March 4, 2017
|
University (Normal) - Normal, IL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Daly Galloway Senior Dwight 5:08.41 4:34.49 4:52.99
2 Alana Chandler Junior Payton Prep 5:26.78 4:05.09 6:32.14
3 Libby Cultra Junior Urbana 5:28.33 6:20.87 6:17.58
4 Katy Clausen Freshman University (Normal) 5:29.66 6:19.11 4:27.03
5 Molly Crotteau Senior Payton Prep 5:34.60 5:34.60 7:08.29
6 Shelby Siltman Senior Olympia 5:35.34 4:48.40 6:42.41
7 Emma Argo Sophomore Eureka 5:35.45 6:29.13 5:42.16
8 Emmy Mussey Sophomore University (Normal) 5:44.12 4:04.33 7:06.71
9 Tessa Wiegand Sophomore Eureka 5:53.29 5:56.83 5:07.37
10 Lexi Grober Sophomore Eureka 6:00.10 5:20.49 7:33.73
11 Mary O'Brien Senior Montini 6:02.16 6:23.89 7:10.97
12 Lauren Brown Sophomore University (Normal) 6:06.85 6:58.21 4:57.15
13 Julianne Billote Freshman Montini 6:09.68 4:29.87 6:20.77
14 Amani Jackson-Gladney Junior Kenwood 6:10.24 8:01.32 6:17.65
15 Alana Santos Junior Luther North 6:11.20 4:38.40 7:29.16
16 Hannah Ruddy Freshman Montini 6:14.44 7:40.57 7:06.87
17 Andrea Pace Senior Clifton Central 6:17.79 4:47.12 7:33.35
18 Cecily Holliday Sophomore Rockford Christian 6:20.12 8:10.36 8:02.76
19 Jayliyah Hicks Junior Kenwood 6:21.52 7:18.75 6:06.26
20 Adriana Munoz Junior Thornton Fractional North 6:35.36 5:43.97 6:47.22
21 Alexis Brooke Freshman Dwight 6:37.04 8:36.16 7:56.45
22 Kaleigh Ladehoff Sophomore Clifton Central 6:40.31 8:24.39 7:12.34
23 Peyton Huls Freshman Rantoul 6:43.61 7:28.01 4:58.68
24 Sadie White Sophomore Fieldcrest 6:49.87 5:23.80 8:36.44
25 Marissa Uplinger Junior Danville 6:50.66 8:25.12 5:57.28
26 Mackenzie Healy Junior Cumberland 7:02.41 7:15.09 7:23.53
27 Hope Russell Junior Rantoul 7:02.83 8:02.03 7:07.06
28 Jasmin Hagemann Senior Rantoul 7:05.61 8:00.94 5:49.00
29 Charlyne Evans Junior Urbana 7:10.51 5:05.67 6:05.94
30 Mikayla Caspary Sophomore Clifton Central 7:13.10 5:37.82 7:00.11
31 Ana Guerrero-Casas Sophomore Urbana 7:27.36 6:11.31 6:56.05
32 Katie Monti Freshman Fieldcrest 7:35.02 6:17.67 6:54.07
33 Rebekah Sanders Senior Thornton 7:38.10 9:14.31 7:38.10
34 Rachel Sanders Senior Thornton 7:57.57 7:28.92 8:45.33
  Nilah Jones Freshman Kenwood DNS DNS DNS
  Alicia Dowda Sophomore Fisher DNS DNS DNS
  Shelbi Armstrong Senior Payton Prep DNS DNS DNS
  Madison Franseen Sophomore Rockford Christian DNS DNS DNS
  Kaylee Aldana Senior Fieldcrest DNS DNS DNS
  Desiree Huckleberry Senior Danville DNS DNS DNS
  Latrice Hodges Junior Thornton Fractional North DNS DNS DNS
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
22 Kaleigh Ladehoff Sophomore Clifton Central 6:44.32 7:48.37 6:12.29 6:40.31
25 Marissa Uplinger Junior Danville 8:25.12 6:34.24 7:02.98 6:50.66
