February 24-25, 2017
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 John Vodacek SR-4 Wis.-Eau Claire 14:53.98 14:45.04 16:14.44 13:51.41 10
2 Thomas Schultz SO-2 Wis.-La Crosse 14:59.60 13:38.64 13:20.65 11:41.69 8
3 Austin Zajkowski JR-3 Wis.-La Crosse 15:02.97 15:02.97 14:44.91 14:08.80 6
4 Lukas Johnston SR-4 Wis.-Stevens Point 15:06.05 11:10.48 17:21.96 11:28.60 5
5 Walker Rynes JR-3 Wis.-Platteville 15:06.30 10:43.48 18:07.56 19:11.01 4
6 Matt Cyra SR-4 Wis.-Eau Claire 15:07.47 13:18.58 12:15.05 18:45.27 3
7 Zach Shoemaker-Allen SO-2 Wis.-La Crosse 15:16.61 14:21.62 13:54.12 11:09.13 2
8 Nick Zolondek FR-1 Wis.-Stout 15:16.66 10:41.67 12:50.00 18:01.66 1
9 Tyler Nault FR-1 Wis.-La Crosse 15:24.80 17:52.77 13:52.32 19:16.00 -
10 Sam Kuhlmann SO-2 Wis.-Eau Claire 15:34.88 16:30.98 17:17.72 11:31.82 -
11 Riley Huffman JR-3 Wis.-Eau Claire 15:46.60 16:52.87 12:46.75 11:02.62 -
12 Mike Friedman SO-2 Wis.-Stout 15:47.47 19:44.34 15:00.10 17:31.70 -
13 Nathan Dorn FR-1 Wis.-Stevens Point 15:48.29 14:03.98 13:45.02 13:54.50 -
14 Brandon Puser SO-2 Wis.-La Crosse 15:48.51 19:55.13 11:22.93 20:33.07 -
15 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 15:50.31 20:16.40 18:03.36 15:12.30 -
16 Damian Roers SR-4 Wis.-La Crosse 15:51.41 11:44.05 11:15.51 14:25.79 -
17 Zach Zimmerman JR-3 Wis.-Stout 16:02.07 20:31.45 13:57.00 17:19.04 -
18 Braydon Johnson SO-2 Wis.-River Falls 16:02.64 19:34.42 15:24.14 11:42.73 -
19 Robert Lutz SO-2 Wis.-Stevens Point 16:03.60 13:58.34 12:12.34 15:15.42 -
20 Hunter Styka SO-2 Wis.-Stevens Point 16:08.94 17:16.77 15:39.88 20:20.87 -
21 Bennet Krueger FR-1 Wis.-Oshkosh 16:09.99 11:38.40 12:07.50 11:38.40 -
22 Max Zeitler SO-2 Wis.-Stevens Point 16:11.04 14:04.81 21:02.36 15:32.20 -
  Noah Stamsta JR-3 Wis.-Whitewater DNF DNF DNF DNF -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
8 Nick Zolondek FR-1 Wis.-Stout 14:49.16 15:16.66 1
10 Sam Kuhlmann SO-2 Wis.-Eau Claire 17:27.07 15:34.88 -
11 Riley Huffman JR-3 Wis.-Eau Claire 15:37.14 15:46.60 -
12 Mike Friedman SO-2 Wis.-Stout 15:00.10 15:47.47 -
13 Nathan Dorn FR-1 Wis.-Stevens Point 18:10.54 15:48.29 -
14 Brandon Puser SO-2 Wis.-La Crosse 18:29.76 15:48.51 -
15 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 17:34.85 15:50.31 -
17 Zach Zimmerman JR-3 Wis.-Stout 16:40.56 16:02.07 -
18 Braydon Johnson SO-2 Wis.-River Falls 13:28.62 16:02.64 -
20 Hunter Styka SO-2 Wis.-Stevens Point 14:22.36 16:08.94 -
21 Bennet Krueger FR-1 Wis.-Oshkosh 11:28.70 16:09.99 -
22 Max Zeitler SO-2 Wis.-Stevens Point 20:23.51 16:11.04 -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 John Vodacek SR-4 Wis.-Eau Claire 14:53.98 15:56.56 16:23.38 10:34.73 17:43.84 12:22.01 18:10.66 10
2 Thomas Schultz SO-2 Wis.-La Crosse 14:59.60 17:05.55 11:23.70 14:59.60 18:44.50 15:08.60 11:32.70 8
3 Austin Zajkowski JR-3 Wis.-La Crosse 15:02.97 14:35.88 12:29.47 18:21.63 18:12.60 19:33.87 11:53.35 6
4 Lukas Johnston SR-4 Wis.-Stevens Point 15:06.05 12:59.21 12:50.15 14:02.63 13:44.51 13:26.39 18:16.32 5
5 Walker Rynes JR-3 Wis.-Platteville 15:06.30 10:43.48 15:15.37 17:40.37 15:06.30 14:11.93 13:17.55 4
6 Matt Cyra SR-4 Wis.-Eau Claire 15:07.47 18:54.34 13:27.65 11:02.46 12:33.20 17:41.74 11:47.83 3
7 Zach Shoemaker-Allen SO-2 Wis.-La Crosse 15:16.61 14:49.12 18:01.60 14:49.12 13:44.95 11:09.13 13:17.45 2
9 Tyler Nault FR-1 Wis.-La Crosse 15:24.80 14:38.56 11:24.36 18:48.26 18:39.01 20:02.24 19:16.00 -
16 Damian Roers SR-4 Wis.-La Crosse 15:51.41 14:54.33 17:17.04 20:08.29 15:22.87 17:45.58 18:52.18 -
19 Robert Lutz SO-2 Wis.-Stevens Point 16:03.60 20:23.78 13:58.34 19:54.87 11:43.43 16:22.88 14:46.52 -
  Noah Stamsta JR-3 Wis.-Whitewater DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -