March 30-April 1, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 4 x 800m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Miami Northwestern Ayoola Gbolade, DeAndreah Young, Nina Burgos, Zaria Jackson 9:48.44 9:09.94 10:10.44 9:09.94
2 Steinbrenner HS Kennaria Gadson, Serena Gadson, Emily Petrus, Alexandra Straumann 11:34.62 10:45.00 9:55.39 9:11.28
3 Bolles Caitlin Collier, Mone't Bowen, Ally Hajda, Rachel Shapiro 11:57.55 9:17.48 7:21.57 9:11.96
4 Pine Crest Amanda Schwartz, Simone Vreeland, Mahdere Yared, Tsion Yared 11:43.90 7:04.58 11:15.97 9:18.65
5 Lake Brantley Jordan Stevens, Emma Powell, Chole Hyde, Ashley Klingenberg 11:18.14 6:46.88 11:46.39 9:25.11
6 Winter Springs Carina Clark, Mackenzie Czurak, Elayna Bahr, Jaina Hawkins 7:12.25 7:40.68 9:17.37 9:28.74
7 IMG Academy Alexa King, Valeria Gimenez, Chandler Bergeron, Sarah Nicol 8:03.78 9:46.23 12:14.21 9:29.15
8 Fort Myers Kristlin Gear, Fiona Kurland, Caroline MacKenzie, Sidney Oakes-Lottridge 11:59.74 10:16.92 12:05.45 9:31.22
9 Spruce Creek Camryn Cooney, Jordan Elder, Gabrielle Johnston, Caitlyn Chartier 10:28.87 10:11.72 11:31.76 9:31.70
10 Chiles Ana Wallace, Emily Culley, Caitlin Wilkey, Olivia Miller 8:58.40 9:49.95 9:09.85 9:32.76
11 Oak Hall Emma Rembert, Nadiria Evans, Marcella Perez, Grace Blair 9:28.16 11:45.89 7:16.16 9:33.89
12 Brookwood Lauren Flynt, Reese Saddler, Olivia Sharp, Mackenzie Ellison 10:04.64 7:10.23 8:08.36 9:41.38
13 Father Lopez Lexi Duckett, Caroline Lydecker, Zosia Yurkewicz, Annie Morejon 10:19.53 11:36.23 6:58.92 9:50.02
14 Lake Minneola Lauren Brosonski, Ellie Kunze, Cadi Rowe, Snejana Faryga 12:38.83 8:17.98 8:35.77 9:52.83
15 Hallandale Ashante Harvey, Jadae Barrett, Kiah Williams, Leslie Marcin 7:25.76 7:43.59 12:11.04 9:54.34
16 Osceola (Kissimmee) Amaya Phillips, Sadae Davidson, Niyah Harris, Virginie Beljour 9:12.50 11:54.65 11:30.62 10:00.54
17 Holy Names Greta Dieck, Morgan Graff, Lindsay Calka, Lara Lontoc 8:01.40 9:55.73 10:07.76 10:01.74
18 Lourdes Rebecca Bergnes, Alana Batista, Sabrina Quijano, Jeannie Estevez 11:07.52 8:35.81 9:48.63 10:06.83
19 St. Cloud Amanda Kandravi, Valeria Villatoro, Jessica Martin, Vianca Villatoro 8:42.16 9:42.88 11:44.31 10:07.16
20 Vanguard (Ocala) Hannah Evans, Stephanie Hansen, Mykenzee Marshall, Isabella Mizzoni 11:15.89 8:55.84 11:58.52 10:08.91
21 American Heritage Plantat Veroneeka Dorval, Kenya Thompson, Gina Heitzskill, Olivia Lloyd 12:34.51 11:32.67 10:30.82 10:18.45
22 Nease Morganne Percevault, Morganne Percevault, Mary Kate Moloney, Mary Kate Moloney 11:21.82 9:48.84 9:55.04 10:19.83
23 Venice Hannah Robertson, Mason Schilling, Thylan Le, Rachel Luff 9:00.77 13:03.18 13:03.18 10:21.57
24 Seabreeze Nina Browder, Lea Gray, Grace Smith, Moriya Patsch 9:40.25 9:52.86 10:18.09 10:30.70
25 Buchholz Kamiya Alford, Glenna Li, Sophia Holiday, Emily Moore 7:53.85 12:44.48 7:34.90 10:31.80
26 Alonso Stephanie Sandborn, Holly Wagner, Kayla Skelton, Emma Nelson 10:45.82 9:29.84 10:14.16 10:33.15
27 St. Petersburg Olivia Bouffard, Kara Robinson, Tia Beaver, Shannon Strobhar 13:01.37 8:15.51 8:09.15 10:35.26
28 West Orange Taryn Dotson, Shyanne Mayes, Rikiya Mitchell, Amaya Ugarte 8:17.27 12:06.78 13:04.15 10:37.52
29 Cardinal Gibbons Kelly Mahon, Gillian Gulley, Madison Gilman, Courtney May 9:23.12 10:52.71 7:53.54 10:39.91