28 Jasmin Hagemann Senior Rantoul 8:43.50 9:04.78 6:35.82 7:05.61
29 Charlyne Evans Junior Urbana 8:10.79 5:57.33 6:44.68 7:10.51
30 Mikayla Caspary Sophomore Clifton Central 6:42.79 6:42.79 5:11.84 7:13.10
31 Ana Guerrero-Casas Sophomore Urbana 5:53.42 8:21.05 9:23.68 7:27.36
32 Katie Monti Freshman Fieldcrest 7:35.02 8:47.83 8:56.93 7:35.02
33 Rebekah Sanders Senior Thornton 7:38.10 7:47.27 5:39.00 7:38.10
34 Rachel Sanders Senior Thornton 7:57.57 9:28.31 10:16.07 7:57.57
  Latrice Hodges Junior Thornton Fractional North DNS DNS DNS DNS
  Kaylee Aldana Senior Fieldcrest DNS DNS DNS DNS
  Alicia Dowda Sophomore Fisher DNS DNS DNS DNS
  Nilah Jones Freshman Kenwood DNS DNS DNS DNS
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Lexi Grober Sophomore Eureka 4:48.08 6:00.10
14 Amani Jackson-Gladney Junior Kenwood 6:43.57 6:10.24
15 Alana Santos Junior Luther North 5:45.22 6:11.20
16 Hannah Ruddy Freshman Montini 7:10.61 6:14.44
18 Cecily Holliday Sophomore Rockford Christian 5:53.52 6:20.12
19 Jayliyah Hicks Junior Kenwood 5:09.04 6:21.52
20 Adriana Munoz Junior Thornton Fractional North 7:03.04 6:35.36
21 Alexis Brooke Freshman Dwight 6:48.96 6:37.04
23 Peyton Huls Freshman Rantoul 8:32.59 6:43.61
24 Sadie White Sophomore Fieldcrest 6:12.99 6:49.87
26 Mackenzie Healy Junior Cumberland 6:28.62 7:02.41
27 Hope Russell Junior Rantoul 5:42.50 7:02.83
  Shelbi Armstrong Senior Payton Prep DNS DNS
  Desiree Huckleberry Senior Danville DNS DNS
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Daly Galloway Senior Dwight 5:08.41 4:49.91 4:06.73 4:19.07 5:57.76 4:34.49
2 Alana Chandler Junior Payton Prep 5:26.78 6:25.60 4:18.16 3:48.75 5:36.59 6:19.07
3 Libby Cultra Junior Urbana 5:28.33 5:48.03 4:29.23 3:59.68 5:34.90 5:05.35
4 Katy Clausen Freshman University (Normal) 5:29.66 6:52.08 7:08.56 7:05.27 3:54.06 5:52.74
5 Molly Crotteau Senior Payton Prep 5:34.60 6:08.06 7:04.95 5:44.64 4:54.45 7:14.98
6 Shelby Siltman Senior Olympia 5:35.34 5:35.34 5:01.81 5:52.11 5:45.40 4:31.63
7 Emma Argo Sophomore Eureka 5:35.45 5:35.45 4:25.01 7:09.38 6:59.32 4:18.30
8 Emmy Mussey Sophomore University (Normal) 5:44.12 5:47.57 5:30.36 6:59.83 6:56.39 5:47.57
9 Tessa Wiegand Sophomore Eureka 5:53.29 4:17.91 5:10.90 4:24.97 4:10.84 5:25.03
11 Mary O'Brien Senior Montini 6:02.16 4:13.52 6:52.87 6:13.03 7:29.08 6:52.87
12 Lauren Brown Sophomore University (Normal) 6:06.85 7:12.89 5:30.17 6:21.53 7:45.90 6:28.87
13 Julianne Billote Freshman Montini 6:09.68 7:05.14 4:55.75 4:37.26 5:47.50 7:27.32
17 Andrea Pace Senior Clifton Central 6:17.79 6:44.24 5:21.13 5:28.68 4:50.90 7:56.02
  Madison Franseen Sophomore Rockford Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS