March 30-April 1, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Men's 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jacob McLeod Junior Trinity Christian (Dublin) 11:34.36 9:11.08
2 Joshua Collins Junior Belen Jesuit Prep 9:14.00 9:19.59
3 Nicholas Yanek Junior Milton 10:02.00 9:22.61
4 Nick Rischar Junior St. Thomas Aquinas 7:46.18 9:28.51
5 Calum McFetridge Senior Buchholz 11:02.50 9:31.12
6 Guillermo Rojas Junior Ferguson 10:00.18 9:31.60
7 Eliot Chalfin-Smith Senior Gainesville 10:22.31 9:36.21
8 Aidan O'Gorman Sophomore New Smyrna Beach 7:14.54 9:39.38
9 Eliseo Torres Junior Braddock 11:09.72 9:42.36
10 Zunair Manzoor Senior Brookwood 8:50.87 9:43.37
11 Quillian Holland Junior Trinity Christian (Dublin) 10:24.48 9:43.62
12 Dillon Ortiz Senior Freedom (Orlando) 7:00.89 9:44.56
13 Noah Quintana Junior Lake Minneola 8:17.02 9:44.72
14 Troy Smith Sophomore Rockledge 11:24.30 9:44.87
15 Gruem Tesfamariam Senior Brookwood 10:31.84 9:45.03
16 Ryan Beitzell Junior Milton 8:47.05 9:45.61
17 Christian Malick Senior George Jenkins 10:05.44 9:47.80
18 Nicholas Kamen Sophomore Gulf Coast 7:38.87 9:48.29
19 Trent Turbyfill Junior Trinity Prep 7:41.08 9:51.12
20 Evan Williams-Jirkovsk Senior Estero 10:33.21 9:51.78
21 Bailey Yoerin Senior Vero Beach 12:15.35 9:53.02
22 Richard Woodruff Junior Trinity Prep 11:22.52 9:53.49
23 Cade Monk Sophomore Buchholz 7:43.23 9:53.88
24 Diego Lavieri-Sosa Junior Vanguard (Ocala) 11:11.21 9:53.99
25 Benjamin Hartvisgen Sophomore Sarasota 10:53.54 9:54.12
26 Ethan Hood Senior Olympia 12:41.16 9:54.65
27 Logan Horning Junior Seabreeze 7:39.66 9:56.95
28 Brady Zimmerman Sophomore George Jenkins 8:46.15 9:57.89
29 Matthew Stein Senior Pine Crest 8:47.20 9:59.09
30 Jake Noonan Senior Spanish River 10:29.36 9:59.39
31 Ari Guardascione-Wolf Senior Lake Howell 7:41.67 9:59.56
32 Austin Camps Senior West Shore 7:59.75 9:59.68
33 Jimmy Granberg Junior Vero Beach 10:47.70 9:59.72
34 Jordan Gonzalez Senior Sarasota 9:30.56 10:00.59
35 Tre Rivers Sophomore Wharton 8:19.03 10:01.24
36 Alex Hastings   Bolles 9:08.76 10:03.03
37 Reed Legg   Citrus Park Christian 7:02.31 10:03.29
38 Ben Foltz Freshman Bolles 11:09.90 10:03.51
39 Chris French Junior Spanish River 7:38.80 10:03.68
40 Michael Kennedy Senior Pine Crest 12:59.29 10:04.10
41 Jack Broling Junior Gainesville 7:03.48 10:04.96
42 Austin Peel Senior Naples 8:28.63 10:05.51
43 Colin Boutin Senior Bloomingdale 9:25.56 10:08.13
44 Zach Cloud Freshman St. Cloud 8:49.57 10:08.70
45 Nicolas Pujals Junior Ferguson 9:09.55 10:10.61
46 Mark Davey Senior Ponte Vedra 9:58.50 10:10.71
47 Antonio Romero Sophomore Ponte Vedra 12:56.46 10:11.38
48 Jonah Gottschalk Junior Lake Highland Prep 9:17.29 10:12.40
49 Oneel Occenat Sophomore Olympia 8:34.74 10:12.78
