March 30-April 1, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 4 x 200m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 American Heritage Plantat Monte Parker, Marco Wilson, Miles Jones, Anthony Schwartz 59.33 1:12.04 1:18.82 1:24.75 1:23.06
2 Miami Northwestern nigel bethel, jaquez stuart, thomas burns, david east 1:33.35 1:09.15 1:33.35 1:26.43 1:33.35
3 St. Thomas Aquinas Michael Harley, Tucker Conine, Justin Brown, Elijah Moore 1:50.27 1:40.64 1:32.76 1:27.51 1:05.64
4 Cardinal Gibbons Christian Wells, Marquis Williams, Ronald Hardge, Carlos Sandy 1:53.94 1:46.87 1:11.54 1:28.32 1:31.86
5 Raines Larry Grier, Netanyahu Adams, Trevon Peterson, Chase Bonham 1:22.21 1:17.79 1:06.30 1:28.39 1:09.83
6 Dunbar Milledge Seneca, Deismond Davis, LaJuan Preston, Jadarius Green- McKnight 1:09.52 1:05.95 1:13.97 1:29.12 1:05.06
7 Douglas Brandon Lynn, Giovanni Ferrer, Josh Raphael, Da'Quan Bailey-Brown 1:43.58 1:19.47 1:25.72 1:29.29 1:05.19
8 Chaminade Marvin Alexander, Marlon Mayo, Bradley Royes, Te'Cory Couch 1:10.72 1:35.79 1:46.53 1:29.52 1:35.79
9 DeLand Javion Goosby, Emmanuel Hinds, Avantae Williams, Jeremy Wilson 1:02.74 1:20.67 1:54.73 1:29.63 1:35.01
10 South Fort Myers HS Eddie Teague, Terrel Simmons, Antravius Perkins, Shantrell Moore 1:12.86 1:38.05 1:42.55 1:29.95 1:51.54
11 Miramar Antoine Murray, Caleb Okwaraji, Taylor Banks, Kyeshaad Pennywell 1:40.79 1:10.20 1:40.79 1:29.99 1:37.19
12 Spruce Creek Latavies Sylvester, Maximus Campbell, Travon Killins, Damien Irvin 1:39.98 1:22.87 1:39.98 1:30.07 1:21.07
13 Spanish River Andre Edwards, Dimitrius Hirsch, Ammar Babikir, Zach Shawah 1:30.11 1:55.34 1:36.42 1:30.11 1:50.84
14 Braddock Andres Alderete, Steve Stallings, Jorge Nunez, Jason Reese 1:13.91 1:25.63 1:42.75 1:30.13 1:31.94
15 Olympia Rio Ottey, Ralph Cadet, Andrew Wilkins, Brenden Sius 1:03.23 1:15.88 1:56.53 1:30.33 1:32.14
16 Hallandale Peter Anderson, Jervis Williams, Amari Johnson, Michael Nesmith 1:29.49 1:04.18 1:26.78 1:30.39 1:51.18
16 St. Petersburg Darrell Bullock, Anthony Johnson, Antonio Thompson, Aaron Mcgriff 1:51.18 1:49.38 1:23.16 1:30.39 1:45.76
18 Flagler Palm Coast Benjamin Barthellemy, Darrell Thomas, Queshaun Byrd, Nelson Paul 1:11.41 1:36.72 1:32.20 1:30.39 1:43.05
19 Rockledge Antoine Green, Jordan Humphrey, Caleb Sampson, Alvin Smith 1:07.84 1:06.03 1:42.21 1:30.45 1:16.89
20 OCOEE HS Isaiah Smith, Cole Pruim, Lovie Jenkins, Jeremiah Fails 1:39.10 1:38.19 1:50.01 1:30.91 1:21.82
21 IMG Academy Rikkoi Brathwaite, Torstein Eliassen, Charles Marelid, Jack Stalcup 1:03.66 1:27.31 1:43.68 1:30.94 1:17.30
22 Paxon Jeremiah Baclig, Ryan Saint-Germain, Elijah Shingles, Josh Owens 1:27.39 1:49.24 1:42.87 1:31.03 1:08.28
23 Fort Lauderdale Donnell Walters, Tyler Boyd, Meshawn Neely, Wesley Elidor 1:40.28 1:25.69 1:48.48 1:31.16 1:17.49
24 Lake Brantley Emanuel Brision, Michael Laugen, Josiah Soto, Nathaniel Rios 1:33.04 1:54.22 1:04.48 1:32.11 1:28.43
25 Buchholz Samuel Holmes, Sage Keys, Michael Williams, Lamarkus Booker 1:08.26 1:26.71 1:49.77 1:32.24 1:55.30
