March 30-April 1, 2017
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Boys 4,000m Distance Medley High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Hilton Head HS Ben Gilman, Sterling White, Sam Gilman, Jaquel Williams 10:18.15 12:40.33 13:17.42
2 Chiles Matt Newland, Jordan Roberts, Alexander Gruenewald, Michael Phillips 10:21.05 7:14.74 12:37.68
3 Winter Springs Justin Czurak, Tanner Skotnicki, Simbarashe Murimwa, Matthew Doyle 10:36.91 11:21.50 7:25.84
4 Bolles Chase Rivera, Charles Hicks, Bowers John, Christian Glover 10:43.66 10:56.54 9:52.17
5 Spanish River Chris French, Ammar Babikir, Sam Rosenthal, Jake Noonan 10:50.11 13:52.14 9:25.60
6 Pine Crest Ron Knezevich, Carsen Coggeshall, Michael Kennedy, Michael Cabral 10:50.28 8:40.23 12:34.33
7 East Lake Rohan Kohli, Juan Herrera, Matthew Wyers, James Hasell 10:53.88 12:45.04 9:02.72
8 Brookwood Gruem Tesfamariam, Daniel Mativo, Drew Campbell, Zunair Manzoor 10:58.76 8:00.90 12:37.58
9 George Jenkins Brady Zimmerman, Didiah Hall, Ryan Chapman, Christian Malick 11:00.66 8:15.50 8:41.93
10 Rockledge Jacob Cutbirth, Dennis Quolke, Logan Horn, Troy Smith 11:03.56 11:50.01 7:51.13
11 West Orange Artis Lewis, Cole Miller, Onix Ortiz, Rajay Preddie 11:04.38 8:51.51 14:03.77
12 St. Cloud Tristen Montalvo, Kenry Atubel, Anthony Velez, Mattew Velez 11:09.94 7:55.66 9:42.85
13 John A Ferguson HS David Venegas, Nick Pujals, Brian Escobar, Javier Arriaga 11:12.38 13:06.69 12:53.24
14 Island Coast Mateo Defoor, Samir Lester, Bobby Martin, Brian McKellop 11:13.83 10:06.45 9:46.24
15 Flagler Palm Coast Levi Burton, Darrell Thomas, Chris Musial, Shawn Gordon 11:19.10 11:05.52 12:33.81
16 Oak Hall Collin Kane, Johnny Jiao, Avery Kitchens, Austin Montini 11:19.13 13:34.96 8:56.52
17 Hagerty Caleb Getty, Sabik Azad, Nicholas Ebert, Garrett O'Malley 11:21.72 10:13.55 10:27.19
18 DeLand Alexander Williams, Tyler Rollins, Javion Goosby, George Rivero-Kilian 11:24.78 11:04.24 12:19.57
19 American Heritage Plantat Jose Pelalver, Isaiah Petit-Jeune, Jason Heintskill, Michael Hicks 11:26.32 8:00.43 14:04.18
20 Naples Christopher Davis, Brett McNabb, Jared Kornetti, Dylan Clark 11:26.69 10:24.89 9:50.56
21 Seabreeze Ian Yates, Zachary Petrizzo, Logan Horning, Shane Brownrigg 11:28.26 12:30.21 11:35.15
22 St. Petersburg Aaron Bonner, Anthony Johnson, Dieumerci Ufitimana, Matt Wohlwend 11:28.53 11:14.76 10:19.68
23 Cardinal Gibbons Alex Gonzalez, Marquis Williams, Allen Escuage, Chris Castaneda 11:32.44 15:00.18 9:34.73
24 Venice Michael Vare, Neil Blake, Martin Calvillo, Joshua Lawson 11:38.12 10:00.39 10:07.37
25 South Fork Thomas Weiler, Kyle Fohrman, Tyler Fohrman, Jarrod Hemann 11:41.69 10:59.59 10:52.58
26 Lake Brantley Cole Pernell, Joab Francois, Jaylen Rodriques, Brian Johnson 11:44.71 8:41.49 9:23.77
27 Atlantic Coast H.S. Zachary Anderson, Austin Upton, Zivon Rosemond, Vincent Hayes 11:45.48 14:55.96 13:59.53
28 Gainesville Eliot Chalfin-Smith, Ladarius Flagg, Joshua Muse, Nicholas Schrott 11:47.46 14:58.48 11:05.02
29 Miramar Omar Benjamin, Patrick White, Marc Joseph, Matthew Joseph 11:55.59 11:05.50 14:25.87
30 Spruce Creek Luke Bryan, Luke Kathman, Noah Casasanta, Travon Killins 12:00.57 12:29.40 8:24.40
31 South Plantation Gevonte Henry, Damayne Richards, Demarquez Brown, Kerry Desinord 12:06.93 13:48.70 9:41.55
32 Celebration Joshua Steelman, Nate White, Cote Strike, Ayoub Mahdar 12:09.30 10:49.08 8:59.69
