February 25, 2017
|
Anderson U.-Wellness Center - Anderson, IN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jose Cano Pallares SO-2 Vincennes 3:33.78 3:46.81 5:02.42 5:25.88 5:02.42 4:33.74 4:20.70
2 Bobby Thompson   Unattached 5:37.58 5:37.58 4:52.40 5:29.61 5:26.95 4:52.40 4:25.81
3 Alex Gudeman SR-4 Manchester 3:08.96 4:52.76 5:03.40 3:16.95 3:11.62 5:30.02 4:26.14
4 Cole Martin FR-1 DePauw 5:01.71 5:15.06 3:52.29 4:32.34 3:30.93 3:41.61 4:27.00
5 Casey Monti SR-4 Berea 3:16.06 5:04.98 5:32.21 3:21.51 5:40.38 3:46.01 4:32.30
6 Alex Stickney SR-4 Centre 3:52.13 5:56.48 5:31.61 5:09.50 5:37.14 4:44.63 4:36.34
7 Codi Wiersema JR-3 Huntington 4:15.25 3:19.15 4:40.49 5:50.62 3:30.37 5:56.23 4:40.49
8 Blake Brooks SO-2 Indiana East 5:03.29 4:43.63 5:59.45 3:30.62 4:43.63 5:00.48 4:40.82
9 Dylan Cope SR-4 Indiana East 5:06.12 5:48.25 4:26.80 6:05.10 5:00.50 5:14.54 4:40.84
10 Corbin Flege SO-2 Berea 4:24.29 3:50.56 3:47.74 3:33.69 3:44.93 4:04.61 4:41.16
11 Nick Meszaros JR-3 DePauw 4:21.65 4:58.22 3:45.08 6:00.12 3:39.45 3:31.01 4:41.34
12 Evan Miller FR-1 Centre 5:15.61 5:18.43 5:04.34 4:02.34 4:24.89 4:50.25 4:41.79
13 Caleb Flege SO-2 Berea 4:54.82 4:54.82 5:48.68 5:17.50 5:28.84 5:31.68 4:43.48
14 Jona Odell SO-2 Anderson (Ind.) 5:04.67 5:41.68 4:13.41 5:50.22 4:41.89 3:44.94 4:44.73
15 Lucas Overmyer SO-2 Spalding 5:28.96 3:57.43 4:43.19 4:17.45 5:34.68 5:31.82 4:46.05
16 Cory Duff SO-2 Anderson (Ind.) 5:36.00 3:29.65 5:30.26 4:06.98 4:12.72 4:35.70 4:47.18
17 Adam Klipstine JR-3 Indiana East 4:27.85 4:48.01 3:50.41 6:02.90 4:50.89 5:16.82 4:48.01
18 Landon Bond FR-1 Berea 5:14.10 6:11.73 6:08.85 4:45.28 5:25.62 3:56.30 4:48.16
19 Collin Wesco JR-3 Union (Ky.) 4:04.21 5:32.48 6:10.73 3:49.50 5:08.95 3:31.85 4:54.23
20 Kyle Young SO-2 Berea 5:09.05 4:48.45 6:22.63 4:21.96 5:06.11 6:16.75 4:54.33
21 Ian Leatherman FR-1 Anderson (Ind.) 5:15.23 5:03.44 4:48.71 5:56.47 4:45.77 4:39.87 4:54.60
22 Daniel Feltis   Unattached 5:12.92 4:02.07 4:16.83 5:18.82 4:37.49 3:41.40 4:55.20
23 Samuel Barnard FR-1 Manchester 5:53.24 3:35.54 4:11.46 4:08.46 5:53.24 4:35.41 4:59.35
24 Mitchell Trent FR-1 Union (Ky.) 6:14.21 4:34.62 3:55.39 4:58.77 4:19.53 5:10.84 5:01.78
25 Cruz Ramos SO-2 Union (Ky.) 6:11.20 4:04.37 3:55.09 5:37.17 5:15.52 5:52.64 5:09.33
26 Noah Boyce FR-1 DePauw 4:51.83 6:10.28 3:58.48 4:42.42 6:00.86 6:00.86 5:13.79
27 Cameron Walton FR-1 Manchester 5:28.98 5:51.33 4:21.90 6:07.30 4:41.07 5:44.95 5:19.39
28 Brad Burch SR-4 DePauw 3:48.18 5:11.73 5:24.59 4:58.88 5:05.31 4:13.89 5:21.37
29 Preston Glazebrook FR-1 Brescia 6:04.76 5:24.23 5:34.37 6:48.67 6:14.90 4:43.71 5:37.74
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jose Cano Pallares SO-2 Vincennes 4:20.70
2 Bobby Thompson   Unattached 4:25.81
3 Alex Gudeman SR-4 Manchester 4:26.14
4 Cole Martin FR-1 DePauw 4:27.00
5 Casey Monti SR-4 Berea 4:32.30
6 Alex Stickney SR-4 Centre 4:36.34
7 Codi Wiersema JR-3 Huntington 4:40.49
10 Corbin Flege SO-2 Berea 4:41.16
11 Nick Meszaros JR-3 DePauw 4:41.34
12 Evan Miller FR-1 Centre 4:41.79
20 Kyle Young SO-2 Berea 4:54.33
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Blake Brooks SO-2 Indiana East 4:21.17 4:40.82 5:31.37 5:51.03
9 Dylan Cope SR-4 Indiana East 5:51.05 4:40.84 3:44.68 3:33.44
13 Caleb Flege SO-2 Berea 5:31.68 4:43.48 4:51.99 5:48.68
14 Jona Odell SO-2 Anderson (Ind.) 5:58.76 4:44.73 5:44.53 5:33.14
15 Lucas Overmyer SO-2 Spalding 5:43.26 4:46.05 4:51.78 4:17.45
16 Cory Duff SO-2 Anderson (Ind.) 3:46.88 4:47.18 5:21.65 5:56.11
18 Landon Bond FR-1 Berea 4:39.52 4:48.16 5:16.98 4:48.16
21 Ian Leatherman FR-1 Anderson (Ind.) 5:59.42 4:54.60 4:04.52 4:36.93
22 Daniel Feltis   Unattached 4:58.16 4:55.20 6:14.91 5:45.39
23 Samuel Barnard FR-1 Manchester 3:47.51 4:59.35 5:29.29 5:05.34
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Adam Klipstine JR-3 Indiana East 4:48.01 5:57.14
19 Collin Wesco JR-3 Union (Ky.) 4:54.23 5:32.48
24 Mitchell Trent FR-1 Union (Ky.) 5:01.78 5:07.82
25 Cruz Ramos SO-2 Union (Ky.) 5:09.33 4:01.28
26 Noah Boyce FR-1 DePauw 5:13.79 5:48.31
27 Cameron Walton FR-1 Manchester 5:19.39 4:28.29
28 Brad Burch SR-4 DePauw 5:21.37 6:51.36
29 Preston Glazebrook FR-1 Brescia 5:37.74 5:44.50