April 22, 2017
|
South Carolina - Columbia, SC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Otis Jones SO-2 South Carolina 2:00.76 2:11.94 1:51.81 2:20.88
2 Joe Harbacevich SO-2 Wofford 1:45.01 1:48.40 1:52.91 1:38.24
3 Rayford James JR-3 North Florida 1:45.60 1:50.14 1:53.54 2:24.20
4 Cristian Acuna SR-4 North Florida 2:11.85 2:01.53 1:54.65 2:13.00
5 Davonte Fuller Junior Unattached 1:38.76 2:23.54 1:54.83 1:39.91
6 Joel Lagat JR-3 Barton 2:27.10 2:12.04 1:55.82 1:56.98
7 Mustapha Elgazar FR-1 Citadel 2:20.94 2:30.26 1:56.48 1:49.50
8 Jack Zemp FR-1 Wofford 2:20.58 1:31.38 1:57.15 2:27.61
9 Constantine Stathis JR-3 North Florida 2:12.84 2:16.36 1:57.55 2:04.61
10 Madison Duggan SO-2 Emmanuel (Ga.) 1:50.96 1:28.53 1:58.04 1:45.06
11 Devante Kinlaw Junior Unattached 2:20.02 1:55.10 1:58.66 1:47.98
12 Michael Elwood JR-3 South Carolina 2:33.68 2:28.92 1:59.13 1:51.99
13 Razzel Kiplaget SO-2 Coker 1:58.03 1:40.15 1:59.22 1:37.76
13 Ben Hensley JR-3 Wofford 2:20.68 2:12.34 1:59.22 2:27.84
15 Madison Daniel FR-1 Furman 2:20.54 2:31.36 2:00.12 2:31.36
16 Jacob Burgamy FR-1 Emmanuel (Ga.) 1:43.24 1:25.03 2:01.46 1:50.53
17 Stephan Kulick SO-2 Citadel 2:01.53 1:37.23 2:01.53 2:33.13
18 Tevin Aitken JR-3 Barton 1:45.44 1:57.70 2:02.60 1:40.54
19 Patrick Lester JR-3 Belmont Abbey 2:39.04 1:26.30 2:03.28 2:15.61
20 Hayden Cox JR-3 Furman 1:35.54 1:52.91 2:04.07 2:06.56
21 Toney Nesbitt Sophomore Unattached 2:37.67 1:43.05 2:04.15 2:26.50
22 Matthew Hopkins JR-3 Bob Jones 1:59.50 1:37.10 2:04.48 1:57.02
23 Nick Thompson Sophomore Platinum Sports 1:49.56 1:33.38 2:04.50 2:16.95
24 Mason Sims SO-2 Southern Wesleyan 2:08.59 2:41.05 2:04.84 2:13.58
25 Darryl Funham   Unattached 1:32.45 1:31.20 2:04.93 2:42.41
26 JJ Green SO-2 Southern Wesleyan 1:36.35 2:00.13 2:05.13 1:35.10
27 Joshua Till SR-4 Bob Jones 2:02.78 2:22.82 2:05.28 2:07.79
28 Derek Schumacher Junior Unattached 2:04.06 1:33.36 2:07.89 1:38.48
29 Kiernan Gordon FR-1 Southern Wesleyan 2:12.73 1:46.96 2:08.86 2:30.77
30 Dangelo Shannon Sophomore Unattached 1:36.25 1:59.66 2:10.06 1:58.36
31 Alvaro Perdomo SO-2 Benedict 2:26.31 1:36.23 2:11.81 1:32.27
32 Roderick Byars Senior Unattached 2:13.73 1:36.66 2:12.40 2:00.49
33 Stephan Richardson SO-2 Benedict 2:11.09 2:51.11 2:17.99 2:34.55
34 Darius Russell SR-4 Morris 2:32.53 1:56.90 2:22.55 2:19.70
35 marvin sims SO-2 Paine 2:23.32 2:13.66 2:41.03 1:59.17
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Otis Jones SO-2 South Carolina 1:51.81
2 Joe Harbacevich SO-2 Wofford 1:52.91
3 Rayford James JR-3 North Florida 1:53.54
4 Cristian Acuna SR-4 North Florida 1:54.65
5 Davonte Fuller Junior Unattached 1:54.83
6 Joel Lagat JR-3 Barton 1:55.82
9 Constantine Stathis JR-3 North Florida 1:57.55
11 Devante Kinlaw Junior Unattached 1:58.66
15 Madison Daniel FR-1 Furman 2:00.12
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Mustapha Elgazar FR-1 Citadel 2:10.46 1:52.99 1:35.52 1:56.48 2:08.13 2:05.80 2:06.97
8 Jack Zemp FR-1 Wofford 1:48.95 1:30.21 1:30.21 1:57.15 1:22.01 2:32.30 2:10.04
10 Madison Duggan SO-2 Emmanuel (Ga.) 2:00.40 1:29.71 1:42.70 1:58.04 2:16.93 1:56.86 1:24.99
13 Razzel Kiplaget SO-2 Coker 1:59.22 2:06.38 2:00.42 1:59.22 1:44.92 2:11.15 2:02.80
17 Stephan Kulick SO-2 Citadel 1:45.74 2:02.75 2:24.62 2:01.53 1:26.29 2:25.84 2:05.18
23 Nick Thompson Sophomore Platinum Sports 2:00.77 1:52.05 1:27.15 2:04.50 1:45.83 2:41.85 1:49.56
25 Darryl Funham   Unattached 2:41.16 2:02.44 2:27.42 2:04.93 2:29.92 1:41.20 1:34.95
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Michael Elwood JR-3 South Carolina 1:59.13 2:18.19
13 Ben Hensley JR-3 Wofford 1:59.22 1:52.07
16 Jacob Burgamy FR-1 Emmanuel (Ga.) 2:01.46 1:52.96
18 Tevin Aitken JR-3 Barton 2:02.60 2:32.03
19 Patrick Lester JR-3 Belmont Abbey 2:03.28 2:34.10
20 Hayden Cox JR-3 Furman 2:04.07 1:42.98
21 Toney Nesbitt Sophomore Unattached 2:04.15 2:33.95
22 Matthew Hopkins JR-3 Bob Jones 2:04.48 1:50.79
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Mason Sims SO-2 Southern Wesleyan 1:59.85 2:02.35 2:04.84
26 JJ Green SO-2 Southern Wesleyan 1:52.62 1:43.86 2:05.13
27 Joshua Till SR-4 Bob Jones 1:38.98 1:41.48 2:05.28
28 Derek Schumacher Junior Unattached 2:05.34 2:06.62 2:07.89
29 Kiernan Gordon FR-1 Southern Wesleyan 1:52.11 1:59.84 2:08.86
30 Dangelo Shannon Sophomore Unattached 2:11.36 2:33.47 2:10.06
31 Alvaro Perdomo SO-2 Benedict 1:46.77 2:23.68 2:11.81
32 Roderick Byars Senior Unattached 1:52.54 2:32.26 2:12.40
33 Stephan Richardson SO-2 Benedict 2:42.83 2:52.49 2:17.99
34 Darius Russell SR-4 Morris 2:41.09 2:59.62 2:22.55
35 marvin sims SO-2 Paine 3:24.51 3:19.68 2:41.03