March 30-April 1, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Men 100m Dash College

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Alonso Edwards   Empire Athletics 12.50 11.90 9.60 8.80 9.60 10.00 5.1
2 Kemar Hyman   Unattached 7.94 10.14 8.04 12.15 12.65 10.04 5.1
3 Dentarius Locke   Unattached 9.06 10.67 10.77 12.08 11.37 10.06 5.1
4 Warren Fraser   TAG Sports 9.82 12.86 7.80 9.11 9.01 10.12 5.6
5 Tony McQuay   Empire Athletics 12.16 12.97 10.24 7.50 12.06 10.13 5.1
6 Brandon Carnes SR-4 Northern Iowa 12.72 11.09 10.48 11.29 9.26 10.17 0.4
7 Jeff Demps   Star athletics 8.07 10.93 7.97 11.44 8.48 10.21 5.1
8 Ncincilili Titi SR-4 South Carolina 11.34 12.26 9.91 8.48 7.97 10.21 2.2
9 Paulo Andre Camilo   Brazilian Olympic Comittee 13.21 9.63 9.32 10.14 11.68 10.24 5.6
10 Hakim Montgomery SO-2 Troy 7.79 7.59 13.33 8.10 8.00 10.25 2.2
11 Joren Tromp   Netherlands 12.11 10.06 12.11 12.93 12.93 10.26 5.6
12 Tosin Ogunode   Unattached 8.12 8.53 8.73 13.25 10.58 10.27 5.6
13 Kenshard Hamilton SR-4 Kentucky 10.19 12.25 9.37 7.82 8.65 10.29 3.1
14 Rodney Rowe SO-2 N. Carolina A&T 11.44 9.89 12.06 13.19 8.24 10.30 2.2
15 Marquett Simmons Jr. JR-3 Limestone 8.05 13.11 12.90 11.56 9.50 10.32 2.2
16 Cravont Charleston FR-1 North Carolina St. 10.33 9.61 9.09 11.47 11.47 10.33 3.1
17 Adrian Griffith   Bahamas 11.48 8.07 9.52 12.41 13.14 10.34 5.6
18 David Winters, Jr SR-4 South Carolina 9.54 9.22 8.08 12.23 7.57 10.36 3.1
19 Oluwasegun Makinde   Athletics Canada 9.45 8.20 10.70 8.52 9.14 10.38 5.6
20 Michael Timpson, Jr SO-2 Florida 12.15 8.62 10.28 12.46 7.48 10.38 2.2
21 Deshawn Marshall SR-4 Ohio State 13.22 11.04 12.18 7.29 12.70 10.41 4.4
22 Ryan Clark SO-2 Florida 13.33 12.50 8.75 9.37 7.81 10.41 0.4
23 Julius Morris JR-3 Western Kentucky 9.81 7.72 11.16 9.60 12.73 10.43 0.4
24 Josh Davis SO-2 Alabama State 13.42 11.43 13.00 13.63 9.54 10.48 1.5
25 O'Shea Wilson JR-3 Iowa 10.40 10.92 9.24 9.24 13.65 10.50 1.5
26 Caleb Gabriel SR-4 N. Carolina A&T 13.65 13.44 10.82 10.08 11.87 10.50 0.4
27 Joel Thomas JR-3 N. Carolina A&T 9.24 7.56 8.40 10.82 8.51 10.50 0.4
28 Hanoj Carter SR-4 UL-Lafayette 11.76 9.24 11.97 7.88 10.08 10.50 0.4
29 Darrell Singleton FR-1 South Carolina 7.89 12.62 8.20 12.41 12.83 10.51 4.4
29 Lester Miller SO-2 Shorter 12.41 8.52 8.41 8.20 10.20 10.51 3.1
31 Robert Harris III SR-4 Albany 11.99 9.99 11.35 9.99 8.52 10.51 3.1
32 Jorge Vides   Unattached 10.63 13.26 10.52 9.16 7.68 10.52 5.6
33 Isaiah Taylor SO-2 Miami 12.92 13.03 9.01 9.96 12.92 10.59 2.2
34 Eli Minor JR-3 Western Kentucky 7.84 9.11 9.43 8.05 13.56 10.59 0.4
35 Joseph Amoah FR-1 Coppin State 12.83 8.48 11.03 9.86 7.53 10.60 1.1
36 Eric Moate SO-2 Nova Southeastern 11.66 9.23 13.15 10.29 9.33 10.60 3.1
37 KeAndre Bates JR-3 Florida 13.47 8.70 9.86 10.92 12.51 10.60 4.4
38 Terry Jernigan JR-3 Alabama 13.49 8.08 12.43 8.71 8.50 10.62 0.4
39 Matthew Moore SR-4 East Tenn. St. 9.48 10.23 10.87 13.10 7.57 10.65 1.5
40 Jalen Tolbert SR-4 Columbus St. 13.54 11.20 12.16 12.48 12.37 10.66 1.5
41 Brandon Taylor FR-1 Miami 10.77 13.33 12.48 12.48 10.56 10.66 2.2
42 William Buckley SR-4 Appalachian State 8.53 13.76 9.70 12.37 11.84 10.66 2.2
43 Marquis Dendy   Nike 11.95 8.86 8.22 10.78 10.99 10.67 2.2
44 Duan Asemota JR-3 Ohio State 13.02 12.38 7.58 9.07 13.13 10.67 4.4
45 Carl Zallow JR-3 Youngstown St. 12.62 11.76 12.08 9.09 13.37 10.69 4.4
46 Haysean Cowie-Clarke SR-4 Coppin State 11.45 12.63 12.95 10.92 12.74 10.70 1.1
47 William Bush SO-2 Western Kentucky 13.19 11.26 8.90 12.55 8.15 10.72 1.0
48 Damien Daniels JR-3 Florida 7.62 8.90 9.54 13.94 7.72 10.72 4.4
49 Winston Lee JR-3 Syracuse 9.45 7.94 10.41 13.09 10.30 10.73 1.0
50 Cameron Bolden FR-1 Kennesaw State 9.26 13.56 10.87 9.37 13.35 10.76 1.5
51 Stedman Cook FR-1 Connecticut 8.51 12.82 13.57 13.57 11.74 10.77 4.4
52 Zachary Gunnz SR-4 Georgia Tech 14.02 13.59 13.91 10.35 12.19 10.78 1.1
53 Shaquille Rodriquez JR-3 St. Augustine's 8.64 9.62 11.24 9.40 11.99 10.80 4.4
54 Julius Shellmire SO-2 Oregon 10.06 8.11 13.52 13.62 14.06 10.81 1.5
55 Andrew Raspo FR-1 Ole Miss 8.88 12.89 9.53 8.56 13.54 10.83 1.5
56 Adrian Kimmons JR-3 St. Augustine's 12.93 7.71 13.58 8.58 9.02 10.86 1.0
57 Barnett Bailey SO-2 Shorter 10.00 11.74 12.29 10.55 10.44 10.87 1.5
58 Devin O'Neal JR-3 Alabama State 13.16 10.44 10.66 10.00 11.96 10.87 1.1
59 Norris Spike SO-2 Alabama State 9.31 11.61 13.03 11.83 10.30 10.95 1.1
60 Jeryl Brazil JR-3 UL-Lafayette 11.44 10.56 12.43 11.77 8.69 11.00 1.0
  Rafael Scott JR-3 South Alabama FS FS FS FS FS FS -
Men 100m Dash College Section 1
W: 5.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alonso Edwards   Empire Athletics 10.00
2 Kemar Hyman   Unattached 10.04
3 Dentarius Locke   Unattached 10.06
5 Tony McQuay   Empire Athletics 10.13
7 Jeff Demps   Star athletics 10.21
Men 100m Dash College Section 2
W: 5.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Warren Fraser   TAG Sports 8.00 10.12 11.64 11.14 7.39
9 Paulo Andre Camilo   Brazilian Olympic Comittee 10.76 10.24 10.35 9.32 7.38
11 Joren Tromp   Netherlands 7.60 10.26 12.01 9.24 9.85
12 Tosin Ogunode   Unattached 10.89 10.27 8.32 7.50 13.05
17 Adrian Griffith   Bahamas 8.07 10.34 13.45 13.45 9.62
19 Oluwasegun Makinde   Athletics Canada 10.18 10.38 9.55 9.03 8.62
32 Jorge Vides   Unattached 12.84 10.52 12.00 10.21 11.68
Men 100m Dash College Section 3
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Brandon Carnes SR-4 Northern Iowa 9.06 12.21 12.82 10.17 12.72 10.48 12.61
22 Ryan Clark SO-2 Florida 10.52 12.39 11.87 10.41 8.64 8.02 10.62
23 Julius Morris JR-3 Western Kentucky 8.45 9.08 8.97 10.43 8.24 8.14 11.79
26 Caleb Gabriel SR-4 N. Carolina A&T 7.88 8.72 13.13 10.50 12.60 10.29 7.46
27 Joel Thomas JR-3 N. Carolina A&T 9.03 10.50 12.92 10.50 9.45 11.13 11.55
28 Hanoj Carter SR-4 UL-Lafayette 12.29 11.24 13.55 10.50 12.92 10.82 10.08
34 Eli Minor JR-3 Western Kentucky 13.56 11.23 9.75 10.59 11.55 8.37 7.52
38 Terry Jernigan JR-3 Alabama 10.41 13.39 9.88 10.62 13.60 9.99 12.96
Men 100m Dash College Section 4
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Ncincilili Titi SR-4 South Carolina 10.21 12.36 13.17
10 Hakim Montgomery SO-2 Troy 10.25 8.92 7.59
14 Rodney Rowe SO-2 N. Carolina A&T 10.30 10.61 8.24
15 Marquett Simmons Jr. JR-3 Limestone 10.32 13.01 9.29
20 Michael Timpson, Jr SO-2 Florida 10.38 11.32 11.21
33 Isaiah Taylor SO-2 Miami 10.59 7.73 10.91
41 Brandon Taylor FR-1 Miami 10.66 11.62 9.17
42 William Buckley SR-4 Appalachian State 10.66 10.77 12.05
43 Marquis Dendy   Nike 10.67 11.21 10.35
Men 100m Dash College Section 5
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Kenshard Hamilton SR-4 Kentucky 12.35 9.27 9.68 10.29
16 Cravont Charleston FR-1 North Carolina St. 8.37 10.64 8.16 10.33
18 David Winters, Jr SR-4 South Carolina 9.02 8.81 10.88 10.36
29 Lester Miller SO-2 Shorter 8.41 7.68 13.35 10.51
31 Robert Harris III SR-4 Albany 8.62 8.31 10.20 10.51
36 Eric Moate SO-2 Nova Southeastern 8.70 7.42 9.86 10.60
  Rafael Scott JR-3 South Alabama FS FS FS FS
Men 100m Dash College Section 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
47 William Bush SO-2 Western Kentucky 10.72 8.47 7.51
49 Winston Lee JR-3 Syracuse 10.73 9.02 10.63
56 Adrian Kimmons JR-3 St. Augustine's 10.86 8.58 8.37
60 Jeryl Brazil JR-3 UL-Lafayette 11.00 9.46 13.20
Men 100m Dash College Section 7
W: 4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
21 Deshawn Marshall SR-4 Ohio State 12.08 7.40 10.41 10.41 12.91 13.22 10.31
29 Darrell Singleton FR-1 South Carolina 9.15 10.09 10.51 10.30 12.62 10.93 12.30
37 KeAndre Bates JR-3 Florida 8.80 7.95 10.60 9.44 9.01 8.17 12.19
44 Duan Asemota JR-3 Ohio State 7.69 8.11 10.67 10.78 9.71 8.11 7.69
45 Carl Zallow JR-3 Youngstown St. 12.08 10.05 10.69 8.45 9.30 11.12 9.63
48 Damien Daniels JR-3 Florida 13.30 8.47 10.72 9.44 9.22 11.26 9.33
51 Stedman Cook FR-1 Connecticut 10.13 8.19 10.77 11.64 7.76 7.97 7.76
53 Shaquille Rodriquez JR-3 St. Augustine's 11.78 12.64 10.80 12.86 9.29 13.83 9.29
Men 100m Dash College Section 8
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
35 Joseph Amoah FR-1 Coppin State 10.60 11.56
46 Haysean Cowie-Clarke SR-4 Coppin State 10.70 9.42
52 Zachary Gunnz SR-4 Georgia Tech 10.78 11.43
58 Devin O'Neal JR-3 Alabama State 10.87 9.90
59 Norris Spike SO-2 Alabama State 10.95 9.42
Men 100m Dash College Section 9
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Josh Davis SO-2 Alabama State 8.39 10.48 8.70 13.21
25 O'Shea Wilson JR-3 Iowa 10.19 10.50 13.65 11.24
39 Matthew Moore SR-4 East Tenn. St. 7.57 10.65 12.04 7.67
40 Jalen Tolbert SR-4 Columbus St. 12.26 10.66 10.66 8.96
50 Cameron Bolden FR-1 Kennesaw State 8.83 10.76 10.01 8.40
54 Julius Shellmire SO-2 Oregon 12.65 10.81 10.38 11.14
55 Andrew Raspo FR-1 Ole Miss 9.21 10.83 7.69 13.11
57 Barnett Bailey SO-2 Shorter 10.44 10.87 9.57 12.61

Boys 100m Dash High School Finals

W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anthony Schwartz   American Heritage Plantat 8.94 12.79 10.15 12.18 10.56
2 Chauncy Smart Senior Auburndale 13.42 7.91 10.40 10.09 8.01
3 Terrence Horne, Jr Junior Miramar 7.63 7.32 10.45 10.98 9.51
4 Steve Stallings Junior Braddock 8.07 11.94 10.47 13.62 12.04
5 Tyson Campbell   American Heritage Plantat 10.80 9.02 10.48 10.69 10.27
6 Shaun Shivers Junior Chaminade 12.10 9.47 10.52 11.58 12.42
7 Jamal Walton Junior Miramar 10.68 10.15 10.57 8.35 12.27
8 Jason Reese Junior Braddock 11.85 10.90 10.58 8.89 10.27
9 jaquez stuart Sophomore Miami Northwestern 8.39 7.65 10.62 11.26 8.39

Boys 100m Dash High School Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Anthony Schwartz   American Heritage Plantat 7.33 10.63 11.15 10.32 11.05 1.8
2 Terrence Horne, Jr Junior Miramar 9.41 13.07 9.30 10.45 9.30 0.4
3 Shaun Shivers Junior Chaminade 11.42 12.36 12.99 10.47 9.64 1.3
4 Tyson Campbell   American Heritage Plantat 9.26 12.42 11.05 10.52 12.52 2.5
5 Chauncy Smart Senior Auburndale 9.63 11.75 12.70 10.58 13.44 1.1
6 Steve Stallings Junior Braddock 9.87 13.80 9.45 10.61 8.39 0.4
7 jaquez stuart Sophomore Miami Northwestern 7.89 7.57 8.10 10.65 8.10 1.8
8 Jamal Walton Junior Miramar 9.42 10.38 13.38 10.70 9.53 2.2
9 Jason Reese Junior Braddock 12.52 13.70 7.92 10.70 9.96 1.7
10 Dedrick Vanover Senior Fort White 9.00 10.18 13.61 10.71 9.96 0.8
11 Rikkoi Brathwaite Senior IMG Academy 10.94 12.44 10.72 10.72 8.37 2.2
12 Andre Edwards Senior Spanish River 8.74 11.86 11.97 10.78 12.51 1.2
13 Carlos Sandy Junior Cardinal Gibbons 7.77 11.22 10.46 10.78 8.30 3.7
14 Raheem Layne Senior Sebastian River 9.34 13.35 11.83 10.85 8.79 2.5
15 Julien Cromwell Junior Santa Fe 13.25 11.73 10.65 10.86 12.60 3.7
16 Michael Nesmith Junior Hallandale 12.64 8.39 11.77 10.89 9.15 2.5
17 Shavaun Shaw Senior Forest 11.77 7.74 8.93 10.89 9.48 1.2
18 Caleb Walls Senior Dr. Phillips 8.31 12.46 10.50 10.93 9.19 1.1
19 Emmanuel Hinds Junior DeLand 8.45 14.05 12.29 10.97 13.06 3.7
20 Charles Marelid Junior IMG Academy 12.85 10.33 9.23 10.98 10.11 1.3
21 Travon Killins Sophomore Spruce Creek 7.80 8.90 9.12 10.98 8.68 1.7
22 Queshaun Byrd Senior Flagler Palm Coast 7.70 11.21 10.11 10.99 12.97 3.7
23 Calvin Smith Senior Island Coast 8.47 11.77 11.44 11.00 11.88 3.7
24 Willie Wright Senior Raines 9.49 13.79 11.03 11.03 11.36 1.0
25 Josh Raphael Senior Douglas 9.40 8.29 8.62 11.05 9.73 3.7
26 Joshua Bowers Junior East Lake 12.38 13.93 10.06 11.05 14.37 1.7
27 Emare Hogan Senior Dr. Phillips 10.95 8.19 10.18 11.06 11.29 1.1
28 Brandon Lynn Senior Douglas 12.42 12.09 8.65 11.09 10.54 1.0
29 Bradley Royes Senior Chaminade 11.22 8.55 12.44 11.10 7.88 1.3
30 Meshawn Neely Junior Fort Lauderdale 9.66 10.11 8.11 11.10 14.10 1.3
31 Marquis Williams Junior Cardinal Gibbons 10.00 12.23 13.78 11.11 9.56 1.0
32 Demorie Tate Freshman Freedom (Orlando) 7.79 12.35 14.24 11.12 10.12 3.7
33 Armando Colome Sophomore Doral Academy 11.24 13.24 12.68 11.12 10.23 1.3
34 Keshawn King Sophomore Oakleaf 14.25 9.46 12.91 11.13 13.92 2.2
35 Wesley Elidor Junior Fort Lauderdale 9.69 8.46 8.35 11.13 9.58 0.8
36 Darien Douglas Senior Eastside 12.26 10.03 11.70 11.14 10.81 3.7
37 Iyrese Scott Senior Canterbury (SP) 11.26 11.03 12.37 11.14 13.71 0.4
38 Benjamin Barthellemy Junior Flagler Palm Coast 10.36 8.58 9.14 11.14 7.80 2.5
39 Michael Laugen Junior Lake Brantley 9.70 8.47 9.25 11.14 12.15 1.7
40 Savorian Warren Junior Charlotte 8.38 14.30 13.30 11.17 11.17 2.0
41 Tyrone Campbell Sophomore Island Coast 9.72 11.73 8.83 11.17 10.95 3.7
42 Sterling Smith Senior Reynoldsburg 8.19 14.35 10.43 11.21 10.77 2.0
43 Cameron Thompson Senior Trinity Catholic 12.12 9.77 8.19 11.22 13.80 1.7
44 Lukas Hachey Senior Harmony 13.48 12.36 8.99 11.23 11.35 3.7
45 Joe Lang Senior Community School (Naples) 10.00 14.04 8.76 11.23 11.68 2.0
46 Tavian Nembhard Senior Gainesville 10.79 14.17 9.22 11.24 13.60 0.8
47 Kevin Austin Junior North Broward Prep 13.39 14.52 14.52 11.25 13.28 3.7
48 Tihon Hines Junior South Plantation 9.01 9.69 11.26 11.26 13.40 1.3
49 Trevon Peterson Freshman Raines 9.58 9.69 14.08 11.26 12.62 2.0
50 Dimitrius Hirsch Senior Spanish River 14.32 13.64 13.75 11.27 14.43 2.2
51 Brandon Taylor Junior St. Cloud 8.70 9.83 10.84 11.29 11.41 1.0
52 E'Quan Dorris   South Fort Myers HS 10.17 8.59 13.23 11.30 9.95 1.8
53 Michael Williams Sophomore Buchholz 11.43 8.26 10.41 11.31 14.37 0.8
54 Jordan Humphrey Sophomore Rockledge 14.48 11.31 11.31 11.31 13.92 1.1
55 Nick Roberts Senior Oakleaf 11.79 8.84 12.69 11.33 13.26 1.8
56 Dymitri McKenzie Senior North Broward Prep 8.62 12.82 10.78 11.34 13.84 1.3
57 Jarad Charlton Senior Freedom (Orlando) 10.80 8.30 11.59 11.36 14.54 1.3
58 Kwame Cadore Junior Erasmus Hall 10.80 10.46 12.84 11.36 8.30 0.4
60 Amare Greer Senior Erasmus Hall 12.09 10.38 10.72 11.40 13.91 2.0
61 Josiah Soto Junior Lake Brantley 11.76 9.36 13.47 11.41 11.98 1.7
62 Brian Saint Urbain Senior Celebration 9.71 13.71 13.48 11.42 11.54 2.5
63 Alex Murphey Junior Community School (Naples) 8.81 10.06 13.49 11.43 9.49 1.0
64 Seth Johnson Sophomore St. Cloud 11.89 14.06 8.35 11.43 13.26 1.1
65 Myles Myrick Senior Palmetto 10.76 10.64 11.22 11.44 12.82 1.3
66 Aaron Mcgriff Senior St. Petersburg 9.85 8.94 14.55 11.45 13.40 0.4
67 Antonio Franco Junior Celebration 11.34 8.82 13.97 11.45 12.26 1.1
68 Javion Goosby Senior DeLand 14.34 11.93 9.87 11.47 14.57 1.2
69 Ki'Derick Thompson Senior Lake Weir 11.27 14.72 8.63 11.50 8.86 2.5
70 Samuel Holmes Junior Buchholz 12.32 12.43 10.48 11.51 12.43 1.1
71 Dominique Linton Senior Palmetto Ridge 14.86 9.34 12.79 11.52 13.02 1.0
72 Bryce Green Junior St. Petersburg 8.30 13.71 12.10 11.52 8.99 3.7
73 Adreal Johnson Sophomore Rockledge 14.41 14.06 9.88 11.62 9.53 1.8
74 Mckenzie Levance Senior Fort White 13.27 11.06 8.38 11.64 9.90 1.3
75 Aaron Walton Freshman Spruce Creek 8.40 8.52 12.95 11.66 12.25 1.8
76 Lazavien Walker Sophomore Palmetto 9.47 12.98 9.36 11.69 12.98 1.3
77 Korey McAllister Junior Eastside 9.14 10.07 13.12 11.71 9.14 1.3
78 Zach Walton Senior Ponte Vedra 13.35 9.37 9.84 11.71 11.01 1.3
79 Sam Gaston Senior Alonso 12.18 11.94 10.52 11.82 8.99 2.0
80 Tanner Ayette Senior Venice 11.56 14.42 8.46 11.91 10.37 2.2
81 Tyler Vanburger Sophomore Canterbury (SP) 9.93 12.08 15.07 11.96 10.53 3.7
82 Logan Wiggins Junior Lecanto 11.55 11.43 15.28 12.03 14.68 2.2
84 Yafeo Davis Senior Alonso 15.34 12.25 11.99 12.89 14.44 1.1
  Corey Pierson Senior South Plantation FS FS FS FS FS -
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 1
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Shaun Shivers Junior Chaminade 10.47 7.96 7.86 13.62 9.11 7.54 11.84
30 Meshawn Neely Junior Fort Lauderdale 11.10 8.66 14.10 9.00 14.43 10.22 10.66
33 Armando Colome Sophomore Doral Academy 11.12 10.01 8.46 14.02 10.01 10.57 13.57
56 Dymitri McKenzie Senior North Broward Prep 11.34 9.76 11.57 13.61 9.76 9.98 10.55
74 Mckenzie Levance Senior Fort White 11.64 14.90 11.64 14.44 13.86 9.67 14.44
76 Lazavien Walker Sophomore Palmetto 11.69 8.77 11.93 8.65 10.88 12.04 14.15
77 Korey McAllister Junior Eastside 11.71 10.07 9.49 11.25 14.88 10.07 12.65
78 Zach Walton Senior Ponte Vedra 11.71 11.36 9.25 11.71 10.54 9.02 14.76
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 2
W: 3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Carlos Sandy Junior Cardinal Gibbons 10.78 10.78 11.32 8.20 8.30 13.16
15 Julien Cromwell Junior Santa Fe 10.86 13.04 9.34 9.45 12.49 8.69
19 Emmanuel Hinds Junior DeLand 10.97 8.12 12.95 9.33 8.45 11.74
23 Calvin Smith Senior Island Coast 11.00 9.24 8.36 12.87 13.64 8.47
25 Josh Raphael Senior Douglas 11.05 12.71 14.26 12.05 12.05 9.40
36 Darien Douglas Senior Eastside 11.14 10.25 10.92 8.25 12.70 13.37
44 Lukas Hachey Senior Harmony 11.23 11.12 12.58 10.34 9.55 9.89
81 Tyler Vanburger Sophomore Canterbury (SP) 11.96 9.93 15.43 9.21 14.95 14.60
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 3
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Dedrick Vanover Senior Fort White 10.18 10.93 10.71 7.72 9.11 10.07
35 Wesley Elidor Junior Fort Lauderdale 12.91 8.80 11.13 10.80 8.24 12.58
46 Tavian Nembhard Senior Gainesville 13.60 11.69 11.24 14.05 12.71 8.88
53 Michael Williams Sophomore Buchholz 9.17 8.49 11.31 8.37 11.88 14.25
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 4
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Jamal Walton Junior Miramar 11.24 10.70 9.53 7.92
11 Rikkoi Brathwaite Senior IMG Academy 11.47 10.72 12.98 13.40
34 Keshawn King Sophomore Oakleaf 11.02 11.13 10.35 9.69
50 Dimitrius Hirsch Senior Spanish River 14.09 11.27 13.87 8.46
80 Tanner Ayette Senior Venice 13.34 11.91 14.06 12.51
82 Logan Wiggins Junior Lecanto 13.84 12.03 12.76 15.64
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 5
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Jason Reese Junior Braddock 10.70 11.99
21 Travon Killins Sophomore Spruce Creek 10.98 9.34
26 Joshua Bowers Junior East Lake 11.05 13.60
39 Michael Laugen Junior Lake Brantley 11.14 9.58
43 Cameron Thompson Senior Trinity Catholic 11.22 8.31
61 Josiah Soto Junior Lake Brantley 11.41 11.30
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 6
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Chauncy Smart Senior Auburndale 11.01 10.58
18 Caleb Walls Senior Dr. Phillips 10.61 10.93
27 Emare Hogan Senior Dr. Phillips 12.83 11.06
54 Jordan Humphrey Sophomore Rockledge 11.20 11.31
64 Seth Johnson Sophomore St. Cloud 12.69 11.43
67 Antonio Franco Junior Celebration 14.32 11.45
70 Samuel Holmes Junior Buchholz 10.48 11.51
84 Yafeo Davis Senior Alonso 14.70 12.89
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 7
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
40 Savorian Warren Junior Charlotte 9.83 11.17 12.18 7.93 9.83 12.51
42 Sterling Smith Senior Reynoldsburg 11.66 11.21 10.99 13.12 12.45 12.67
45 Joe Lang Senior Community School (Naples) 13.59 11.23 8.54 10.11 9.66 12.13
49 Trevon Peterson Freshman Raines 8.22 11.26 10.93 14.64 9.46 11.60
60 Amare Greer Senior Erasmus Hall 14.14 11.40 11.40 12.54 14.03 9.24
79 Sam Gaston Senior Alonso 8.40 11.82 9.46 9.11 10.64 11.11
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 8
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Terrence Horne, Jr Junior Miramar 7.84 10.45 10.66 9.41 13.28 12.33 8.57
6 Steve Stallings Junior Braddock 12.31 10.61 9.87 8.92 9.98 13.80 10.61
37 Iyrese Scott Senior Canterbury (SP) 8.25 11.14 11.59 11.92 12.82 10.92 14.15
58 Kwame Cadore Junior Erasmus Hall 11.93 11.36 11.82 13.86 11.36 13.64 7.96
66 Aaron Mcgriff Senior St. Petersburg 10.77 11.45 12.60 13.52 10.19 11.11 11.34
  Corey Pierson Senior South Plantation FS FS FS FS FS FS FS
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 9
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Tyson Campbell   American Heritage Plantat 10.31 9.26 9.37 12.84 10.52
14 Raheem Layne Senior Sebastian River 10.42 8.03 10.85 7.82 10.85
16 Michael Nesmith Junior Hallandale 8.50 12.31 11.98 11.87 10.89
38 Benjamin Barthellemy Junior Flagler Palm Coast 10.48 10.03 11.48 13.93 11.14
62 Brian Saint Urbain Senior Celebration 10.62 10.40 11.77 13.14 11.42
69 Ki'Derick Thompson Senior Lake Weir 10.58 10.01 10.24 13.69 11.50
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 10
W: 3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Queshaun Byrd Senior Flagler Palm Coast 10.99
32 Demorie Tate Freshman Freedom (Orlando) 11.12
41 Tyrone Campbell Sophomore Island Coast 11.17
47 Kevin Austin Junior North Broward Prep 11.25
72 Bryce Green Junior St. Petersburg 11.52
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 11
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anthony Schwartz   American Heritage Plantat 10.32 11.15 10.84 7.74 7.64 11.67 9.19
7 jaquez stuart Sophomore Miami Northwestern 10.65 11.29 8.10 9.06 13.21 7.89 7.78
52 E'Quan Dorris   South Fort Myers HS 11.30 11.08 14.02 9.84 12.89 10.97 12.77
55 Nick Roberts Senior Oakleaf 11.33 10.43 9.18 8.95 8.39 12.69 8.61
73 Adreal Johnson Sophomore Rockledge 11.62 12.44 11.04 9.65 8.95 10.69 12.09
75 Aaron Walton Freshman Spruce Creek 11.66 9.10 14.00 12.01 9.57 13.41 10.38
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 12
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Charles Marelid Junior IMG Academy 9.78 10.98 11.20 10.44 10.76 12.30
29 Bradley Royes Senior Chaminade 11.55 11.10 14.10 10.88 9.22 13.10
48 Tihon Hines Junior South Plantation 8.11 11.26 10.48 12.62 14.64 11.15
57 Jarad Charlton Senior Freedom (Orlando) 8.75 11.36 14.77 12.50 8.52 12.73
65 Myles Myrick Senior Palmetto 13.05 11.44 14.65 13.05 14.19 14.30
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 13
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Willie Wright Senior Raines 9.60 11.03 13.24
28 Brandon Lynn Senior Douglas 11.20 11.09 12.20
31 Marquis Williams Junior Cardinal Gibbons 11.78 11.11 12.11
51 Brandon Taylor Junior St. Cloud 12.99 11.29 8.25
63 Alex Murphey Junior Community School (Naples) 13.72 11.43 14.06
71 Dominique Linton Senior Palmetto Ridge 8.07 11.52 9.34
Boys 100m Dash High School Preliminaries Heat 14
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Andre Edwards Senior Spanish River 7.98 11.11 10.78
17 Shavaun Shaw Senior Forest 9.26 14.05 10.89
68 Javion Goosby Senior DeLand 12.97 9.52 11.47

