February 18, 2017
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Bethany Hasz   UNAT-Minnesota 4:50.61
2 Megan Hasz   UNAT-Minnesota 4:55.39
3 Abby Kohut-Jackson   UNAT-Minnesota 4:57.91
4 Sam Prouty FR-1 Minnesota 4:58.72
5 Lindsey Greenlund   UNAT-Minnesota 4:58.92
6 Abby Lange FR-1 Minnesota 4:59.25
7 Elyse Prescott   UNAT-Minnesota 4:59.27
8 Tamara Gorman SO-2 Minnesota 4:59.48
9 Alex Fossum SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:05.24
10 Molly Eastman SO-2 Minnesota 5:07.07
11 Emily Castanias SO-2 Minnesota 5:08.09
12 Sarah Klecker JR-3 Minnesota 5:09.15
13 Ashley Lawson SR-4 Southwest Baptist 5:10.13
14 Abby Kargol FR-1 Minnesota 5:10.69
15 Emily Betz FR-1 Minnesota 5:12.72
16 Liz Miller SO-2 Minnesota 5:13.33
17 Nicole Nipper SR-4 Carleton 5:13.78
18 Rachel Wians FR-1 Minnesota 5:14.56
19 Ally Smith FR-1 Minnesota 5:14.98
20 Claire Trujillo SR-4 Carleton 5:15.09
21 Carli Schulz SR-4 Minnesota 5:15.14
22 Sarah Werking   UNAT-Minnesota 5:15.82
23 Abigail Fouts SR-4 Wis.-River Falls 5:17.11
24 Meghan Borowski SO-2 Minnesota-Duluth 5:17.22
25 Nikki Jurik SO-2 Wis.-River Falls 5:17.51
26 Melissa Marsh JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:19.24
27 Amber Seidenkranz JR-3 Minnesota-Duluth 5:19.30
28 Maddie Powell   Minnesota Running Club 5:20.57
29 Megan Davitt SR-4 Macalester 5:20.58
30 Eliza Ramsey SR-4 Macalester 5:22.43
31 Marietta Geist FR-1 Carleton 5:22.54
32 Linsey Tolkkinen SO-2 Wis.-River Falls 5:23.09
33 Victoria Simones SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:24.29
34 Emily Klatt SO-2 Wis.-River Falls 5:25.21
35 Kelli Schmidt   UNAT-Minnesota 5:33.53
36 Laura Werking JR-3 Minnesota 5:34.47
37 Erin Spatenka SR-4 Concordia-St. Paul 5:34.73
38 Karlyn Russell SR-4 Macalester 5:36.51
39 Emma Maxtutis FR-1 Macalester 5:37.76
40 Sarissa Falk SR-4 Hamline 5:38.74
41 Kelly Segura SO-2 Bethel (Minn.) 5:38.79
42 Molly Adams FR-1 Macalester 5:40.23
43 Allyx Kvasnicka   Minnesota Running Club 5:43.38
44 Stefani Weimholt   Minnesota Running Club 5:48.08
45 Deanna Cahoon-Draus 5 Unattached 5:48.10
46 Sophie Held   Minnesota Running Club 5:48.12
47 Helen Roach SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:49.25
48 Zia Matti JR-3 St. Cloud State 5:49.97
49 Mackenzie Nelson FR-1 Crown 5:51.55
50 Malena Larsen SO-2 Augsburg 5:51.72
51 Anya Ptacek FR-1 Macalester 5:52.40
52 Hallie Kircher-Henning SO-2 Macalester 5:55.82
53 Kaylea Brase   Minnesota Running Club 5:56.07
54 Laura Luttio SO-2 Bethel (Minn.) 5:57.02
55 McKinzie Fettig JR-3 Bethel (Minn.) 5:57.70
56 Mariah Gallagher JR-3 Hamline 5:59.64
57 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 6:02.64
58 Mandy Hansen   Minnesota Running Club 6:11.88
59 McKenzie Van Loh SO-2 Bethel (Minn.) 6:14.25
60 Bernadette Hayden FR-1 Hamline 6:16.09
61 Rose Brakob FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:17.97
62 Emma Higgins FR-1 Macalester 6:18.18
63 Dominique Ward JR-3 Northwestern (Minn.) 6:37.77
  Jordan Gray JR-3 Concordia-St. Paul DNF
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Bethany Hasz   UNAT-Minnesota 3:58.30 4:50.61 5:28.39
2 Megan Hasz   UNAT-Minnesota 3:38.59 4:55.39 6:21.06
3 Abby Kohut-Jackson   UNAT-Minnesota 3:37.48 4:57.91 4:54.93
4 Sam Prouty FR-1 Minnesota 5:49.51 4:58.72 6:01.46
5 Lindsey Greenlund   UNAT-Minnesota 5:13.87 4:58.92 6:16.64
6 Abby Lange FR-1 Minnesota 3:53.42 4:59.25 6:26.04
7 Elyse Prescott   UNAT-Minnesota 3:53.43 4:59.27 3:50.44
8 Tamara Gorman SO-2 Minnesota 4:02.58 4:59.48 4:53.49
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Alex Fossum SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:01.14 5:05.24 6:00.19 5:20.51 6:12.40 3:45.88
10 Molly Eastman SO-2 Minnesota 3:59.52 5:07.07 3:59.52 5:13.22 3:41.09 4:17.94
11 Emily Castanias SO-2 Minnesota 4:37.29 5:08.09 6:25.12 6:15.87 3:41.83 5:23.50
