April 1, 2017
|
Millersville - Millersville, PA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Otis Ubriaco   Unattached 4:06.75 5:10.91 10
2 Grant Dell JR-3 York (Pa.) 4:08.10 4:13.07 8
3 Alex Petrecca SO-2 Gettysburg 4:08.34 5:07.95 6
4 Uriah St. Lewis SR-4 Georgian Court 4:09.25 4:16.73 5
5 Spencer Lyman JR-3 Franklin & Marshall 4:09.78 3:19.83 4
6 Josh Coakley SO-2 West Chester 4:10.91 4:28.48 3
7 Alex Smith JR-3 York (Pa.) 4:13.05 5:21.38 2
8 Nathan Wojick SR-4 Gettysburg 4:14.94 3:21.41 1
9 Hussein Elmeshad FR-1 Georgian Court 4:15.93 4:56.88 -
10 Andy MacGibbon JR-3 York (Pa.) 4:16.24 5:30.55 -
11 Ciaran Fisher SO-2 Susquehanna 4:16.38 4:11.26 -
12 Kyle Munro SO-2 Lebanon Valley 4:16.39 5:05.11 -
13 Bryce Williams JR-3 Franklin & Marshall 4:17.90 4:02.43 -
14 Charles Wood FR-1 York (Pa.) 4:18.44 3:50.02 -
15 Jordan Blankenship SO-2 York (Pa.) 4:18.56 4:31.49 -
16 Michael Whalen SR-4 Franklin & Marshall 4:19.66 5:37.56 -
17 Jordan Holmes FR-1 Mansfield 4:21.23 3:47.27 -
18 Ernest Long SO-2 Montgomery College 4:23.28 5:00.14 -
19 Jim McDaid SR-4 West Chester 4:23.62 4:07.81 -
20 Terrence Habiyaremye JR-3 Lebanon Valley 4:25.81 4:49.74 -
21 Darren Webb SO-2 York (Pa.) 4:26.20 3:30.30 -
22 Ben Macek FR-1 York (Pa.) 4:26.51 3:19.89 -
23 Bailey Lutz JR-3 Mansfield 4:26.61 5:33.27 -
24 Matthew Robinson SO-2 Gettysburg 4:27.00 3:30.93 -
25 Joshua Velez 2 Unattached 4:28.15 3:29.16 -
26 Samuel Sheldon FR-1 Gettysburg 4:28.70 4:44.83 -
27 Travis Keefe FR-1 Mansfield 4:28.85 3:37.77 -
28 Michael Dworzak SO-2 Lebanon Valley 4:31.51 3:12.78 -
29 Collin Roth FR-1 Franklin & Marshall 4:32.00 5:26.40 -
30 Andrew Tyris SR-4 York (Pa.) 4:32.28 4:32.28 -
31 Dylan Rhodes FR-1 Mansfield 4:32.68 5:27.22 -
32 Tucker Deacon FR-1 York (Pa.) 4:34.02 5:37.05 -
33 Kyle Bobash FR-1 Georgian Court 4:34.81 5:21.53 -
34 Mark Harrel SR-4 Susquehanna 4:35.79 5:28.19 -
35 Kyle Skelton JR-3 Susquehanna 4:38.08 5:05.89 -
36 Kaleb Waiwada SO-2 Susquehanna 4:39.42 3:35.16 -
37 Ignacio Picado Fallas SR-4 Franklin & Marshall 4:39.62 3:24.13 -
38 Michael Garczynski   Penn State T&F Club 4:40.59 4:15.34 -
39 Erik Whitelaw FR-1 York (Pa.) 4:45.55 4:39.84 -
40 Eliot Miller FR-1 Lebanon Valley 4:54.23 4:13.04 -
41 Daniel College JR-3 Lebanon Valley 4:54.57 4:19.23 -
42 Wilson Preston FR-1 Mansfield 4:56.32 5:43.74 -
43 Terrell Wallace FR-1 Lincoln (Pa.) 5:02.71 4:29.42 -
44 Gordon Szabo FR-1 PSU-Harrisburg 5:08.03 3:57.19 -
45 Scott Mundis FR-1 PSU-Harrisburg 5:10.31 5:01.00 -
46 Brandon McMinn JR-3 Lebanon Valley 5:14.26 6:35.97 -
47 Robert Masters FR-1 Susquehanna 5:16.24 6:10.00 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
23 Bailey Lutz JR-3 Mansfield 4:47.94 3:57.29 3:51.95 4:26.61 -
27 Travis Keefe FR-1 Mansfield 3:45.84 3:59.28 4:20.79 4:28.85 -
32 Tucker Deacon FR-1 York (Pa.) 4:36.76 5:06.91 4:12.10 4:34.02 -
38 Michael Garczynski   Penn State T&F Club 4:54.62 5:14.26 5:17.07 4:40.59 -
39 Erik Whitelaw FR-1 York (Pa.) 4:36.99 3:51.30 3:19.89 4:45.55 -
40 Eliot Miller FR-1 Lebanon Valley 4:24.81 5:08.95 3:58.33 4:54.23 -
41 Daniel College JR-3 Lebanon Valley 5:41.71 4:19.23 5:53.49 4:54.57 -
42 Wilson Preston FR-1 Mansfield 4:11.88 3:27.43 4:44.47 4:56.32 -
43 Terrell Wallace FR-1 Lincoln (Pa.) 6:24.45 4:41.52 4:20.33 5:02.71 -
44 Gordon Szabo FR-1 PSU-Harrisburg 4:43.39 4:58.79 5:32.68 5:08.03 -