50 Alec Mesa Sophomore Doral Academy 11:46.12 10:14.01
51 Gabe Curtis Sophomore Mount Dora Bible 11:25.12 10:17.22
52 Joel Nesi Sophomore Ridgeview 10:38.11 10:19.52
53 Alex McKee Senior Freedom (Orlando) 12:05.98 10:20.49
54 Anthony Perez Senior Braddock 7:14.93 10:21.32
55 Brady Gibson Freshman Naples 11:55.11 10:21.83
56 Michael Hurt Senior Martin County 11:38.29 10:23.47
57 Liam Quintana Freshman Lake Minneola 9:34.41 10:24.35
58 Matt Wohlwend Sophomore St. Petersburg 11:41.64 10:26.46
59 Sean Murray Sophomore Lecanto 11:17.55 10:27.36
60 Jacob Csuka Junior Vanguard (Ocala) 10:14.98 10:27.53
61 Noah Ellenbeck Freshman West Orange 8:28.16 10:35.19
62 Casey Pleune Freshman Wharton 10:10.29 10:35.71
63 Ian Yates Senior Seabreeze 7:44.90 10:36.84
64 Keith Kelley Sophomore Ridgeview 13:01.06 10:40.21
65 Christian Camps Sophomore West Shore 7:49.59 10:43.27
66 Robbie Daffron Junior Rockledge 12:22.21 10:45.40
67 Tom Valente Freshman Mount Dora Bible 9:15.25 10:45.63
68 Jonathan Owen Sophomore Bloomingdale 13:42.57 10:47.69
69 Charles Sabodski Sophomore St. Petersburg 13:49.21 10:47.82
70 Josh Schultz Senior Eastside 13:45.48 10:49.98
71 Gavin Addeo Junior Lake Highland Prep 10:24.61 10:50.63
72 Luke Bryan Senior Spruce Creek 9:40.20 10:51.91
73 Joshua Workowski Freshman Circle Christian 10:19.57 10:52.17
74 Austin Nicosia Junior Venice 8:42.20 10:52.74
75 Noah Casasanta Senior Spruce Creek 12:55.11 10:56.87
76 Justin Vidmar Senior Alonso 11:35.95 11:02.81
77 Michael Vanderweert Junior Venice 9:27.32 11:15.38
78 Ethan Todd Junior Cardinal Gibbons 9:48.11 11:15.98
79 Christopher Crane Freshman IMG Academy 11:43.99 11:16.91
80 Jonel Bellune Senior Palmetto 11:03.58 11:17.12
81 Jempsky Joseph Sophomore Fort Lauderdale 12:52.96 11:18.03
82 Jensen Desguin Sophomore Charlotte 13:41.56 11:36.23
83 Matthew Lester Freshman Lake Brantley 14:27.77 11:45.50
84 Jose Lynch Junior Admiral Farragut 8:35.03 11:45.51
85 Daniel Gonzalez Sophomore Cardinal Gibbons 14:25.14 11:54.99
86 John Koerth Sophomore Lake Brantley 12:31.07 12:02.18
87 Banji Edourado Senior Miramar 14:01.98 12:12.15
  Axel Rosado Senior Fort Lauderdale DNF DNF
  Ryan Szklany Junior Highlands Christian DNF DNF
Men's 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jacob McLeod Junior Trinity Christian (Dublin) 9:11.08 10:33.75 9:00.06 10:11.70
2 Joshua Collins Junior Belen Jesuit Prep 9:19.59 11:17.11 9:08.40 8:06.85
3 Nicholas Yanek Junior Milton 9:22.61 11:03.88 11:37.64 10:35.75
4 Nick Rischar Junior St. Thomas Aquinas 9:28.51 7:00.70 10:25.37 8:43.03
5 Calum McFetridge Senior Buchholz 9:31.12 10:11.10 10:45.37 10:05.39
6 Guillermo Rojas Junior Ferguson 9:31.60 11:37.36 6:40.12 12:05.94
8 Aidan O'Gorman Sophomore New Smyrna Beach 9:39.38 11:35.26 12:33.20 8:06.68
9 Eliseo Torres Junior Braddock 9:42.36 10:52.25 11:44.66 11:56.31
10 Zunair Manzoor Senior Brookwood 9:43.37 11:45.88 8:21.70 9:37.54
11 Quillian Holland Junior Trinity Christian (Dublin) 9:43.62 7:29.39 11:05.33 10:12.81
12 Dillon Ortiz Senior Freedom (Orlando) 9:44.56 8:46.11 11:18.09 10:02.10
19 Trent Turbyfill Junior Trinity Prep 9:51.12 6:53.79 7:17.43 9:45.21
20 Evan Williams-Jirkovsk Senior Estero 9:51.78 7:59.35 8:17.10 12:43.40
32 Austin Camps Senior West Shore 9:59.68 11:53.62 12:11.61 12:59.59
38 Ben Foltz Freshman Bolles 10:03.51 9:15.23 12:22.32 7:08.50
51 Gabe Curtis Sophomore Mount Dora Bible 10:17.22 11:49.81 10:41.91 7:42.92
  Ryan Szklany Junior Highlands Christian DNF DNF DNF DNF
Men's 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Eliot Chalfin-Smith Senior Gainesville 9:36.21
13 Noah Quintana Junior Lake Minneola 9:44.72
15 Gruem Tesfamariam Senior Brookwood 9:45.03
16 Ryan Beitzell Junior Milton 9:45.61
17 Christian Malick Senior George Jenkins 9:47.80
18 Nicholas Kamen Sophomore Gulf Coast 9:48.29
21 Bailey Yoerin Senior Vero Beach 9:53.02
22 Richard Woodruff Junior Trinity Prep 9:53.49
23 Cade Monk Sophomore Buchholz 9:53.88
24 Diego Lavieri-Sosa Junior Vanguard (Ocala) 9:53.99
26 Ethan Hood Senior Olympia 9:54.65
27 Logan Horning Junior Seabreeze 9:56.95
30 Jake Noonan Senior Spanish River 9:59.39
34 Jordan Gonzalez Senior Sarasota 10:00.59
35 Tre Rivers Sophomore Wharton 10:01.24
36 Alex Hastings   Bolles 10:03.03
40 Michael Kennedy Senior Pine Crest 10:04.10
42 Austin Peel Senior Naples 10:05.51
46 Mark Davey Senior Ponte Vedra 10:10.71
53 Alex McKee Senior Freedom (Orlando) 10:20.49
62 Casey Pleune Freshman Wharton 10:35.71
Men's 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Troy Smith Sophomore Rockledge 9:44.87 8:28.84 8:05.45 10:02.42 6:49.41 10:49.21
25 Benjamin Hartvisgen Sophomore Sarasota 9:54.12 12:22.65 11:05.42 7:55.30 9:36.30 6:55.89
28 Brady Zimmerman Sophomore George Jenkins 9:57.89 11:39.54 9:39.96 10:57.68 8:04.29 12:21.39
29 Matthew Stein Senior Pine Crest 9:59.09 10:11.08 7:29.32 9:11.17 11:34.95 7:35.31
31 Ari Guardascione-Wolf Senior Lake Howell 9:59.56 12:05.47 8:23.63 12:05.47 9:47.57 7:59.65
33 Jimmy Granberg Junior Vero Beach 9:59.72 11:41.68 9:53.73 10:23.71 9:17.74 7:53.78
37 Reed Legg   Citrus Park Christian 10:03.29 10:09.33 10:03.29 8:32.80 7:50.57 7:26.44
39 Chris French Junior Spanish River 10:03.68 9:57.65 12:52.71 12:16.49 9:45.57 7:26.73
41 Jack Broling Junior Gainesville 10:04.96 10:41.26 10:23.11 7:15.58 8:28.17 7:03.48
43 Colin Boutin Senior Bloomingdale 10:08.13 12:58.41 7:36.10 11:39.35 12:52.33 7:05.70
44 Zach Cloud Freshman St. Cloud 10:08.70 10:33.05 11:27.84 8:37.40 12:28.71 12:53.05
45 Nicolas Pujals Junior Ferguson 10:10.61 12:24.95 7:37.96 13:13.80 10:16.72 9:40.08
