 Emilie Flament SR-4 Florida Southern 22:00.13 -
22 Kali Hazera FR-1 Florida Atlantic 22:19.30 -
23 Astrid Bodin JR-3 Florida Tech 22:31.44 -
24 Brianna Paczynski JR-3 Embry-Riddle 22:39.95 -
25 Joyce Caba SO-2 Webber 24:32.92 -
  Kelsey Meltzer SO-2 Florida Atlantic DNS   
  Kathi Whitfield SR-4 Webber DNS   
  Kassidy Watkins SO-2 Florida Southern DNS   
  Norah Fennelly Junior Unattached DNS