February 4, 2017
|
Bethel U-Bethel FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Delia Labatt FR-1 Bethel (Minn.) 8.49 8.17 7.62 9.68 8.09 9.84 7.93
2 Jillian Krier SR-4 Bethel (Minn.) 8.38 8.22 6.47 9.98 8.62 6.87 7.98
3 AddieKay Johnson SO-2 Bethel (Minn.) 8.65 8.82 8.82 6.29 10.61 5.96 8.16
4 Alile Browne JR-3 Viterbo 9.13 6.76 7.44 7.36 7.95 6.93 8.45
5 Liza Leja FR-1 St. Catherine 8.74 9.33 8.57 7.38 9.08 9.59 8.48
6 Emily Dahl FR-1 Bethel (Minn.) 9.94 10.36 10.02 8.66 9.00 6.37 8.49
7 Allie Terpstra FR-1 Bethel (Minn.) 9.61 7.81 9.70 8.41 7.55 6.78 8.58
8 Lindsey Januszky   Minnesota Running Club 8.91 7.01 6.75 10.21 10.90 9.78 8.65

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jillian Krier SR-4 Bethel (Minn.) 5.62 6.19 8.03
2 Delia Labatt FR-1 Bethel (Minn.) 7.15 9.24 8.03
3 AddieKay Johnson SO-2 Bethel (Minn.) 9.76 9.35 8.27
4 Allie Terpstra FR-1 Bethel (Minn.) 8.54 6.07 8.54
5 Alile Browne JR-3 Viterbo 6.31 10.18 8.41
6 Liza Leja FR-1 St. Catherine 9.83 9.49 8.47
7 Lindsey Januszky   Minnesota Running Club 10.96 10.45 8.56
8 Emily Dahl FR-1 Bethel (Minn.) 8.93 7.38 8.58
9 Sydia Reeves SO-2 St. Catherine 6.05 8.20 8.63
10 Samantha Mellin FR-1 St. Thomas (Minn.) 10.87 10.87 8.98
11 Hayley Cermin JR-3 Bethel (Minn.) 10.93 8.67 9.03
12 Rachel Seidel FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.38 8.63 9.28
13 Elise Garvin SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.47 10.59 9.37
14 Chloe Doyle FR-1 Bethel (Minn.) 11.80 9.54 9.44
15 Ellie Rowland SR-4 St. Thomas (Minn.) 11.49 8.64 9.49
16 Ici Kelley SO-2 St. Catherine 9.25 8.57 9.73
17 Sarah Miller FR-1 Northwestern (Minn.) 8.52 10.48 9.79
18 Kiah Larson FR-1 Augsburg 12.90 12.50 9.92
19 Elizabeth Moller FR-1 Northwestern (Minn.) 12.47 11.77 9.97
20 BreAnna Bernard SO-2 Northwestern (Minn.) 10.84 8.24 10.42
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Allie Terpstra FR-1 Bethel (Minn.) 9.06 8.54 9.57 10.25 6.49 8.63
8 Emily Dahl FR-1 Bethel (Minn.) 6.78 8.58 10.47 9.18 6.18 7.04
10 Samantha Mellin FR-1 St. Thomas (Minn.) 7.19 8.98 10.06 11.50 7.19 8.36
14 Chloe Doyle FR-1 Bethel (Minn.) 9.35 9.44 10.10 8.22 10.67 11.80
20 BreAnna Bernard SO-2 Northwestern (Minn.) 10.95 10.42 8.76 8.03 13.03 9.59
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jillian Krier SR-4 Bethel (Minn.) 8.03
6 Liza Leja FR-1 St. Catherine 8.47
7 Lindsey Januszky   Minnesota Running Club 8.56
11 Hayley Cermin JR-3 Bethel (Minn.) 9.03
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Delia Labatt FR-1 Bethel (Minn.) 8.03
9 Sydia Reeves SO-2 St. Catherine 8.63
12 Rachel Seidel FR-1 St. Thomas (Minn.) 9.28
15 Ellie Rowland SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.49
19 Elizabeth Moller FR-1 Northwestern (Minn.) 9.97
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 AddieKay Johnson SO-2 Bethel (Minn.) 8.27 8.27
5 Alile Browne JR-3 Viterbo 8.41 6.73
13 Elise Garvin SO-2 St. Thomas (Minn.) 9.37 11.44
16 Ici Kelley SO-2 St. Catherine 9.73 9.73
17 Sarah Miller FR-1 Northwestern (Minn.) 9.79 8.62
18 Kiah Larson FR-1 Augsburg 9.92 10.42