47 Antonio Romero Sophomore Ponte Vedra 10:11.38 11:43.09 10:05.27 12:44.23 7:07.97 12:01.43
48 Jonah Gottschalk Junior Lake Highland Prep 10:12.40 10:00.16 9:47.91 12:08.76 12:27.13 8:52.79
49 Oneel Occenat Sophomore Olympia 10:12.78 13:10.49 11:20.19 11:44.70 10:37.30 7:45.72
50 Alec Mesa Sophomore Doral Academy 10:14.01 11:21.56 10:56.99 12:16.82 9:55.59 7:34.37
52 Joel Nesi Sophomore Ridgeview 10:19.52 7:38.45 12:23.43 12:11.04 10:31.91 12:35.82
54 Anthony Perez Senior Braddock 10:21.32 9:25.41 10:08.90 12:38.01 12:31.80 9:00.55
55 Brady Gibson Freshman Naples 10:21.83 7:52.59 7:58.81 9:07.21 10:15.62 12:44.85
56 Michael Hurt Senior Martin County 10:23.47 7:47.61 10:23.47 10:42.18 13:24.28 10:42.18
58 Matt Wohlwend Sophomore St. Petersburg 10:26.46 12:56.81 9:36.35 13:15.61 11:41.64 11:16.58
59 Sean Murray Sophomore Lecanto 10:27.36 13:10.48 10:27.36 9:05.81 10:02.27 11:05.01
60 Jacob Csuka Junior Vanguard (Ocala) 10:27.53 10:27.53 9:18.51 13:04.42 12:07.94 7:44.38
61 Noah Ellenbeck Freshman West Orange 10:35.19 9:50.73 10:28.84 8:28.16 7:30.99 9:57.08
64 Keith Kelley Sophomore Ridgeview 10:40.21 8:19.37 8:57.78 10:33.81 12:41.85 9:16.99
71 Gavin Addeo Junior Lake Highland Prep 10:50.63 12:02.20 13:52.81 8:07.98 12:02.20 9:52.08
74 Austin Nicosia Junior Venice 10:52.74 11:18.85 7:56.50 13:22.87 10:20.11 10:07.05
Men's 3200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
57 Liam Quintana Freshman Lake Minneola 12:47.95 10:24.35
63 Ian Yates Senior Seabreeze 11:15.05 10:36.84
65 Christian Camps Sophomore West Shore 13:36.96 10:43.27
66 Robbie Daffron Junior Rockledge 13:26.75 10:45.40
67 Tom Valente Freshman Mount Dora Bible 12:54.76 10:45.63
68 Jonathan Owen Sophomore Bloomingdale 9:04.06 10:47.69
69 Charles Sabodski Sophomore St. Petersburg 13:23.30 10:47.82
70 Josh Schultz Senior Eastside 11:54.98 10:49.98
72 Luke Bryan Senior Spruce Creek 11:17.99 10:51.91
73 Joshua Workowski Freshman Circle Christian 9:40.44 10:52.17
75 Noah Casasanta Senior Spruce Creek 12:35.40 10:56.87
76 Justin Vidmar Senior Alonso 13:22.00 11:02.81
77 Michael Vanderweert Junior Venice 10:28.11 11:15.38
78 Ethan Todd Junior Cardinal Gibbons 9:54.87 11:15.98
79 Christopher Crane Freshman IMG Academy 12:38.14 11:16.91
80 Jonel Bellune Senior Palmetto 11:57.75 11:17.12
81 Jempsky Joseph Sophomore Fort Lauderdale 12:52.96 11:18.03
82 Jensen Desguin Sophomore Charlotte 14:02.44 11:36.23
83 Matthew Lester Freshman Lake Brantley 12:20.78 11:45.50
84 Jose Lynch Junior Admiral Farragut 9:59.69 11:45.51
85 Daniel Gonzalez Sophomore Cardinal Gibbons 14:03.69 11:54.99
86 John Koerth Sophomore Lake Brantley 12:45.51 12:02.18
87 Banji Edourado Senior Miramar 10:36.97 12:12.15
  Axel Rosado Senior Fort Lauderdale DNF DNF