45 Scott Mundis FR-1 PSU-Harrisburg 4:02.05 6:03.07 4:33.08 5:10.31 -
46 Brandon McMinn JR-3 Lebanon Valley 5:36.26 6:23.40 4:33.41 5:14.26 -
47 Robert Masters FR-1 Susquehanna 4:44.62 5:41.54 5:44.71 5:16.24 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Jordan Holmes FR-1 Mansfield 4:21.23 5:29.15 3:21.15 3:28.99 4:10.78 4:31.68 3:49.89 -
18 Ernest Long SO-2 Montgomery College 4:23.28 4:54.88 3:20.10 3:33.26 3:04.30 3:38.53 4:10.12 -
20 Terrence Habiyaremye JR-3 Lebanon Valley 4:25.81 3:37.97 3:06.07 4:12.52 5:40.24 4:55.05 3:32.65 -
21 Darren Webb SO-2 York (Pa.) 4:26.20 3:38.29 3:06.34 3:32.96 3:06.34 5:46.06 5:06.13 -
22 Ben Macek FR-1 York (Pa.) 4:26.51 3:27.88 3:11.89 3:17.22 4:39.84 5:33.14 3:06.56 -
26 Samuel Sheldon FR-1 Gettysburg 4:28.70 4:31.39 3:16.15 4:47.51 5:38.57 3:37.65 3:08.09 -
28 Michael Dworzak SO-2 Lebanon Valley 4:31.51 5:17.67 4:15.22 3:31.78 5:39.39 3:42.64 4:28.80 -
29 Collin Roth FR-1 Franklin & Marshall 4:32.00 3:26.72 3:59.36 4:45.60 4:04.80 5:34.56 4:07.52 -
30 Andrew Tyris SR-4 York (Pa.) 4:32.28 3:26.94 3:51.44 3:21.49 5:32.19 5:37.63 3:21.49 -
31 Dylan Rhodes FR-1 Mansfield 4:32.68 3:24.51 5:19.04 4:51.77 4:16.32 3:24.51 4:24.50 -
34 Mark Harrel SR-4 Susquehanna 4:35.79 3:26.85 5:33.71 4:44.07 3:21.33 4:08.22 4:10.97 -
35 Kyle Skelton JR-3 Susquehanna 4:38.08 4:18.62 3:20.22 3:45.25 3:31.34 4:32.52 4:04.71 -
37 Ignacio Picado Fallas SR-4 Franklin & Marshall 4:39.62 4:22.85 5:13.18 5:38.34 5:04.79 5:10.38 3:32.52 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Nathan Wojick SR-4 Gettysburg 4:12.39 3:46.90 4:58.28 3:44.35 4:14.94 1
9 Hussein Elmeshad FR-1 Georgian Court 4:15.93 4:00.58 3:01.71 3:09.39 4:15.93 -
12 Kyle Munro SO-2 Lebanon Valley 3:53.32 5:23.06 4:18.96 3:07.17 4:16.39 -
13 Bryce Williams JR-3 Franklin & Marshall 5:27.54 5:12.06 4:30.80 4:59.17 4:17.90 -
15 Jordan Blankenship SO-2 York (Pa.) 3:16.51 5:28.38 3:34.61 3:55.29 4:18.56 -
16 Michael Whalen SR-4 Franklin & Marshall 3:22.54 4:50.82 3:01.77 4:48.23 4:19.66 -
19 Jim McDaid SR-4 West Chester 5:34.80 5:03.17 3:38.81 4:42.08 4:23.62 -
25 Joshua Velez 2 Unattached 5:24.47 4:44.24 4:28.15 4:22.79 4:28.15 -
33 Kyle Bobash FR-1 Georgian Court 5:51.76 3:23.36 3:12.37 3:59.09 4:34.81 -
36 Kaleb Waiwada SO-2 Susquehanna 4:03.10 4:22.66 3:35.16 4:50.60 4:39.42 -
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Otis Ubriaco   Unattached 4:19.09 4:58.57 4:09.22 3:37.14 4:06.75 4:01.82 4:43.77 10
2 Grant Dell JR-3 York (Pa.) 4:35.40 3:01.12 4:45.32 4:40.36 4:08.10 4:55.24 4:35.40 8
3 Alex Petrecca SO-2 Gettysburg 3:41.03 4:23.24 4:55.53 3:53.44 4:08.34 5:12.91 3:53.44 6
4 Uriah St. Lewis SR-4 Georgian Court 3:36.85 4:54.12 4:01.78 2:59.46 4:09.25 5:09.07 3:49.31 5
5 Spencer Lyman JR-3 Franklin & Marshall 4:07.29 3:22.33 3:47.30 3:44.81 4:09.78 3:54.80 4:27.27 4
6 Josh Coakley SO-2 West Chester 4:18.44 3:33.28 5:23.68 3:03.17 4:10.91 3:55.86 3:38.30 3
7 Alex Smith JR-3 York (Pa.) 4:30.77 4:20.65 3:17.38 3:32.57 4:13.05 3:35.10 3:45.22 2
10 Andy MacGibbon JR-3 York (Pa.) 5:30.55 4:00.87 4:46.99 4:18.81 4:16.24 3:30.12 4:13.68 -
11 Ciaran Fisher SO-2 Susquehanna 3:14.85 3:55.87 5:17.92 4:26.64 4:16.38 5:25.61 3:53.31 -
14 Charles Wood FR-1 York (Pa.) 5:12.72 4:18.44 5:33.39 4:46.87 4:18.44 4:57.21 4:36.53 -
24 Matthew Robinson SO-2 Gettysburg 3:14.91 4:13.65 4:27.00 3:09.57 4:27.00 3:30.93 4:27.00 -