26 Freedom (Orlando) Emiliano Class, Demorie Tate, Peter Joseph, Jarad Charlton 1:15.77 1:21.32 1:37.95 1:32.40 1:52.73
27 Atlantic Coast H.S. Jamari Broussard, Zion Washington, Charles Best, Tyrone Sparrow 1:24.12 1:04.71 1:54.62 1:32.43 1:31.51
28 East Lake Joshua Bowers, Bryce Miller, Foster Perkins, Jake Castle 1:32.47 1:09.36 2:00.22 1:32.47 1:52.82
29 Erasmus Hall Kwame Cadore, Aron Cruickshank, Amare Greer, Kessawn Abraham 1:09.66 1:31.95 1:42.16 1:32.87 1:05.94
30 Palmetto Myles Myrick, Corian Brown, Alejandro Mont, Lazavien Walker 1:27.48 1:19.11 1:35.86 1:33.06 1:58.19
31 Island Coast Calvin Smith, Cliffton Henderson, Garrett Myers, Brian McKellop 1:26.09 1:52.29 1:12.99 1:33.57 1:25.15
32 West Orange Brendan Cyr, Jonathan Johnson, Kyveon Jones, Twyon Little 1:33.76 1:48.77 1:23.45 1:33.76 1:28.14
33 Venice Neil Blake, Tanner Ayette, Matthew Laroche, Jeff Fejes 1:57.27 1:18.80 1:14.11 1:33.81 1:35.69
34 Lake Minneola Richard Carrillo, Tyler Anderson, Trevhon Porterfield, D'Mitri Grant 1:50.02 1:41.56 1:47.20 1:34.03 1:54.72
35 Hagerty Jace Freeny, Anthony Thai, Sabik Azad, Jacob Strickle 2:02.71 1:13.63 1:13.63 1:34.39 1:55.16
36 Santa Fe Niles Cromwell, Naron Curtis, Jack Gabriel, Julien Cromwell 1:31.58 1:44.80 1:21.20 1:34.41 1:59.90
37 Springstead Demetrius Barry, Nathan Sims, Randy Morgan, Adrian Cabrera 1:27.75 1:37.29 1:55.41 1:35.38 1:52.55
38 South Plantation Dawson Hill, Tihon Hines, Corey Pierson, Hammersham White 1:54.10 1:41.53 1:52.16 1:36.69 1:53.13
39 Admiral Farragut Alex Oi, Gerald Creadon, Winston Dessesow, O'Shon Allen 2:03.95 1:54.26 1:13.59 1:36.83 1:47.49
40 Eastside Dariaunte Davis, Darien Douglas, Michael Johnson, Devonte Tanksley 1:33.03 1:46.74 1:48.70 1:37.92 1:53.59
41 Canterbury (SP) Sawyer Dann, Jaylon Vicks, Tariq Webb, Iyrese Scott 1:11.45 1:56.10 2:03.05 1:39.23 1:37.25
  Alonso Chris Cabrera, Sam Gaston, Brian Granda, Yafeo Davis DQ DQ DQ DQ DQ
  Booker T Washington HS Zahir Turner, Tyquan Thornton, Winston Quinn, Estmane Lucdor DNF DNF DNF DNF DNF
Boys 4 x 200m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 American Heritage Plantat Parker, Wilson, Jones, Schwartz 1:23.06 1:24.75 1:38.31 1:14.58
2 Miami Northwestern bethel, stuart, burns, east 1:04.83 1:26.43 1:03.96 1:16.93
3 St. Thomas Aquinas Harley, Conine, Brown, Moore 1:01.26 1:27.51 1:52.02 1:18.76
4 Cardinal Gibbons Wells, Williams, Hardge, Sandy 1:22.14 1:28.32 1:09.78 1:43.34
9 DeLand Goosby, Hinds, Williams, Wilson 1:54.73 1:29.63 1:09.02 1:26.05
16 Hallandale Anderson, Williams, Johnson, Nesmith 1:23.16 1:30.39 1:34.91 1:42.14
30 Palmetto Myrick, Brown, Mont, Walker 1:05.15 1:33.06 1:54.47 1:37.72
41 Canterbury (SP) Dann, Vicks, Webb, Scott 1:56.10 1:39.23 2:08.01 1:48.16
Boys 4 x 200m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Raines Grier, Adams, Peterson, Bonham 1:28.39
6 Dunbar Seneca, Davis, Preston, Green- McKnight 1:29.12
15 Olympia Ottey, Cadet, Wilkins, Sius 1:30.33
18 Flagler Palm Coast Barthellemy, Thomas, Byrd, Paul 1:30.39
  Booker T Washington HS Turner, Thornton, Quinn, Lucdor DNF
Boys 4 x 200m Relay High School Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 South Fort Myers HS Teague, Simmons, Perkins, Moore 1:35.35 1:04.77 1:22.76 1:28.16 1:32.65 1:29.95 1:11.96
11 Miramar Murray, Okwaraji, Banks, Pennywell 1:40.79 1:44.39 1:34.49 1:11.10 1:53.39 1:29.99 1:11.10
22 Paxon Baclig, Saint-Germain, Shingles, Owens 1:21.93 1:47.42 1:41.96 1:37.41 1:33.76 1:31.03 1:08.28
24 Lake Brantley Brision, Laugen, Soto, Rios 1:12.77 1:23.82 1:44.09 1:06.32 1:50.54 1:32.11 1:54.22
25 Buchholz Holmes, Keys, Williams, Booker 1:39.62 1:58.07 1:40.55 1:33.17 1:21.18 1:32.24 1:37.78
33 Venice Blake, Ayette, Laroche, Fejes 1:05.67 1:50.70 1:40.38 1:33.81 1:52.58 1:33.81 1:12.24
Boys 4 x 200m Relay High School Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Douglas Lynn, Ferrer, Raphael, Bailey-Brown 1:47.15 1:29.29 1:22.15 1:34.65 1:36.44 1:19.47 1:48.94
14 Braddock Alderete, Stallings, Nunez, Reese 1:17.52 1:30.13 1:39.15 1:31.94 1:49.06 1:35.54 1:27.43
20 OCOEE HS Smith, Pruim, Jenkins, Fails 1:11.82 1:30.91 1:16.37 1:47.28 1:57.28 1:40.91 1:36.37
21 IMG Academy Brathwaite, Eliassen, Marelid, Stalcup 1:40.95 1:30.94 1:05.48 1:36.40 1:50.95 1:54.59 1:14.57
28 East Lake Bowers, Miller, Perkins, Castle 1:23.23 1:32.47 1:11.21 1:26.00 1:56.52 1:34.32 1:30.62
32 West Orange Cyr, Johnson, Jones, Little 1:17.82 1:33.76 2:00.95 1:16.89 1:38.45 1:27.20 1:45.95
38 South Plantation Hill, Hines, Pierson, White 1:22.19 1:36.69 1:24.12 1:33.79 1:11.55 1:46.36 1:32.83
Boys 4 x 200m Relay High School Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
8 Chaminade Alexander, Mayo, Royes, Couch 1:29.52 1:30.42 1:18.78
16 St. Petersburg Bullock, Johnson, Thompson, Mcgriff 1:30.39 1:34.91 1:14.12
19 Rockledge Green, Humphrey, Sampson, Smith 1:30.45 1:04.22 1:35.88
27 Atlantic Coast H.S. Broussard, Washington, Best, Sparrow 1:32.43 1:13.95 1:53.69
29 Erasmus Hall Cadore, Cruickshank, Greer, Abraham 1:32.87 2:00.74 1:45.88
35 Hagerty Freeny, Thai, Azad, Strickle 1:34.39 1:53.27 1:11.74
36 Santa Fe Cromwell, Curtis, Gabriel, Cromwell 1:34.41 2:01.79 1:36.30
40 Eastside Davis, Douglas, Johnson, Tanksley 1:37.92 1:37.92 1:39.88
Boys 4 x 200m Relay High School Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
12 Spruce Creek Sylvester, Campbell, Killins, Irvin 1:25.57 1:12.06 1:45.39 1:30.07
13 Spanish River Edwards, Hirsch, Babikir, Shawah 1:29.21 1:50.84 1:13.89 1:30.11
26 Freedom (Orlando) Class, Tate, Joseph, Charlton 1:05.61 1:49.04 1:06.53 1:32.40
39 Admiral Farragut Oi, Creadon, Dessesow, Allen 1:57.17 2:00.07 2:01.04 1:36.83
  Alonso Cabrera, Gaston, Granda, Davis DQ DQ DQ DQ
Boys 4 x 200m Relay High School Section 7
PL TEAM ATHLETES TIME
23 Fort Lauderdale Walters, Boyd, Neely, Elidor 1:31.16
31 Island Coast Smith, Henderson, Myers, McKellop 1:33.57
34 Lake Minneola Carrillo, Anderson, Porterfield, Grant 1:34.03
37 Springstead Barry, Sims, Morgan, Cabrera 1:35.38