March 30-April 1, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Johnson Senior Miami Southridge 2:18.64 2:32.63 2:45.35 1:54.48 1:59.56 2:07.19
2 Jinah Mickens-malik 8 Mater Academy 1:50.13 2:00.37 2:37.51 2:38.79 2:41.35 2:08.05
3 Bryanna Rivers Senior Wharton 2:14.28 2:12.96 2:30.07 2:12.96 2:35.34 2:11.64
4 Ashley Klingenberg Freshman Lake Brantley 1:45.40 1:34.86 2:40.74 2:36.79 2:39.42 2:11.75
5 Ayoola Gbolade Junior Miami Northwestern 2:46.61 1:40.77 1:38.09 2:14.36 2:29.14 2:14.36
6 Mackenzie Ellison Senior Brookwood 2:21.27 2:53.56 1:35.53 1:55.71 2:14.54 2:14.54
7 Daishon Spann Sophomore Boyd Anderson 2:15.28 1:34.70 2:24.75 2:34.22 2:23.40 2:15.28
8 Jordynn Tyndall Junior Eastside 2:47.96 2:26.11 2:47.96 1:42.42 2:23.38 2:16.55
9 Jessica Edwards 8 Canterbury (FM) 2:14.35 2:28.06 2:56.85 2:39.03 2:55.48 2:17.09
10 Jennifer Lima Senior East Lake 2:40.86 2:42.23 1:38.99 1:54.11 2:42.23 2:17.48
11 Sabrina Quijano Senior Lourdes 2:54.71 2:14.81 1:48.68 2:42.32 2:17.56 2:17.56
12 Sarah Nicol Senior IMG Academy 2:40.35 2:29.29 2:37.59 1:40.91 2:52.79 2:18.23
13 Anna Tovkach Junior Eastside 1:52.08 2:57.10 2:58.49 2:32.20 2:18.36 2:18.36
14 Searra Woods Senior Wharton 2:06.40 1:51.12 2:59.19 2:53.63 3:00.57 2:18.90
15 Kaitlyn Soltis Senior University (Orlando) 2:30.18 1:42.90 3:00.77 1:58.20 1:47.07 2:19.05
16 Marjury Rodriguez Freshman Mater Academy 3:01.64 1:37.81 2:40.68 2:00.16 2:30.90 2:19.72
17 Zaria Jackson Senior Miami Northwestern 1:41.02 2:27.32 2:51.17 2:07.68 2:25.92 2:20.30
18 Cadi Rowe Sophomore Lake Minneola 2:14.82 1:43.92 1:59.37 1:45.33 1:45.33 2:20.43
19 Amanda Schwartz Freshman Pine Crest 2:23.38 2:37.43 2:03.70 2:16.35 2:51.49 2:20.56
20 Pashen Williams Senior Colonial 1:38.72 2:46.42 2:21.03 3:03.34 2:53.47 2:21.03
21 Alexandria Rankin Senior Island Coast 2:28.11 3:03.37 2:53.50 3:00.55 1:48.61 2:21.05
21 Caitlyn Chartier Sophomore Spruce Creek 2:59.14 1:38.74 2:42.21 2:43.62 2:46.44 2:21.05
23 Karina Groff Freshman Winter Park 2:39.75 1:57.34 3:00.96 2:21.37 2:07.24 2:21.37
24 Reagan Darrah Junior Ponte Vedra 2:50.63 2:16.51 3:02.01 2:53.48 2:46.37 2:22.19
25 Mackenzie Brown Senior Sarasota 2:49.51 2:56.63 2:25.29 1:53.96 2:11.05 2:22.44
26 Sydney Stoneback Senior Hagerty 2:29.64 1:51.16 1:55.44 2:51.02 3:03.84 2:22.51
27 Sadae Davidson Junior Osceola (Kissimmee) 1:57.18 1:42.89 2:14.33 2:00.04 2:00.04 2:22.90
28 Kiah Williams Freshman Hallandale 3:01.98 2:23.29 2:08.96 2:34.76 3:01.98 2:23.29
29 Jadae Barrett Freshman Hallandale 1:41.78 2:24.79 1:54.68 3:03.49 2:10.45 2:23.35
30 Katie Pinnell Junior North Broward Prep 1:43.60 2:19.58 2:22.46 2:13.82 1:49.36 2:23.89
31 Valeria Gimenez Junior IMG Academy 3:02.87 2:08.16 2:29.75 2:13.91 1:48.00 2:23.99
32 Jordan Stevens Sophomore Lake Brantley 2:25.80 2:33.02 1:54.04 1:51.15 2:04.14 2:24.35
33 Kaylee Alfaro Senior Ferguson 2:34.85 2:24.72 2:29.07 1:49.99 2:24.72 2:24.72
34 Cheyanne Morris Sophomore Miramar 2:01.58 2:27.63 1:47.10 2:14.60 3:05.26 2:24.73
35 Brooke Santiesteban Junior Citrus Park Christian 1:43.14 2:04.93 2:55.77 2:51.41 2:42.70 2:25.26
36 Grace Phillips Junior Mitchell 2:26.85 1:53.41 2:02.13 1:46.14 2:57.38 2:25.39
37 Merlica Faustin Sophomore Naples 2:10.92 2:40.01 2:41.46 1:53.46 1:59.28 2:25.46
38 Courtney Gales Junior Flagler Palm Coast 1:50.56 2:34.20 2:13.84 2:37.11 3:06.21 2:25.47
39 Hannah Evans Senior Vanguard (Ocala) 2:00.86 2:03.77 3:09.30 2:02.32 2:31.44 2:25.61
40 Riniya Johnson Freshman Auburndale 2:47.65 1:43.51 2:57.86 3:06.60 2:41.82 2:25.78
41 Savannah Schwab Sophomore Tavares 2:11.44 2:45.03 1:48.07 2:21.66 2:56.71 2:26.04
42 Dianna Perez Senior Olympia 2:05.84 3:01.44 2:45.35 2:26.32 2:38.03 2:26.32
43 Emily Faulhaber Freshman Pine Crest 2:02.93 2:39.51 2:10.25 2:20.49 2:07.32 2:26.34
44 Veroneeka Dorval   American Heritage Plantat 3:06.15 2:48.56 1:42.60 2:48.56 2:30.97 2:26.57
45 Reese Saddler Freshman Brookwood 2:31.48 2:12.36 2:18.24 1:53.24 1:50.30 2:27.06
46 Brittany Wilkinson Senior Bolles 1:50.40 2:41.91 2:52.22 2:02.17 3:11.35 2:27.19
47 Katie Whiffen Senior Lake Minneola 2:11.18 2:21.50 2:15.60 2:25.92 2:28.87 2:27.39
48 Skye Mitchell Junior Bolles 2:21.95 2:08.64 2:36.74 2:11.60 1:49.42 2:27.86
49 Jaziah Ochoa Sophomore St. Thomas Aquinas 2:48.95 2:32.65 2:25.24 2:08.94 1:43.74 2:28.20
50 Sage Lyons Senior Sarasota 2:46.79 3:09.13 2:17.01 2:22.97 1:50.20 2:28.92
51 Isibella Snyder Junior Island Coast 2:40.95 3:13.73 3:06.28 2:40.95 2:48.40 2:29.02
52 Lauren Chadderton Sophomore Bloomingdale 2:17.38 3:05.16 2:39.78 2:00.95 2:11.41 2:29.32
53 Jessica Martin Senior St. Cloud 1:47.57 1:59.52 3:02.27 2:29.40 2:29.40 2:29.40
54 Minnell Fundora Senior Ferguson 2:28.31 3:04.26 2:34.30 3:13.25 1:49.36 2:29.80
55 Natasha Strump   Westminster Christian Sch 2:45.40 2:12.32 2:07.81 2:37.88 1:57.28 2:30.36
56 Samantha Badami Senior University (Orlando) 2:21.65 2:18.64 2:59.33 2:44.26 2:42.75 2:30.69
57 Sophia Holiday Junior Buchholz 2:06.81 2:21.91 1:51.71 1:57.75 2:08.32 2:30.96
58 Brooke Aumer Senior Milton 1:59.29 1:47.21 3:02.70 3:13.27 2:59.68 2:30.99
59 Ava Richards Senior Spanish River 2:17.81 2:05.70 3:09.30 1:59.64 3:00.22 2:31.44
60 Grace Gumpel Junior Vero Beach 2:56.17 2:39.47 2:16.69 2:04.54 2:22.76 2:31.87
61 Julia Plescha Sophomore Hagerty 3:05.41 3:06.93 3:05.41 1:50.94 2:36.53 2:31.97
62 Namiah Simpson Junior Flagler Palm Coast 3:02.61 2:12.39 3:10.22 2:06.31 2:38.26 2:32.17
63 Valentina House Junior St. Thomas Aquinas 3:11.80 3:14.85 2:50.49 2:55.06 2:44.40 2:32.22
64 Lyndsey Chute   Sickles HS 2:11.05 2:32.38 2:11.05 3:12.00 2:52.19 2:32.38
65 Lea Gray Senior Seabreeze 2:11.46 3:09.54 2:08.40 2:29.80 3:09.54 2:32.85
66 Roxanne Deisseroth Freshman Dr. Phillips 2:13.10 2:19.22 1:59.33 2:48.28 2:13.10 2:32.98
67 Mason Schilling Sophomore Venice 2:11.59 2:59.03 2:39.13 2:25.36 2:39.13 2:33.01
68 Kara Robinson Sophomore St. Petersburg 2:28.43 2:45.27 1:51.71 2:22.31 1:59.36 2:33.02
69 Stephanie Sandborn Freshman Alonso 2:20.88 3:16.01 2:08.63 3:08.35 2:20.88 2:33.13
70 Dana Hernandez Senior North Broward Prep 2:34.83 3:05.48 3:11.62 2:34.83 1:53.44 2:33.29
71 Mackenzie Flowers Freshman Charlotte 1:58.36 3:09.07 2:36.79 3:01.38 1:49.14 2:33.71
72 Gillian Gulley Junior Cardinal Gibbons 2:27.71 2:36.94 2:13.86 2:38.48 2:55.40 2:33.86
73 Maggie Lake Sophomore Rockledge 2:35.99 3:06.88 3:09.97 2:48.34 3:13.05 2:34.44
74 Jaden Ault Sophomore Circle Christian 1:55.94 2:46.95 1:52.85 3:19.41 2:43.86 2:34.58
75 Gina Heitzskill   American Heritage Plantat 2:11.63 2:42.60 2:13.18 2:19.37 2:53.44 2:34.85
76 Kaitie Van Cleef Freshman Lecanto 2:37.98 2:31.79 3:21.35 2:11.65 2:56.57 2:34.88
77 Lara Lontoc Senior Holy Names 2:34.98 2:25.69 3:16.83 2:56.68 2:13.29 2:34.98
78 Lauren Buddendorf Junior Montverde 2:30.42 2:22.67 2:21.12 2:14.91 2:55.23 2:35.07
79 Victoria Siqueira Freshman Spanish River 2:01.28 3:09.69 2:47.92 2:49.48 3:22.13 2:35.48
80 Aniyah James Junior Rockledge 1:51.96 2:54.15 1:58.18 2:47.93 3:17.48 2:35.49
81 Jailyn Gilmore Junior Atlantic Coast H.S. 2:12.33 3:16.16 3:22.39 2:13.89 3:17.72 2:35.68
82 Sophia Corrales Freshman Lourdes 3:16.27 2:42.00 2:57.58 2:12.41 2:20.20 2:35.77
83 Callie Friske   Calvary Christian (Clr) 2:34.41 2:51.57 3:16.53 1:55.42 2:28.18 2:35.97
84 Julia Holston Sophomore Fort Myers 3:05.04 2:44.65 2:28.97 2:35.25 2:38.38 2:36.81
85 Greta Dieck Sophomore Holy Names 1:51.50 3:10.02 3:10.02 2:10.35 1:54.64 2:37.04
86 Kamiya Alford Junior Buchholz 3:15.16 3:23.02 2:13.78 2:21.65 3:19.88 2:37.38
87 Isabella Mizzoni Freshman Vanguard (Ocala) 2:40.85 1:51.96 2:14.04 2:03.00 2:18.77 2:37.69
88 Nesrene Lewis Freshman Atlantic Coast H.S. 1:57.65 3:02.83 1:56.06 2:00.83 2:53.29 2:38.98
89 Niyah Harris Junior Osceola (Kissimmee) 2:02.54 2:04.13 2:39.14 2:50.28 2:37.55 2:39.14
90 Hannah Robertson Sophomore Venice 3:25.35 2:36.00 1:59.39 2:39.18 2:20.08 2:39.18
91 Cheyenne Hodges Sophomore Fort White 2:31.55 2:09.22 2:01.24 3:19.40 3:17.81 2:39.52
92 Sheridan Plasencia Junior Fort White 2:21.18 2:13.16 2:09.95 1:57.12 3:01.29 2:40.43
93 Nina Browder Senior Seabreeze 2:52.49 2:52.49 2:13.80 2:26.70 3:02.16 2:41.20
94 Fedeline Exanutus Sophomore Miramar 2:08.08 2:45.37 2:30.78 2:19.43 3:16.17 2:42.12
95 Jayci Brauman 7 Montverde 2:23.02 2:55.53 3:23.15 2:53.90 3:00.40 2:42.52
96 Celeste Augustine-Porter Junior South Plantation 3:21.94 3:05.65 2:24.94 2:15.17 2:13.54 2:42.85
97 Savannah Alexander Senior Dr. Phillips 1:54.17 2:30.05 2:28.42 3:25.50 3:32.02 2:43.09
98 Breise Teitelman Junior Lecanto 3:03.13 3:08.08 2:33.44 2:40.03 3:16.33 2:44.98
99 Julia Hinkle Sophomore New Smyrna Beach 3:32.98 2:20.34 2:46.76 3:04.92 3:34.63 2:45.10
100 Carol Adams   DeLand 3:06.09 3:34.34 1:57.97 3:26.03 3:31.01 2:46.15
101 Summer Ward Freshman New Smyrna Beach 2:23.05 2:44.67 2:19.72 2:31.36 2:01.42 2:46.33
102 Caroline Spivey 7 Circle Christian 3:24.35 2:35.37 3:19.28 2:35.37 2:03.29 2:48.88
103 Heather Bookbinder Senior Trinity Catholic 3:09.46 2:15.33 2:39.01 3:02.70 2:20.41 2:49.16
104 Flori Schneider Sophomore Palmetto 3:25.54 3:16.98 3:20.40 2:35.87 3:13.55 2:51.28
105 Amy Vo Freshman St. Petersburg 3:46.93 3:20.75 2:30.13 3:13.77 2:40.60 2:54.56
106 Rachel Stadtler   DeLand 3:39.90 2:24.82 3:47.05 3:05.94 3:36.33 2:58.78
107 Ruth Joseph Freshman Freedom (Orlando) 2:48.31 2:51.89 2:53.68 2:10.71 2:35.78 2:59.05
108 Chloe Fretwell Junior Admiral Farragut 4:06.61 2:54.77 2:58.65 3:08.36 3:58.85 3:14.18
  Lauren Frank Sophomore Freedom (Orlando) DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Emma Jaworski Sophomore Canterbury (SP) DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Sydnee Eugene Sophomore Community School (Naples) DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Girls 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kayla Johnson Senior Miami Southridge 2:02.11 2:14.83 2:03.38 2:18.64 2:07.19 2:38.99
2 Jinah Mickens-malik 8 Mater Academy 2:04.21 2:40.07 2:24.70 2:32.38 2:08.05 2:29.82
3 Bryanna Rivers Senior Wharton 2:15.59 2:22.18 2:34.02 2:10.33 2:11.64 1:55.85
4 Ashley Klingenberg Freshman Lake Brantley 1:45.40 2:28.88 1:38.82 2:38.10 2:11.75 2:14.39
5 Ayoola Gbolade Junior Miami Northwestern 1:48.84 1:42.12 2:21.08 2:14.36 2:14.36 2:39.89
6 Mackenzie Ellison Senior Brookwood 1:59.74 2:48.18 2:36.07 2:29.34 2:14.54 2:44.14
7 Daishon Spann Sophomore Boyd Anderson 2:08.52 1:57.70 2:39.63 2:03.11 2:15.28 1:41.46
10 Jennifer Lima Senior East Lake 2:49.10 2:02.36 2:49.10 2:54.60 2:17.48 2:25.73
20 Pashen Williams Senior Colonial 1:55.65 1:57.06 2:49.24 2:42.19 2:21.03 2:04.11
30 Katie Pinnell Junior North Broward Prep 1:57.99 2:06.63 2:32.53 2:31.09 2:23.89 1:50.80
Girls 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Jordynn Tyndall Junior Eastside 2:04.26 1:54.71 2:16.55 2:43.86 1:35.59 1:39.69 2:43.86
9 Jessica Edwards 8 Canterbury (FM) 2:06.13 2:45.88 2:17.09 1:57.90 2:54.11 1:40.08 2:06.13
11 Sabrina Quijano Senior Lourdes 2:50.58 1:45.93 2:17.56 2:18.94 2:20.32 2:42.32 1:55.55
13 Anna Tovkach Junior Eastside 2:23.90 2:18.36 2:18.36 2:04.53 1:49.31 2:54.34 2:46.04
14 Searra Woods Senior Wharton 1:55.29 2:00.85 2:18.90 1:53.90 1:59.46 2:28.63 2:28.63
15 Kaitlyn Soltis Senior University (Orlando) 2:53.82 3:00.77 2:19.05 2:24.62 2:48.25 1:58.20 2:26.01
24 Reagan Darrah Junior Ponte Vedra 2:27.88 1:49.49 2:22.19 1:46.65 2:53.48 2:29.30 2:30.73
25 Mackenzie Brown Senior Sarasota 1:41.14 2:11.05 2:22.44 2:13.90 2:08.20 1:42.56 2:06.78
26 Sydney Stoneback Senior Hagerty 1:51.16 2:39.62 2:22.51 1:51.16 1:52.59 2:09.69 1:52.59
34 Cheyanne Morris Sophomore Miramar 2:46.44 2:40.65 2:24.73 2:49.34 2:17.50 2:14.60 2:43.55
39 Hannah Evans Senior Vanguard (Ocala) 2:56.19 2:46.00 2:25.61 2:12.51 2:53.28 2:02.32 2:13.97
Girls 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Sarah Nicol Senior IMG Academy 2:54.17 1:47.82 2:18.23 1:45.06 1:53.35 2:27.91
16 Marjury Rodriguez Freshman Mater Academy 2:54.65 2:16.93 2:19.72 2:53.26 2:25.31 2:11.34
17 Zaria Jackson Senior Miami Northwestern 2:09.08 1:43.83 2:20.30 2:44.16 1:41.02 2:10.48
18 Cadi Rowe Sophomore Lake Minneola 2:59.75 1:45.33 2:20.43 1:41.11 2:41.50 2:40.09
19 Amanda Schwartz Freshman Pine Crest 2:40.24 2:44.46 2:20.56 2:37.43 2:41.65 2:20.56
21 Caitlyn Chartier Sophomore Spruce Creek 2:15.41 2:40.80 2:21.05 2:09.77 2:14.00 3:00.55
21 Alexandria Rankin Senior Island Coast 1:58.49 1:38.74 2:21.05 2:08.36 2:40.80 2:23.88
23 Karina Groff Freshman Winter Park 1:53.10 2:46.82 2:21.37 2:28.44 2:14.31 2:32.68
27 Sadae Davidson Junior Osceola (Kissimmee) 2:05.76 2:24.33 2:22.90 1:58.61 2:35.77 2:01.47
28 Kiah Williams Freshman Hallandale 2:40.49 2:16.13 2:23.29 2:30.46 3:03.42 2:21.86
