April 2, 2017
|
SUNY Geneseo - Geneseo, NY

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alfredo Mazzuca   Unattached 16:24.59 15:48.46 15:03.29 11:35.54 14:27.16
2 Jack Pierce SR-4 Hamilton 18:15.74 19:29.41 15:20.79 17:57.33 19:01.78
3 Kevin Roginson JR-3 Daemen 10:55.63 15:41.88 15:23.41 11:32.56 12:55.67
4 Lee Berube   Syracuse Track Club 20:01.79 14:47.48 15:24.45 15:05.97 11:42.59
5 Sam Heraghty JR-3 SUNY Geneseo 13:55.94 10:50.18 15:28.82 17:10.99 19:02.45
6 Sean Welch SO-2 SUNY Geneseo 17:44.59 17:44.59 15:33.85 17:53.93 18:31.29
7 Ethan Francis SO-2 Fredonia 15:12.19 11:54.71 15:40.40 18:01.46 16:55.64
8 Bryce Murdick FR-1 Hamilton 20:01.54 11:30.65 15:46.09 16:42.86 13:43.10
9 Thomas Papish JR-3 RIT 12:13.35 14:07.64 15:52.40 20:09.55 19:02.88
10 Andy Wigton   Unattached 19:57.47 20:16.63 15:57.97 17:52.93 12:36.80
11 Bayley Zubler SR-4 SUNY Geneseo 15:20.12 14:12.32 16:08.54 11:56.72 20:59.11
12 Lucas Canales SO-2 Daemen 13:06.67 19:35.14 16:11.19 14:04.94 17:09.47
13 Sean Lyons SR-4 Oswego State 18:31.00 12:40.16 16:14.56 18:31.00 16:34.06
14 Grant Salk SR-4 RIT 17:40.29 20:46.83 16:21.75 18:09.75 18:39.20
15 William Delaney FR-1 St. Bonaventure 15:34.32 15:34.32 16:23.49 13:26.47 11:38.28
16 Mitchell Rabold JR-3 Buffalo State 15:14.73 13:06.87 16:23.58 21:08.82 18:01.94
17 Alec Ambruso FR-1 Mohawk Valley CC 19:13.61 19:43.19 16:25.99 13:48.24 13:48.24
18 Seth Baker SR-4 RIT 13:27.18 21:01.22 16:48.97 13:47.36 11:46.28
19 Gillan Faulkner SO-2 SUNY Geneseo 19:34.06 13:19.58 16:52.12 12:08.73 13:49.94
20 Greg Burns   Syracuse Track Club 14:11.24 14:31.51 16:53.38 21:47.26 13:20.57
21 Zach Hannahoe SO-2 SUNY Geneseo 16:54.77 18:36.25 16:54.77 17:55.66 12:51.23
22 Eric Perez FR-1 Oswego State 13:36.25 20:34.58 17:00.31 17:20.72 19:53.77
23 Phil Giuga JR-3 Buffalo State 20:42.71 21:13.52 17:07.03 21:23.79 18:39.47
24 Kevin Murnock FR-1 Buffalo State 13:25.60 12:02.97 17:12.81 14:17.24 22:22.66
25 Jacob Hanss JR-3 Alfred State 13:28.66 17:06.38 17:16.74 13:39.03 12:57.56
26 George Laraia SO-2 St. Bonaventure 16:07.02 20:16.57 17:19.80 12:07.86 21:08.56
27 John Nelson   Unattached 18:28.14 18:07.23 17:25.41 22:07.67 20:33.59
28 Caleb Johnson SO-2 St. Bonaventure 12:33.26 21:05.89 17:26.19 13:56.96 20:34.51
29 Kyle Glaub SR-4 Alfred State 14:50.91 16:56.69 17:28.13 16:14.76 20:26.32
30 Austin Cady SO-2 Mohawk Valley CC 12:56.46 20:48.64 17:29.27 13:17.45 16:15.83
31 Jake Barker JR-3 RIT 21:24.09 13:19.93 17:32.53 13:40.98 20:52.51
32 Ben Collins SR-4 St. Bonaventure 18:09.58 16:13.22 17:37.84 13:34.54 20:37.68
33 Austin Becker Senior Unattached 18:32.30 20:07.64 17:39.33 19:04.08 22:04.17
34 Mark Vaccaro FR-1 St. Bonaventure 22:48.38 12:22.54 17:40.76 13:58.00 16:47.73
35 Brandon Shaffer SO-2 Buffalo State 21:42.11 12:37.79 17:47.30 15:07.21 13:20.48
36 Eric Hulbert JR-3 Alfred State 21:08.51 14:53.47 18:23.05 13:58.32 14:42.44
37 Joe Kretschmar Freshman Unattached 14:32.18 14:43.22 18:24.02 18:35.06 20:14.43
38 Kyle Haller FR-1 St. Bonaventure 17:41.92 13:49.62 18:26.16 20:05.72 23:58.01
39 Ryan Signorino SO-2 St. Bonaventure 16:36.70 22:01.46 18:39.88 14:44.71 15:51.90
40 Nolan Bouchane   UB XC and Track Club 23:39.35 15:42.45 18:55.48 21:11.74 14:11.61
41 Zachery Barnes SO-2 Daemen 22:38.92 14:46.26 19:41.67 17:55.32 16:08.97
42 Dahron Wells SO-2 St. Bonaventure 24:16.09 15:42.88 19:53.51 24:04.15 15:42.88
43 Christian Gravius SO-2 St. Bonaventure 18:04.69 21:53.68 20:05.21 23:18.05 20:05.21
44 Joseph Bass SO-2 Mohawk Valley CC 24:07.67 19:27.87 20:16.53 19:52.20 23:19.01
  Brian Attas JR-3 Utica DQ DQ DQ DQ DQ
  Chris Stogsdill Senior Unattached DNF DNF DNF DNF DNF
  Dakota Corney SO-2 Mohawk Valley CC DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Alfredo Mazzuca   Unattached 15:03.29 18:49.12
2 Jack Pierce SR-4 Hamilton 15:20.79 14:43.96
3 Kevin Roginson JR-3 Daemen 15:23.41 16:00.35
4 Lee Berube   Syracuse Track Club 15:24.45 10:56.36
5 Sam Heraghty JR-3 SUNY Geneseo 15:28.82 17:29.57
6 Sean Welch SO-2 SUNY Geneseo 15:33.85 15:24.52
7 Ethan Francis SO-2 Fredonia 15:40.40 17:52.06
8 Bryce Murdick FR-1 Hamilton 15:46.09 14:20.95
9 Thomas Papish JR-3 RIT 15:52.40 15:52.40
10 Andy Wigton   Unattached 15:57.97 20:16.63
11 Bayley Zubler SR-4 SUNY Geneseo 16:08.54 19:22.25
12 Lucas Canales SO-2 Daemen 16:11.19 18:46.58
13 Sean Lyons SR-4 Oswego State 16:14.56 13:48.38
15 William Delaney FR-1 St. Bonaventure 16:23.49 14:25.48
17 Alec Ambruso FR-1 Mohawk Valley CC 16:25.99 17:44.87
20 Greg Burns   Syracuse Track Club 16:53.38 17:23.79
22 Eric Perez FR-1 Oswego State 17:00.31 13:05.64
27 John Nelson   Unattached 17:25.41 21:36.31
41 Zachery Barnes SO-2 Daemen 19:41.67 25:12.54
  Brian Attas JR-3 Utica DQ DQ
  Chris Stogsdill Senior Unattached DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Grant Salk SR-4 RIT 16:21.75 19:08.65 14:43.58 19:38.10 16:31.57 16:21.75 20:56.64
16 Mitchell Rabold JR-3 Buffalo State 19:00.96 18:41.29 14:35.39 19:59.97 12:47.20 16:23.58 14:15.72
18 Seth Baker SR-4 RIT 18:19.78 14:47.90 13:47.36 20:30.95 14:07.54 16:48.97 16:48.97
19 Gillan Faulkner SO-2 SUNY Geneseo 13:49.94 20:04.43 16:42.00 16:31.88 18:02.97 16:52.12 19:23.94
21 Zach Hannahoe SO-2 SUNY Geneseo 20:17.73 20:17.73 13:31.82 18:46.40 12:51.23 16:54.77 15:03.15
23 Phil Giuga JR-3 Buffalo State 20:22.17 21:54.60 17:07.03 18:08.66 21:23.79 17:07.03 21:13.52
24 Kevin Murnock FR-1 Buffalo State 17:02.49 17:23.14 20:49.70 20:18.72 22:02.00 17:12.81 22:02.00
25 Jacob Hanss JR-3 Alfred State 12:36.82 15:01.97 14:10.13 16:04.17 19:10.79 17:16.74 18:29.32
26 George Laraia SO-2 St. Bonaventure 17:09.41 15:35.82 17:30.20 15:25.43 15:25.43 17:19.80 15:04.63
28 Caleb Johnson SO-2 St. Bonaventure 12:43.72 21:58.20 16:33.88 18:39.43 18:18.50 17:26.19 19:00.35
29 Kyle Glaub SR-4 Alfred State 12:45.14 14:40.43 17:59.58 15:11.88 19:23.43 17:28.13 13:58.51
30 Austin Cady SO-2 Mohawk Valley CC 16:26.32 19:35.19 22:33.56 20:06.66 16:57.80 17:29.27 21:20.11
31 Jake Barker JR-3 RIT 13:19.93 15:05.18 18:14.64 17:22.01 12:16.78 17:32.53 18:25.16
32 Ben Collins SR-4 St. Bonaventure 17:27.27 14:38.01 20:05.94 18:20.16 16:13.22 17:37.84 17:59.00
33 Austin Becker Senior Unattached 17:39.33 18:11.11 15:42.81 18:53.49 18:00.52 17:39.33 15:32.21
34 Mark Vaccaro FR-1 St. Bonaventure 19:05.62 12:33.14 14:40.43 19:58.66 22:37.78 17:40.76 19:05.62
35 Brandon Shaffer SO-2 Buffalo State 16:21.92 14:13.84 21:52.78 13:09.81 15:49.90 17:47.30 20:38.07
36 Eric Hulbert JR-3 Alfred State 20:35.42 15:15.54 23:31.91 20:46.45 13:03.17 18:23.05 14:42.44
37 Joe Kretschmar Freshman Unattached 17:28.82 22:15.87 19:19.23 22:26.91 19:41.31 18:24.02 12:52.82
38 Kyle Haller FR-1 St. Bonaventure 21:01.03 23:24.83 13:05.38 20:27.84 17:52.98 18:26.16 15:40.24
39 Ryan Signorino SO-2 St. Bonaventure 20:09.47 19:13.48 13:15.12 22:12.66 16:14.30 18:39.88 15:29.50
40 Nolan Bouchane   UB XC and Track Club 23:16.64 17:24.65 23:05.29 24:02.06 14:00.26 18:55.48 14:22.97
42 Dahron Wells SO-2 St. Bonaventure 25:03.83 23:40.28 14:19.33 19:05.77 22:04.80 19:53.51 24:51.89
43 Christian Gravius SO-2 St. Bonaventure 15:52.12 16:16.22 24:42.41 17:28.54 16:16.22 20:05.21 16:28.28
44 Joseph Bass SO-2 Mohawk Valley CC 20:53.03 23:31.18 25:57.16 18:51.38 16:49.72 20:16.53 21:29.53
  Dakota Corney SO-2 Mohawk Valley CC DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF