March 30-April 1, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 4,000m Distance Medley High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 Bolles Ally Hajda, Mone't Bowen, Rachel Shapiro, Caitlin Collier 14:02.24 11:53.76
2 Pine Crest Simone Vreeland, Amanda Schwartz, Emily Faulhaber, Tsion Yared 13:48.25 12:12.96
3 Winter Park Hana Herndon, Elizabeth Jenkins, Melanie White, Rafaella Gibbons 12:08.30 12:15.65
4 Winter Springs Carina Clark, Elayna Bahr, Mackenzie Czurak, Jaina Hawkins 13:20.65 12:35.33
5 Hilton Head HS Esther Anderson, tori Herman, Mallory Liggett, Isabel Muelhman 15:29.49 12:41.87
6 Lake Brantley Chole Hyde, Jordan Stevens, sarah kopack, Ashley Klingenberg 9:36.40 12:48.53
7 St. Thomas Aquinas Imani Christian, Erica Murphy, Valentina House, Bridget Alex 10:57.78 12:53.85
8 Sarasota Sage Lyons, Carolina Titus, Isabelle Jester, Mackenzie Brown 14:35.17 12:54.48
9 Ferguson Lisa Adjouadi, Kaylee Alfaro, Bianca Banato, Minnell Fundora 15:47.14 12:56.34
10 Lake Minneola Lauren Brosonski, Cadi Rowe, Katie Whiffen, Ellie Kunze 9:36.64 12:59.24
11 Hallandale Kiah Williams, Jadae Barrett, Leslie Marcin, Takira Williams 11:00.56 13:06.38
12 Naples Zoe D'Antonio, Julia Marceau, Merlica Faustin, Jillian Dempsey 15:47.43 13:09.52
13 Hagerty Sydney Stoneback, Julia Plescha, Lauren Tucker, Nicolette Worrell 14:48.02 13:12.87
14 Island Coast Stephanie Hernandez, Corey Pethers, Isibella Snyder, Stephanie Morffi 16:12.99 13:17.53
15 Rockledge Dominique Coriell, Sadie McLaughlin, Maggie Lake, Margaret Ward 10:07.01 13:18.69
16 Circle Christian Jaden Ault, Brooke McEwen, Mulunesh Parker, Sinkenesh Parker 16:27.41 13:22.77
17 Lourdes Sabrina Quijano, Alana Batista, Gabriela Garcia-Linares, Paulina Mascaro 14:35.49 13:23.20
18 Flagler Palm Coast Kylie DeDeo, Namiah Simpson, Courtney Gales, Matilda Vevera 10:03.78 13:25.04
19 Charlotte Katie Kanagy, Kaylin Uebelacker, Mackenzie Flowers, Alexa Roughton 16:19.45 13:29.46
20 Cardinal Gibbons Madison Gilman, Mikaela Pierre, Gillian Gulley, Kelly Mahon 15:09.69 13:39.54
21 Brookwood Lilli Freeman, Olivia Sharp, Katelyn Hubbard, Madison Wilson 13:06.95 13:39.74
22 American Heritage Plantat Veroneeka Dorval, Kenya Thompson, Gina Heitzskill, Olivia Lloyd 11:22.12 13:41.83
23 Holy Names Greta Dieck, Lindsay Calka, Morgan Graff, Megan Hughes 16:30.40 13:45.33
24 Spruce Creek Katelyn Murray, Bailey Nelson, Paige Cooksey, Haley Rodriguez 14:09.66 13:53.00
25 Venice Hannah Robertson, Mason Schilling, Sena Szczepaniuk, Thylan Le 11:32.39 13:54.20
26 South Fork Katrina Wynne, Kristen Thorpe, Alexia Kornilov, Hannah Martin 14:11.04 13:54.35
27 St. Petersburg Olivia Bouffard, Kara Robinson, Tameyah Davis, Shannon Strobhar 11:26.93 13:57.72
28 Osceola (Kissimmee) Virginie Beljour, Samari Vernet-Stephens, Niyah Harris, Amaya Phillips 17:46.80 14:00.00
29 Fort Myers Julia Holston, Fiona Kurland, Kailyn Kaminski, Amber Winton 14:24.21 14:07.26
30 Buchholz Kamiya Alford, Sophia Holiday, Emily Moore, Glenna Li 18:11.35 14:26.15
31 Dr. Phillips Hannah Waddell, Alison Walker, Roxanne Deisseroth, Sabrina Bahr 11:59.72 14:27.13
32 St. Cloud Vianca Villatoro, Jessica Martin, Briana Rodriguez, Valeria Villatoro 12:48.65 14:33.46
33 DeLand Claudia Smith, Cheyenne Dunn, Carol Adams, Annica Gaebel 15:47.44 14:37.26
34 Alonso Amanda Leftwich, Stephanie Sandborn, Aliyah Torres, Emma Nelson 17:41.46 14:44.55
35 Eastside Grace Tovkach, Sofia Padron, Shreya Mohandas, Delaney McDaniel 16:10.88 14:58.96
