February 25, 2017
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Scott Anderson Senior Neuqua Valley 10:04.07 11:40.05 11:34.40 9:52.78 9:24.55 7:48.58 10
2 Jake McEneaney Senior Neuqua Valley 9:00.06 7:23.42 7:00.68 9:45.54 9:28.48 7:23.42 8
3 Jackson Jett Senior Neuqua Valley 12:07.02 8:52.38 8:52.38 7:20.79 9:32.45 10:29.70 6
4 Mathias Powell Sophomore Mahomet-Seymour 7:07.58 7:36.87 12:06.30 10:50.15 9:45.72 10:03.30 5
5 Chris Keeley Sophomore Neuqua Valley 12:49.42 9:26.63 9:26.63 12:19.60 9:56.45 9:26.63 4
6 Omar Paramo Junior Plainfield North 8:58.70 12:45.20 11:43.99 8:58.70 10:12.16 8:52.58 3
7 Ryan Knootz Senior Illiana Christian 7:49.26 8:14.28 8:51.82 7:55.51 10:25.67 8:01.77 2
8 Ethan Prior Junior Plainfield North 12:43.41 10:57.03 8:08.08 8:14.34 10:25.74 9:54.46 1
9 Max Ebeling Sophomore Evanston Township 9:16.06 10:25.57 10:38.20 12:25.62 10:31.88 12:50.90 -
10 Josh Perch Senior Lincoln-Way Central 10:19.11 10:25.49 11:22.93 10:31.87 10:38.25 13:30.58 -
11 Zahid Salodawala Junior Plainfield East 10:19.32 11:42.32 11:35.94 7:46.09 10:38.47 12:39.78 -
12 Gavin Withaeger Junior Plainfield East 12:01.58 8:56.39 10:57.72 10:57.72 10:38.56 9:15.55 -
13 Peter Klepec Senior Minooka 11:48.79 7:56.82 12:46.78 9:20.59 10:44.35 9:33.48 -
14 Max Hartmann Sophomore Edwardsville 11:23.55 8:47.31 8:53.82 10:05.43 10:51.00 8:08.25 -
15 Seth Joder Sophomore Minooka 9:22.56 9:42.18 10:08.34 13:57.29 10:54.13 8:23.68 -
16 Raleigh Brazier Junior Edwardsville 8:06.38 10:04.69 8:06.38 9:18.68 10:57.27 11:36.71 -
17 Brian Maty Senior Shepard 11:03.98 8:59.07 8:39.35 13:22.03 10:57.40 13:02.31 -
18 Carson Porter Senior Plainfield East 8:36.68 8:16.81 9:29.68 8:03.56 11:02.41 9:49.55 -
19 Hunter Phillips Freshman Minooka 8:11.39 10:50.76 13:16.85 14:03.33 11:04.04 13:56.69 -
20 Connor Al-Ashkar Sophomore Plainfield North 8:11.90 8:11.90 13:24.33 11:18.03 11:04.73 12:17.85 -
21 Todd Baxter Sophomore Edwardsville 13:39.12 9:32.72 8:19.47 9:32.72 11:05.95 14:19.08 -
22 Jake Hinchley Freshman Lockport Township 14:08.71 11:40.53 10:12.96 8:58.87 11:13.58 8:38.66 -
23 Patrick McManaman Sophomore Plainfield North 11:09.02 9:06.14 13:32.38 10:28.06 11:22.67 10:21.23 -
24 Josh Perry Sophomore Edwardsville 12:03.75 14:47.62 11:29.61 10:07.68 11:22.78 12:58.37 -
25 Hasan Sehwail Senior Minooka 12:52.62 12:45.60 8:32.74 13:48.81 11:42.38 11:42.38 -
26 Ryan Meyer Junior Metamora 9:38.65 10:06.88 15:10.32 13:45.64 11:45.67 9:10.43 -
27 Ethan Hawker Junior Evanston Township 14:29.93 13:05.06 10:08.25 8:15.09 11:47.26 11:11.90 -
28 JJ Sulich Freshman Lockport Township 11:02.99 10:05.34 13:27.12 11:10.20 12:00.64 9:43.72 -
29 Erik Johnson Freshman Lincoln-Way Central 13:18.77 13:55.08 14:02.34 9:40.92 12:06.15 14:16.86 -
30 Giovanni Ciseros Junior Shepard 15:39.87 11:10.30 8:59.15 8:37.30 12:08.58 10:19.30 -
31 Tom Sevick Junior Evanston Township 14:00.21 9:59.10 13:09.06 11:34.08 12:10.61 11:12.17 -
32 Ross Stanley Senior Metamora 13:35.88 15:40.83 13:28.53 13:28.53 12:15.02 11:01.52 -
33 Andrew Mangun Senior Minooka 10:17.63 13:36.15 11:53.22 9:26.16 12:15.27 11:53.22 -
34 Cody Ramos Sophomore Kankakee 9:53.30 15:38.77 14:08.65 13:16.07 12:31.01 15:31.26 -
35 Derek Ayers Sophomore Metamora 15:12.49 15:35.11 12:34.12 10:03.30 12:34.12 16:05.28 -
36 Knick Koval Junior Metamora 15:13.71 12:20.03 10:26.76 13:05.34 12:35.13 15:59.02 -
37 Olan Bruyere Senior Plainfield North 11:58.36 12:13.81 11:04.29 13:00.16 12:52.43 14:56.02 -
38 Jeremy Wesley Freshman Homewood-Flossmoor 12:51.59 9:40.77 11:53.51 9:40.77 13:49.66 14:56.04 -
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Raleigh Brazier Junior Edwardsville 10:57.27 -
22 Jake Hinchley Freshman Lockport Township 11:13.58 -
23 Patrick McManaman Sophomore Plainfield North 11:22.67 -
24 Josh Perry Sophomore Edwardsville 11:22.78 -
28 JJ Sulich Freshman Lockport Township 12:00.64 -
29 Erik Johnson Freshman Lincoln-Way Central 12:06.15 -
34 Cody Ramos Sophomore Kankakee 12:31.01 -
35 Derek Ayers Sophomore Metamora 12:34.12 -
38 Jeremy Wesley Freshman Homewood-Flossmoor 13:49.66 -
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Max Ebeling Sophomore Evanston Township 12:38.26 12:19.30 10:31.88 11:41.39 12:50.90 10:06.61 -
13 Peter Klepec Senior Minooka 11:10.13 12:01.68 10:44.35 13:19.00 9:14.15 12:14.56 -
17 Brian Maty Senior Shepard 12:36.01 13:15.46 10:57.40 11:43.42 12:36.01 8:26.20 -
18 Carson Porter Senior Plainfield East 14:01.26 9:23.05 11:02.41 10:35.92 11:48.78 8:03.56 -
19 Hunter Phillips Freshman Minooka 11:57.17 8:37.96 11:04.04 13:43.41 13:10.21 12:03.81 -
20 Connor Al-Ashkar Sophomore Plainfield North 13:37.62 7:45.32 11:04.73 11:11.38 9:05.08 13:24.33 -
21 Todd Baxter Sophomore Edwardsville 11:32.59 9:26.06 11:05.95 12:45.85 12:59.17 14:05.76 -
25 Hasan Sehwail Senior Minooka 14:59.05 14:16.91 11:42.38 10:46.19 8:32.74 12:10.48 -
27 Ethan Hawker Junior Evanston Township 10:08.25 8:43.38 11:47.26 12:50.92 11:18.97 12:43.84 -
30 Giovanni Ciseros Junior Shepard 11:10.30 8:59.15 12:08.58 12:45.01 11:24.87 14:34.30 -
31 Tom Sevick Junior Evanston Township 9:44.49 10:42.94 12:10.61 8:38.74 11:48.70 11:19.47 -
32 Ross Stanley Senior Metamora 11:08.87 15:18.78 12:15.02 13:35.88 8:34.52 12:51.78 -
33 Andrew Mangun Senior Minooka 12:00.57 11:31.16 12:15.27 10:39.69 14:57.03 14:27.62 -
37 Olan Bruyere Senior Plainfield North 15:26.92 15:11.47 12:52.43 14:01.95 13:46.50 11:35.19 -
Boys' 3200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Scott Anderson Senior Neuqua Valley 9:24.55 9:52.78 9:24.55 11:00.53 10
2 Jake McEneaney Senior Neuqua Valley 10:02.59 9:00.06 9:28.48 11:10.81 8
3 Jackson Jett Senior Neuqua Valley 7:20.79 10:23.97 9:32.45 11:15.50 6
4 Mathias Powell Sophomore Mahomet-Seymour 8:12.01 9:10.58 9:45.72 7:31.01 5
5 Chris Keeley Sophomore Neuqua Valley 9:56.45 9:02.77 9:56.45 8:44.88 4
6 Omar Paramo Junior Plainfield North 8:28.10 11:25.62 10:12.16 7:57.49 3
7 Ryan Knootz Senior Illiana Christian 11:09.47 10:56.96 10:25.67 11:34.50 2
8 Ethan Prior Junior Plainfield North 7:36.79 8:08.08 10:25.74 12:55.92 1
10 Josh Perch Senior Lincoln-Way Central 12:20.37 8:30.60 10:38.25 9:53.58 -
11 Zahid Salodawala Junior Plainfield East 11:23.17 10:32.09 10:38.47 12:33.40 -
12 Gavin Withaeger Junior Plainfield East 7:33.38 8:05.31 10:38.56 8:18.08 -
14 Max Hartmann Sophomore Edwardsville 9:00.33 10:05.43 10:51.00 12:35.16 -
15 Seth Joder Sophomore Minooka 12:19.17 9:29.10 10:54.13 14:03.83 -
26 Ryan Meyer Junior Metamora 8:35.14 14:13.86 11:45.67 14:35.03 -
36 Knick Koval Junior Metamora 13:35.54 9:49.01 12:35.13 15:28.81 -