February 18, 2017
|
Rose-Hulman-Sports & Rec Center - Terre Haute, IN
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alex Gudeman SR-4 Manchester 8:49.38 10
2 Matt Hill JR-3 Rose-Hulman 9:04.82 8
3 Matthew Stevenot FR-1 Rose-Hulman 9:06.52 6
4 Blake Harris SR-4 Manchester 9:06.54 5
5 Jacob Hedrick SO-2 Hanover 9:07.23 4
6 Joe Rector JR-3 Hanover 9:08.41 3
7 Thomas Dean SR-4 Manchester 9:08.69 2
8 Gabriel Penk SR-4 Earlham 9:09.57 1
9 Chandler Harkins JR-3 Rose-Hulman 9:19.51 -
10 Kevin Wuest SO-2 Rose-Hulman 9:20.91 -
11 Clayton Brumfield FR-1 Franklin 9:27.10 -
12 Dakota Frost FR-1 Bluffton 9:27.31 -
13 Walt Dearing JR-3 Rose-Hulman 9:27.42 -
14 Sean Sullivan SO-2 Rose-Hulman 9:37.72 -
15 Jona Odell SO-2 Anderson (Ind.) 9:41.16 -
16 Kris Lyons JR-3 Bluffton 9:41.46 -
17 Heath Deugan SO-2 Franklin 9:44.15 -
18 Jonah Eckert SO-2 Bluffton 9:49.64 -
19 Evan Vernon SR-4 Franklin 9:50.34 -
20 RJ Claycomb JR-3 Anderson (Ind.) 9:51.63 -
21 Hananiah Davis FR-1 Hanover 9:59.03 -
22 Isaac Wonderlin SR-4 Anderson (Ind.) 10:19.87 -
23 Jordan Hancock FR-1 Transylvania 10:20.08 -
24 Ernesto Cabrera FR-1 Earlham 10:22.63 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Kris Lyons JR-3 Bluffton 9:41.46 7:45.17 7:27.73 8:54.95 12:35.90 -
17 Heath Deugan SO-2 Franklin 9:44.15 10:48.41 10:01.68 8:16.53 9:44.15 -
18 Jonah Eckert SO-2 Bluffton 9:49.64 8:44.78 12:34.74 9:37.85 12:22.95 -
19 Evan Vernon SR-4 Franklin 9:50.34 11:24.80 6:59.15 9:03.12 12:23.83 -
20 RJ Claycomb JR-3 Anderson (Ind.) 9:51.63 8:58.39 8:46.55 9:57.55 8:52.47 -
21 Hananiah Davis FR-1 Hanover 9:59.03 9:59.03 10:34.98 10:46.96 12:58.74 -
22 Isaac Wonderlin SR-4 Anderson (Ind.) 10:19.87 7:26.31 13:13.44 13:25.84 8:09.70 -
23 Jordan Hancock FR-1 Transylvania 10:20.08 11:46.90 8:03.67 7:57.47 9:30.48 -
24 Ernesto Cabrera FR-1 Earlham 10:22.63 10:28.86 9:01.69 10:47.54 11:49.80 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Alex Gudeman SR-4 Manchester 7:24.68 8:49.38 10:40.55 10
2 Matt Hill JR-3 Rose-Hulman 9:59.31 9:04.82 7:10.41 8
3 Matthew Stevenot FR-1 Rose-Hulman 7:39.08 9:06.52 6:44.43 6
4 Blake Harris SR-4 Manchester 7:39.10 9:06.54 8:44.68 5
5 Jacob Hedrick SO-2 Hanover 8:07.04 9:07.23 9:18.18 4
6 Joe Rector JR-3 Hanover 9:24.87 9:08.41 11:03.58 3
7 Thomas Dean SR-4 Manchester 8:46.75 9:08.69 11:42.33 2
8 Gabriel Penk SR-4 Earlham 8:53.09 9:09.57 11:21.47 1
9 Chandler Harkins JR-3 Rose-Hulman 7:16.42 9:19.51 9:13.92 -
10 Kevin Wuest SO-2 Rose-Hulman 8:30.43 9:20.91 9:09.70 -
11 Clayton Brumfield FR-1 Franklin 11:37.54 9:27.10 10:18.14 -
12 Dakota Frost FR-1 Bluffton 9:04.62 9:27.31 9:10.29 -
13 Walt Dearing JR-3 Rose-Hulman 8:25.01 9:27.42 7:39.61 -
14 Sean Sullivan SO-2 Rose-Hulman 11:44.82 9:37.72 12:02.15 -
15 Jona Odell SO-2 Anderson (Ind.) 12:12.27 9:41.16 11:31.58 -