36 South Plantation Celeste Augustine-Porte, Uneke Slacks, Toijun Wiggan, Rosnie Geneste 11:47.93 15:19.38
  Spanish River Lili Clarkson, Victoria Siqueira, Ava Richards, Rylee Pustilnik DNF DNF
Girls 4,000m Distance Medley High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bolles Hajda, Bowen, Shapiro, Collier 15:13.62 8:48.19 11:53.76 9:38.15 15:27.89 10:06.70
2 Pine Crest Vreeland, Schwartz, Faulhaber, Yared 11:43.65 15:23.53 12:12.96 13:48.25 14:10.24 11:50.98
3 Winter Park Herndon, Jenkins, White, Gibbons 11:09.45 9:41.17 12:15.65 15:48.99 14:13.36 12:45.08
4 Winter Springs Clark, Bahr, Czurak, Hawkins 16:14.38 9:56.71 12:35.33 14:58.85 10:34.48 10:11.82
5 Hilton Head HS Anderson, Herman, Liggett, Muelhman 13:04.73 13:35.20 12:41.87 12:26.64 14:20.92 14:20.92
6 Lake Brantley Hyde, Stevens, kopack, Klingenberg 13:19.28 12:10.11 12:48.53 14:05.39 15:37.61 12:25.48
7 St. Thomas Aquinas Christian, Murphy, House, Alex 10:42.30 12:46.12 12:53.85 14:18.98 9:48.13 13:40.29
8 Sarasota Lyons, Titus, Jester, Brown 11:37.04 16:23.59 12:54.48 16:23.59 15:06.15 14:35.17
9 Ferguson Adjouadi, Alfaro, Banato, Fundora 10:28.84 12:25.29 12:56.34 12:17.53 11:54.24 9:26.73
10 Lake Minneola Brosonski, Rowe, Whiffen, Kunze 11:56.90 10:46.77 12:59.24 10:00.02 15:50.68 11:56.90
12 Naples D'Antonio, Marceau, Faustin, Dempsey 16:03.22 14:20.58 13:09.52 16:03.22 14:44.27 16:42.69
13 Hagerty Stoneback, Plescha, Tucker, Worrell 11:53.59 9:38.80 13:12.87 11:21.87 10:58.09 12:09.44
16 Circle Christian Ault, McEwen, Parker, Parker 16:43.47 16:11.36 13:22.77 12:58.69 11:06.30 12:10.52
17 Lourdes Quijano, Batista, Garcia-Linares, Mascaro 15:39.75 13:55.33 13:23.20 10:42.56 12:59.11 17:16.13
20 Cardinal Gibbons Gilman, Pierre, Gulley, Mahon 17:45.41 11:36.61 13:39.54 13:55.93 17:20.82 16:56.23
29 Fort Myers Holston, Kurland, Kaminski, Winton 18:12.97 10:18.50 14:07.26 16:56.72 17:05.19 11:51.70
30 Buchholz Alford, Holiday, Moore, Li 11:50.25 14:08.83 14:26.15 12:42.22 17:19.38 14:00.17
32 St. Cloud Villatoro, Martin, Rodriguez, Villatoro 15:08.40 14:24.73 14:33.46 10:28.90 15:43.34 13:06.12
35 Eastside Tovkach, Padron, Mohandas, McDaniel 10:56.24 14:49.97 14:58.96 11:05.23 10:47.26 13:47.05
Girls 4,000m Distance Medley High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
11 Hallandale Williams, Barrett, Marcin, Williams 10:44.84 13:06.38
14 Island Coast Hernandez, Pethers, Snyder, Morffi 10:53.98 13:17.53
15 Rockledge Coriell, McLaughlin, Lake, Ward 10:38.96 13:18.69
18 Flagler Palm Coast DeDeo, Simpson, Gales, Vevera 16:46.30 13:25.04
19 Charlotte Kanagy, Uebelacker, Flowers, Roughton 9:50.91 13:29.46
21 Brookwood Freeman, Sharp, Hubbard, Wilson 13:06.95 13:39.74
22 American Heritage Plantat Dorval, Thompson, Heitzskill, Lloyd 17:23.73 13:41.83
23 Holy Names Dieck, Calka, Graff, Hughes 12:14.55 13:45.33
24 Spruce Creek Murray, Nelson, Cooksey, Rodriguez 13:44.67 13:53.00
25 Venice Robertson, Schilling, Szczepaniuk, Le 10:08.97 13:54.20
26 South Fork Wynne, Thorpe, Kornilov, Martin 16:24.54 13:54.35
27 St. Petersburg Bouffard, Robinson, Davis, Strobhar 14:06.10 13:57.72
28 Osceola (Kissimmee) Beljour, Vernet-Stephens, Harris, Phillips 17:04.80 14:00.00
31 Dr. Phillips Waddell, Walker, Deisseroth, Bahr 12:51.75 14:27.13
33 DeLand Smith, Dunn, Adams, Gaebel 17:50.26 14:37.26
34 Alonso Leftwich, Sandborn, Torres, Nelson 16:13.01 14:44.55
36 South Plantation Augustine-Porte, Slacks, Wiggan, Geneste 13:47.45 15:19.38
  Spanish River Clarkson, Siqueira, Richards, Pustilnik DNF DNF