Men 200m Dash College Invite

W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brandon Carnes SR-4 Northern Iowa 18.89 24.78 20.31 19.30 21.74 15.64 16.86
2 Deshawn Marshall SR-4 Ohio State 19.71 15.20 20.53 24.43 15.81 14.38 22.38
3 Rodney Rowe SO-2 N. Carolina A&T 15.87 20.20 20.61 24.53 22.26 26.38 16.08
4 Michael Timpson, Jr SO-2 Florida 26.59 16.00 20.77 15.58 17.04 22.23 23.89
5 Marquett Simmons Jr. JR-3 Limestone 21.54 17.53 21.11 24.91 19.21 19.00 21.75
6 Caleb Gabriel SR-4 N. Carolina A&T 21.86 16.34 21.22 16.34 21.86 20.38 17.19
7 Brandon Thompson SR-4 Maryland 23.63 20.03 22.50 27.45 26.55 16.88 19.80
  Rafael Scott JR-3 South Alabama DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF

Men 200m Dash Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Aaron Brown   Athletics Canada 19.10 25.26 24.02 23.20 23.00 20.53 23.20 1.8
2 Gavin Smellie   Athletics Canada 18.53 22.23 14.41 20.79 22.85 20.58 26.55 1.8
3 Hensley Paulina   Tumbleweed Track Club 19.51 16.81 17.43 20.55 20.75 20.75 18.26 1.8
4 Trentavis Friday   Nike 17.66 22.44 15.79 25.55 24.10 20.77 17.24 1.8
5 Justin Walker   NIKE 18.31 20.39 20.60 19.14 23.30 20.80 22.47 1.8
6 Paulo Andre Camilo   Brazilian Olympic Comittee 23.74 19.57 26.65 26.45 25.82 20.82 17.91 0.3
7 Jose Carlos Herrera Senior Nuevo Leon MEX 18.40 17.99 15.69 17.15 17.99 20.91 26.14 1.8
8 Joseph Amoah FR-1 Coppin State 26.90 23.75 18.28 27.32 15.97 21.01 24.38 0.6
9 Rodrigo Rocha Senior Unattached 25.43 15.34 17.02 25.64 25.22 21.01 25.01 0.3
10 Emmanuel Ogwo FR-1 Iowa 25.56 15.84 16.90 21.55 15.00 21.12 27.25 2.4
11 Charles Taylor SR-4 Miss State 20.11 23.70 21.38 19.26 27.30 21.16 24.13 2.4
12 david verburg   adidas 19.27 17.58 15.25 27.10 19.48 21.17 24.35 0.3
12 Collin Hofacker FR-1 Iowa 25.83 18.63 23.29 16.09 15.03 21.17 16.52 3.6
14 Jorge Vides   Brazilian Olympic Comittee 26.25 22.44 15.67 15.46 21.60 21.17 19.90 1.8
15 Calvary Rogers SO-2 Penn 26.27 23.30 17.58 24.15 20.76 21.18 25.00 2.0
16 Jaz Hayes SR-4 Loyola (Ill.) 22.71 26.95 17.19 26.32 15.49 21.22 20.80 2.0
17 Christian Bass FR-1 Charlotte 18.47 22.07 17.19 18.47 25.68 21.22 19.74 1.7
18 Jon Okoye Senior Unattached 15.77 27.71 18.76 14.92 15.13 21.31 21.31 0.6
19 Talyn Washington   Unattached 20.04 21.96 27.08 26.23 15.99 21.32 20.47 0.6
20 Oluwasegun Makinde   Athletics Canada 17.29 25.40 19.64 15.37 23.05 21.34 26.25 0.3
21 Gabriel Constantino   Brazilian Olympic Comittee 27.60 22.68 19.26 23.96 23.32 21.39 23.32 0.6
22 Burkheart Ellis Jr   Athletics Barbados 20.76 20.98 15.20 19.26 26.33 21.40 18.84 1.8
23 Ini-Oluwa Oye SR-4 Kentucky 25.91 25.70 26.34 18.20 16.06 21.41 21.41 2.0
24 Nick Anderson SR-4 Kentucky 20.79 17.79 17.58 23.15 16.29 21.43 23.79 1.7
25 Deyvon Howell JR-3 Morgan State 22.53 22.10 25.31 21.02 27.46 21.45 20.17 2.4
26 Jalen Tolbert SR-4 Columbus St. 16.31 21.03 18.46 18.67 21.25 21.46 22.11 1.0
27 Shayne Rodney SR-4 Florida 22.99 27.50 18.05 18.48 21.48 21.48 16.76 3.6
28 Xavier Matthews JR-3 Columbus St. 21.49 19.13 19.34 15.91 22.57 21.49 21.49 1.7
29 Joel Thomas JR-3 N. Carolina A&T 19.35 18.71 17.85 17.42 22.36 21.50 22.58 2.8
30 Malik Elion JR-3 Tennessee 27.32 18.93 21.73 19.79 15.06 21.51 18.29 2.4
31 Ramon Miller Senior Unattached 26.07 19.39 23.48 21.97 26.71 21.54 27.58 0.3
32 Brendan Thompson SR-4 Iowa 15.97 26.32 17.69 17.69 24.59 21.57 24.38 1.2
33 Kashif Miller JR-3 Syracuse 17.81 17.16 16.29 24.98 17.60 21.72 24.33 3.6
34 Joshua Hammond   Dominion Track Club 24.12 27.17 22.82 22.17 26.95 21.73 23.04 1.2
35 John Williams SO-2 Columbus St. 26.35 15.46 16.33 18.94 18.29 21.77 21.34 1.7
36 Damien Daniels JR-3 Florida 15.94 20.09 24.67 27.51 19.43 21.83 21.83 1.7
37 Tyree Reed JR-3 Troy 16.65 15.55 18.18 23.44 21.68 21.90 26.94 2.8
38 Andrew Raspo FR-1 Ole Miss 18.41 27.83 27.17 21.91 25.86 21.91 16.66 1.0
39 Fred Dorsey JR-3 Kentucky 25.87 26.31 21.70 21.70 18.42 21.92 24.99 1.2
40 Haysean Cowie-Clarke SR-4 Coppin State 17.13 18.22 18.66 18.66 28.10 21.95 23.93 3.6
41 Osiris Nicholson SO-2 Albany 21.10 21.10 28.35 25.27 23.07 21.97 22.85 2.8
42 Timothy Newbold   Bahamas Speed Dynamics 16.95 25.10 22.67 21.57 25.98 22.01 16.73 2.4
43 Kenneth Brosier SO-2 Pittsburgh 20.49 21.37 19.61 17.63 27.98 22.03 25.78 2.1
44 Chin Ng SO-2 Oregon 24.71 16.11 21.62 20.96 17.87 22.06 24.93 2.1
45 rondrick parker Senior Unattached 21.42 25.84 21.20 19.21 23.41 22.08 27.82 0.6
46 Daniel Roberts FR-1 Kentucky 25.19 24.74 20.77 17.68 15.69 22.09 16.35 2.1
47 Courtland Barnes FR-1 Ole Miss 22.47 18.69 27.58 16.91 25.58 22.24 22.47 1.0
48 Ro'Derick Spears SR-4 Miss State 23.90 15.63 16.75 23.67 24.79 22.33 18.76 1.0
49 Keshaun Hodges JR-3 Coppin State 26.59 27.71 19.44 16.76 26.81 22.34 21.67 2.8
50 Demetrius Morgan SO-2 Mobile 27.72 17.44 20.34 15.87 16.32 22.35 17.66 1.7
51 Josh McDonald SR-4 Pittsburgh 25.81 18.63 24.46 17.28 26.71 22.44 26.48 1.0
52 Kevin Leach JR-3 Morgan State 18.03 19.61 21.86 22.53 18.48 22.53 20.06 1.7
53 Braxton Canady FR-1 Oregon 16.34 17.70 28.82 23.37 26.78 22.69 25.87 2.1
54 Danlee Eckestein SO-2 Mobile 21.59 27.27 24.09 20.91 27.04 22.72 17.95 1.0
55 Martin Owusu-Antwi SO-2 Coppin State 17.14 23.77 21.25 20.80 18.51 22.85 23.31 2.0
56 Kenneth Soza Freshman Unattached 24.87 27.95 26.29 26.53 16.82 23.68 18.00 2.1
  Juvon Treasure FR-1 Troy DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ -
Men 200m Dash Open Section 1
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aaron Brown   Athletics Canada 25.05 15.61 20.53 24.02 22.59
2 Gavin Smellie   Athletics Canada 14.62 23.26 20.58 26.14 26.35
3 Hensley Paulina   Tumbleweed Track Club 19.72 19.30 20.75 23.66 24.90
4 Trentavis Friday   Nike 19.32 24.30 20.77 17.45 15.58
5 Justin Walker   NIKE 17.27 23.51 20.80 23.30 18.31
7 Jose Carlos Herrera Senior Nuevo Leon MEX 17.36 14.85 20.91 20.08 26.98
14 Jorge Vides   Brazilian Olympic Comittee 15.46 19.06 21.17 25.62 25.83
22 Burkheart Ellis Jr   Athletics Barbados 19.69 17.34 21.40 17.34 22.69
Men 200m Dash Open Section 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Paulo Andre Camilo   Brazilian Olympic Comittee 19.99 18.95 19.16 20.82
9 Rodrigo Rocha Senior Unattached 17.44 17.23 22.90 21.01
12 david verburg   adidas 20.33 24.56 24.14 21.17
20 Oluwasegun Makinde   Athletics Canada 19.85 21.13 25.61 21.34
31 Ramon Miller Senior Unattached 15.73 24.77 17.67 21.54
Men 200m Dash Open Section 3
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Joseph Amoah FR-1 Coppin State 21.01
18 Jon Okoye Senior Unattached 21.31
19 Talyn Washington   Unattached 21.32
21 Gabriel Constantino   Brazilian Olympic Comittee 21.39
45 rondrick parker Senior Unattached 22.08
Men 200m Dash Open Section 4
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Calvary Rogers SO-2 Penn 18.85 16.74 27.33 27.33 22.03 21.18 21.82
16 Jaz Hayes SR-4 Loyola (Ill.) 18.89 21.65 23.13 25.47 20.59 21.22 21.44
23 Ini-Oluwa Oye SR-4 Kentucky 26.77 16.92 17.35 14.99 20.99 21.41 22.27
55 Martin Owusu-Antwi SO-2 Coppin State 17.60 29.71 22.40 18.28 26.51 22.85 29.48
Men 200m Dash Open Section 5
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Emmanuel Ogwo FR-1 Iowa 16.27 22.18 16.06 21.12 22.81 18.17
11 Charles Taylor SR-4 Miss State 17.57 25.40 26.45 21.16 18.20 22.01
25 Deyvon Howell JR-3 Morgan State 27.46 18.45 24.24 21.45 20.38 24.46
30 Malik Elion JR-3 Tennessee 21.30 25.60 15.92 21.51 17.64 19.36
42 Timothy Newbold   Bahamas Speed Dynamics 16.07 18.27 24.88 22.01 24.44 18.49
Men 200m Dash Open Section 6
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
32 Brendan Thompson SR-4 Iowa 15.75 25.46 26.32 21.57 16.83 15.10 20.06
34 Joshua Hammond   Dominion Track Club 21.95 23.26 18.69 21.73 21.52 28.04 26.73
39 Fred Dorsey JR-3 Kentucky 18.64 18.20 15.57 21.92 16.88 17.10 19.51
Men 200m Dash Open Section 7
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
29 Joel Thomas JR-3 N. Carolina A&T 23.65 15.91 22.58 21.50
37 Tyree Reed JR-3 Troy 19.06 17.74 18.40 21.90
41 Osiris Nicholson SO-2 Albany 21.10 21.31 22.63 21.97
49 Keshaun Hodges JR-3 Coppin State 18.99 18.10 23.46 22.34
  Juvon Treasure FR-1 Troy DQ DQ DQ DQ
Men 200m Dash Open Section 8
W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Collin Hofacker FR-1 Iowa 21.17
27 Shayne Rodney SR-4 Florida 21.48
33 Kashif Miller JR-3 Syracuse 21.72
40 Haysean Cowie-Clarke SR-4 Coppin State 21.95
Men 200m Dash Open Section 9
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Christian Bass FR-1 Charlotte 21.22 16.98
24 Nick Anderson SR-4 Kentucky 21.43 16.08
28 Xavier Matthews JR-3 Columbus St. 21.49 17.63
35 John Williams SO-2 Columbus St. 21.77 27.43
36 Damien Daniels JR-3 Florida 21.83 24.67
50 Demetrius Morgan SO-2 Mobile 22.35 19.67
52 Kevin Leach JR-3 Morgan State 22.53 27.49
Men 200m Dash Open Section 10
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
26 Jalen Tolbert SR-4 Columbus St. 27.26 21.46 24.90 27.26 17.39 24.68
38 Andrew Raspo FR-1 Ole Miss 27.39 21.91 19.72 23.45 25.64 15.78
47 Courtland Barnes FR-1 Ole Miss 23.36 22.24 25.58 25.14 28.47 17.57
48 Ro'Derick Spears SR-4 Miss State 25.68 22.33 16.08 20.55 22.78 25.01
51 Josh McDonald SR-4 Pittsburgh 28.50 22.44 15.94 25.36 28.05 20.20
54 Danlee Eckestein SO-2 Mobile 17.73 22.72 29.09 26.59 21.36 18.63
Men 200m Dash Open Section 11
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
43 Kenneth Brosier SO-2 Pittsburgh 23.58 27.98 15.87 22.03 18.29 23.80 16.53
44 Chin Ng SO-2 Oregon 15.67 15.45 16.11 22.06 17.65 19.20 26.48
46 Daniel Roberts FR-1 Kentucky 22.09 16.13 17.46 22.09 22.76 26.73 27.17
53 Braxton Canady FR-1 Oregon 27.69 15.89 16.34 22.69 21.33 24.96 27.69
56 Kenneth Soza Freshman Unattached 19.18 21.79 17.05 23.68 29.37 23.45 27.24

