February 11, 2017
|
Carleton College-Rec Center FH - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Meg Mathison FR-1 Carleton 2:56.81 1:48.05 2:30.15 2:23.13 2:20.32 1:48.05 10
2 Jena Moody JR-3 St. Olaf 3:00.05 2:29.10 2:17.85 2:36.14 2:20.66 2:05.19 8
3 Allison Trezona SR-4 St. Olaf 2:34.21 2:34.21 2:03.95 1:50.98 2:24.12 1:58.18 6
4 Emily Klatt SO-2 Wis.-River Falls 2:56.12 3:04.85 2:51.75 3:07.76 2:25.55 3:06.31 5
5 Suzie Hoops SR-4 St. Olaf 3:00.49 2:20.87 2:23.81 3:03.43 2:26.74 2:26.74 4
6 Josephine Brekke SR-4 St. Olaf 2:06.83 1:55.03 1:50.61 2:27.47 2:27.47 1:46.18 3
7 Winona Rachel SR-4 Carleton 1:45.34 1:51.27 2:44.68 2:29.85 2:28.36 3:01.00 2
8 Megan Sauer SR-4 Bethany Lutheran 3:09.31 2:15.65 2:57.39 1:47.33 2:29.06 2:06.71 1
9 Haley Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 2:24.18 2:10.66 2:58.72 3:13.74 2:30.18 2:22.68 -
10 Meredith Moore FR-1 St. Olaf 2:33.80 2:14.00 2:38.36 2:01.82 2:32.27 2:52.07 -
11 Nadine Thoemke SO-2 Hamline 2:04.88 2:37.65 3:18.24 3:16.68 2:36.09 2:36.09 -
12 Michelle Perri JR-3 St. Catherine 2:00.79 3:01.96 3:20.78 2:47.84 2:36.86 1:59.22 -
13 Stacey Wherley SO-2 St. Catherine 2:32.72 1:51.79 2:57.91 1:54.94 2:37.44 1:58.08 -
14 Jeannie Bestor SO-2 Wis.-River Falls 3:00.01 2:18.96 3:18.96 2:07.90 2:37.90 3:23.70 -
15 Anna Lieske JR-3 Bethany Lutheran 2:43.43 2:03.77 2:48.19 2:51.37 2:38.67 2:06.94 -
16 Kaylee Fickle FR-1 Crown 3:11.16 2:20.08 1:55.36 3:07.86 2:44.79 2:25.02 -
17 Josi Hendrickson JR-3 Hamline 3:16.36 2:06.47 3:26.34 2:51.40 2:46.40 2:21.44 -
18 Emily Bohlig FR-1 St. Olaf 3:17.18 2:31.29 3:30.78 2:36.39 2:49.98 2:39.79 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Megan Sauer SR-4 Bethany Lutheran 2:29.06 2:18.63 1
12 Michelle Perri JR-3 St. Catherine 2:36.86 3:01.96 -
14 Jeannie Bestor SO-2 Wis.-River Falls 2:37.90 2:25.27 -
15 Anna Lieske JR-3 Bethany Lutheran 2:38.67 2:18.05 -
16 Kaylee Fickle FR-1 Crown 2:44.79 2:41.50 -
18 Emily Bohlig FR-1 St. Olaf 2:49.98 2:09.19 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Winona Rachel SR-4 Carleton 2:28.36 2:09.08 2
9 Haley Anderson FR-1 Gustavus Adolphus 2:30.18 3:07.73 -
10 Meredith Moore FR-1 St. Olaf 2:32.27 2:50.55 -
11 Nadine Thoemke SO-2 Hamline 2:36.09 2:12.68 -
13 Stacey Wherley SO-2 St. Catherine 2:37.44 2:59.49 -
17 Josi Hendrickson JR-3 Hamline 2:46.40 2:59.72 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Meg Mathison FR-1 Carleton 2:54.00 2:55.40 2:07.70 2:07.70 2:20.32 2:11.90 2:23.13 10
2 Jena Moody JR-3 St. Olaf 2:26.29 2:33.32 2:26.29 3:00.05 2:20.66 2:50.20 2:58.64 8
3 Allison Trezona SR-4 St. Olaf 3:01.60 1:45.21 2:44.30 2:51.51 2:24.12 2:52.95 2:34.21 6
4 Emily Klatt SO-2 Wis.-River Falls 3:01.94 2:31.38 2:16.82 1:41.89 2:25.55 1:54.99 2:54.66 5
5 Suzie Hoops SR-4 St. Olaf 3:07.83 3:03.43 2:26.74 2:16.47 2:26.74 2:56.09 1:42.72 4
6 Josephine Brekke SR-4 St. Olaf 3:07.29 3:05.82 1:52.08 2:05.35 2:27.47 2:55.49 2:26.00 3