March 17-18, 2017
|
UCF - Orlando, FL

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brad Hort JR-3 North Florida 4:17.34 4:29.15 3:11.24 4:38.59 3:56.09
2 Fynn Timm SO-2 North Florida 5:09.03 3:55.34 3:45.83 3:26.81 3:57.71
3 Noah Perkins FR-1 North Florida 4:12.60 2:53.96 3:03.50 4:45.96 3:58.30
4 Sem Sultanov FR-1 North Florida 5:14.47 4:23.68 4:40.61 4:55.12 4:01.90
5 Michael Damato SR-4 North Florida 3:02.85 4:03.79 3:56.48 5:14.49 4:03.79
6 Nick Diaz SO-2 Florida 5:03.43 3:15.76 4:26.73 3:59.81 4:04.70
7 Jonathan Hulzebos SO-2 Florida 4:04.75 4:24.33 4:39.02 4:21.89 4:04.75
8 Rob Leverone FR-1 North Florida 3:20.79 4:05.42 3:05.92 3:57.98 4:07.89
9 Dean McGregor SO-2 Florida Southern 4:05.35 4:40.40 5:07.93 4:45.40 4:10.35
10 John Bobo FR-1 North Florida 3:24.45 4:52.79 5:07.93 3:21.92 4:12.40
11 Tucker Melles SO-2 Florida Tech 5:23.42 4:35.41 5:08.26 5:03.21 4:12.67
12 Christopher Daniele FR-1 Florida Tech 4:39.37 3:53.66 4:31.75 3:15.56 4:13.97
13 James Harkless JR-3 Warner 5:07.40 4:57.24 3:18.16 3:51.19 4:14.05
14 Nickolus Knowles SR-4 Florida Tech 3:56.44 4:14.23 4:24.40 3:13.22 4:14.23
15 Cesar Sandoval FR-1 Warner 5:11.51 5:19.36 3:55.60 3:16.33 4:21.77
16 Tyler Mccabe JR-3 Florida Tech 5:02.01 4:24.92 4:32.87 4:35.52 4:24.92
17 Alexander Weischedel   Florida Running Club 5:14.79 3:54.76 5:09.46 4:40.11 4:26.77
18 JaSun Watts FR-1 Florida Tech 5:18.02 3:31.12 3:20.43 3:33.80 4:27.24
19 Matthew Bauer   Florida Running Club 4:54.94 5:13.88 3:17.53 5:40.93 4:30.58
20 James Oyetunji SO-2 Florida A&M 4:32.22 4:48.72 4:48.72 3:17.98 4:34.97
21 Matthew Connor   Florida Running Club 4:58.22 5:48.87 5:31.99 4:55.41 4:41.34
  Cody Van Natter SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brad Hort JR-3 North Florida 4:24.42 4:00.82 4:38.59 3:56.09 3:25.40 3:23.04 4:17.34
2 Fynn Timm SO-2 North Florida 2:46.40 3:38.70 4:50.01 3:57.71 3:05.42 4:02.47 4:30.99
3 Noah Perkins FR-1 North Florida 5:05.03 5:05.03 3:41.62 3:58.30 3:55.92 3:20.18 4:03.07
5 Michael Damato SR-4 North Florida 4:57.43 4:11.11 5:04.74 4:03.79 5:09.62 4:23.30 4:08.67
6 Nick Diaz SO-2 Florida 5:15.67 4:09.60 5:10.77 4:04.70 5:18.11 4:21.83 3:08.42
7 Jonathan Hulzebos SO-2 Florida 5:03.49 3:42.73 4:53.70 4:04.75 3:30.49 4:07.20 4:21.89
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Sem Sultanov FR-1 North Florida 4:01.90
8 Rob Leverone FR-1 North Florida 4:07.89
9 Dean McGregor SO-2 Florida Southern 4:10.35
10 John Bobo FR-1 North Florida 4:12.40
11 Tucker Melles SO-2 Florida Tech 4:12.67
12 Christopher Daniele FR-1 Florida Tech 4:13.97
13 James Harkless JR-3 Warner 4:14.05
14 Nickolus Knowles SR-4 Florida Tech 4:14.23
15 Cesar Sandoval FR-1 Warner 4:21.77
16 Tyler Mccabe JR-3 Florida Tech 4:24.92
17 Alexander Weischedel   Florida Running Club 4:26.77
18 JaSun Watts FR-1 Florida Tech 4:27.24
19 Matthew Bauer   Florida Running Club 4:30.58
20 James Oyetunji SO-2 Florida A&M 4:34.97
21 Matthew Connor   Florida Running Club 4:41.34
  Cody Van Natter SR-4 Florida Southern DNF