Men 400m Dash College

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Steven Gayle SR-4 Alabama 35.87 55.39 55.85 45.40 33.15 54.94
2 Nathan Strother JR-3 Tennessee 54.24 46.95 35.10 45.58 58.35 33.28
3 Mar'yea Harris SO-2 Iowa 50.76 38.42 52.14 45.73 49.39 39.33
4 Emmanuel Dasor SR-4 Western Kentucky 38.13 43.18 35.37 45.93 50.07 41.80
5 Champ Page SR-4 Ohio State 36.12 50.93 34.73 46.30 47.69 45.84
6 Collin Hofacker FR-1 Iowa 35.50 43.44 54.18 46.70 46.24 55.58
7 Khari Herbert Jr. SR-4 St. Augustine's 44.74 33.44 56.98 47.09 32.97 40.50
8 Harris DeAngelo FR-1 Shorter 56.98 56.98 47.09 47.09 59.81 1:00.75
9 Dajuan Harding JR-3 N. Carolina A&T 38.19 35.83 43.37 47.14 56.10 58.93
9 Joel Roberson SR-4 Morgan State 55.16 36.30 54.22 47.14 35.36 41.96
11 Olujimi Scott JR-3 Howard 41.96 33.47 58.46 47.14 56.10 59.40
12 Ky-Mani Dula FR-1 Charlotte 35.83 43.37 52.33 47.14 37.24 44.32
13 Ryan Bermudez JR-3 South Carolina 59.55 48.21 59.08 47.26 56.72 52.46
14 Nick Uruburu SR-4 Florida 34.51 1:00.51 47.27 47.27 43.02 53.42
15 Ben Jean FR-1 Georgia Tech 51.19 38.86 34.60 47.39 48.82 33.18
16 Ari Cogdell SO-2 Tennessee 43.63 55.96 37.47 47.42 40.79 58.33
17 Lezoghia Member-Meneh FR-1 Alabama State 43.70 47.98 49.88 47.50 36.10 46.55
18 Kyle Fearrington FR-1 Florida State 36.67 48.10 40.96 47.62 54.77 45.72
19 Asa Burke FR-1 Ohio State 50.05 40.04 1:01.49 47.66 1:01.49 58.63
20 Nathan Nammour SO-2 Belmont 44.35 41.49 51.02 47.68 55.79 43.87
21 Jared Ganschow SR-4 Iowa 52.95 43.89 49.61 47.70 48.66 40.07
22 Cameron Stone SO-2 Oregon 53.61 50.26 45.95 47.86 51.21 44.04
23 Henri Delauze JR-3 Miami 52.67 44.05 34.00 47.88 42.62 55.07
24 Chinedu Amonu SR-4 Connecticut 47.43 49.34 45.51 47.90 50.78 34.01
25 Alex Leto JR-3 Maryland 1:00.55 52.86 56.22 48.05 44.21 37.00
26 Quincy Smith SR-4 Columbus St. 35.58 41.82 40.86 48.07 37.02 38.46
27 Tevin Richardson FR-1 North Greenville 42.33 59.17 59.65 48.10 47.14 47.62
28 Jabari Hill SO-2 Florida 37.06 40.43 1:02.57 48.13 35.14 33.70
29 Jonathon Womack SO-2 Kennesaw State 47.22 39.03 50.59 48.18 45.29 46.26
30 Ty Jaye Robbins SO-2 South Carolina 45.31 36.64 56.88 48.20 40.97 59.29
31 Jason Tomlinson SR-4 Albany 1:00.75 37.61 54.00 48.21 41.46 46.29
32 Ryan Teague FR-1 Belmont 57.92 33.79 36.68 48.26 59.36 1:02.74
33 Steven Simpkins FR-1 Florida State 1:02.31 56.03 43.47 48.30 54.10 54.10
34 Skyler Bowden SO-2 Alabama 43.50 40.60 53.17 48.33 52.20 52.20
35 Kenny Lane JR-3 Florida State 54.66 34.35 54.66 48.37 57.56 50.31
36 Brendan Lucas FR-1 Youngstown St. 54.22 48.41 43.09 48.41 33.89 39.22
37 Jamaree Murray JR-3 Pittsburgh 53.28 38.26 41.65 48.43 48.92 55.70
38 Todd Woodring SO-2 Shorter 47.96 55.71 1:00.55 48.44 51.35 48.93
39 Braden Canamare SO-2 Kennesaw State 36.35 41.68 35.38 48.46 48.95 52.34
40 Justin Hamilton SO-2 N. Carolina A&T 59.17 52.87 54.81 48.50 59.17 49.96
41 Kameron Jones FR-1 Maryland 1:02.14 1:00.19 34.47 48.54 51.46 37.87
42 Myles Banfield SO-2 Albany 49.56 50.04 52.47 48.58 37.90 50.53
43 Ke'Voughn Manning SO-2 Allen County CC 54.41 1:02.19 51.50 48.58 59.27 44.21
44 Ka'ven Berry SO-2 Allen County CC 51.75 56.15 40.52 48.82 48.82 37.60
45 Dahri Jahn-Richardson SR-4 Maryland 35.18 59.60 1:00.58 48.85 38.60 42.50
46 Corey Bonner FR-1 Troy 44.97 46.93 35.20 48.88 42.04 51.33
47 Shammond Williams FR-1 FIU 59.19 43.04 38.15 48.91 1:01.63 46.96
48 Sam Krehnbrink SO-2 North Carolina St. 47.54 36.27 46.56 49.01 59.80 37.74
49 Chale McLeod SO-2 Florida Memorial 54.43 57.37 51.98 49.03 34.82 57.37
50 Zach Halliday FR-1 East Carolina 36.30 51.02 37.28 49.05 48.56 52.00
51 Matthew LeLiever SO-2 Albany 1:00.85 51.53 40.73 49.07 47.11 38.77
52 Austin Hayes SO-2 Western Kentucky 1:02.70 1:02.70 51.35 49.37 46.91 59.25
53 LeRon Norton SO-2 Loyola (Ill.) 54.31 54.80 52.83 49.37 54.80 55.30
54 Abdur-Rahmaan Kelly JR-3 North Carolina St. 49.62 57.56 39.20 49.62 56.57 54.09
55 Desmond Dowling JR-3 East Carolina 56.58 1:01.05 39.71 49.63 57.08 38.22
56 Camrin Lamb FR-1 Alabama State 45.64 58.68 42.13 50.15 39.12 55.67
57 Kelly Thompson SO-2 Shorter 36.96 42.53 1:03.80 50.63 58.73 53.17
58 Carson Howe SO-2 Samford 44.56 58.23 1:03.80 50.63 47.09 36.96
59 Chase Sholl FR-1 Tennessee 37.23 1:04.49 48.76 52.43 50.34 57.15
  Todd Jackson JR-3 FIU DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Men 400m Dash College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Steven Gayle SR-4 Alabama 37.69 50.40 42.68 38.14 45.40
2 Nathan Strother JR-3 Tennessee 48.32 58.35 56.52 47.41 45.58
3 Mar'yea Harris SO-2 Iowa 32.01 48.48 51.22 47.11 45.73
4 Emmanuel Dasor SR-4 Western Kentucky 37.21 48.69 49.15 45.47 45.93
5 Champ Page SR-4 Ohio State 1:00.19 45.38 43.53 32.88 46.30
9 Joel Roberson SR-4 Morgan State 42.43 59.87 37.72 59.40 47.14
24 Chinedu Amonu SR-4 Connecticut 47.90 53.17 53.17 43.59 47.90
Men 400m Dash College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Khari Herbert Jr. SR-4 St. Augustine's 57.45 47.09 43.33
9 Dajuan Harding JR-3 N. Carolina A&T 41.49 47.14 48.56
11 Olujimi Scott JR-3 Howard 44.32 47.14 55.16
16 Ari Cogdell SO-2 Tennessee 51.69 47.42 55.01
23 Henri Delauze JR-3 Miami 51.24 47.88 55.54
31 Jason Tomlinson SR-4 Albany 1:00.27 48.21 49.66
40 Justin Hamilton SO-2 N. Carolina A&T 58.20 48.50 58.69
42 Myles Banfield SO-2 Albany 41.78 48.58 40.33
Men 400m Dash College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Collin Hofacker FR-1 Iowa 44.37 35.03 55.58 32.69 46.70
13 Ryan Bermudez JR-3 South Carolina 47.74 39.70 53.88 43.48 47.26
15 Ben Jean FR-1 Georgia Tech 46.92 36.49 48.34 34.12 47.39
17 Lezoghia Member-Meneh FR-1 Alabama State 50.83 44.65 40.85 36.58 47.50
19 Asa Burke FR-1 Ohio State 51.95 55.77 35.75 55.29 47.66
34 Skyler Bowden SO-2 Alabama 51.72 40.60 38.67 41.08 48.33
Men 400m Dash College Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Ky-Mani Dula FR-1 Charlotte 59.40 47.14 47.62 57.51
14 Nick Uruburu SR-4 Florida 41.60 47.27 45.38 48.22
28 Jabari Hill SO-2 Florida 54.39 48.13 35.14 49.58
38 Todd Woodring SO-2 Shorter 37.79 48.44 34.88 40.69
44 Ka'ven Berry SO-2 Allen County CC 53.71 48.82 52.73 37.11
Men 400m Dash College Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Harris DeAngelo FR-1 Shorter 59.81 42.86 47.09 33.44 39.09
18 Kyle Fearrington FR-1 Florida State 53.81 50.48 47.62 34.77 38.58
21 Jared Ganschow SR-4 Iowa 46.75 48.18 47.70 38.64 54.38
22 Cameron Stone SO-2 Oregon 34.94 50.74 47.86 43.08 1:02.22
26 Quincy Smith SR-4 Columbus St. 41.82 59.61 48.07 39.42 41.82
30 Ty Jaye Robbins SO-2 South Carolina 1:00.74 38.56 48.20 44.35 59.29
47 Shammond Williams FR-1 FIU 47.45 42.56 48.91 48.91 47.94
52 Austin Hayes SO-2 Western Kentucky 54.31 44.93 49.37 49.87 41.97
Men 400m Dash College Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 Alex Leto JR-3 Maryland 52.86 35.56 48.05
33 Steven Simpkins FR-1 Florida State 39.13 54.58 48.30
35 Kenny Lane JR-3 Florida State 1:02.40 36.77 48.37
37 Jamaree Murray JR-3 Pittsburgh 58.60 52.31 48.43
45 Dahri Jahn-Richardson SR-4 Maryland 40.55 53.74 48.85
58 Carson Howe SO-2 Samford 58.23 46.58 50.63
Men 400m Dash College Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
27 Tevin Richardson FR-1 North Greenville 45.22 1:01.57 47.14 48.10
39 Braden Canamare SO-2 Kennesaw State 50.89 38.77 55.73 48.46
41 Kameron Jones FR-1 Maryland 1:01.16 35.92 33.98 48.54
46 Corey Bonner FR-1 Troy 47.91 56.70 53.77 48.88
51 Matthew LeLiever SO-2 Albany 56.43 38.28 52.02 49.07
54 Abdur-Rahmaan Kelly JR-3 North Carolina St. 57.56 36.72 40.20 49.62
55 Desmond Dowling JR-3 East Carolina 48.15 56.58 51.62 49.63
Men 400m Dash College Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Jonathon Womack SO-2 Kennesaw State 48.18
36 Brendan Lucas FR-1 Youngstown St. 48.41
48 Sam Krehnbrink SO-2 North Carolina St. 49.01
49 Chale McLeod SO-2 Florida Memorial 49.03
50 Zach Halliday FR-1 East Carolina 49.05
  Todd Jackson JR-3 FIU DQ
Men 400m Dash College Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Nathan Nammour SO-2 Belmont 44.35 57.70 54.36 47.68 33.86 38.62
32 Ryan Teague FR-1 Belmont 49.23 49.71 57.43 48.26 39.58 59.36
43 Ke'Voughn Manning SO-2 Allen County CC 45.18 46.15 55.87 48.58 35.47 1:00.73
53 LeRon Norton SO-2 Loyola (Ill.) 41.47 39.99 37.53 49.37 1:02.21 39.01
56 Camrin Lamb FR-1 Alabama State 1:03.69 1:01.19 56.17 50.15 42.63 59.68
57 Kelly Thompson SO-2 Shorter 38.99 1:00.76 1:04.30 50.63 51.65 36.96
59 Chase Sholl FR-1 Tennessee 41.95 39.33 47.19 52.43 40.38 1:03.97

Men 400m Dash Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Najee Glass   Unattached 45.84
2 Kerron Clement   NIKE 46.01
3 Stephan James JR-3 Miss State 46.07
4 Calvin Smith   Unattached 46.16
5 Je'von Hutchison Senior Just-N-Vision 46.38
6 Brycen Spratling   Unattached 46.39
7 mike Berry   NIKE 46.44
8 Michael mathieu Senior Puma 46.53
9 Christopher Tate   Unattached 46.60
10 Edmond Amaning   Unattached 46.77
11 Andretti Bain   Bahamas Speed Dynamics 46.78
12 troy pollard Senior Triple Crown 46.88
13 Nick Parks   Unattached 46.93
14 thomas somers   Team agile 47.07
15 Joshua Hammond   Dominion Track Club 47.19
16 Juston Waters JR-3 Miss State 47.40
17 Juan Green   Unattached 47.75
18 Jamari Smith SO-2 Florida A&M 47.88
19 Eric Alejandro Senior Unattached 47.91
20 Josh Willingham JR-3 Miss State 48.31
21 Samuel Urben JR-3 Loyola (Ill.) 48.54
22 Dorian Claggett SR-4 N. Carolina A&T 48.55
23 McDaniel Olivier   Unattached 48.70
24 Darryl Harris SO-2 Tennessee 48.71
25 Akhenaton Pierre SR-4 Morgan State 48.77
26 Chris Thompson FR-1 Iowa 48.78
27 Chin Ng SO-2 Oregon 48.84
28 Kevaughn Hewitt   G.W.Express/Nike 49.36
29 Fabian Hayles SR-4 Coppin State 49.40
29 Christopher Martin SO-2 Allen County CC 49.40
31 Greg Hodge Senior OOFOS 49.44
31 Antonio Woodard FR-1 Iowa 49.44
33 Pascal Bastien JR-3 Syracuse 49.51
34 Momodou Jobe SR-4 Albany 49.90
35 Bret Fanning 4 Unattached 53.10
  Peter Mathews   TCI DQ
  Octavian Wells FR-1 Loyola (Ill.) DNF
  Caniggia Harriott FR-1 Morgan State DNF
Men 400m Dash Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Najee Glass   Unattached 49.97 45.84
6 Brycen Spratling   Unattached 38.97 46.39
7 mike Berry   NIKE 47.37 46.44
8 Michael mathieu Senior Puma 53.98 46.53
11 Andretti Bain   Bahamas Speed Dynamics 36.49 46.78
  Peter Mathews   TCI DQ DQ
Men 400m Dash Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Kerron Clement   NIKE 32.67 46.01 39.11 46.01 52.46 38.19 51.54
4 Calvin Smith   Unattached 36.93 46.16 45.24 57.70 42.93 57.24 48.47
5 Je'von Hutchison Senior Just-N-Vision 48.70 46.38 42.21 33.86 50.56 47.31 50.56
Men 400m Dash Open Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Stephan James JR-3 Miss State 35.94 51.14 46.07 35.02 37.78
9 Christopher Tate   Unattached 47.54 48.93 46.60 51.73 54.53
10 Edmond Amaning   Unattached 53.32 43.97 46.77 35.55 38.82
12 troy pollard Senior Triple Crown 45.95 32.82 46.88 36.10 35.16
13 Nick Parks   Unattached 45.06 56.32 46.93 58.67 38.49
15 Joshua Hammond   Dominion Track Club 1:00.41 58.99 47.19 44.83 45.31
17 Juan Green   Unattached 42.50 49.66 47.75 56.35 34.86
28 Kevaughn Hewitt   G.W.Express/Nike 39.99 41.47 49.36 1:03.68 1:01.70
Men 400m Dash Open Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 thomas somers   Team agile 47.07
16 Juston Waters JR-3 Miss State 47.40
19 Eric Alejandro Senior Unattached 47.91
23 McDaniel Olivier   Unattached 48.70
34 Momodou Jobe SR-4 Albany 49.90
Men 400m Dash Open Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Jamari Smith SO-2 Florida A&M 54.11 54.11 47.88 53.15 45.01 42.62 37.83
21 Samuel Urben JR-3 Loyola (Ill.) 45.15 42.72 48.54 49.51 38.84 56.31 1:00.19
22 Dorian Claggett SR-4 N. Carolina A&T 44.67 54.87 48.55 47.58 36.90 54.87 59.23
24 Darryl Harris SO-2 Tennessee 46.28 44.82 48.71 1:02.35 39.95 1:02.84 55.05
29 Fabian Hayles SR-4 Coppin State 36.07 57.80 49.40 47.43 1:02.74 1:02.25 59.28
31 Greg Hodge Senior OOFOS 57.35 1:00.82 49.44 43.51 45.98 46.97 51.92
Men 400m Dash Open Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Josh Willingham JR-3 Miss State 48.31
25 Akhenaton Pierre SR-4 Morgan State 48.77
26 Chris Thompson FR-1 Iowa 48.78
29 Christopher Martin SO-2 Allen County CC 49.40
  Octavian Wells FR-1 Loyola (Ill.) DNF
  Caniggia Harriott FR-1 Morgan State DNF
Men 400m Dash Open Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
27 Chin Ng SO-2 Oregon 59.10 42.49 53.73 48.84 35.17 42.98 42.98
31 Antonio Woodard FR-1 Iowa 36.10 39.06 54.39 49.44 39.06 51.42 53.40
33 Pascal Bastien JR-3 Syracuse 51.49 35.16 1:01.40 49.51 59.42 45.06 56.45
35 Bret Fanning 4 Unattached 39.30 1:03.72 50.98 53.10 46.20 46.73 47.79

