February 4, 2017
|
Bethel U-Bethel FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Justin Terry SR-4 Minnesota-Morris 7.08 5.67
2 Karl Olsen SO-2 Bethel (Minn.) 7.16 5.23
2 Maurice Savage   Unattached 7.16 6.30
4 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Club 7.36 5.38
5 Nate Sayler   Unattached 7.38 9.38
6 Elisha Hinton   Unattached 7.39 7.69
7 Patrick Klamm SR-4 Bethel (Minn.) 7.40 7.18
8 Paxton Smith SO-2 Viterbo 7.70 6.86

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Karl Olsen SO-2 Bethel (Minn.) 7.16
2 Justin Terry SR-4 Minnesota-Morris 7.17
3 Maurice Savage   Unattached 7.21
4 Elisha Hinton   Unattached 7.36
5 Patrick Klamm SR-4 Bethel (Minn.) 7.38
6 Nate Sayler   Unattached 7.27
7 Paxton Smith SO-2 Viterbo 7.35
8 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Club 7.37
9 Aboubakar Doumbouya FR-1 Minnesota-Morris 7.39
10 Dominique Smith   Minnesota Running Club 7.40
11 Lukas Borgwardt FR-1 Minnesota-Morris 7.41
12 Shamund Gordon SO-2 Minnesota-Morris 7.45
13 Quentin Wanstall FR-1 Northwestern (Minn.) 7.49
14 James Moyer JR-3 Bethel (Minn.) 7.50
15 LeRoy Malone JR-3 Northwestern (Minn.) 7.51
16 Sam Rosario FR-1 Augsburg 7.58
17 Alex Chantara SR-4 Bethel (Minn.) 7.61
18 Evan Cummings FR-1 North Central (Minn.) 7.64
19 Shanbin Liew   Minnesota Running Club 7.64
20 Elijah Hodgell SO-2 Northwestern (Minn.) 7.66
21 Isaac Eickhoff SR-4 Bethel (Minn.) 7.72
22 Adam Moholon JR-3 Northwestern (Minn.) 7.75
23 Kyle Stichman SO-2 Bethel (Minn.) 7.77
24 Jeremiah Rogers FR-1 Bethel (Minn.) 7.80
25 Chris Frick SO-2 St. Olaf 7.82
26 Gavin Woodland   Unattached 7.90
27 Trey Widmier FR-1 Crown 7.95
28 Caden Skinner SO-2 Bethel (Minn.) 8.05
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Justin Terry SR-4 Minnesota-Morris 7.89 7.17 6.96 5.17 8.03 6.74 8.68
6 Nate Sayler   Unattached 6.11 7.27 9.46 6.33 8.29 8.95 8.73
9 Aboubakar Doumbouya FR-1 Minnesota-Morris 9.46 7.39 7.10 8.87 7.76 9.46 5.18
13 Quentin Wanstall FR-1 Northwestern (Minn.) 9.67 7.49 6.22 6.30 6.97 8.84 5.92
19 Shanbin Liew   Minnesota Running Club 6.73 7.64 8.33 8.94 9.02 8.71 5.96
23 Kyle Stichman SO-2 Bethel (Minn.) 7.23 7.77 10.03 8.55 9.17 8.71 8.16
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Karl Olsen SO-2 Bethel (Minn.) 7.16 6.59 7.52 5.37 5.88 5.02 7.59
8 Bryce Rasmussen   Minnesota Running Club 7.37 6.71 9.14 9.22 6.42 5.68 7.89
20 Elijah Hodgell SO-2 Northwestern (Minn.) 7.66 7.89 5.37 9.81 6.44 8.66 7.05
24 Jeremiah Rogers FR-1 Bethel (Minn.) 7.80 5.78 8.51 9.91 8.74 5.70 8.19
26 Gavin Woodland   Unattached 7.90 8.85 8.30 5.85 9.01 9.17 9.48
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Maurice Savage   Unattached 7.21 5.27 9.23 7.65 8.51 7.00 8.73
7 Paxton Smith SO-2 Viterbo 7.35 6.18 7.21 5.66 8.16 5.22 7.43
15 LeRoy Malone JR-3 Northwestern (Minn.) 7.51 6.54 6.54 8.57 5.94 9.69 7.44
18 Evan Cummings FR-1 North Central (Minn.) 7.64 6.35 5.81 6.96 7.11 6.73 6.80
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Patrick Klamm SR-4 Bethel (Minn.) 7.61 6.06 6.50 5.32 6.42 7.38 7.16
10 Dominique Smith   Minnesota Running Club 7.77 6.66 5.55 8.59 7.70 7.40 8.14
12 Shamund Gordon SO-2 Minnesota-Morris 9.61 9.39 7.83 7.90 8.65 7.45 7.31
14 James Moyer JR-3 Bethel (Minn.) 9.68 9.53 7.95 6.00 6.60 7.50 7.20
17 Alex Chantara SR-4 Bethel (Minn.) 7.08 7.77 7.08 7.61 7.16 7.61 7.69
21 Isaac Eickhoff SR-4 Bethel (Minn.) 8.42 5.64 8.03 5.87 8.96 7.72 6.10
Men's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Elisha Hinton   Unattached 7.36 7.73
11 Lukas Borgwardt FR-1 Minnesota-Morris 7.41 9.04
16 Sam Rosario FR-1 Augsburg 7.58 5.46
22 Adam Moholon JR-3 Northwestern (Minn.) 7.75 7.83
25 Chris Frick SO-2 St. Olaf 7.82 5.56
27 Trey Widmier FR-1 Crown 7.95 8.75
28 Caden Skinner SO-2 Bethel (Minn.) 8.05 9.83