12 Sarah Klecker JR-3 Minnesota 4:56.79 5:09.15 4:10.42 4:35.15 5:18.43 5:21.52
13 Ashley Lawson SR-4 Southwest Baptist 6:30.77 5:10.13 5:22.54 5:53.55 5:16.34 4:17.41
14 Abby Kargol FR-1 Minnesota 4:14.77 5:10.69 4:48.95 5:54.19 5:23.12 4:58.27
15 Emily Betz FR-1 Minnesota 4:47.71 5:12.72 4:28.94 4:07.05 5:00.22 4:57.09
18 Rachel Wians FR-1 Minnesota 6:20.62 5:14.56 3:43.34 5:20.86 4:55.69 4:11.65
19 Ally Smith FR-1 Minnesota 4:18.29 5:14.98 6:21.13 6:21.13 6:14.83 6:49.48
35 Kelli Schmidt   UNAT-Minnesota 5:33.53 5:33.53 5:33.53 4:30.16 6:03.55 6:36.90
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Liz Miller SO-2 Minnesota 5:10.20 3:51.87 6:16.00 5:16.47 5:13.33 4:57.67
17 Nicole Nipper SR-4 Carleton 4:51.82 4:54.96 3:58.48 6:47.92 5:13.78 4:14.17
20 Claire Trujillo SR-4 Carleton 6:02.36 6:18.11 6:24.41 5:15.09 5:15.09 4:21.53
21 Carli Schulz SR-4 Minnesota 6:37.08 3:43.75 4:49.93 6:08.72 5:15.14 5:56.11
22 Sarah Werking   UNAT-Minnesota 6:34.78 5:53.72 3:47.39 6:28.46 5:15.82 6:34.78
23 Abigail Fouts SR-4 Wis.-River Falls 5:52.00 4:10.52 6:39.56 4:35.89 5:17.11 5:29.80
24 Meghan Borowski SO-2 Minnesota-Duluth 4:58.19 6:23.84 5:04.54 5:33.09 5:17.22 6:52.39
25 Nikki Jurik SO-2 Wis.-River Falls 6:21.02 3:42.26 4:07.66 6:21.02 5:17.51 6:27.37
26 Melissa Marsh JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:05.82 5:19.24 6:16.71 6:39.05 5:19.24 4:40.94
27 Amber Seidenkranz JR-3 Minnesota-Duluth 6:55.09 3:43.51 4:34.60 3:56.29 5:19.30 4:44.18
30 Eliza Ramsey SR-4 Macalester 6:52.71 5:32.11 4:43.74 4:11.50 5:22.43 6:20.47
31 Marietta Geist FR-1 Carleton 5:32.22 4:53.52 6:07.70 6:23.83 5:22.54 6:43.18
32 Linsey Tolkkinen SO-2 Wis.-River Falls 5:13.40 4:44.32 5:26.32 6:08.33 5:23.09 6:43.87
34 Emily Klatt SO-2 Wis.-River Falls 4:39.68 6:23.75 6:27.00 4:42.94 5:25.21 5:28.47
36 Laura Werking JR-3 Minnesota 5:41.16 6:07.92 4:10.86 4:44.30 5:34.47 6:44.71
  Jordan Gray JR-3 Concordia-St. Paul DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Maddie Powell   Minnesota Running Club 5:20.57
29 Megan Davitt SR-4 Macalester 5:20.58
33 Victoria Simones SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:24.29
37 Erin Spatenka SR-4 Concordia-St. Paul 5:34.73
38 Karlyn Russell SR-4 Macalester 5:36.51
39 Emma Maxtutis FR-1 Macalester 5:37.76
40 Sarissa Falk SR-4 Hamline 5:38.74
41 Kelly Segura SO-2 Bethel (Minn.) 5:38.79
42 Molly Adams FR-1 Macalester 5:40.23
43 Allyx Kvasnicka   Minnesota Running Club 5:43.38
44 Stefani Weimholt   Minnesota Running Club 5:48.08
45 Deanna Cahoon-Draus 5 Unattached 5:48.10
49 Mackenzie Nelson FR-1 Crown 5:51.55
51 Anya Ptacek FR-1 Macalester 5:52.40
56 Mariah Gallagher JR-3 Hamline 5:59.64
Women's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
46 Sophie Held   Minnesota Running Club 5:27.24 4:03.69 5:48.12 4:59.39
47 Helen Roach SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:45.76 7:09.58 5:49.25 7:06.09
48 Zia Matti JR-3 St. Cloud State 6:14.47 6:56.47 5:49.97 4:29.48
50 Malena Larsen SO-2 Augsburg 6:30.41 5:51.72 5:51.72 5:44.69
52 Hallie Kircher-Henning SO-2 Macalester 7:17.66 5:02.45 5:55.82 5:34.47
53 Kaylea Brase   Minnesota Running Club 4:09.25 5:27.59 5:56.07 4:30.62
54 Laura Luttio SO-2 Bethel (Minn.) 4:27.77 5:24.89 5:57.02 6:43.44
55 McKinzie Fettig JR-3 Bethel (Minn.) 5:04.05 5:21.93 5:57.70 5:32.67
57 Maria Gilbert   Minnesota Running Club 5:11.87 7:40.56 6:02.64 6:49.79
58 Mandy Hansen   Minnesota Running Club 7:29.98 5:38.41 6:11.88 4:35.20
59 McKenzie Van Loh SO-2 Bethel (Minn.) 6:44.19 7:02.91 6:14.25 4:25.72
60 Bernadette Hayden FR-1 Hamline 6:46.18 6:49.94 6:16.09 6:46.18
61 Rose Brakob FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:02.86 4:43.48 6:17.97 7:56.25
62 Emma Higgins FR-1 Macalester 8:04.07 7:56.51 6:18.18 5:02.55
63 Dominique Ward JR-3 Northwestern (Minn.) 6:01.97 5:18.22 6:37.77 5:06.29