Men 800m Run College

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Isaiah Harris SO-2 Penn State 1:58.32 1:45.64 1:35.08
2 Joseph White JR-3 Georgetown 1:58.80 1:46.07 1:48.20
3 Andres Arroyo SR-4 Florida 1:34.72 1:46.42 1:32.59
4 Craig Engels SR-4 Ole Miss 1:39.48 1:46.96 2:14.77
5 Robert Heppenstall SO-2 Wake Forest 1:26.20 1:47.75 1:52.06
6 Jacopo Lahbi SR-4 Alabama 2:00.94 1:47.98 2:06.34
7 Carter Lilly JR-3 Iowa 1:32.96 1:48.09 1:41.61
8 Brandon Hazouri SR-4 Samford 1:37.49 1:48.32 2:15.40
9 Lucirio Antonio Garrido   Unattached 2:15.57 1:48.45 1:41.95
10 Sean Obinwa   Unattached 1:17.03 1:48.49 1:50.66
11 Shaquille Dill SO-2 St. Augustine's 1:39.87 1:48.55 1:58.32
12 Avery Bartlett SO-2 Georgia Tech 1:46.61 1:48.78 1:16.15
13 Alek Sauer SO-2 Columbia 1:56.58 1:48.95 2:18.37
14 Jake Mazanke SR-4 Loyola (Ill.) 1:25.01 1:48.98 1:44.62
15 Michael James SR-4 Coppin State 1:25.15 1:49.16 1:42.61
16 Ryan Schnulle SR-4 Florida 1:42.66 1:49.21 2:06.69
17 Myles Marshall SO-2 Harvard 1:47.21 1:49.39 2:02.52
18 Domenic Perretta FR-1 Penn State 2:19.08 1:49.51 1:16.66
19 Otis Jones SO-2 South Carolina 1:32.08 1:49.62 1:36.47
20 Kenneth Rowe FR-1 Georgetown 1:25.73 1:49.90 1:41.11
21 Ian Jones JR-3 Kentucky 1:19.20 1:49.99 1:17.00
22 Jordan Makins JR-3 Penn State 1:48.94 1:50.04 1:33.54
23 Ryan Hastings JR-3 Appalachian State 1:58.92 1:50.11 1:28.09
24 Daniel Nixon FR-1 Miss State 2:23.15 1:50.11 1:42.41
25 Andres Littig JR-3 Georgia Tech 2:00.07 1:50.15 2:18.79
26 Jared Fleming SR-4 Ohio State 1:24.99 1:50.37 2:00.31
27 Stefano Migliorati JR-3 East Carolina 1:39.34 1:50.37 1:51.48
28 Josiah Langstaff SO-2 Columbia 1:59.27 1:50.43 1:18.41
29 Dage Minors JR-3 Franklin Pierce 2:09.30 1:50.51 1:39.46
30 Matt Manternach FR-1 Iowa 2:02.84 1:50.66 1:21.89
31 Amos Bartelsmeyer JR-3 Georgetown 2:23.25 1:51.04 1:48.82
32 Christopher Jackson JR-3 Bethune-Cookman 1:52.49 1:51.37 1:44.69
33 Jaap Vellinga SR-4 Florida State 2:21.53 1:51.44 1:54.79
34 Dejon Devroe SO-2 Shorter 1:40.47 1:51.63 1:36.01
34 Dante Watson FR-1 Pittsburgh 1:36.01 1:51.63 1:44.94
36 Elias Graca SO-2 Penn 1:18.14 1:51.63 1:58.33
37 Matthew Magee JR-3 Florida State 1:47.21 1:51.67 1:19.29
38 Charles Cooper SO-2 Georgetown 2:17.48 1:51.77 1:26.07
39 Michael Stigler   adidas 1:48.96 1:52.33 1:34.36
40 Alvaro Chavez SR-4 Connecticut 1:19.84 1:52.45 1:26.59
41 Jeff Wiseman JR-3 Penn 2:02.78 1:52.64 2:15.17
42 Corey Aiken JR-3 N. Carolina A&T 2:00.90 1:52.99 2:17.85
43 Dominik Seitzer SR-4 Ohio State 1:52.17 1:53.30 2:13.70
44 Joseph Novak SO-2 Penn 2:06.92 1:53.32 2:06.92
45 Yohance Haynes FR-1 South Florida 2:22.84 1:53.36 1:37.49
46 Abbas Abbkar FR-1 Savannah State 1:52.46 1:53.59 1:34.28
47 John Webb SO-2 Troy 2:27.70 1:53.61 1:58.16
48 Anthony Chaidez FR-1 Iowa 2:20.09 1:53.89 1:25.42
49 Nolan Teubel FR-1 Iowa 1:23.16 1:53.91 1:34.55
50 Pol Solanelles SR-4 East Carolina 1:39.11 1:53.92 1:56.20
51 Matthew Butler JR-3 Florida State 2:09.17 1:54.31 2:27.46
52 Kyren Hollis SO-2 Florida 1:22.46 1:54.52 1:30.47
53 John Lyons FR-1 Georgia Tech 1:29.38 1:54.59 1:22.51
54 Andrew Harris SR-4 Alabama 2:23.85 1:55.08 1:43.58
55 Michael Kolor FR-1 Harvard 2:19.36 1:55.17 1:26.38
56 Mark London JR-3 Coppin State 1:49.71 1:55.48 1:24.30
57 Bryont Brown SR-4 Alabama State 2:11.13 1:56.04 1:32.84
58 Alaric Coker SR-4 Coppin State 1:52.57 1:56.05 1:46.77
59 Benjamin Manuel SR-4 Nova Southeastern 2:04.59 1:56.44 1:34.32
60 Niclas Bez JR-3 Saint Leo 2:18.02 1:56.96 2:16.85
61 Noah Karr FR-1 Alabama 1:24.14 1:58.50 2:12.72
62 Andrew Powell Freshman Unattached 2:29.90 1:59.92 1:28.74
  Will Teubel SR-4 Iowa DNF DNF DNF
  Thomas Negron SR-4 Harvard DNF DNF DNF
  Nolan Bylenga Senior Unattached DNF DNF DNF
  david verburg   adidas DNF DNF DNF
Men 800m Run College Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Isaiah Harris SO-2 Penn State 1:45.64
2 Joseph White JR-3 Georgetown 1:46.07
3 Andres Arroyo SR-4 Florida 1:46.42
4 Craig Engels SR-4 Ole Miss 1:46.96
5 Robert Heppenstall SO-2 Wake Forest 1:47.75
6 Jacopo Lahbi SR-4 Alabama 1:47.98
7 Carter Lilly JR-3 Iowa 1:48.09
8 Brandon Hazouri SR-4 Samford 1:48.32
12 Avery Bartlett SO-2 Georgia Tech 1:48.78
16 Ryan Schnulle SR-4 Florida 1:49.21
  david verburg   adidas DNF
Men 800m Run College Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Lucirio Antonio Garrido   Unattached 1:48.45
11 Shaquille Dill SO-2 St. Augustine's 1:48.55
17 Myles Marshall SO-2 Harvard 1:49.39
18 Domenic Perretta FR-1 Penn State 1:49.51
25 Andres Littig JR-3 Georgia Tech 1:50.15
26 Jared Fleming SR-4 Ohio State 1:50.37
27 Stefano Migliorati JR-3 East Carolina 1:50.37
29 Dage Minors JR-3 Franklin Pierce 1:50.51
33 Jaap Vellinga SR-4 Florida State 1:51.44
48 Anthony Chaidez FR-1 Iowa 1:53.89
  Will Teubel SR-4 Iowa DNF
Men 800m Run College Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Sean Obinwa   Unattached 1:19.20 1:57.17 1:20.29 1:48.49 2:05.85 1:26.80
13 Alek Sauer SO-2 Columbia 1:23.90 2:02.03 1:35.88 1:48.95 2:16.19 1:21.72
14 Jake Mazanke SR-4 Loyola (Ill.) 1:19.56 2:21.68 1:16.29 1:48.98 1:22.83 2:02.06
15 Michael James SR-4 Coppin State 1:38.25 2:07.72 1:28.42 1:49.16 1:27.33 1:32.79
19 Otis Jones SO-2 South Carolina 1:57.30 1:38.66 1:20.03 1:49.62 1:35.37 1:51.82
22 Jordan Makins JR-3 Penn State 2:13.15 2:14.25 1:40.14 1:50.04 2:06.55 1:26.94
28 Josiah Langstaff SO-2 Columbia 1:43.81 1:37.18 1:40.50 1:50.43 2:16.94 2:00.37
40 Alvaro Chavez SR-4 Connecticut 2:25.06 1:35.59 2:12.70 1:52.45 2:13.82 2:17.19
49 Nolan Teubel FR-1 Iowa 1:39.11 2:03.03 1:34.55 1:53.91 2:04.17 2:12.14
50 Pol Solanelles SR-4 East Carolina 2:14.43 2:01.90 2:07.59 1:53.92 2:25.82 1:41.39
56 Mark London JR-3 Coppin State 2:27.82 2:26.66 2:13.96 1:55.48 1:41.63 2:12.81
58 Alaric Coker SR-4 Coppin State 1:38.65 1:45.61 2:27.39 1:56.05 2:20.42 1:31.68
Men 800m Run College Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Kenneth Rowe FR-1 Georgetown 1:49.90 2:12.98 1:25.73 1:43.31 1:56.50 2:17.38 1:43.31
21 Ian Jones JR-3 Kentucky 1:49.99 1:39.00 2:04.29 1:39.00 1:36.80 1:55.49 1:52.19
23 Ryan Hastings JR-3 Appalachian State 1:50.11 1:56.72 1:50.11 2:00.02 1:23.69 2:11.03 1:42.41
24 Daniel Nixon FR-1 Miss State 1:50.11 1:53.42 2:09.93 1:54.52 1:57.82 1:54.52 2:07.73
30 Matt Manternach FR-1 Iowa 1:50.66 1:45.13 1:49.56 1:37.38 2:16.12 1:58.41 2:11.69
31 Amos Bartelsmeyer JR-3 Georgetown 1:51.04 1:25.50 1:59.93 1:24.39 2:17.69 1:17.73 2:05.48
34 Dante Watson FR-1 Pittsburgh 1:51.63 1:54.98 1:29.31 1:51.63 1:39.35 2:06.15 1:49.40
36 Elias Graca SO-2 Penn 1:51.63 1:21.49 1:43.82 2:00.56 2:24.01 1:29.31 1:49.40
37 Matthew Magee JR-3 Florida State 1:51.67 1:37.16 1:38.27 1:19.29 2:10.66 1:58.37 2:08.42
38 Charles Cooper SO-2 Georgetown 1:51.77 2:06.30 1:57.36 2:18.60 1:18.24 2:09.66 2:24.19
Men 800m Run College Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
32 Christopher Jackson JR-3 Bethune-Cookman 1:51.37 2:23.67 1:58.06 2:18.10 1:55.83
34 Dejon Devroe SO-2 Shorter 1:51.63 1:44.94 2:08.38 1:29.31 1:37.12
41 Jeff Wiseman JR-3 Penn 1:52.64 1:32.37 1:38.00 1:28.99 2:16.30
43 Dominik Seitzer SR-4 Ohio State 1:53.30 2:18.23 1:23.85 2:13.70 1:27.25
51 Matthew Butler JR-3 Florida State 1:54.31 2:17.18 2:20.61 2:08.03 1:21.16
52 Kyren Hollis SO-2 Florida 1:54.52 2:17.43 1:44.22 2:25.44 2:28.88
54 Andrew Harris SR-4 Alabama 1:55.08 2:12.35 2:08.89 2:18.10 1:35.52
55 Michael Kolor FR-1 Harvard 1:55.17 1:47.11 1:52.87 1:59.78 1:57.48
61 Noah Karr FR-1 Alabama 1:58.50 1:38.36 2:05.61 2:29.31 1:38.36
62 Andrew Powell Freshman Unattached 1:59.92 2:33.50 1:38.34 1:41.94 1:23.95
Men 800m Run College Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
39 Michael Stigler   adidas 1:52.33 1:38.85 1:55.70 1:56.83
42 Corey Aiken JR-3 N. Carolina A&T 1:52.99 1:29.27 2:23.50 2:14.46
44 Joseph Novak SO-2 Penn 1:53.32 1:21.59 2:02.39 2:17.12
45 Yohance Haynes FR-1 South Florida 1:53.36 2:25.10 1:37.49 1:39.76
46 Abbas Abbkar FR-1 Savannah State 1:53.59 1:55.87 2:04.95 2:18.58
47 John Webb SO-2 Troy 1:53.61 2:19.74 2:24.29 2:27.70
53 John Lyons FR-1 Georgia Tech 1:54.59 1:30.53 1:55.74 2:11.78
57 Bryont Brown SR-4 Alabama State 1:56.04 1:24.71 2:22.73 1:54.88
59 Benjamin Manuel SR-4 Nova Southeastern 1:56.44 2:27.88 1:35.48 2:22.06
60 Niclas Bez JR-3 Saint Leo 1:56.96 1:52.29 1:33.57 2:20.36
  Thomas Negron SR-4 Harvard DNF DNF DNF DNF
  Nolan Bylenga Senior Unattached DNF DNF DNF DNF