33 Alonso Juan DeMatta, Joe Figueriedo, Alex Quesada, Evan Pierson 12:09.42 12:31.31 11:54.84
34 Santa Fe Rilyn Crouch, Cade Kelly, Jack Gabriel, Blake Lofing 12:12.39 10:00.56 12:34.37
35 Eastside Xavier Davis, Logan Diehl, Antonio Durant, Anton Maslov 12:17.25 11:03.53 11:33.02
36 Buchholz Sage Keys, Brandon Mayo, Calum McFetridge, Cade Monk 12:24.26 12:09.38 14:38.23
Boys 4,000m Distance Medley High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Hilton Head HS Gilman, White, Gilman, Williams 10:18.15
2 Chiles Newland, Roberts, Gruenewald, Phillips 10:21.05
3 Winter Springs Czurak, Skotnicki, Murimwa, Doyle 10:36.91
4 Bolles Rivera, Hicks, John, Glover 10:43.66
7 East Lake Kohli, Herrera, Wyers, Hasell 10:53.88
8 Brookwood Tesfamariam, Mativo, Campbell, Manzoor 10:58.76
9 George Jenkins Zimmerman, Hall, Chapman, Malick 11:00.66
10 Rockledge Cutbirth, Quolke, Horn, Smith 11:03.56
11 West Orange Lewis, Miller, Ortiz, Preddie 11:04.38
12 St. Cloud Montalvo, Atubel, Velez, Velez 11:09.94
15 Flagler Palm Coast Burton, Thomas, Musial, Gordon 11:19.10
19 American Heritage Plantat Pelalver, Petit-Jeune, Heintskill, Hicks 11:26.32
23 Cardinal Gibbons Gonzalez, Williams, Escuage, Castaneda 11:32.44
28 Gainesville Chalfin-Smith, Flagg, Muse, Schrott 11:47.46
30 Spruce Creek Bryan, Kathman, Casasanta, Killins 12:00.57
35 Eastside Davis, Diehl, Durant, Maslov 12:17.25
36 Buchholz Keys, Mayo, McFetridge, Monk 12:24.26
Boys 4,000m Distance Medley High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Spanish River French, Babikir, Rosenthal, Noonan 11:42.12 11:42.12 10:50.11 10:50.11 11:55.13 11:09.62
6 Pine Crest Knezevich, Coggeshall, Kennedy, Cabral 8:27.22 10:11.27 8:59.74 10:50.28 13:26.35 10:17.77
13 John A Ferguson HS Venegas, Pujals, Escobar, Arriaga 11:05.66 11:19.11 11:05.66 11:12.38 8:04.12 9:04.63
14 Island Coast Defoor, Lester, Martin, McKellop 10:46.88 13:28.60 8:11.90 11:13.83 13:08.39 8:32.11
16 Oak Hall Kane, Jiao, Kitchens, Montini 10:31.59 13:21.38 12:47.42 11:19.13 9:57.64 10:58.76
17 Hagerty Getty, Azad, Ebert, O'Malley 9:39.47 9:53.10 12:23.08 11:21.72 12:29.90 14:32.61
18 DeLand Williams, Rollins, Goosby, Rivero-Kilian 11:24.78 13:48.59 9:28.37 11:24.78 13:55.44 11:24.78
20 Naples Davis, McNabb, Kornetti, Clark 10:52.36 12:42.23 11:47.29 11:26.69 9:09.36 12:01.03
21 Seabreeze Yates, Petrizzo, Horning, Brownrigg 11:28.26 11:55.79 13:52.80 11:28.26 13:25.27 12:43.97
22 St. Petersburg Bonner, Johnson, Ufitimana, Wohlwend 9:24.60 12:02.96 9:31.48 11:28.53 8:15.75 12:02.96
24 Venice Vare, Blake, Calvillo, Lawson 10:21.33 9:11.52 14:53.60 11:38.12 11:10.20 10:21.33
25 South Fork Weiler, Fohrman, Fohrman, Hemann 13:19.93 12:23.80 10:24.51 11:41.69 8:46.27 9:21.36
26 Lake Brantley Pernell, Francois, Rodriques, Johnson 8:20.35 14:19.75 11:37.67 11:44.71 10:41.29 10:34.24
27 Atlantic Coast H.S. Anderson, Upton, Rosemond, Hayes 9:10.28 12:06.65 8:20.89 11:45.48 10:49.05 12:48.98
29 Miramar Benjamin, White, Joseph, Joseph 13:35.78 13:57.24 9:18.16 11:55.59 15:01.65 13:35.78
31 South Plantation Henry, Richards, Brown, Desinord 12:14.20 13:41.43 10:39.70 12:06.93 9:12.47 9:12.47
32 Celebration Steelman, White, Strike, Mahdar 10:05.32 9:50.74 9:28.86 12:09.30 14:57.04 15:26.21
33 Alonso DeMatta, Figueriedo, Quesada, Pierson 14:49.90 8:37.89 14:20.72 12:09.42 14:28.01 12:09.42
34 Santa Fe Crouch, Kelly, Gabriel, Lofing 9:09.30 15:37.46 12:49.01 12:12.39 13:03.66 9:45.92