February 18, 2017
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emilee Trost JR-3 Minnesota-Duluth 2:10.25 1:50.72 2:38.91
2 Kayla Janto SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:15.40 2:15.40 2:50.61
3 Natalie Stauber SR-4 Minnesota-Duluth 2:19.81 3:00.36 2:57.56
4 Ali Glassbrenner JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:20.22 1:45.17 1:56.39
5 Rachel Sakry SR-4 St. Cloud State 2:22.93 1:52.92 2:57.24
6 Natalie Kintop SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:24.04 3:02.93 2:21.16
7 Erica Young SR-4 Concordia-St. Paul 2:24.33 2:41.65 2:35.88
8 Autum Shurbert-Hetzel FR-1 St. Cloud State 2:24.95 1:55.96 2:52.49
9 Kathryn Webb FR-1 Minnesota-Duluth 2:26.92 1:45.79 2:07.82
10 Holly Ellingson SO-2 Macalester 2:26.99 2:03.48 2:31.40
11 Winona Rachel SR-4 Carleton 2:27.21 2:37.52 2:15.44
12 Maddie Powell   Minnesota Running Club 2:27.90 2:07.20 2:44.17
13 Maria Berg FR-1 Minnesota-Duluth 2:28.41 1:58.73 2:03.18
14 Claudia Lundgren FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:28.84 2:57.12 1:50.15
15 Eleanor Stepaniak SR-4 Minnesota-Duluth 2:29.74 2:58.19 2:32.74
16 Carmen Garson-Shumway JR-3 Macalester 2:30.79 1:53.10 3:14.52
17 Shannon Strickland SR-4 St. Catherine 2:30.88 2:55.02 2:56.53
18 Tayler Hebner FR-1 Minnesota-Duluth 2:31.51 2:39.09 2:36.06
19 Kimberly Carlson JR-3 Wis.-River Falls 2:31.83 2:19.69 2:57.65
20 Allyx Kvasnicka   Minnesota Running Club 2:33.96 1:47.78 1:50.86
21 Emma Blom SR-4 Augsburg 2:34.04 1:55.53 2:40.21
22 Amy Pelz SO-2 Macalester 2:34.63 2:31.54 2:20.72
23 Nadine Thoemke SO-2 Hamline 2:34.77 2:36.32 2:36.32
24 Dayton Tolle FR-1 Minnesota-Duluth 2:35.33 1:50.29 2:55.53
25 Courtney Kirkeide SR-4 St. Catherine 2:35.48 2:41.70 2:21.49
26 Megan Cihasky FR-1 Minnesota-Duluth 2:35.51 2:37.07 2:09.08
27 Rachel Thaemert SR-4 Concordia-St. Paul 2:36.07 2:47.00 1:55.50
28 Erica Olson FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:37.84 2:25.22 2:03.12
29 Anna Truong   Minnesota Running Club 2:38.43 3:08.54 2:30.51
30 Stefani Weimholt   Minnesota Running Club 2:41.93 3:17.56 2:58.13
31 Betsy Schein SO-2 Macalester 2:46.08 3:06.01 3:04.35
32 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 2:47.25 2:28.86 2:27.18
33 Stacey Wherley SO-2 St. Catherine 2:51.00 2:06.54 3:01.26
34 Ivelyn Christianson FR-1 Northwestern (Minn.) 2:52.17 3:18.00 2:38.40
35 Veronica Zapata SO-2 Macalester 2:53.95 3:28.74 3:20.05
36 Abby Keelin FR-1 Bethel (Minn.) 2:59.54 2:54.16 2:07.48
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emilee Trost JR-3 Minnesota-Duluth 2:29.79 1:31.18 2:10.25 1:37.69 1:38.99
2 Kayla Janto SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:35.71 2:50.61 2:15.40 2:11.34 2:19.47
3 Natalie Stauber SR-4 Minnesota-Duluth 3:01.76 2:10.03 2:19.81 3:01.76 2:04.43
4 Ali Glassbrenner JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:52.47 2:48.27 2:20.22 2:10.41 2:34.25
5 Rachel Sakry SR-4 St. Cloud State 1:45.77 1:47.20 2:22.93 1:44.34 2:00.07
6 Natalie Kintop SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:25.48 1:59.56 2:24.04 3:07.26 2:02.44
7 Erica Young SR-4 Concordia-St. Paul 2:56.09 1:43.92 2:24.33 2:07.01 2:14.23
13 Maria Berg FR-1 Minnesota-Duluth 2:09.12 1:51.31 2:28.41 2:12.09 2:35.83
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Autum Shurbert-Hetzel FR-1 St. Cloud State 2:43.80 2:27.85 2:24.95 2:14.81 3:04.09 1:54.51 1:41.47
9 Kathryn Webb FR-1 Minnesota-Duluth 2:56.31 3:08.06 2:26.92 1:42.85 2:54.84 2:13.70 2:34.27
10 Holly Ellingson SO-2 Macalester 2:43.16 2:32.87 2:26.99 2:02.01 1:59.07 2:31.40 1:42.90
11 Winona Rachel SR-4 Carleton 2:40.46 2:08.08 2:27.21 2:40.46 2:18.38 1:46.00 2:00.72
12 Maddie Powell   Minnesota Running Club 2:20.51 1:56.85 2:27.90 3:03.40 2:58.96 2:21.99 2:39.74
14 Claudia Lundgren FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:25.87 3:04.57 2:28.84 2:03.54 1:56.10 3:04.57 2:03.54
15 Eleanor Stepaniak SR-4 Minnesota-Duluth 3:07.18 2:43.22 2:29.74 1:55.30 3:08.68 2:05.79 2:17.76
16 Carmen Garson-Shumway JR-3 Macalester 3:03.97 1:57.62 2:30.79 2:18.73 2:00.64 2:17.22 2:45.87
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Shannon Strickland SR-4 St. Catherine 2:48.99 2:30.88 2:20.32
18 Tayler Hebner FR-1 Minnesota-Duluth 2:37.57 2:31.51 2:36.06
19 Kimberly Carlson JR-3 Wis.-River Falls 2:51.57 2:31.83 2:48.54
20 Allyx Kvasnicka   Minnesota Running Club 3:01.68 2:33.96 1:57.01
21 Emma Blom SR-4 Augsburg 2:35.58 2:34.04 1:52.45
25 Courtney Kirkeide SR-4 St. Catherine 2:29.26 2:35.48 1:58.17
26 Megan Cihasky FR-1 Minnesota-Duluth 2:58.84 2:35.51 2:44.84
30 Stefani Weimholt   Minnesota Running Club 3:17.56 2:41.93 3:14.32
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Amy Pelz SO-2 Macalester 2:51.64 2:48.55 2:33.09 1:49.79 2:34.63
23 Nadine Thoemke SO-2 Hamline 3:07.28 2:27.04 2:10.01 3:19.66 2:34.77
24 Dayton Tolle FR-1 Minnesota-Duluth 3:11.06 3:14.17 2:29.12 3:17.27 2:35.33
27 Rachel Thaemert SR-4 Concordia-St. Paul 2:39.20 2:54.80 2:57.92 3:08.85 2:36.07
28 Erica Olson FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:04.68 2:45.74 3:17.30 2:42.58 2:37.84
29 Anna Truong   Minnesota Running Club 2:09.92 3:11.70 3:10.12 3:05.37 2:38.43
31 Betsy Schein SO-2 Macalester 2:11.21 3:02.69 2:22.83 2:24.49 2:46.08
32 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 2:38.89 2:40.56 3:17.36 3:19.03 2:47.25
33 Stacey Wherley SO-2 St. Catherine 3:02.97 3:26.91 3:25.20 2:40.74 2:51.00
34 Ivelyn Christianson FR-1 Northwestern (Minn.) 2:02.24 2:40.12 3:11.11 2:24.63 2:52.17
35 Veronica Zapata SO-2 Macalester 2:47.00 3:37.44 2:19.16 2:47.00 2:53.95
36 Abby Keelin FR-1 Bethel (Minn.) 2:59.54 3:31.86 3:06.73 3:21.09 2:59.54