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 John Rivera Senior Lakewood Ranch 1:50.38 2:00.32
2 Josh Hoey Junior Bishop Shanahan 1:51.91 2:10.94
3 Jose Pelalver   American Heritage Plantat 1:52.38 1:55.76
4 Deshay Fernandes   Christopher Columbus HS 1:54.70 1:38.65
5 Payne Meyer Junior New Smyrna Beach 1:54.87 2:00.62
6 James Hasell Junior East Lake 1:55.25 2:10.24
7 fred gonsalvies Senior Miami Northwestern 1:55.32 1:27.65
8 Alex Kay Sophomore Forest 1:55.64 2:14.15
9 Joey Fitzpatrck Junior Vanguard (Ocala) 1:55.73 1:52.26
10 Isaiah Petit-Jeune   American Heritage Plantat 1:56.22 2:10.17
11 Tyler Rollins Senior DeLand 1:57.32 2:31.35
12 Justin Green Junior Lake Weir 1:57.33 1:44.43
13 Jared Hayes Junior West Shore 1:57.53 1:50.48
13 Evan Williams-Jirkovsk Senior Estero 1:57.53 2:22.22
15 Chase Hyland Senior Pine School 1:57.64 2:30.58
16 Anthony Velez Senior St. Cloud 1:58.17 1:29.81
17 Dalton Brown Sophomore Tavares 1:58.76 1:36.20
18 Joab Francois Sophomore Lake Brantley 1:58.82 1:31.50
19 Aaron Ostler   Barron Collier 1:58.87 2:00.06
20 Brett McNabb Senior Naples 1:59.17 1:46.07
21 Jordan Bullock Senior Brookwood 1:59.24 1:37.78
22 Patrick White Senior Miramar 1:59.33 2:07.69
23 Keonte Turner Senior Mount Dora 1:59.61 1:27.32
24 Ron Knezevich Senior Pine Crest 1:59.63 1:42.89
25 wilbert toussaint Junior Miami Northwestern 1:59.69 2:22.44
26 Patrick Dougherty Senior IMG Academy 1:59.72 1:56.13
27 Javier Arriaga Senior Ferguson 2:00.10 2:33.73
28 Roberto Brooks Senior Colonial 2:00.84 1:39.09
29 Rajay Preddie Freshman West Orange 2:01.08 2:27.72
30 Caleb Getty Senior Hagerty 2:01.20 2:19.38
30 Ivan Plancarte Senior Sarasota 2:01.20 1:46.66
30 Allen Escuage Junior Cardinal Gibbons 2:01.20 2:14.54
33 Chase Rivera Sophomore Bolles 2:01.31 2:31.64
34 Jonathan Harshman Senior Baker (Cape Coral) 2:01.32 2:11.03
35 Zack Morse Senior Vanguard (Ocala) 2:01.34 1:46.78
36 Jamir Ferguson Junior St. Thomas Aquinas 2:01.40 1:39.55
37 Hunter Chavis Senior Mount Dora 2:01.43 2:05.08
38 Tony Stallworth Senior Oakleaf 2:01.47 2:36.70
39 Dylan Clark Junior Naples 2:01.61 2:35.66
40 Grant Gibson Senior West Shore 2:01.63 1:30.01
41 Jaylen Rodriques Senior Lake Brantley 2:01.89 1:35.08
42 Jerome Cunningham Senior Palmetto Ridge 2:01.92 1:33.88
43 Christian Glover Sophomore Bolles 2:01.93 1:52.18
44 Cayman Lanzone Senior Celebration 2:02.03 2:15.46
45 Isaac Jacobs Sophomore Lake Highland Prep 2:02.16 2:04.61
46 Greg Buettner Senior Lecanto 2:02.49 1:58.82
47 Walker Burnner   Barron Collier 2:02.61 2:02.61
48 Danny Longman Junior Chaminade 2:02.70 1:35.71
49 Sam Rosenthal Junior Spanish River 2:02.87 1:39.53
50 Luke Whitmore Senior Plant City 2:03.10 1:31.10
50 Claudio Eveillard Senior Hallandale 2:03.10 1:37.25
52 Samir Lester Junior Island Coast 2:03.17 1:58.25
53 Sage Keys Sophomore Buchholz 2:03.37 2:20.65
54 Kevin Navarro Senior Braddock 2:03.40 1:28.85
55 Alejandro Garcia Junior Doral Academy 2:03.50 1:48.68
56 Martin Calvillo Junior Venice 2:03.63 2:03.63
57 Emmanuel Fuller Senior Alonso 2:03.78 2:01.31
58 Ryan Ringer Sophomore Baker (Cape Coral) 2:03.91 2:33.65
59 Mateo Defoor Senior Island Coast 2:04.05 2:22.66
60 Alex Larsen Senior Circle Christian 2:04.14 2:37.66
61 Mason Goodman   Sickles HS 2:04.22 2:15.40
62 Zachary Petrizzo Senior Seabreeze 2:04.36 2:00.63
63 Steven Gregory Senior Atlantic Coast H.S. 2:04.39 1:43.25
64 Chris Musial Senior Flagler Palm Coast 2:04.76 1:34.82
65 Axel Rosado Senior Fort Lauderdale 2:04.79 1:39.84
66 Daniel Mativo Senior Brookwood 2:04.80 2:34.76
67 Noah Wilson Senior Lake Weir 2:05.04 1:31.28
68 Sean Gustafson   Windermere Prep School 2:05.13 2:28.91
69 Alec Gugel Senior Pine Crest 2:05.15 2:11.41
70 Kofi Bame Freshman Atlantic Coast H.S. 2:05.28 2:30.34
71 Artis Lewis Sophomore West Orange 2:05.46 2:26.79
72 Clayton Ross Senior Lake Howell 2:05.61 2:24.46
73 Dani Sakkal Sophomore Spanish River 2:05.70 1:29.25
74 Dontrevious Richardson Junior Vero Beach 2:05.76 1:30.55
75 Juan Herrera Junior East Lake 2:06.09 1:54.75
76 Dennis Quolke Sophomore Rockledge 2:06.26 2:35.30
77 Levi Burton Junior Flagler Palm Coast 2:06.54 2:06.54
78 Brandon Mayo Junior Buchholz 2:06.77 2:11.84
79 Dennarious Murphy Junior Wharton 2:07.34 2:06.07
80 Zion Haynes Senior University (Orlando) 2:07.62 2:42.08
81 Joshua Suarez Senior University (Orlando) 2:07.78 2:30.78
82 Sahil Deschenes Junior Wharton 2:07.84 2:33.41
83 Philip Henderson Freshman Admiral Farragut 2:07.97 1:47.50
84 Jempsky Joseph Sophomore Fort Lauderdale 2:08.22 1:56.68
85 Dalton Nordquist Senior St. Petersburg 2:08.23 1:57.98
86 Zaemione Jones Senior Hallandale 2:08.26 1:41.33
87 Derrick White Senior Bloomingdale 2:08.43 1:54.31
88 Adam Mastrobouno Sophomore Hagerty 2:08.82 1:49.50
89 Michael Vare Junior Venice 2:08.87 1:50.83
90 Cote Strike Junior Celebration 2:09.12 2:10.42
91 Avery Kitchens Senior Oak Hall 2:09.38 1:43.51
92 Campbell Petro Junior Lake Highland Prep 2:09.54 1:54.00
93 Joshua Muse Senior Gainesville 2:09.78 1:37.34
94 Samuel Milton Junior Milton 2:09.80 2:09.80
95 Kevin Henriquez Junior Vero Beach 2:09.81 1:58.13
96 Bradley Freeman Sophomore New Smyrna Beach 2:09.91 1:41.33
97 Seena Najjarian Sophomore South Plantation 2:10.03 2:00.93
98 Jacob Harford Senior IMG Academy 2:10.05 2:23.06
99 Tim Feezor Sophomore Tavares 2:10.17 2:23.19
100 Nicholas Schrott Senior Gainesville 2:10.37 2:39.06
101 William Urbance Senior Bloomingdale 2:10.61 2:15.84
102 Ryan Navarro Senior Braddock 2:11.04 2:37.25
103 Brandon Kirchel Junior Rockledge 2:11.22 1:39.73
104 Aaron Bonner Sophomore St. Petersburg 2:11.34 1:43.76
105 Nicholas Atkinson Senior Palmetto 2:11.66 2:47.21
106 Dylan Oakes Senior Seabreeze 2:11.95 1:36.33
107 Sydney Capers Senior Dr. Phillips 2:12.36 2:30.89
108 Alec Gordon Junior North Broward Prep 2:12.42 1:56.53
109 Kyle Harris Senior Erasmus Hall 2:12.46 2:08.49
110 Will Osborn Junior Springstead 2:13.45 2:05.45
111 Ian Cortes Junior Montverde 2:13.49 1:42.79
112 Elon Riley Senior Erasmus Hall 2:13.85 2:31.25
113 Alex Gonzalez Junior Cardinal Gibbons 2:14.68 2:26.81
114 Stephen Smith Junior Eastside 2:15.21 1:40.06
115 Alex Fiorillo Sophomore Admiral Farragut 2:16.35 1:42.27
116 Michael Curtis Senior Mount Dora Bible 2:16.70 2:30.37
117 Jack Nelson Freshman Spruce Creek 2:17.91 2:46.88
118 Lonel Lovince Senior South Plantation 2:19.63 2:25.22
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 John Rivera Senior Lakewood Ranch 1:50.38
2 Josh Hoey Junior Bishop Shanahan 1:51.91
3 Jose Pelalver   American Heritage Plantat 1:52.38
6 James Hasell Junior East Lake 1:55.25
7 fred gonsalvies Senior Miami Northwestern 1:55.32
8 Alex Kay Sophomore Forest 1:55.64
9 Joey Fitzpatrck Junior Vanguard (Ocala) 1:55.73
10 Isaiah Petit-Jeune   American Heritage Plantat 1:56.22
26 Patrick Dougherty Senior IMG Academy 1:59.72
33 Chase Rivera Sophomore Bolles 2:01.31
86 Zaemione Jones Senior Hallandale 2:08.26
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Deshay Fernandes   Christopher Columbus HS 1:27.18 1:54.70
5 Payne Meyer Junior New Smyrna Beach 2:23.59 1:54.87
11 Tyler Rollins Senior DeLand 2:16.10 1:57.32
13 Jared Hayes Junior West Shore 1:29.33 1:57.53
15 Chase Hyland Senior Pine School 1:57.64 1:57.64
16 Anthony Velez Senior St. Cloud 1:51.08 1:58.17
19 Aaron Ostler   Barron Collier 1:35.10 1:58.87
20 Brett McNabb Senior Naples 2:18.24 1:59.17
21 Jordan Bullock Senior Brookwood 1:34.20 1:59.24
23 Keonte Turner Senior Mount Dora 2:12.77 1:59.61
24 Ron Knezevich Senior Pine Crest 1:53.65 1:59.63
30 Ivan Plancarte Senior Sarasota 2:04.84 2:01.20
35 Zack Morse Senior Vanguard (Ocala) 2:31.68 2:01.34
36 Jamir Ferguson Junior St. Thomas Aquinas 2:12.33 2:01.40
42 Jerome Cunningham Senior Palmetto Ridge 2:29.97 2:01.92
44 Cayman Lanzone Senior Celebration 2:15.46 2:02.03
50 Luke Whitmore Senior Plant City 2:00.64 2:03.10
50 Claudio Eveillard Senior Hallandale 2:04.33 2:03.10
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Justin Green Junior Lake Weir 1:57.33
13 Evan Williams-Jirkovsk Senior Estero 1:57.53
17 Dalton Brown Sophomore Tavares 1:58.76
22 Patrick White Senior Miramar 1:59.33
27 Javier Arriaga Senior Ferguson 2:00.10
29 Rajay Preddie Freshman West Orange 2:01.08
30 Caleb Getty Senior Hagerty 2:01.20
30 Allen Escuage Junior Cardinal Gibbons 2:01.20
38 Tony Stallworth Senior Oakleaf 2:01.47
41 Jaylen Rodriques Senior Lake Brantley 2:01.89
58 Ryan Ringer Sophomore Baker (Cape Coral) 2:03.91
61 Mason Goodman   Sickles HS 2:04.22
62 Zachary Petrizzo Senior Seabreeze 2:04.36
64 Chris Musial Senior Flagler Palm Coast 2:04.76
68 Sean Gustafson   Windermere Prep School 2:05.13
Boys 800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Joab Francois Sophomore Lake Brantley 1:50.51 1:58.82
25 wilbert toussaint Junior Miami Northwestern 2:28.42 1:59.69
28 Roberto Brooks Senior Colonial 1:56.01 2:00.84
34 Jonathan Harshman Senior Baker (Cape Coral) 2:12.24 2:01.32
37 Hunter Chavis Senior Mount Dora 2:09.93 2:01.43
39 Dylan Clark Junior Naples 1:53.10 2:01.61
43 Christian Glover Sophomore Bolles 1:57.06 2:01.93
45 Isaac Jacobs Sophomore Lake Highland Prep 1:49.95 2:02.16
47 Walker Burnner   Barron Collier 2:12.42 2:02.61
49 Sam Rosenthal Junior Spanish River 1:34.61 2:02.87
52 Samir Lester Junior Island Coast 2:10.56 2:03.17
57 Emmanuel Fuller Senior Alonso 2:09.97 2:03.78
65 Axel Rosado Senior Fort Lauderdale 2:11.03 2:04.79
71 Artis Lewis Sophomore West Orange 1:52.92 2:05.46
77 Levi Burton Junior Flagler Palm Coast 2:25.53 2:06.54
79 Dennarious Murphy Junior Wharton 2:25.17 2:07.34
81 Joshua Suarez Senior University (Orlando) 1:52.45 2:07.78
84 Jempsky Joseph Sophomore Fort Lauderdale 2:37.71 2:08.22
113 Alex Gonzalez Junior Cardinal Gibbons 1:45.05 2:14.68
115 Alex Fiorillo Sophomore Admiral Farragut 1:59.99 2:16.35
Boys 800m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
40 Grant Gibson Senior West Shore 2:01.63 1:49.47
46 Greg Buettner Senior Lecanto 2:02.49 1:55.14
53 Sage Keys Sophomore Buchholz 2:03.37 1:54.74
54 Kevin Navarro Senior Braddock 2:03.40 1:47.36
55 Alejandro Garcia Junior Doral Academy 2:03.50 1:46.21
56 Martin Calvillo Junior Venice 2:03.63 2:01.16
59 Mateo Defoor Senior Island Coast 2:04.05 2:05.29
60 Alex Larsen Senior Circle Christian 2:04.14 1:57.94
67 Noah Wilson Senior Lake Weir 2:05.04 2:40.06
72 Clayton Ross Senior Lake Howell 2:05.61 1:35.47
76 Dennis Quolke Sophomore Rockledge 2:06.26 2:16.36
80 Zion Haynes Senior University (Orlando) 2:07.62 1:38.27
82 Sahil Deschenes Junior Wharton 2:07.84 2:18.07
83 Philip Henderson Freshman Admiral Farragut 2:07.97 2:04.13
85 Dalton Nordquist Senior St. Petersburg 2:08.23 2:18.49
107 Sydney Capers Senior Dr. Phillips 2:12.36 2:15.01
Boys 800m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
48 Danny Longman Junior Chaminade 2:07.61 1:50.43 2:12.52 2:02.70
63 Steven Gregory Senior Atlantic Coast H.S. 1:51.96 2:35.49 2:16.83 2:04.39
66 Daniel Mativo Senior Brookwood 2:12.29 2:01.06 2:01.06 2:04.80
69 Alec Gugel Senior Pine Crest 1:30.11 1:40.12 1:50.14 2:05.15
70 Kofi Bame Freshman Atlantic Coast H.S. 1:51.50 1:38.98 1:42.73 2:05.28
74 Dontrevious Richardson Junior Vero Beach 1:35.58 1:36.84 1:55.70 2:05.76
75 Juan Herrera Junior East Lake 1:50.96 2:27.53 2:02.31 2:06.09
78 Brandon Mayo Junior Buchholz 2:37.20 2:42.27 2:04.24 2:06.77
89 Michael Vare Junior Venice 1:30.21 2:08.87 2:34.65 2:08.87
90 Cote Strike Junior Celebration 1:48.46 2:06.54 2:02.67 2:09.12
91 Avery Kitchens Senior Oak Hall 2:10.68 2:36.55 1:38.33 2:09.38
96 Bradley Freeman Sophomore New Smyrna Beach 2:25.50 2:42.39 1:42.63 2:09.91
100 Nicholas Schrott Senior Gainesville 2:07.77 2:23.41 2:36.45 2:10.37
102 Ryan Navarro Senior Braddock 1:54.01 2:32.01 2:05.80 2:11.04
104 Aaron Bonner Sophomore St. Petersburg 2:44.18 2:46.81 2:13.97 2:11.34
109 Kyle Harris Senior Erasmus Hall 2:12.46 2:08.49 2:37.63 2:12.46
111 Ian Cortes Junior Montverde 2:24.17 2:18.83 1:58.81 2:13.49
116 Michael Curtis Senior Mount Dora Bible 1:35.69 1:35.69 2:45.41 2:16.70
117 Jack Nelson Freshman Spruce Creek 2:46.88 1:53.09 2:16.53 2:17.91
Boys 800m Run High School Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
73 Dani Sakkal Sophomore Spanish River 2:05.70 1:41.82
87 Derrick White Senior Bloomingdale 2:08.43 1:59.44
88 Adam Mastrobouno Sophomore Hagerty 2:08.82 1:59.81
92 Campbell Petro Junior Lake Highland Prep 2:09.54 2:47.11
93 Joshua Muse Senior Gainesville 2:09.78 2:13.68
94 Samuel Milton Junior Milton 2:09.80 1:46.44
95 Kevin Henriquez Junior Vero Beach 2:09.81 2:48.76
97 Seena Najjarian Sophomore South Plantation 2:10.03 2:07.43
98 Jacob Harford Senior IMG Academy 2:10.05 2:42.57
99 Tim Feezor Sophomore Tavares 2:10.17 2:25.79
101 William Urbance Senior Bloomingdale 2:10.61 2:41.96
103 Brandon Kirchel Junior Rockledge 2:11.22 2:34.84
105 Nicholas Atkinson Senior Palmetto 2:11.66 1:50.60
106 Dylan Oakes Senior Seabreeze 2:11.95 1:57.44
108 Alec Gordon Junior North Broward Prep 2:12.42 2:30.96
110 Will Osborn Junior Springstead 2:13.45 2:36.14
112 Elon Riley Senior Erasmus Hall 2:13.85 2:11.18
114 Stephen Smith Junior Eastside 2:15.21 1:41.41
118 Lonel Lovince Senior South Plantation 2:19.63 3:01.52

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Rob Napolitano SR-4 Columbia 3:43.50 4:37.14 4:32.67
2 Jack Guyton SO-2 Florida 3:43.63 3:43.63 4:26.12
3 Derek Gutierrez JR-3 Ole Miss 3:44.39 2:48.30 4:09.08
4 Brandon McBride   adidas 3:44.66 4:22.86 4:52.06
5 Kendall Muhammad SO-2 Kentucky 3:44.83 3:49.33 4:18.56
6 Benjamin Young FR-1 Kentucky 3:44.97 3:49.47 4:02.97
7 Sam Ritz SO-2 Columbia 3:45.63 3:41.12 3:25.33
8 Michael Hall JR-3 Florida State 3:47.02 4:00.65 2:52.54
9 Zach Long SO-2 Tennessee 3:47.03 3:26.60 4:00.66
10 Mac Reynolds SR-4 Florida 3:47.13 2:43.54 4:18.93
11 Tyler Stahl JR-3 North Florida 3:47.76 4:10.54 4:37.87
12 Lou Styles SR-4 Kentucky 3:48.35 4:52.29 4:50.01
13 Mitchell Dyer FR-1 Wake Forest 3:48.60 3:53.18 2:58.31
14 Ben Weisel SO-2 Belmont 3:48.83 2:47.05 3:30.53
15 Matt Rice SR-4 UL-Lafayette 3:49.80 3:33.72 4:28.87
16 Payton Ballard SR-4 Alabama 3:50.54 3:41.32 4:27.43
17 Caden Foos SO-2 Miss State 3:50.74 2:41.52 4:11.51
18 Jack Beitter SO-2 Florida 3:50.79 4:25.41 4:41.57
19 Josh Short JR-3 Alabama 3:51.01 2:46.33 3:27.91
20 Parker Scott FR-1 Ole Miss 3:51.02 3:25.61 4:02.58
21 Jake Johnson FR-1 Albany 3:51.80 3:58.76 3:21.67
22 Kevin Blank JR-3 Ohio State 3:52.65 4:46.16 4:50.82
23 Juan Diego Castro   Costa Rica 3:53.08 4:04.74 3:11.13
24 Frank Pittman FR-1 Georgia Tech 3:53.11 2:54.84 4:49.06
25 Evan Quinones JR-3 Florida Southern 3:53.23 3:29.91 3:39.24
26 Eamon McCoy FR-1 Georgia Tech 3:53.54 3:37.20 4:33.25
27 Ronaldo Ball SR-4 Coppin State 3:54.18 3:00.32 3:21.40
28 Christopher Heydrick FR-1 Connecticut 3:54.36 2:53.43 4:03.74
29 Warno Potgieter FR-1 South Alabama 3:54.64 4:48.61 3:54.64
30 Jack Rogers SO-2 Florida 3:54.67 3:19.47 3:12.43
31 Evan Georges JR-3 Appalachian State 3:54.80 3:19.58 5:05.24
32 Ryan Sullivan JR-3 Youngstown St. 3:55.03 3:43.28 4:51.44
33 Joshua Bell FR-1 Georgetown 3:55.22 3:38.76 3:34.05
34 Stanley Limoh SO-2 UL-Lafayette 3:55.23 4:56.39 3:34.06
35 James Hare JR-3 Pittsburgh 3:55.57 4:09.71 3:08.46
36 Owen Bailey SO-2 Samford 3:55.70 4:49.92 3:29.78
37 Jag Gangemi JR-3 Georgia Tech 3:55.90 4:21.85 3:55.90
38 Brennan Fields FR-1 Kentucky 3:56.15 4:55.19 2:59.48
39 Alexander Lomong FR-1 Ohio State 3:56.30 3:13.77 4:36.48
40 Jaxson Hoey FR-1 Penn State 3:56.42 4:12.97 2:52.59
41 Angelos Vasileiou FR-1 Wake Forest 3:56.50 4:48.53 4:55.63
42 Bobby Hill JR-3 Penn State 3:57.29 3:43.06 3:31.19
43 Dylan Day FR-1 Ole Miss 3:57.86 4:54.95 4:05.00
44 Raphae De Bonnieres JR-3 Nova Southeastern 3:59.32 3:11.46 2:47.53
45 Ben Bryant SO-2 Samford 4:00.08 3:45.68 4:09.69
46 Dominic Williams FR-1 Florida 4:02.38 2:49.67 5:02.98
47 Jackson Grzymkowski FR-1 Belmont 4:03.88 3:02.91 4:57.54
  Ian Foley FR-1 Appalachian State DNF DNF DNF
  Owen Dawson   Unattached DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Rob Napolitano SR-4 Columbia 4:28.20 4:17.03 4:23.73 3:43.50 3:01.04
2 Jack Guyton SO-2 Florida 3:52.58 4:08.23 4:39.54 3:43.63 4:39.54
3 Derek Gutierrez JR-3 Ole Miss 3:04.00 3:21.96 2:46.05 3:44.39 4:11.32
4 Brandon McBride   adidas 3:42.42 2:57.49 2:57.49 3:44.66 3:40.17
7 Sam Ritz SO-2 Columbia 4:28.50 4:19.48 2:37.94 3:45.63 2:37.94
8 Michael Hall JR-3 Florida State 3:06.16 4:39.24 4:25.62 3:47.02 3:33.40
10 Mac Reynolds SR-4 Florida 4:37.10 4:37.10 3:49.41 3:47.13 3:38.05
12 Lou Styles SR-4 Kentucky 3:25.52 2:55.83 3:32.37 3:48.35 3:41.50
  Owen Dawson   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Kendall Muhammad SO-2 Kentucky 4:23.06 3:02.12 4:32.05 3:58.32 3:44.83 2:41.88
6 Benjamin Young FR-1 Kentucky 2:59.98 3:58.47 3:15.73 2:50.98 3:44.97 4:52.47
9 Zach Long SO-2 Tennessee 3:40.22 4:00.66 4:05.20 4:18.82 3:47.03 4:36.98
11 Tyler Stahl JR-3 North Florida 3:47.76 4:12.82 3:43.21 2:48.55 3:47.76 3:06.77
13 Mitchell Dyer FR-1 Wake Forest 3:12.03 3:23.46 4:48.04 4:22.89 3:48.60 3:12.03
14 Ben Weisel SO-2 Belmont 4:20.87 4:39.18 3:19.09 4:02.56 3:48.83 4:00.28
16 Payton Ballard SR-4 Alabama 4:32.04 4:41.26 4:48.18 4:48.18 3:50.54 4:02.07
20 Parker Scott FR-1 Ole Miss 4:25.68 5:00.33 3:25.61 2:50.96 3:51.02 3:11.75
25 Evan Quinones JR-3 Florida Southern 4:04.90 3:53.23 2:50.26 4:02.56 3:53.23 3:34.58
33 Joshua Bell FR-1 Georgetown 4:11.69 3:19.94 4:25.80 4:42.27 3:55.22 4:04.63
41 Angelos Vasileiou FR-1 Wake Forest 4:13.06 3:39.95 3:44.68 4:20.15 3:56.50 4:17.79
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Jack Beitter SO-2 Florida 3:50.79 4:09.26
19 Josh Short JR-3 Alabama 3:51.01 3:39.46
22 Kevin Blank JR-3 Ohio State 3:52.65 4:08.94
23 Juan Diego Castro   Costa Rica 3:53.08 4:00.08
28 Christopher Heydrick FR-1 Connecticut 3:54.36 4:43.58
29 Warno Potgieter FR-1 South Alabama 3:54.64 3:03.02
30 Jack Rogers SO-2 Florida 3:54.67 4:08.75
34 Stanley Limoh SO-2 UL-Lafayette 3:55.23 3:10.54
36 Owen Bailey SO-2 Samford 3:55.70 2:47.35
38 Brennan Fields FR-1 Kentucky 3:56.15 4:29.21
39 Alexander Lomong FR-1 Ohio State 3:56.30 3:23.22
42 Bobby Hill JR-3 Penn State 3:57.29 5:03.74
43 Dylan Day FR-1 Ole Miss 3:57.86 4:19.27
45 Ben Bryant SO-2 Samford 4:00.08 2:52.86
46 Dominic Williams FR-1 Florida 4:02.38 5:12.67
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Matt Rice SR-4 UL-Lafayette 3:49.80
17 Caden Foos SO-2 Miss State 3:50.74
21 Jake Johnson FR-1 Albany 3:51.80
24 Frank Pittman FR-1 Georgia Tech 3:53.11
26 Eamon McCoy FR-1 Georgia Tech 3:53.54
27 Ronaldo Ball SR-4 Coppin State 3:54.18
31 Evan Georges JR-3 Appalachian State 3:54.80
32 Ryan Sullivan JR-3 Youngstown St. 3:55.03
35 James Hare JR-3 Pittsburgh 3:55.57
37 Jag Gangemi JR-3 Georgia Tech 3:55.90
40 Jaxson Hoey FR-1 Penn State 3:56.42
44 Raphae De Bonnieres JR-3 Nova Southeastern 3:59.32
47 Jackson Grzymkowski FR-1 Belmont 4:03.88
  Ian Foley FR-1 Appalachian State DNF

