February 24-25, 2017
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nick Petersson SR-4 Wis.-Eau Claire 7:22.71 8:17.42 7:12.76 8:32.35 10:26.75 10
2 Darin Lau JR-3 Wis.-Eau Claire 9:14.52 8:19.56 8:49.54 7:04.63 10:34.45 8
3 Joshua Schaeder FR-1 Wis.-La Crosse 8:33.66 8:28.57 8:28.57 7:58.06 6:16.35 6
4 John Vodacek SR-4 Wis.-Eau Claire 8:34.35 8:34.35 7:22.35 10:27.51 6:05.19 5
5 Brett Harms JR-3 Wis.-Whitewater 6:09.07 8:47.23 6:40.70 10:01.05 6:40.70 4
6 Tyler Nault FR-1 Wis.-La Crosse 6:25.05 8:47.46 7:59.99 8:58.01 6:30.32 3
7 Logan Steinhoff JR-3 Wis.-Platteville 8:42.77 8:48.05 7:34.13 8:37.49 8:48.05 2
8 Walker Rynes JR-3 Wis.-Platteville 9:19.82 8:48.13 8:37.57 10:12.63 7:50.04 1
9 Riley Huffman JR-3 Wis.-Eau Claire 8:03.57 8:51.39 10:16.42 8:46.08 6:11.98 -
10 Lukas Johnston SR-4 Wis.-Stevens Point 7:22.03 8:52.56 7:00.73 7:00.73 8:52.56 -
11 Zach Shoemaker-Allen SO-2 Wis.-La Crosse 9:15.30 8:53.94 10:35.39 9:47.34 6:24.44 -
12 Matt Stelmasek FR-1 Wis.-Stevens Point 10:08.97 8:54.18 9:20.89 8:27.47 11:18.41 -
13 Matt Cyra SR-4 Wis.-Eau Claire 7:18.81 8:55.13 7:24.16 11:14.27 8:23.03 -
14 Sam Kuhlmann SO-2 Wis.-Eau Claire 8:40.32 8:56.41 11:15.88 9:44.69 7:52.04 -
15 Cole Shurbert-Hetzel SO-2 Wis.-Platteville 8:40.76 8:56.86 6:15.81 9:39.81 10:12.02 -
16 Scott Wolter SR-4 Wis.-Whitewater 10:42.96 9:00.30 8:27.89 9:16.51 8:06.27 -
17 Skyler Yunk FR-1 Wis.-Oshkosh 10:14.61 9:03.90 8:36.71 10:41.81 11:36.20 -
18 Braydon Johnson SO-2 Wis.-River Falls 11:40.05 9:20.04 10:49.65 7:22.44 6:43.23 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Brett Harms JR-3 Wis.-Whitewater 9:39.96 7:38.69 8:47.23 10:16.86 4
6 Tyler Nault FR-1 Wis.-La Crosse 7:54.72 11:25.70 8:47.46 6:51.42 3
9 Riley Huffman JR-3 Wis.-Eau Claire 10:42.99 11:25.50 8:51.39 6:22.60 -
10 Lukas Johnston SR-4 Wis.-Stevens Point 8:25.94 8:25.94 8:52.56 7:22.03 -
12 Matt Stelmasek FR-1 Wis.-Stevens Point 9:20.89 10:08.97 8:54.18 7:34.06 -
13 Matt Cyra SR-4 Wis.-Eau Claire 9:00.49 9:48.65 8:55.13 7:56.27 -
14 Sam Kuhlmann SO-2 Wis.-Eau Claire 6:26.22 6:47.68 8:56.41 8:56.41 -
15 Cole Shurbert-Hetzel SO-2 Wis.-Platteville 7:36.34 10:28.13 8:56.86 10:28.13 -
16 Scott Wolter SR-4 Wis.-Whitewater 9:27.32 9:16.51 9:00.30 6:34.42 -
17 Skyler Yunk FR-1 Wis.-Oshkosh 10:20.05 7:42.32 9:03.90 8:25.83 -
18 Braydon Johnson SO-2 Wis.-River Falls 8:40.84 11:51.25 9:20.04 8:01.64 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Nick Petersson SR-4 Wis.-Eau Claire 8:17.42 7:07.79 10
2 Darin Lau JR-3 Wis.-Eau Claire 8:19.56 10:29.45 8
3 Joshua Schaeder FR-1 Wis.-La Crosse 8:28.57 8:23.49 6
4 John Vodacek SR-4 Wis.-Eau Claire 8:34.35 7:48.06 5
7 Logan Steinhoff JR-3 Wis.-Platteville 8:48.05 9:40.86 2
8 Walker Rynes JR-3 Wis.-Platteville 8:48.13 8:42.85 1
11 Zach Shoemaker-Allen SO-2 Wis.-La Crosse 8:53.94 9:36.66 -