29 Jadae Barrett Freshman Hallandale 2:07.59 1:54.68 2:23.35 1:44.65 2:34.82 1:46.08
32 Jordan Stevens Sophomore Lake Brantley 3:04.77 2:21.47 2:24.35 1:45.38 1:59.81 2:38.79
33 Kaylee Alfaro Senior Ferguson 2:26.17 2:42.09 2:24.72 1:44.20 2:21.83 1:47.10
36 Grace Phillips Junior Mitchell 2:29.76 2:26.85 2:25.39 2:32.66 1:51.95 2:47.20
41 Savannah Schwab Sophomore Tavares 1:56.84 2:37.73 2:26.04 2:49.41 2:18.74 2:43.57
47 Katie Whiffen Senior Lake Minneola 1:54.97 3:11.61 2:27.39 2:24.45 2:02.34 3:11.61
52 Lauren Chadderton Sophomore Bloomingdale 2:57.69 2:51.72 2:29.32 2:59.19 2:36.79 2:45.75
55 Natasha Strump   Westminster Christian Sch 2:37.88 3:06.45 2:30.36 2:16.83 2:45.40 3:13.97
65 Lea Gray Senior Seabreeze 2:23.68 2:29.80 2:32.85 2:45.08 2:00.76 2:26.74
72 Gillian Gulley Junior Cardinal Gibbons 3:18.48 2:44.63 2:33.86 1:56.94 2:35.40 3:20.02
Girls 800m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
31 Valeria Gimenez Junior IMG Academy 2:23.99
35 Brooke Santiesteban Junior Citrus Park Christian 2:25.26
37 Merlica Faustin Sophomore Naples 2:25.46
38 Courtney Gales Junior Flagler Palm Coast 2:25.47
42 Dianna Perez Senior Olympia 2:26.32
43 Emily Faulhaber Freshman Pine Crest 2:26.34
44 Veroneeka Dorval   American Heritage Plantat 2:26.57
45 Reese Saddler Freshman Brookwood 2:27.06
46 Brittany Wilkinson Senior Bolles 2:27.19
48 Skye Mitchell Junior Bolles 2:27.86
49 Jaziah Ochoa Sophomore St. Thomas Aquinas 2:28.20
50 Sage Lyons Senior Sarasota 2:28.92
51 Isibella Snyder Junior Island Coast 2:29.02
54 Minnell Fundora Senior Ferguson 2:29.80
58 Brooke Aumer Senior Milton 2:30.99
60 Grace Gumpel Junior Vero Beach 2:31.87
61 Julia Plescha Sophomore Hagerty 2:31.97
66 Roxanne Deisseroth Freshman Dr. Phillips 2:32.98
75 Gina Heitzskill   American Heritage Plantat 2:34.85
  Sydnee Eugene Sophomore Community School (Naples) DNF
Girls 800m Run High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
40 Riniya Johnson Freshman Auburndale 2:15.58 2:59.31 2:25.78 2:54.94 2:47.65 2:50.57
53 Jessica Martin Senior St. Cloud 1:49.07 1:44.58 2:29.40 1:58.03 1:50.56 2:51.81
56 Samantha Badami Senior University (Orlando) 2:21.65 2:11.10 2:30.69 1:56.04 2:57.82 3:00.83
57 Sophia Holiday Junior Buchholz 2:46.06 3:01.16 2:30.96 1:57.75 2:53.61 1:50.20
59 Ava Richards Senior Spanish River 2:10.24 2:08.73 2:31.44 3:09.30 1:53.58 2:28.42
62 Namiah Simpson Junior Flagler Palm Coast 2:10.87 2:41.30 2:32.17 2:33.70 2:07.83 2:26.09
63 Valentina House Junior St. Thomas Aquinas 3:07.23 2:03.30 2:32.22 2:26.14 2:24.61 2:17.00