30 South Plantation Shenaya Blades, Toijun Wiggan, Alycia Delbrune, Rosnie Geneste 12:21.72 8:05.73 11:48.91 10:56.39
31 Freedom (Orlando) Taylor Smith, Grace Ferrentino, Ruth Joseph, Caroline Leeling 10:41.92 10:14.61 9:33.63 11:22.89
  St. Thomas Aquinas Erica Murphy, Valentina House, Jaziah Ochoa, Imani Christian DNF DNF DNF DNF
Girls 4 x 800m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Miami Northwestern Gbolade, Young, Burgos, Jackson 10:32.44 9:31.94 10:04.94 11:38.43 9:09.94
2 Steinbrenner HS Gadson, Gadson, Petrus, Straumann 9:44.36 6:58.98 7:54.10 11:07.05 9:11.28
3 Bolles Collier, Bowen, Hajda, Shapiro 9:34.04 8:49.89 10:29.24 9:23.00 9:11.96
4 Pine Crest Schwartz, Vreeland, Yared, Yared 9:07.48 9:41.00 8:11.62 8:50.72 9:18.65
5 Lake Brantley Stevens, Powell, Hyde, Klingenberg 8:56.86 8:39.91 8:06.00 11:40.74 9:25.11
6 Winter Springs Clark, Czurak, Bahr, Hawkins 6:55.18 7:23.62 11:11.12 10:25.62 9:28.74
7 IMG Academy King, Gimenez, Bergeron, Nicol 11:05.91 7:29.63 11:45.75 11:51.44 9:29.15
8 Fort Myers Gear, Kurland, MacKenzie, Oakes-Lottridge 8:05.54 12:22.59 11:19.76 11:42.60 9:31.22
9 Spruce Creek Cooney, Elder, Johnston, Chartier 9:08.84 10:57.46 10:23.16 11:54.63 9:31.70
10 Chiles Wallace, Culley, Wilkey, Miller 11:55.95 8:24.03 8:41.22 8:18.31 9:32.76
11 Oak Hall Rembert, Evans, Perez, Blair 8:42.24 7:50.59 7:04.68 7:16.16 9:33.89
12 Brookwood Flynt, Saddler, Sharp, Ellison 11:26.03 6:46.97 10:56.96 12:06.73 9:41.38
13 Father Lopez Duckett, Lydecker, Yurkewicz, Morejon 7:46.12 12:05.73 10:01.82 10:07.72 9:50.02
14 Lake Minneola Brosonski, Kunze, Rowe, Faryga 9:23.19 7:12.77 12:32.90 12:21.04 9:52.83
15 Hallandale Harvey, Barrett, Williams, Marcin 10:00.29 8:01.42 7:01.99 10:53.78 9:54.34
16 Osceola (Kissimmee) Phillips, Davidson, Harris, Beljour 9:36.52 9:00.49 7:18.40 11:00.60 10:00.54
18 Lourdes Bergnes, Batista, Quijano, Estevez 7:22.99 11:13.59 11:13.59 10:25.04 10:06.83
21 American Heritage Plantat Dorval, Thompson, Heitzskill, Lloyd 9:47.53 11:45.04 9:59.90 7:50.03 10:18.45
  St. Thomas Aquinas Murphy, House, Ochoa, Christian DNF DNF DNF DNF DNF
Girls 4 x 800m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
17 Holy Names Dieck, Graff, Calka, Lontoc 9:07.59 12:44.21 12:14.13 10:01.74
19 St. Cloud Kandravi, Villatoro, Martin, Villatoro 7:05.02 10:49.67 7:41.45 10:07.16
20 Vanguard (Ocala) Evans, Hansen, Marshall, Mizzoni 7:54.95 9:14.11 8:01.04 10:08.91
22 Nease Percevault, Percevault, Moloney, Moloney 11:46.61 13:07.19 7:13.89 10:19.83
23 Venice Robertson, Schilling, Le, Luff 11:48.59 10:27.79 8:29.69 10:21.57
24 Seabreeze Browder, Gray, Smith, Patsch 10:24.40 8:18.26 10:30.70 10:30.70
25 Buchholz Alford, Li, Holiday, Moore 8:44.40 9:34.94 10:06.53 10:31.80
26 Alonso Sandborn, Wagner, Skelton, Nelson 13:36.77 10:39.49 10:33.15 10:33.15
27 St. Petersburg Bouffard, Robinson, Beaver, Strobhar 13:07.73 10:54.32 12:48.67 10:35.26
28 West Orange Dotson, Mayes, Mitchell, Ugarte 8:55.52 7:45.39 11:41.28 10:37.52
29 Cardinal Gibbons Mahon, Gulley, Gilman, May 9:42.32 11:31.11 8:12.73 10:39.91
30 South Plantation Blades, Wiggan, Delbrune, Geneste 10:30.14 13:47.06 9:17.94 10:56.39
31 Freedom (Orlando) Smith, Ferrentino, Joseph, Leeling 11:50.21 12:17.53 13:05.33 11:22.89