March 10-11, 2017
|
North Central-Res/Rec Center - Naperville, IL
|
200m (Flat)

Men's Mile Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Isaac Garcia-Cassani JR-3 SUNY Geneseo 4:54.85 3:40.52 4:27.60 3:03.35 4:25.12 3:57.86 4:07.77 10
2 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 4:23.19 5:15.33 3:01.26 3:13.67 3:40.98 4:55.47 4:08.29 8
3 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 4:38.37 3:38.72 5:05.71 3:21.32 5:18.14 3:01.44 4:08.54 6
4 Roberto Lara JR-3 Wis.-Oshkosh 4:03.61 4:38.41 4:28.47 5:13.21 3:36.27 3:21.35 4:08.58 5
5 Owen Norley SR-4 Carnegie Mellon 3:39.24 3:26.78 3:04.36 4:34.05 3:31.76 4:09.13 4:09.13 4
6 Jeremy Hernandez JR-3 Ramapo 5:12.50 3:17.50 4:55.00 3:20.00 4:00.00 5:15.00 4:10.00 3
7 Sean Bjork SR-4 St. Olaf 5:00.06 3:50.05 5:15.07 4:25.06 5:00.06 5:20.07 4:10.05 2
8 Daniel McSolla JR-3 Wentworth 4:02.70 4:12.71 5:17.76 3:05.15 3:50.19 3:27.67 4:10.20 1
9 Joe Zack JR-3 Wis.-Oshkosh 4:30.23 4:50.25 5:07.76 4:17.72 4:37.74 4:32.73 4:10.21 -
10 Mason Hepner SR-4 Dickinson 3:14.61 3:47.46 4:15.26 3:09.55 4:02.62 5:00.75 4:12.73 -

Men's Mile Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jeremy Hernandez JR-3 Ramapo 4:12.09 4:39.82 3:01.51 5:17.64 3:44.36 4:12.09 4:22.18
2 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 4:14.55 5:28.37 4:32.37 5:13.10 3:08.37 3:03.28 4:27.28
3 Owen Norley SR-4 Carnegie Mellon 4:12.16 3:59.56 3:54.51 5:10.16 4:19.73 3:54.51 5:05.12
4 Sean Bjork SR-4 St. Olaf 4:15.40 3:44.76 4:02.63 4:07.74 3:19.22 5:06.48 3:42.20
5 Isaac Garcia-Cassani JR-3 SUNY Geneseo 4:12.35 4:40.11 4:27.50 3:04.22 4:22.45 3:09.27 3:11.79
6 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 4:15.50 2:58.85 4:33.39 3:01.41 4:12.95 4:12.95 4:18.06
7 Roberto Lara JR-3 Wis.-Oshkosh 4:12.52 4:57.98 5:10.60 3:32.12 5:28.28 3:24.55 4:20.10
8 Daniel McSolla JR-3 Wentworth 4:13.27 5:11.53 4:53.80 5:11.53 3:30.22 5:06.46 4:48.73
8 Joe Zack JR-3 Wis.-Oshkosh 4:13.27 3:37.82 4:53.80 3:30.22 5:16.59 3:50.48 5:19.12
10 Mason Hepner SR-4 Dickinson 4:15.77 3:55.31 3:32.29 3:52.75 3:34.85 5:27.39 3:42.52
11 Ernie Pitone SR-4 Widener 4:15.93 3:22.19 4:31.29 4:26.17 5:12.24 4:21.05 4:59.44
12 Jon Perlman SO-2 Middlebury 4:17.07 4:14.50 4:27.36 4:45.35 4:06.79 3:43.65 4:04.22
13 Jacob Eggers SR-4 St. Olaf 4:17.73 4:53.82 3:05.57 3:10.72 4:40.93 5:14.43 4:51.24
14 Ben Bosworth SR-4 Connecticut College 4:19.05 4:16.46 5:29.00 3:55.74 4:52.73 3:35.02 4:19.05
  Max Brown JR-3 Emory DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Men's Mile Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jeremy Hernandez JR-3 Ramapo 3:01.51 4:37.30 5:07.55 4:12.09 4:34.78
3 Owen Norley SR-4 Carnegie Mellon 4:49.99 3:51.99 4:24.77 4:12.16 5:15.20
5 Isaac Garcia-Cassani JR-3 SUNY Geneseo 2:59.17 3:44.60 4:24.97 4:12.35 3:16.84
7 Roberto Lara JR-3 Wis.-Oshkosh 4:15.05 5:10.60 4:04.95 4:12.52 3:54.85
8 Daniel McSolla JR-3 Wentworth 4:23.40 4:56.33 3:07.42 4:13.27 4:18.34
8 Joe Zack JR-3 Wis.-Oshkosh 5:01.40 3:02.36 4:05.68 4:13.27 3:17.55
12 Jon Perlman SO-2 Middlebury 3:02.52 3:43.65 5:03.35 4:17.07 5:23.91
13 Jacob Eggers SR-4 St. Olaf 3:51.96 4:38.35 4:04.85 4:17.73 3:36.50
Men's Mile Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Donson Cook-Gallardo JR-3 Carleton 4:57.83 3:49.10 4:14.55 3:46.55 3:38.92
4 Sean Bjork SR-4 St. Olaf 4:20.51 3:29.43 4:15.40 5:06.48 5:32.02
6 Joe Coffey SR-4 St. Olaf 5:24.49 3:37.18 4:15.50 4:53.83 5:32.15
10 Mason Hepner SR-4 Dickinson 5:27.39 4:36.24 4:15.77 5:04.37 5:04.37
11 Ernie Pitone SR-4 Widener 4:13.37 3:01.71 4:15.93 3:42.66 3:11.95
14 Ben Bosworth SR-4 Connecticut College 5:00.50 3:45.38 4:19.05 3:55.74 4:44.96
  Max Brown JR-3 Emory DQ DQ DQ DQ DQ