64 Lyndsey Chute   Sickles HS 2:03.43 2:24.77 2:32.38 2:04.96 3:07.43 2:33.91
67 Mason Schilling Sophomore Venice 3:09.74 2:42.19 2:33.01 2:13.12 3:00.56 2:34.54
69 Stephanie Sandborn Freshman Alonso 2:25.48 2:25.48 2:33.13 2:39.26 2:30.07 1:50.26
73 Maggie Lake Sophomore Rockledge 2:56.07 3:17.69 2:34.44 3:09.97 2:15.91 2:51.43
74 Jaden Ault Sophomore Circle Christian 3:07.05 2:12.94 2:34.58 2:03.67 2:03.67 2:28.40
85 Greta Dieck Sophomore Holy Names 1:54.64 1:54.64 2:37.04 3:14.73 2:02.50 2:08.78
87 Isabella Mizzoni Freshman Vanguard (Ocala) 2:26.66 2:44.00 2:37.69 2:25.08 2:50.31 2:42.42
89 Niyah Harris Junior Osceola (Kissimmee) 2:08.91 3:10.97 2:39.14 3:26.89 2:42.33 2:24.82
90 Hannah Robertson Sophomore Venice 1:51.43 1:51.43 2:39.18 2:45.55 2:58.29 2:55.10
94 Fedeline Exanutus Sophomore Miramar 2:16.18 2:09.70 2:42.12 3:06.44 2:21.05 3:08.06
97 Savannah Alexander Senior Dr. Phillips 3:15.71 2:00.69 2:43.09 2:56.14 1:59.06 2:46.36
Girls 800m Run High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
68 Kara Robinson Sophomore St. Petersburg 2:33.02
70 Dana Hernandez Senior North Broward Prep 2:33.29
71 Mackenzie Flowers Freshman Charlotte 2:33.71
76 Kaitie Van Cleef Freshman Lecanto 2:34.88
77 Lara Lontoc Senior Holy Names 2:34.98
78 Lauren Buddendorf Junior Montverde 2:35.07
79 Victoria Siqueira Freshman Spanish River 2:35.48
80 Aniyah James Junior Rockledge 2:35.49
81 Jailyn Gilmore Junior Atlantic Coast H.S. 2:35.68
82 Sophia Corrales Freshman Lourdes 2:35.77
83 Callie Friske   Calvary Christian (Clr) 2:35.97
84 Julia Holston Sophomore Fort Myers 2:36.81
86 Kamiya Alford Junior Buchholz 2:37.38
88 Nesrene Lewis Freshman Atlantic Coast H.S. 2:38.98
91 Cheyenne Hodges Sophomore Fort White 2:39.52
92 Sheridan Plasencia Junior Fort White 2:40.43
93 Nina Browder Senior Seabreeze 2:41.20
95 Jayci Brauman 7 Montverde 2:42.52
96 Celeste Augustine-Porter Junior South Plantation 2:42.85
98 Breise Teitelman Junior Lecanto 2:44.98
99 Julia Hinkle Sophomore New Smyrna Beach 2:45.10
100 Carol Adams   DeLand 2:46.15
101 Summer Ward Freshman New Smyrna Beach 2:46.33
102 Caroline Spivey 7 Circle Christian 2:48.88
103 Heather Bookbinder Senior Trinity Catholic 2:49.16
104 Flori Schneider Sophomore Palmetto 2:51.28
105 Amy Vo Freshman St. Petersburg 2:54.56
106 Rachel Stadtler   DeLand 2:58.78
107 Ruth Joseph Freshman Freedom (Orlando) 2:59.05
108 Chloe Fretwell Junior Admiral Farragut 3:14.18
  Emma Jaworski Sophomore Canterbury (SP) DNF
  Lauren Frank Sophomore Freedom (Orlando) DNF