March 11, 2017
|
Pacific (Ore.) - Forest Grove, OR

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Frances Swanson JR-3 Lewis & Clark 4:53.87 3:58.04
2 Courtney Beard SO-2 Linfield 4:57.52 6:11.90
3 Rachel Gibbs FR-1 George Fox 4:59.48 5:05.47
4 Molly Gwinn JR-3 Northwest Christian 5:01.05 3:57.83
5 Samantha McKibbon FR-1 George Fox 5:01.70 4:46.62
6 Kelsey Quinn   Jacuzzi Boys Athletic Club 5:03.13 6:06.79
7 Kayla Moore SO-2 George Fox 5:05.41 6:24.82
8 Jessica Knoll JR-3 Pacific (Ore.) 5:09.98 5:22.38
9 Maci Jokumsen FR-1 George Fox 5:13.27 5:00.74
10 Elaina Gillespie SR-4 Pacific (Ore.) 5:20.20 4:12.96
11 Katie Higinbotham SR-4 Linfield 5:20.54 5:59.01
12 Keri Paasche JR-3 Linfield 5:25.80 5:42.09
13 Keira Crabtree FR-1 Lewis & Clark 5:27.75 4:22.20
14 Katherine Hull SO-2 Lewis & Clark 5:32.68 7:02.51
15 Airel Farley FR-1 Pacific (Ore.) 5:40.13 4:11.70
16 Lydia Gronseth FR-1 George Fox 5:40.15 4:49.13
17 Ashlee Voss SO-2 George Fox 5:40.96 5:47.78
18 Cece Hall FR-1 Pacific (Ore.) 5:45.72 4:05.47
19 Madison Sullivan SR-4 Lewis & Clark 5:47.54 6:53.58
20 Amarie Miller FR-1 George Fox 5:54.88 4:54.55
21 Kelly Roth FR-1 Linfield 6:11.16 4:30.95
22 Micaela Frick FR-1 Pacific (Ore.) 6:20.32 4:26.23
23 Kymberlin Bush FR-1 Pacific (Ore.) 6:36.90 6:28.97
  Megan Parks FR-1 George Fox DNS DNS
  Abigail Bitzenburg FR-1 George Fox DNS DNS
  Dawn Mist Movich-Fields FR-1 Lewis & Clark DNS DNS
  Rebecca DeLeon JR-3 Linfield DNS DNS
  Sierra Brown SR-4 Northwest Christian DNS DNS
  Emma Knudson JR-3 Linfield DNS DNS
  Ana Ramirez JR-3 Linfield DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Frances Swanson JR-3 Lewis & Clark 6:01.46 4:18.61 4:48.00 6:10.28 4:53.87
2 Courtney Beard SO-2 Linfield 4:54.55 4:54.55 6:00.00 5:57.03 4:57.52
3 Rachel Gibbs FR-1 George Fox 4:11.57 4:35.53 5:17.45 4:53.49 4:59.48
4 Molly Gwinn JR-3 Northwest Christian 6:13.31 4:18.91 6:10.30 4:55.03 5:01.05
5 Samantha McKibbon FR-1 George Fox 4:34.55 5:52.99 5:25.84 5:01.70 5:01.70
6 Kelsey Quinn   Jacuzzi Boys Athletic Club 5:15.26 3:47.35 5:03.13 5:39.51 5:03.13
7 Kayla Moore SO-2 George Fox 6:00.39 4:19.60 4:44.04 6:09.55 5:05.41
8 Jessica Knoll JR-3 Pacific (Ore.) 6:21.28 4:45.19 4:48.29 3:40.09 5:09.98
9 Maci Jokumsen FR-1 George Fox 4:04.35 5:10.14 6:40.99 4:54.48 5:13.27
10 Elaina Gillespie SR-4 Pacific (Ore.) 5:58.63 6:46.66 5:29.81 4:54.59 5:20.20
11 Katie Higinbotham SR-4 Linfield 4:38.87 4:58.11 4:51.70 4:13.23 5:20.54
19 Madison Sullivan SR-4 Lewis & Clark 4:20.66 4:55.41 4:31.09 5:37.12 5:47.54
  Emma Knudson JR-3 Linfield DNS DNS DNS DNS DNS
  Megan Parks FR-1 George Fox DNS DNS DNS DNS DNS
  Sierra Brown SR-4 Northwest Christian DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Keri Paasche JR-3 Linfield 6:24.45 5:25.80 5:42.09 6:53.77 4:59.74 6:04.90
13 Keira Crabtree FR-1 Lewis & Clark 6:23.47 5:27.75 4:45.15 6:13.64 4:25.48 6:13.64
14 Katherine Hull SO-2 Lewis & Clark 4:16.17 5:32.68 4:09.51 4:59.42 4:29.47 5:09.40
15 Airel Farley FR-1 Pacific (Ore.) 5:43.54 5:40.13 5:50.34 4:42.31 4:11.70 6:27.75
16 Lydia Gronseth FR-1 George Fox 4:49.13 5:40.15 7:01.79 7:05.19 4:38.93 6:10.77
17 Ashlee Voss SO-2 George Fox 6:11.65 5:40.96 5:27.33 4:56.64 7:19.84 6:52.57
18 Cece Hall FR-1 Pacific (Ore.) 6:27.21 5:45.72 6:23.75 7:22.53 7:19.07 6:23.75
20 Amarie Miller FR-1 George Fox 4:51.01 5:54.88 6:44.57 4:40.36 4:36.81 5:47.79
21 Kelly Roth FR-1 Linfield 6:44.57 6:11.16 6:11.16 4:49.51 6:22.30 4:49.51
22 Micaela Frick FR-1 Pacific (Ore.) 4:45.24 6:20.32 6:35.54 7:43.99 6:46.95 8:03.01
23 Kymberlin Bush FR-1 Pacific (Ore.) 8:00.25 6:36.90 5:41.34 7:12.63 7:56.28 5:41.34
  Dawn Mist Movich-Fields FR-1 Lewis & Clark DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ana Ramirez JR-3 Linfield DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Rebecca DeLeon JR-3 Linfield DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Abigail Bitzenburg FR-1 George Fox DNS DNS DNS DNS DNS DNS