Boys 1600m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Patrick Dougherty Senior IMG Academy 4:25.21
2 Jake Noonan Senior Spanish River 4:26.91
3 Ryan Szklany Junior Highlands Christian 4:27.82
4 Michael Cabral Senior Pine Crest 4:29.19
5 Dalton Brown Sophomore Tavares 4:29.36
6 Patrick Smith Senior Brookwood 4:29.94
7 Noah Quintana Junior Lake Minneola 4:31.29
8 Hunter Chavis Senior Mount Dora 4:31.31
9 Gio Rosada Senior Braddock 4:31.87
10 Rohan Kohli Senior East Lake 4:33.47
11 Tre Rivers Sophomore Wharton 4:34.74
12 Bowers John Sophomore Bolles 4:35.00
13 Cole Miller Sophomore West Orange 4:35.17
14 Bailey Yoerin Senior Vero Beach 4:35.27
15 Preston Copenhaver Senior Trinity Prep 4:36.37
16 Matt Wohlwend Sophomore St. Petersburg 4:36.69
17 Jacob Cutbirth Junior Rockledge 4:36.83
18 Onix Ortiz Freshman West Orange 4:37.00
19 Noah Booz Senior Plant City 4:37.74
20 Reed Legg   Citrus Park Christian 4:37.81
21 Shane Brownrigg Sophomore Seabreeze 4:38.13
22 Trevor Foley   Citrus Park Christian 4:39.40
23 Ryder Valiquette Junior Montverde 4:39.55
24 Jackson Pruim Sophomore Mount Dora Bible 4:39.69
25 Nicholas Schrott Senior Gainesville 4:39.81
26 Mitchell Curtis 8 Mount Dora Bible 4:39.84
27 Jimmy Granberg Junior Vero Beach 4:39.87
28 Matthew Wyers Senior East Lake 4:40.68
29 Nicholas Morrison Sophomore Harmony 4:41.31
30 John Hinkle Senior Olympia 4:42.04
31 Noah McClausland Senior Bloomingdale 4:42.16
32 Kyle Perry Senior Bloomingdale 4:42.19
33 Joel Nesi Sophomore Ridgeview 4:42.36
35 Will Noonan Sophomore Spanish River 4:43.62
36 Mason Goodman   Sickles HS 4:44.15
37 Mateo Defoor Senior Island Coast 4:45.07
37 Shawn Gordon Sophomore Flagler Palm Coast 4:45.07
39 Nathir Fator   Sickles HS 4:45.63
39 Brian Escobar   John A Ferguson HS 4:45.63
41 Raul Reyna Junior Vanguard (Ocala) 4:46.05
42 Javier Trashorras Freshman Braddock 4:46.59
43 Alex Miranda Sophomore St. Cloud 4:46.79
44 Frankie Godbold Junior Wharton 4:46.88
45 Kyle Fohrman Junior South Fork 4:46.95
46 Alexander Williams Sophomore DeLand 4:47.96
47 Nicholas Ebert Junior Hagerty 4:49.01
48 Alec Gordon Junior North Broward Prep 4:49.31
49 Daniel Ambrose Senior Tavares 4:49.85
50 Christopher Davis Senior Naples 4:50.00
51 Mauricio Miguelena Senior Doral Academy 4:50.44
52 Samir Lester Junior Island Coast 4:50.62
53 Liam Quintana Freshman Lake Minneola 4:50.64
54 Gary Kelly Freshman Harmony 4:51.20
55 Michael Poole Freshman Barron Collier 4:51.38
56 Colin Williams Junior Naples 4:51.51
57 Ayoub Mahdar Junior Celebration 4:51.55
58 Gabriel Ortega Sophomore Pine Crest 4:51.72
59 Jared Patsch Senior Seabreeze 4:51.83
59 Joshua Lawson Junior Venice 4:51.83
61 Logan Horn Senior Rockledge 4:52.87
62 Philip Henderson Freshman Admiral Farragut 4:53.04
63 Luke Kathman Junior Spruce Creek 4:54.57
64 Alex Gonzalez Junior Cardinal Gibbons 4:54.64
65 Luke Bryan Senior Spruce Creek 4:55.45
66 James Burkett Sophomore Auburndale 4:55.98
67 Jose Bravini Senior Freedom (Orlando) 4:56.11
68 Julian Suarez Senior Ridgeview 4:56.16
69 Demarquez Brown Sophomore South Plantation 4:58.39
70 Dylan Nelson Freshman Oakleaf 4:58.83
71 Chris Castaneda Senior Cardinal Gibbons 4:59.08
72 Noah Mitchell Freshman Circle Christian 5:00.26
73 George Rivero-Kilian Sophomore DeLand 5:00.61
74 Thomas Weiler Freshman South Fork 5:01.33
75 Ricardo Estrada Senior Springstead 5:02.98
76 Pedro Delgado Senior New Smyrna Beach 5:03.21
77 Harrison Powell Junior Barron Collier 5:03.25
78 Josh Schultz Senior Eastside 5:04.40
79 John Bello Sophomore Fort Lauderdale 5:04.86
80 Daniel Martin Senior Circle Christian 5:05.20
81 Jake Lille Freshman Charlotte 5:05.72
82 Stephen Smith Junior Eastside 5:06.14
83 Febian Chavez Senior Miramar 5:07.85
84 Alex Quesada Sophomore Alonso 5:08.12
85 Troi McClary Junior Charlotte 5:08.41
86 Kerry Desinord Freshman South Plantation 5:09.61
87 Brian Johnson Junior Lake Brantley 5:09.90
88 Nicholas Ziegler Senior North Broward Prep 5:10.27
89 Justin Vidmar Senior Alonso 5:12.58
90 Cole Pernell Freshman Lake Brantley 5:17.04
91 Alex Fiorillo Sophomore Admiral Farragut 5:19.81
92 Christian Ciccarello Junior New Smyrna Beach 5:20.55
93 Christian Kechriotis Senior Lake Highland Prep 5:24.80
94 Joshua Steelman Freshman Celebration 5:25.88
95 Noah Snell Junior IMG Academy 5:42.14
  Dalton Nordquist Senior St. Petersburg DQ
  Cade Monk Sophomore Buchholz DQ
  Diego Lavieri-Sosa Junior Vanguard (Ocala) DNF
  Jamir Ferguson Junior St. Thomas Aquinas DNF
Boys 1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Jake Noonan Senior Spanish River 4:26.91 4:56.27 5:25.63 4:10.90
3 Ryan Szklany Junior Highlands Christian 4:27.82 3:36.94 4:01.04 5:10.68
4 Michael Cabral Senior Pine Crest 4:29.19 4:29.19 4:15.73 5:28.42
6 Patrick Smith Senior Brookwood 4:29.94 3:57.55 4:32.64 5:32.03
7 Noah Quintana Junior Lake Minneola 4:31.29 4:47.57 4:06.88 4:31.29
8 Hunter Chavis Senior Mount Dora 4:31.31 4:04.18 3:31.63 4:53.02
9 Gio Rosada Senior Braddock 4:31.87 3:37.50 4:10.12 3:15.75
12 Bowers John Sophomore Bolles 4:35.00 3:34.50 4:51.50 4:04.75
19 Noah Booz Senior Plant City 4:37.74 4:12.75 4:34.97 4:57.19
22 Trevor Foley   Citrus Park Christian 4:39.40 3:26.76 4:56.17 3:35.14
36 Mason Goodman   Sickles HS 4:44.15 5:40.98 4:32.79 3:24.59
37 Mateo Defoor Senior Island Coast 4:45.07 3:25.25 5:36.39 5:36.39
64 Alex Gonzalez Junior Cardinal Gibbons 4:54.64 4:36.97 5:15.27 3:46.88
  Diego Lavieri-Sosa Junior Vanguard (Ocala) DNF DNF DNF DNF
  Jamir Ferguson Junior St. Thomas Aquinas DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Patrick Dougherty Senior IMG Academy 5:31.52 4:25.21
5 Dalton Brown Sophomore Tavares 5:17.85 4:29.36
10 Rohan Kohli Senior East Lake 5:03.56 4:33.47
11 Tre Rivers Sophomore Wharton 5:37.93 4:34.74
13 Cole Miller Sophomore West Orange 4:46.18 4:35.17
14 Bailey Yoerin Senior Vero Beach 3:51.23 4:35.27
15 Preston Copenhaver Senior Trinity Prep 5:09.54 4:36.37
17 Jacob Cutbirth Junior Rockledge 5:07.29 4:36.83
18 Onix Ortiz Freshman West Orange 3:36.06 4:37.00
24 Jackson Pruim Sophomore Mount Dora Bible 5:46.82 4:39.69
28 Matthew Wyers Senior East Lake 4:29.46 4:40.68
37 Shawn Gordon Sophomore Flagler Palm Coast 3:45.21 4:45.07
39 Nathir Fator   Sickles HS 3:42.80 4:45.63
41 Raul Reyna Junior Vanguard (Ocala) 5:26.10 4:46.05
42 Javier Trashorras Freshman Braddock 5:43.91 4:46.59
  Cade Monk Sophomore Buchholz DQ DQ
Boys 1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Matt Wohlwend Sophomore St. Petersburg 4:17.33 3:38.59 4:36.69
20 Reed Legg   Citrus Park Christian 3:33.92 4:10.03 4:37.81
21 Shane Brownrigg Sophomore Seabreeze 5:53.23 5:22.63 4:38.13
23 Ryder Valiquette Junior Montverde 4:42.35 3:38.05 4:39.55
25 Nicholas Schrott Senior Gainesville 6:03.76 4:00.64 4:39.81
26 Mitchell Curtis 8 Mount Dora Bible 3:57.87 5:52.60 4:39.84
27 Jimmy Granberg Junior Vero Beach 5:10.66 4:11.89 4:39.87
30 John Hinkle Senior Olympia 4:19.48 4:02.56 4:42.04
31 Noah McClausland Senior Bloomingdale 6:06.81 4:36.52 4:42.16
32 Kyle Perry Senior Bloomingdale 4:30.91 5:38.63 4:42.19
33 Joel Nesi Sophomore Ridgeview 6:07.07 4:36.72 4:42.36
43 Alex Miranda Sophomore St. Cloud 4:15.25 4:18.12 4:46.79
44 Frankie Godbold Junior Wharton 5:18.44 4:41.15 4:46.88
50 Christopher Davis Senior Naples 3:23.00 3:40.40 4:50.00
61 Logan Horn Senior Rockledge 5:13.37 4:35.30 4:52.87
62 Philip Henderson Freshman Admiral Farragut 5:37.00 4:14.95 4:53.04
63 Luke Kathman Junior Spruce Creek 3:32.09 4:01.55 4:54.57
74 Thomas Weiler Freshman South Fork 5:37.49 5:10.37 5:01.33
87 Brian Johnson Junior Lake Brantley 6:08.78 4:51.31 5:09.90
Boys 1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
29 Nicholas Morrison Sophomore Harmony 5:12.26 4:41.31
35 Will Noonan Sophomore Spanish River 4:06.75 4:43.62
39 Brian Escobar   John A Ferguson HS 5:05.63 4:45.63
45 Kyle Fohrman Junior South Fork 4:38.35 4:46.95
47 Nicholas Ebert Junior Hagerty 4:34.56 4:49.01
49 Daniel Ambrose Senior Tavares 5:15.94 4:49.85
51 Mauricio Miguelena Senior Doral Academy 5:42.72 4:50.44
53 Liam Quintana Freshman Lake Minneola 5:37.15 4:50.64
56 Colin Williams Junior Naples 4:45.68 4:51.51
57 Ayoub Mahdar Junior Celebration 4:39.89 4:51.55
58 Gabriel Ortega Sophomore Pine Crest 5:41.32 4:51.72
59 Joshua Lawson Junior Venice 4:34.32 4:51.83
59 Jared Patsch Senior Seabreeze 4:57.67 4:51.83
67 Jose Bravini Senior Freedom (Orlando) 3:56.89 4:56.11
68 Julian Suarez Senior Ridgeview 5:31.70 4:56.16
70 Dylan Nelson Freshman Oakleaf 5:10.79 4:58.83
76 Pedro Delgado Senior New Smyrna Beach 5:18.37 5:03.21
78 Josh Schultz Senior Eastside 4:09.61 5:04.40
90 Cole Pernell Freshman Lake Brantley 5:29.73 5:17.04
91 Alex Fiorillo Sophomore Admiral Farragut 5:03.82 5:19.81
92 Christian Ciccarello Junior New Smyrna Beach 4:26.06 5:20.55
93 Christian Kechriotis Senior Lake Highland Prep 6:52.50 5:24.80
  Dalton Nordquist Senior St. Petersburg DQ DQ
Boys 1600m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
46 Alexander Williams Sophomore DeLand 6:14.35 5:22.52 3:33.09 4:36.45 4:47.96 5:59.95
48 Alec Gordon Junior North Broward Prep 4:05.92 4:37.74 6:10.32 5:41.39 4:49.31 5:09.57
52 Samir Lester Junior Island Coast 4:56.44 3:29.25 5:31.31 5:31.31 4:50.62 3:52.50
54 Gary Kelly Freshman Harmony 4:51.20 5:02.85 4:16.26 4:33.73 4:51.20 4:13.35
55 Michael Poole Freshman Barron Collier 6:07.14 5:38.00 4:42.64 6:07.14 4:51.38 5:29.26
65 Luke Bryan Senior Spruce Creek 3:32.73 5:01.36 5:01.36 3:41.59 4:55.45 4:34.77
66 James Burkett Sophomore Auburndale 3:39.03 5:49.26 4:29.35 5:22.62 4:55.98 6:15.90
69 Demarquez Brown Sophomore South Plantation 4:46.46 5:49.12 6:12.99 6:24.93 4:58.39 4:43.47
71 Chris Castaneda Senior Cardinal Gibbons 5:49.93 4:41.14 4:14.22 6:16.84 4:59.08 4:59.08
72 Noah Mitchell Freshman Circle Christian 4:45.25 6:24.34 4:42.25 4:21.23 5:00.26 6:30.34
73 George Rivero-Kilian Sophomore DeLand 5:24.66 4:51.60 5:33.68 3:30.43 5:00.61 5:33.68
75 Ricardo Estrada Senior Springstead 6:33.88 5:36.31 3:35.12 4:50.86 5:02.98 5:27.22
77 Harrison Powell Junior Barron Collier 5:36.61 3:56.54 6:19.07 4:51.12 5:03.25 6:34.23
79 John Bello Sophomore Fort Lauderdale 4:06.94 4:37.43 5:01.82 4:49.62 5:04.86 5:41.45
80 Daniel Martin Senior Circle Christian 3:48.90 6:18.45 6:30.66 3:48.90 5:05.20 5:44.88
81 Jake Lille Freshman Charlotte 5:42.41 6:25.21 6:12.98 5:45.47 5:05.72 5:05.72
82 Stephen Smith Junior Eastside 3:34.30 3:52.67 6:25.74 4:11.04 5:06.14 6:22.68
83 Febian Chavez Senior Miramar 5:04.78 4:43.23 6:06.35 5:20.17 5:07.85 4:58.62
84 Alex Quesada Sophomore Alonso 5:29.69 5:54.34 5:51.26 4:12.66 5:08.12 5:32.77
85 Troi McClary Junior Charlotte 5:23.83 5:51.59 6:10.10 6:03.93 5:08.41 4:28.32
86 Kerry Desinord Freshman South Plantation 6:17.73 6:23.92 5:56.06 4:04.60 5:09.61 3:52.21
88 Nicholas Ziegler Senior North Broward Prep 6:40.25 5:44.40 5:10.27 4:14.43 5:10.27 5:22.68
89 Justin Vidmar Senior Alonso 6:46.36 4:28.82 6:02.60 6:18.23 5:12.58 3:54.44
94 Joshua Steelman Freshman Celebration 4:27.23 4:07.67 4:04.41 6:14.77 5:25.88 5:16.11
95 Noah Snell Junior IMG Academy 5:55.83 5:25.04 4:20.03 7:17.94 5:42.14 6:53.99

Boys 1600m Run INVITE High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Josh Hoey Junior Bishop Shanahan 4:24.05 4:36.74 3:58.66 4:13.89 4:18.97 3:02.80
2 Jacob McLeod Junior Trinity Christian (Dublin) 3:51.84 5:05.73 3:21.27 4:14.77 4:04.58 4:58.08
3 Timothy Doyle Junior Freedom (Orlando) 5:04.41 3:24.64 4:08.13 4:15.80 5:14.64 5:19.75
4 Sam Bowers Junior Milton 5:05.32 4:31.97 4:26.84 4:16.57 4:08.88 3:53.48
5 Michael Malkowski Junior Milton 4:45.34 4:42.77 5:34.18 4:17.06 3:59.07 5:00.76
6 Joshua Collins Junior Belen Jesuit Prep 3:21.45 3:55.03 5:07.35 4:18.27 3:52.45 5:35.76
7 Chase Hyland Senior Pine School 4:32.59 3:53.65 3:48.46 4:19.61 5:01.15 3:04.33
8 Jordan Bullock Senior Brookwood 5:09.63 4:56.62 4:33.20 4:20.19 4:07.18 3:46.37
9 Calum McFetridge Senior Buchholz 4:55.40 3:31.75 4:16.19 4:21.41 3:21.29 3:36.97
10 Trent Mandato Senior Trinity Prep 4:51.06 4:19.59 4:58.92 4:22.21 3:55.99 3:11.42
11 Eliot Chalfin-Smith Senior Gainesville 5:15.82 4:28.45 4:17.92 4:23.18 5:07.92 5:15.82
12 Deshay Fernandes   Christopher Columbus HS 3:57.59 4:16.06 5:43.18 4:23.98 5:11.50 5:24.70
13 John Rivera Senior Lakewood Ranch 4:03.76 3:37.26 5:12.64 4:24.95 4:22.30 3:21.37
14 Evan Williams-Jirkovsk Senior Estero 3:45.28 4:01.38 3:15.78 4:28.19 4:41.60 3:45.28
15 Guillermo Rojas Junior Ferguson 5:39.44 5:09.80 5:07.11 4:29.39 5:34.05 5:17.88

Men's 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob McLeod Junior Trinity Christian (Dublin) 6:42.29 11:34.36 7:26.38 9:11.08 8:54.55 11:56.41
2 Joshua Collins Junior Belen Jesuit Prep 8:01.25 7:27.68 9:36.38 9:19.59 9:02.81 8:40.42
3 Nicholas Yanek Junior Milton 8:48.86 6:50.71 9:39.49 9:22.61